Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.  (Przeczytany 27175 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Wrzesień, 2016, 19:52 »


Ale tam jest 1903 rok?

Year established  1903 oznacza po angielsku rok założenia 1903
Korporację  założono w 1903 roku, taką pewnie podali Fordowi informację.

Niestety raport nie mówi w co konkretnie inwestował WTS, i dlaczego, trudno będzie coś udowodnić, powiedzą że zainwestowali w Ford Company, a to że tamci współpracowali z Hitlerem to oni o tym nic nie wiedzieli, jak większość ludzi w tamtych czasach, chciałbym przekazać te informacje dalej ale nie mam 100% pewności czy dam radę udowodnić że inwestycja poszła bezpośrednio w uzbrojenie, czy macie jakieś fragmenty z tego opracowania które mówią coś konkretnego na temat inwestycji WTS za czasów Hitlera?

Raport podaje:



Research Findings About Ford-Werke Under the Nazi Regime

APPENDIX A - INVESTMENT OF U.S. COMPANIES IN GERMANY 1943

czyli...


Wyniki badań na temat Ford -Werke pod reżimem nazistowskim

DODATEK A - inwestycje firm amerykańskich w Niemczech w 1943

następnie podana jest Watchtower i wiele innych korporacji amerykańskich

w dalszej części są informacje co Ford produkował....

I nie wydaje mi się, że międzynarodowa firma  Watchtower inwestując w tamtych czasach, podczas wojny 1939-1945 zawrotną sumę 0,5 miliona dolarów nie wiedziała, na co przeznacza pieniądze. A jeżeli Hitler ich "przerobił" to chociaż teraz nie powinni czerpać zysków z takich inwestycji, mając doświadczenie z Hitlerem i z tym w jaki sposób on ich pieniądze wykorzystał.

"bo przecież wtedy fioletowy trójkąt stworzyli naziści aby odróżniać SJ od pozostałych więżniów".
Może małe sprostowanie.  ;) Symbol fioletowego trójkąta używany był przez księży katolickich.
Krótko mówiąc służył do oznaczania w kronikach kościelnych osób, które odeszły od katolicyzmu do sj.
Tych symboli było kilka i z czasem trochę ich dochodziło dla określania różnych grup, np badaczy pisma,
komunistów itp. Naziści dostali w swoje łapy kroniki kościelne i wykorzystali to, co tam było.
Czy teraz oznaczanie jest to praktykowane, to nie wiem. Źródła nie podam, bo nie pamiętam w jakiej to książce było, ale myślę,
że nie będzie to specjalnie trudne do potwierdzenia. Może najszybciej będzie jakiegoś starszego księdza zapytać.

Bardzo ciekawe :)
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2016, 20:28 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline CEGŁA

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Wrzesień, 2016, 21:38 »
Cegłówka żyje!!! Chwalmy pana.
Już myślałem, że coś Ci się stało. Witaj czarna mordo!
Jeśli byłeś na wakacjach to cieszę się Twoim szczęściem.

Siemano :)  Jakie miłe przywitanie. Mam sporo pracy i ciężko mi teraz być tu obecnym, ale niedługo się poprawie  :D
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Roszada

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Wrzesień, 2016, 22:51 »
Siemano :)  Jakie miłe przywitanie. Mam sporo pracy i ciężko mi teraz być tu obecnym, ale niedługo się poprawie  :D
A ja już Gedeona pytałem, co się z Cegłą stało?
Czy przepadł? :(
Krótkodystansowiec? ;)
Chwała Bogu że zaginał, a odnalazł się, jak ten syn marnotrawny. :)


Offline gerontas

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 07:40 »

Strona 122 tego opracowania, który podał Cegła.

 https://drive.google.com/file/d/0B4lrXCMQzmDddEhTU1k1Y202SEU/view?usp=sharing



Dodatek A, którego źródłem jest: U.S. National Archives and Records Administration, mówi tylko o tym, które firmy amerykańskie bezpośrednio inwestowały w Niemczech w roku 1943, w różne swoje przedsięwzięcia. Jest wśród nich Ford, ale również inne firmy jak np. General Motors, który był wówczas i nadal jest właścicielem niemieckiego Opla. Powyższy dokument nie mówi w co inwestowały te firmy, a został dołączony do publikacji tylko na dowód tego, że Ford inwestował swoje pieniądze w nazistowskich Niemczech.
Dlatego nie możemy powiedzieć w co konkretnie zainwestował Watchtower, ale ciekawe jest to że organizacja religijna została potraktowana jak firma bo to przecież korporacja. Wydaje mi się mało prawdopodobne aby WTS bezpośrednio zainwestował w zbrojenie, choć tego nie mogę wykluczyć. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że ulokowali środki może w swoje przedsięwzięcia budowlane (Selters) albo inne sprawy.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2016, 07:52 wysłana przez gerontas »


Offline Salome

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 10:32 »
Osiągnęłam taki stopień zwątpienia w tą organizację, że nic mnie już nie dziwi. Może korporacja WTS faktycznie paprała się inwestycjami w zbrojenia, a może znalazła się na tej liście z innego powodu? Jakieś brudne interesy były i nadal są.
To się ma nazywać chrześcijańska neutralność, czystość i nienależenie do świata.

A szeregowi głosiciele nie mogą nawet zagłosować w wyborach na sołtysa wsi...
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 11:27 »
Dodatek A, którego źródłem jest: U.S. National Archives and Records Administration, mówi tylko o tym, które firmy amerykańskie bezpośrednio inwestowały w Niemczech w roku 1943, w różne swoje przedsięwzięcia. Jest wśród nich Ford, ale również inne firmy jak np. General Motors, który był wówczas i nadal jest właścicielem niemieckiego Opla. Powyższy dokument nie mówi w co inwestowały te firmy, a został dołączony do publikacji tylko na dowód tego, że Ford inwestował swoje pieniądze w nazistowskich Niemczech.
Dlatego nie możemy powiedzieć w co konkretnie zainwestował Watchtower, ale ciekawe jest to że organizacja religijna została potraktowana jak firma bo to przecież korporacja. Wydaje mi się mało prawdopodobne aby WTS bezpośrednio zainwestował w zbrojenie, choć tego nie mogę wykluczyć. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że ulokowali środki może w swoje przedsięwzięcia budowlane (Selters) albo inne sprawy.

Oczywiście, masz rację, mój błąd, (czytam ten raport i jestem dopiero na 40 stronie, a ma on ponad 200) nie ma bezpośrednich dowodów, że inwestowali w broń, ale w wojnę na pewno.
 Ale na co oficjalnie w czasie wojny, na jakie inwestycje można było  przekazać pieniądze, żeby Hitler je nie przejął. Na budynki w Selters? Cały skandal  powstał z powodu tego, że Amerykanie inwestowali w Nazistowskie Niemcy, amerykańskie pieniądze, pomagając Hitlerowi, który prowadził wojnę między innymi z Amerykanami.

Inwestycje w budynki? Nie sądzę żeby ryzykowali. Np. oddział w Magdeburgu i wiele innych nieruchomości wcześniej, zostały przejęte na potrzeby Trzeciej Rzeszy. Najbezpieczniejszym i najbardziej dochodowym interesem w tamtym czasie była wojna i wszystko co wkoło niej się działo.

 Armia  potrzebowała jeść, pić potrzebowała olej do samochdów i czołgów, stal, gumę i ludzi którzy będą przy tym pracować. Najlepiej tania siła robocza z obozów w Buchenwaldzie, czy wykwalifikowani obcokrajowcy, którzy jak będą marudzić to tam zostaną umieszczeni.

Z jakiegoś powodu Watch Tower Bible & Tract Society zostało umieszczone jako inwestor pośród wielu międzynarodowych korporacji finansowych, które inwestowały pod swoją marką w Nazistowskich Niemczech. Wszystkie wymienione zarabiały na wojnie. Może Watch Tower Bible & Tract Society było wyjątkowe i nie splamiło się krwią, może inwestowało tylko w opony do wozów bojowych, może w części do traktorów, ale na pewno nie w człowieka, brata, siostrę czy jej dziecko.

Na pewno chodziło o pieniądze i inwestycje w gospodarkę, a nie w remont Selters( powstał w 1979 roku ;) ) czy  oddziału w Magdeburgu, bo to nie jest działalność inwestycyjno-handlowa.

 Nawiasem mówiąc ciekawy jestem, która z tych firm wymienionych na liście należy do Watykanu? Która jest w posiadaniu duchowieństwa protestańskiego, prawosławnego, może Mormonów, Babtystów, albo Zielonoświątkowców. Chyba żadna!

Poza tym wstyd, że Amerykanie inwestowali mając oficjalne poparcie rządu w Nazistowskie Niemcy, w czasie wojny, gdzie ich własne amerykańskie firmy przyczyniały się po przez swoje inwestycje do eskalacji zła.

I na pewno ta „fordowska" lista nie jest "Listą Schindlera".
Gdyby była, gdyby na tej liście wymienieni zostali "Schindlerowo podobni" będę pierwszą osobą, która wychwala Watch Tower Bible & Tract Society.
Jeżeli kiedyś Watch Tower Bible & Tract Society będzie miał tyle serca dla ludzi co Schindler będę chodził z transparentami i zbierał dla nich pieniądze do skrzynek.

Ale nie ma...


 
 
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2016, 12:04 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 14:57 »
Dlaczego pieniądze zainwestowane przez amerykańskie firmy w Nazistowskich Niemczech były uznawane przez Hitlera za "święte" (czytaj ubezpieczone) ?

"Przymierze wrogów – Tajemnice współpracy wywiadu amerykańskiego i niemieckiego podczas II wojny światowej”, autorstwa niemieckiego historyka Agostino von Hassell, wydanej w 2008 r.


"Pierwsze trzy rozdziały traktują o latach między I i II wojnami światowymi. W szczególności rozdział I, pod znamiennym tytułem „Zwiastuny wojny” przypomina o szybkim rozwoju gospodarki niemieckiej w okresie lat 1918-1939. W sierpniu 1924 r. przyjęty został dla Europy tzw. Plan Daviesa, w ramach którego Republika Weimarska uzyskała wysokie, amerykańskie i brytyjskie, pożyczki kapitałowe, których spłata odbywała się później w towarach niemieckich. Natomiast w sierpniu 1926 r. przyjęta została do Ligi Narodów w charakterze pełnoprawnego członka. Z kolei w 1929 r. na konferencji w Paryżu w sprawie reperacji, przyjęty został Plan Yonga (amerykański), obniżający wojenne długi Niemiec i rozkładający ich spłatę na 59 lat tj. do 1987 roku. Oba te plany bardzo pomogły Niemcom odbudować swą gospodarkę. Kapitały i koncerny zagraniczne, głównie amerykańskie, przyczyniły się też do powstania wielkich zakładów i karteli przemysłowych w Niemczech, z którymi ściśle współpracowały. Dostarczały one potem większość uzbrojenia podczas II wojny światowej.
Dobrym przykładem w tej dziedzinie może być koncern przemysłowy IG-Farbenindustrie, powstały w 1925 r. we Frankfurcie, jaki zajmował się pracami badawczymi, produkcją i sprzedażą ropy naftowej, benzyny, kauczuku, barwników, chemikaliów i materiałów wybuchowych. W 1929 r. koncern nawiązał wszechstronną współpracę z wielkim amerykańskim kartelem Standard Oil, który utworzył i finansował spółkę holdingową American I.G. w USA. Oba koncerny współpracowały następnie nieprzerwanie także przez cały okres II wojny światowej, wzajemnie wymieniając swe doświadczenia i wynalazki. Miedzy innymi IG-Farben prowadził intensywne badania w kierunku uzyskania sztucznego paliwa i kauczuku, których to naturalnych surowców Niemcy były pozbawione. W laboratoriach I.G. wcześniej uzyskano sztuczny kauczuk przez polimeryzację izobutylenu, gazu będącego produktem ubocznym rafinacji ropy naftowej. Lecz kauczuk ten był miękki i nietrwały. Dopiero po kilku latach dalszych badań w laboratoriach Standard Oil w New Jersey, przez dodatek odpowiednich związków chemicznych i przez kopolimeryzację uzyskano kauczuk twardy, nie przepuszczalny, świetnie nadający się do zastosowania do opon pojazdów mechanicznych. Wynalazek został przekazany do IG-Farben w dniach Anschlussu Austrii i szeroko wykorzystany dla potrzeb wojsk zmotoryzowanych III Rzeszy w czasie II wojny światowej.
Ale najważniejsze to przekazanie danych dotyczących produkcji paliwa lotniczego, przez dodanie czteroetylenku ołowiu, wraz z planami produkcyjnymi i wynikami doświadczeń oraz produkcji benzyny lotniczej na bazie izooktanu. Właściwie bez tych wymienionych osiągnięć technicznych Niemcy nie byliby w stanie prowadzić wojny lotniczej na większą skalę.
Przy tym jeszcze w 1944 r. 85% niemieckich paliw syntetycznych wytwarzanych było z zastosowaniem opracowanego przez Standard Oil procesu uwodorniania, zaś IG-Farben bezpośrednio, albo przez swoje filie, miało w tej dziedzinie faktyczny monopol. Proces uwodorniania węgla kamiennego w ropę nie miał bowiem większego znaczenia dla USA, posiadających wielkie złoża ropy naftowej na swym terytorium. Natomiast Niemcy, bez możliwości uzyskiwania benzyny z węgla kamiennego nie byłyby w stanie w ogóle prowadzić długotrwałej wojny. Między innymi zakłady IG-Farben produkowały syntetyczne paliwa i kauczuk w Auschwitz, do którego to obozu zagłady dostarczały również gazów trujących.

Znamienne, że wielkie Zakłady IG-Farben we Frankfurcie nad Menem zostały oszczędzone i nie spadła na nie ani jedna bomba podczas wielokrotnych bombardowań amerykańskich, gdy miasto zostało zrównane z ziemią. Podobnie jak Ford-Werke w Kolonii.
Także amerykańska spółka Sperry Gyroscope z Broklynu udzieliła w latach 1933-34 niemieckiej firmie Ascania Werke A.G. w Berlinie licencję na produkcję automatycznego pilota, żyrokompasu i sztucznego horyzontu dla samolotów. Zaś firma ITT – Międzynarodowa Korporacja Telefoniczna i Telegraficzna pomogła usprawnić niemiecki system łączności, miała też znaczące udziały w zakładach Focke-Wulf w Bremie, produkujących samoloty bojowe oraz przez cały okres wojny dostarczała III Rzeszy różnego rodzaju środki łączności i zapalniki artyleryjskie.
Na dużą skalę rozwinęła się również współpraca amerykańsko-niemiecka w dziedzinie motoryzacji. Głównie dzięki największemu w świecie koncernowi samochodowemu Ford Motor Company, założonemu w 1903 r. przez Henry Forda w Stanach Zjednoczonych. W 1925 r. powstała filia koncernu Zakłady Ford-Werke w Kolonii, która rozwijała się bardzo prężnie, zwłaszcza w latach 1935-38, gdy produkcja zbrojeniowa w III Rzeszy nabrała dużego rozpędu. Zakłady oprócz samochodów cywilnych produkowały wojskowe samochody ciężarowe, w tym gąsienicowe półciężarówki, łodzie, barki motorowe oraz podwozia do samolotów Junkersa.. W okresach dużego popytu, np. przed najazdem na Czechosłowację, potajemnie dowożono gotowe części i wyposażenie ze Stanów Zjednoczonych. W uznaniu za szczególne zasługi Forda, odznaczony on został w 1941 r. Krzyżem Zasługi Orderu Orła, najwyższym odznaczeniem hitlerowskiej III Rzeszy .
Również pod amerykańskim zarządem koncernu General Motors znalazły się zakłady Opel Werke, wykupione w 1929 r. w okresie kryzysu na rynku niemieckim. W 1935 r. zakłady Opel/GM w Rűsselsheim produkowały 50% niemieckich ciężarówek, a wkrótce też czołgi i silniki lotnicze dla Wehrmachtu.

Generalnie ok. 300 prywatnych spółek amerykańskich prowadziło interesy z Niemcami przez całą II wojnę światową. Po jej zakończeniu niektóre większe spółki otrzymały odszkodowania za utrudnienia i zniszczenia fabryk w Niemczech i Austrii podczas wojny. Największe odszkodowana uzyskały zwłaszcza koncerny Forda i General Motors."




Ciekawe, że z tych 300 spółek amerykańskich Wachtower znajduje się na 47 pozycji-0,13% całej inwestycji amerykańskiej w Nazistowskich Niemczech

Może chodziło o papier na produkcję literatury? 47 pozycja? Dużo tego papieru. Chyba musieliby produkować dla całego świata. No i przecież w tamtym czasie Nazistowskie Niemcy były najlepszym miejscem do takiej produkcji. Najciemniej pod latarnią? No tak, Hitler był przecież przygłupem i na pewno tego nie zauważył.

http://www.binek.pl/6_t89.html

https://pracownia4.wordpress.com/2015/09/07/amerykanie-finansowali-hitlera-nazistow-niemiecki-cud-gospodarczy-i-ii-wojne-swiatowa/

http://www.prisonplanet.pl/polityka/wojna_na_sprzedaz_wywiad,p1546269316
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2016, 15:18 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline CEGŁA

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 15:04 »
Poszło w eter:

Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 15:08 »
"Strach się bać". Ostro pojechał po rajtuzach, bez dyplomacji, chyba bałbym się ten filmik pokazać swojej dalszej jeszcze nieprzebudzonej rodzinie :o
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline CEGŁA

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 15:48 »
A ja już Gedeona pytałem, co się z Cegłą stało?
Czy przepadł? :(
Krótkodystansowiec? ;)
Chwała Bogu że zaginał, a odnalazł się, jak ten syn marnotrawny. :)

...też się cieszę  :)
Jeszcze nic nie zmarnotrawiłem ;)    ...oprócz 40 lat w organizacji  :D
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Wrzesień, 2016, 20:06 »
...też się cieszę  :)
Jeszcze nic nie zmarnotrawiłem ;)    ...oprócz 40 lat w organizacji  :D

Cegła, ponoć nocny Marek z Ciebie. Skrobnij jakiś wpis czasami, wiesz ile kłopotów jest z odwoływaniem gwardii narodowej jak już zaczną szukać człowieka  ;D

40 lat w organizacji? omo szmat czasu, ciężko mi ogarnąć przestrzeń czasową :P
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 10:26 »
Należy wspomnieć, że powyżej opisany Henry Ford, to ten sam, który wpadł na genialny pomysł odsprzedaży własnej produkcji swoim pracownikom. Ten sam czas, miejsce i "filozofia biznesowa" co w przypadku Świadków Jehowy i ich korporacji Watchtower.
Kto od kogo ściągnął pomysł?

Temat wątku:
"Filozofia Henry'ego Forda a Świadkowie Jehowy" 

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=3430.msg53056;topicseen#msg53056
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline CEGŁA

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 13:18 »






Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline gedeon

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 23:11 »
Może mało w temacie, ale warto wspomnieć to, do czego sami się przyznali, jeśli chodzi o okres wojny. Taki krótki cytacik:

„Ale pewne interesy prowadzone pod pretekstem finansowania i wspierania w tym okresie pionierów wiązały się z pogwałceniem chrześcijańskiej neutralności. (...) Doprowadziło to nawet do pośredniego udziału w działaniach wojennych” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 641).

Cytat który zamieścił Włodek został prawie niezauważony a stanowi ważny element polityki tej korporacji bo to cel uświęca środki.
Jak to sie ma do Malawi i do naszych kar wiezienia za odmowę służby wojskowej.


Offline CEGŁA

Odp: 1943 rok-Ford produkuje czołgi dla Nazistów , Watchtower inwestuje.
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Wrzesień, 2016, 11:16 »
Dzięki za przypomnienie, zupełnie przeoczyłem. Wczoraj sprawdzałem w "Głosicielach" i jest tam takie stwierdzenie, że "złe wierzenia i praktyki zaczęły być stopniowo usuwane". Co pomyśli ktoś kto przeczyta takie stwierdzenie? -> Czyli org. była stopniowo oczyszczana?  :o

No tak, szczególnie to widać po obecnych finansach WTS w sprawie zysków z broni itp. Jak wiemy zupełnie nic się nie zmieniło w tej kwestii. Tak jak napisał Raymund: "Ciału Kierowniczemu zawsze chodziło o pieniądze" ("W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności" wer. ang.). Zawsze też chodziło im o to żeby widzieć tylko to co jest powyżej linii wody, czyli wierzchołek góry.  >:(



Identyczna sprawa jest z psychomanipulacją.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.