Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"  (Przeczytany 163356 razy)

Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #450 dnia: 10 Grudzień, 2018, 22:34 »


Co mnie bardzo zastanowiło - napisali że przechowują te dane w celu zapobiegania powtórnym chrztom. Jestem w podziwie. Nie myślałem nigdy o tym :D a to były by dobre jaja, przeprowadzić się do innego miasta i tam dać się ochrzcić jako przypadkowy człowiek spotkany w służbie. Brzmi genialnie, szkoda że na to już wpadli  :-\
I wyskoczyć z basenu bez koszulki z napisem na klacie J.... JW.ORG ;)


Offline ihtis

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #451 dnia: 10 Grudzień, 2018, 22:35 »
I stało się, otrzymaliśmy z Nadarzyna odpowiedź na nasze zapytanie o dane osobowe, można ją przeczytać tutaj:

https://drive.google.com/open?id=1AiLXvyweQ-JLj6W8u4x5JPHyRU0q_G6a

Udzielenie odpowiedzi zajęło im dokładnie 3 miesiące od daty napłynięcia do nich naszego wniosku. Podobnie jak w wypadku Tomka związek zasłaniając się nowymi przepisami nie zgadza się na usunięcie naszych danych ze swoich zapisków. Na stronie 3 znajduje się skrócony opis tego, o czym mogliście przeczytać w naszej historii. Są opisanie niektóre moje wątpliwości, to że rozmawiałem o nich z innymi, itp. Oczywiście część zdań jest wyrwana z kontekstu i przedstawiona w taki sposób, żeby przedstawić mnie jako winnego ("dał dowód braku trzeźwości umysłu").

Przy okazji zwrócenia się o dane osobowe biuro pozwoliło sobie na dodanie do tych danych mojego obecnego adresu zamieszkania, przy jednoczesnym zachowaniu poprzedniego. Jak widać danych osobowych nigdy za wiele.

Aha, no i z jakiegoś powodu mają moje sprawozdania ze służby jedynie z okresu wrzesień 2013 – listopad 2014, mimo, że ostatnie sprawozdanie złożyłem w 2015 roku. Chyba w Wołowie zgubili moją ostatnią kartę głosiciela ::).

Gratulacje!
A najlepsze to to że chciałeś spozyć wieczerzę i jest ostatnie syndrom braku trzeźwego  myślenia. Ha ha

Im więcej takich pism tym lepiej!  Oni będą mieć robotę a przy okazji niech w kółko czytają argumenty przeciwko organizacji obnażające ją .  Z tego wynika że warto pisać szerokie omówienia dlaczego się rezygnuje i może jeszcze załączać masę dokumentów może kogoś kto tam pracuje w końcu coś dotknie i poruszy i uwolni.





Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #452 dnia: 10 Grudzień, 2018, 22:39 »


Im więcej takich pism tym lepiej!  Oni będą mieć robotę a przy okazji niech w kółko czytają argumenty przeciwko organizacji obnażające ją .  Z tego wynika że warto pisać szerokie omówienia dlaczego się rezygnuje i może jeszcze załączać masę dokumentów może kogoś kto tam pracuje w końcu coś dotknie i poruszy i uwolni.
Wszystko fajnie, tylko że taki ,,Pączek w maśle" czytający esbeckie akta zadaje sobie tylko jedno pytanie:  Dokąd pójdziemy  ;D ;D ;D 


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #453 dnia: 10 Grudzień, 2018, 22:39 »
I stało się, otrzymaliśmy z Nadarzyna odpowiedź na nasze zapytanie o dane osobowe,

Ja bym jeszcze napisał w takim razie o usunięcie niektórych danych, które nie są potrzebne w celu ochrony przed np. postórnym chrztem. Przecież wystarczy informacja, że osoba taka i taka z dniem takim i takim przestała być Śj. I ewentualnie czy był KS czy odłączenie i jakie wcześniej miała przywileje. Takie informacje wystarczają by po latach powrócić i ewentualnie określić jakie przywileje po kolejnych latach przydzielić (choć i tak to powinno być za zasługi po a nie przed)


Offline Ruda woda

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #454 dnia: 10 Grudzień, 2018, 22:53 »
kopia poszła do IODD. może warto zapytać tam o zdanie?

ps. rozwaliło mnie ostatnie zdanie...  hahahaaaa

"odbudować więź z Jehową". a to oni już osądzili że jej nie ma???

dobrzy są

"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Roszada

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #455 dnia: 10 Grudzień, 2018, 22:55 »
"odbudować więź z Jehową". a to oni już osądzili że jej nie ma???

dobrzy są
Pomylili się: "odbudować więź z organizacją". :)


Offline PoProstuJa

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #456 dnia: 10 Grudzień, 2018, 22:57 »
Brawo Macieju! :)

Nawet w liście piszą, że miałeś wątpliwości  ;D

A czytam ten list ze zdumieniem, bo "zarzuty" w Twoją stronę są mniej więcej takie jak wobec Jezusa (np.: uzdrowił mężczyznę z uschłą ręką w sabat) czy też jak wobec Galileusza (np.: upierał się, że Ziemia się kręci wokół Słońca).

Takie notatki sporządzone przez "świętą inkwizycję".

Przy okazji ucieszyłam się, że napisali streszczenie Twojego listu o odłączeniu, bo to znaczy, że mój też musieli przeczytać i zrobić z niego notatkę!  ;D A nie było to łatwe, bo list był długi.
Może też bym sobie takie pisemko do nich napisała... hmmm...? :)



Offline Roszada

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #457 dnia: 10 Grudzień, 2018, 23:01 »
Może też bym sobie takie pisemko do nich napisała... hmmm...? :)
Jak najbardziej pisz. Niech popracują trochę.
Nie pozwalają czytać literatury odstępczej, to niech sami czytają. ;D


Offline ihtis

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #458 dnia: 10 Grudzień, 2018, 23:08 »
Brawo Macieju! :)

Nawet w liście piszą, że miałeś wątpliwości  ;D

A czytam ten list ze zdumieniem, bo "zarzuty" w Twoją stronę są mniej więcej takie jak wobec Jezusa (np.: uzdrowił mężczyznę z uschłą ręką w sabat) czy też jak wobec Galileusza (np.: upierał się, że Ziemia się kręci wokół Słońca).

Takie notatki sporządzone przez "świętą inkwizycję".

Przy okazji ucieszyłam się, że napisali streszczenie Twojego listu o odłączeniu, bo to znaczy, że mój też musieli przeczytać i zrobić z niego notatkę!  ;D A nie było to łatwe, bo list był długi.
Może też bym sobie takie pisemko do nich napisała... hmmm...? :)

Pisz i załącz książkę Bednarskiego. Ale sprytne, ułuż tak list by książka była integralną jego częścią.
Niech czytają, podaj namiary na forum, itp z obszernymi fklejkami.
Jak dostaną 2-3 takie listy miesięcznie to może coś zrobią z tym, bo taki list to literatura odstępców.

« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2018, 23:10 wysłana przez ihtis »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #459 dnia: 11 Grudzień, 2018, 06:24 »
Co mnie bardzo zastanowiło - napisali że przechowują te dane w celu zapobiegania powtórnym chrztom. Jestem w podziwie. Nie myślałem nigdy o tym :D a to były by dobre jaja, przeprowadzić się do innego miasta i tam dać się ochrzcić jako przypadkowy człowiek spotkany w służbie. Brzmi genialnie, szkoda że na to już wpadli  :-\
[/quote]
[/size]
U mnie był taki przypadek. Gość został głosicielem i przygotowywał się do chrztu. Po wizycie NO, gdzie podczas obsługi przedstawiono mu kandydata do chrztu jako wzorcowe studium, ogłoszono, że jest prawidłowo wykluczonym byłym ŚJ. Dla zboru konsternacja hehehe:) A chłopaczek wpadł sobie na małe wyrywanko do zboru w innym mieście, ot tak zupełnie niezobowiązująco.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #460 dnia: 11 Grudzień, 2018, 10:04 »
kopia poszła do IODD. może warto zapytać tam o zdanie?

"Właściwy Inspektor Ochrony Danych Osobowych" to wewnętrzny inspektor w Nadarzynie wymagany przez prawo, w sensie ich człowiek, więc raczej zdanie ma takie samo jak reszta ekipy :).


Offline vincent

Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #461 dnia: 11 Grudzień, 2018, 10:07 »
Co mnie bardzo zastanowiło - napisali że przechowują te dane w celu zapobiegania powtórnym chrztom. Jestem w podziwie. Nie myślałem nigdy o tym :D a to były by dobre jaja, przeprowadzić się do innego miasta i tam dać się ochrzcić jako przypadkowy człowiek spotkany w służbie. Brzmi genialnie, szkoda że na to już wpadli  :-\

U mnie był taki przypadek. Gość został głosicielem i przygotowywał się do chrztu. Po wizycie NO, gdzie podczas obsługi przedstawiono mu kandydata do chrztu jako wzorcowe studium, ogłoszono, że jest prawidłowo wykluczonym byłym ŚJ. Dla zboru konsternacja hehehe:) A chłopaczek wpadł sobie na małe wyrywanko do zboru w innym mieście, ot tak zupełnie niezobowiązująco.
Dawno to było? 😁


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #462 dnia: 11 Grudzień, 2018, 13:16 »
I stało się, otrzymaliśmy z Nadarzyna odpowiedź na nasze zapytanie o dane osobowe, można ją przeczytać tutaj:
Jatiw- Mav
Cóż mogę więcej dodać ze swojej strony, do słów przesłanych w memie, tylko podpisać wielką literą: GRATULACJE dla WAS- pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień, 2018, 13:18 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #463 dnia: 11 Grudzień, 2018, 15:44 »
W sprawozdaniu podaje się też liczbę gazetek rozdanych ?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: "Brat Maciej od zawsze miał wątpliwości"
« Odpowiedź #464 dnia: 11 Grudzień, 2018, 19:38 »
Dawno to było? 😁
[/b][/size]
W tym dziesięcioleciu, czyli nie dawno. Wszystko opisałem w wątku powitalnym.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,