Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia  (Przeczytany 11063 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Sierpień, 2016, 17:37 »
No to przykro mi, ale głupotę powiedziała (widzę, że idziesz ad autoritatem). Jeżeli w słowie hebrajskim jest tylko jedna literka taka sama to mówienie, że jest to samo słowo jest po prostu śmieszne i nawet nie wiem skąd może wynikać tego typu błąd :D Tak czy owak jest to głupota, którą winno się obnażać. Jeśli ktoś załączone poniżej słowa może pomylić, to nie mam pytań.

Dodatkowo bzdury gada nt. am i goyim. Narody pogańskie są też nazywanie słowem am (w l. mn. amim). Słowem am jest np. nazwany Moab w Rut 1,15; w Iz 34,5 Edom jest też nazwany słowem am. I jest wiele wiele innych miejsce, gdzie inne niż Izrael narody i ludy są tym rzeczownikiem określane.
Podobnie na odwrót. Zob. np. Rz 46,3, gdzie goyim został nazwany Izrael.

P.S. Daj mi do niej maila, to do niej napiszę, bo w necie nie mogę znaleźć. A tak w ogóle, to mi się wydawało (bo kiedyś ją spotkałem), że ma na imię Maja, a nie Maria.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2016, 18:06 wysłana przez Gorszyciel »


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Sierpień, 2016, 18:06 »

P.S. Daj mi do niej maila, to do niej napiszę, bo w necie nie mogę znaleźć. A tak w ogóle, to mi się wydawało (bo kiedyś ją spotkałem), że ma na imię Maja, a nie Maria.

Żaden problem:
https://www.facebook.com/maja.miduch

Natomiast oba przemówienia  mają ciekawe myśli.

Co do zachowania braci na Zgromadzeniu, zwłaszcza film z "klaskaniem'
mnie mocno zaszokował. Zatkamy sobie uszy i będziemy krzyczeć tra la la la
Nie utrzymali klasy. Boją się słuchać i nie chcą by słuchali inni.
Wspaniały sfilmowany dowód zabiytych gwoździami umysłów. Wstyd mi za ich zachowanie.


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Sierpień, 2016, 18:19 »
Z tym śpiewem i klaskaniem przypominali mi kiboli na stadionie ;D


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Sierpień, 2016, 18:19 »
 

P.S. Daj mi do niej maila, to do niej napiszę, bo w necie nie mogę znaleźć. A tak w ogóle, to mi się wydawało (bo kiedyś ją spotkałem), że ma na imię Maja, a nie Maria.

Mówią na nią Maja albo Maria, w dowodzie ma Maja ;D jak pszczółka Maja Wodeckiego ;D 
Niestety na razie na randkę cię z nią nie umówię, bo nie mam upoważnienia. ;D
Ale pogadam z nią ;D
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2016, 18:31 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #49 dnia: 27 Sierpień, 2016, 18:40 »
Ten człowiek cytujący Biblię i oceniający nauki Strażnicy , tak blokowany hałasem i klaskaniem  przez mur porządkowych przed halą kongresową tak mi przypomniał sytuację z życia politycznego naszego kraju .
Nie twierdzę oczywiście że poniższy filmik mówi prawdę bo oficjalnie nie ma dowodów więc nie ma pewności , ew. domysły  , ale faktem jest że mówienie prawdy kosztuje o czym przebudzeni z WTS bardzo dobrze wiedzą .
Zgodnie z etyką działania służb : NIEWYGODNYCH LUDZI ZDEJMUJE SIĘ ...................... :'(
wersja krótsza lub dłuższa
https://www.youtube.com/watch?v=xXvJfRlqvRw


wersja dłuższa
https://www.youtube.com/watch?v=nNOO1TUKC1A

Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #50 dnia: 27 Sierpień, 2016, 19:59 »
Baran, te filmy lepiej działają na przebudzenie niż poranna kawa!
Ładne pomarańczowe smycze maja - strzelam - to tamtejsze plakietki dla porządkowych?



W sumie... podobne...


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Sierpień, 2016, 21:12 »
Abba - rozwaliłeś mnie!
Ale w załączonym przez Ciebie zdjęciu widzę dwuznaczność.
Pisałem o ładnych pomarańczowych smyczach i pisałem do Barana. :)
A co mamy na fotce???

Gorący tu był klimat, dużo o ludach semickich i chamickich pisali zapewne jafetyci (czy to dobra odmiana - nie wiem?).
Czy mogę już napisać jakie mam pochodzenie? Może lepiej jeszcze nie. Bo jeszcze przytka mi ktoś etykietę filomarsjanina albo innego fila.

W temacie głównym: to klaskanie i śpiewanie kojarzy mi się z gospel. W sumie amerykańscy ŚJ są blisko zachowań przedstawionych w filmie Blues Brothers - scena w kościele z Jamesem Brownem.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Sierpień, 2016, 22:22 »
Abba - rozwaliłeś mnie!
Ale w załączonym przez Ciebie zdjęciu widzę dwuznaczność.
Pisałem o ładnych pomarańczowych smyczach i pisałem do Barana. :)
A co mamy na fotce???


No w sumie to chyba Ty mnie teraz rozwaliłeś jeszcze bardziej. Niezły offtopic żeśmy pociągnęli,
ale szczerze się pośmiałem z Twojego komentarza, dzięki :)

Wracając do tematu, że też faryzeusze nie wpadli na taki sposób w I wieku n.e w walce z Panem Jezusem :)
Ciekawie by się czytało taką ewangelię:

"Tedy On, widząc tłumy, wstąpił na górę.
A usiadłszy, zaczął nauczać lud.
I oto uczeni w Piśmie, słysząc jak naucza,
zaczęli się naradzać, jak się pozbyć jego.
Wówczas arcykapłan i wielu uczonych w Piśmie,
poczęli klaskać w dłonie i śpiewać głosem gromkim:
'jesteśmy w prawdzie, jesteśmy w prawdzie, jesteśmy w prawdzie,
mamy proroctwa, mamy proroctwa, mamy proroctwa'.
A czynili tak przez długi czas.
I nie uczynił tam wielu cudów ze względu na ich niewiarę.
Lecz wielu, usłyszawszy słowa jego i widząc ich reakcję,
poczęło rozważać w swych sercach słowa jego"



Ps:
Nie no, dopiero obejrzałem powyższy fragment Blues Brothers - to już mnie teraz zabiłeś  ;D




« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2016, 22:32 wysłana przez Abba »


Offline Dianne

Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Sierpień, 2016, 23:03 »
JA POWYMYŚLAM HASLA NA PROTEST
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Sierpień, 2016, 01:40 »
No to przykro mi, ale głupotę powiedziała (widzę, że idziesz ad autoritatem). Jeżeli w słowie hebrajskim jest tylko jedna literka taka sama to mówienie, że jest to samo słowo jest po prostu śmieszne i nawet nie wiem skąd może wynikać tego typu błąd :D Tak czy owak jest to głupota, którą winno się obnażać. Jeśli ktoś załączone poniżej słowa może pomylić, to nie mam pytań.

Dodatkowo bzdury gada nt. am i goyim. Narody pogańskie są też nazywanie słowem am (w l. mn. amim). Słowem am jest np. nazwany Moab w Rut 1,15; w Iz 34,5 Edom jest też nazwany słowem am. I jest wiele wiele innych miejsce, gdzie inne niż Izrael narody i ludy są tym rzeczownikiem określane.
Podobnie na odwrót. Zob. np. Rz 46,3, gdzie goyim został nazwany Izrael.

P.S. Daj mi do niej maila, to do niej napiszę, bo w necie nie mogę znaleźć. A tak w ogóle, to mi się wydawało (bo kiedyś ją spotkałem), że ma na imię Maja, a nie Maria.

Niestety Gorszycielu nie zrozumiałeś poprawnie. Sprawdziłem. Zapraszam do lektury (tekst trochę się rozjechał, ale pod linkiem artykuł, który to wyjaśnia):

https://www.academia.edu/3552767/_Kto_was_dotyka_dotyka_źrenicy_jego_oka_Za_2_12_

Drugi wariant dotyczy słowa
תַבָב 
 
„źrenica”
 
(dosł „w źrenicy”)
,
które według niektórych manuskryptów Kennicotta i De Rossiego należy czytać jako
תַב 
 
„córka”

 
(dosł. „w córce”) :)
2
 
co zamiast lekcji „dotyka źrenicę mego oka” daje wariant „dotyka córkę mego oka”

3.Lekcja ta wydaje się dosyć atrakcyjna z punktu widzenia struktury tekstu i jego teologicznej wymowy. W w. 11 prorok mówił o „córce Babilonii”, w której mieszka Syjon.
W w. 14 Zachariasz wspomni o „córce Syjonu”, w której zamieszka Pan. Wzmianka o „córce oka”Boga w w. 12 była by punktem zwrotnym między przebywaniem Syjonu w Babilonii a przebywaniem Boga pośród swego ludu. Biorąc pod uwagę, że w każdym z tych trzech  przypadków słowo „córka” jest tylko literackim dookreśleniem tego co określa, logika wersetów
11-14 byłaby następująca: Izrael mieszka w Babilonii, ale skoro niewola babilońska była niszczeniem narodu, to Bóg, którego okiem jest Izrael, dotknięty bólem swojego narodu, tak jak ktoś jest dotknięty urazem swego oka, rozpoczyna pomstę, której konsekwencją będzie zamieszkanie Izraela na Syjonie a Boga pośród swego ludu. Dynamika  przesunięcia między mieszkaniem narodu wybranego u wroga a bycie mieszkaniem dla Boga zależy wyłącznie od jednego czynnika, faktu, że naród jest okiem Boga.

« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2016, 02:07 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Sierpień, 2016, 02:08 »
JA POWYMYŚLAM HASLA NA PROTEST

ty dziś na odlocie? :)
w sumie to zazdroszczę; też bym się przyłączył


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Sierpień, 2016, 02:33 »
Przeczytałem artykuł - bardzo ciekawy. To jednak wiele nie zmienia (co zresztą Autor artykułu też suponuje, pisząc "Chociaż wariant preferujący „córkę oka” nie jest pozbawiony argumentów, warto pójść za większością manuskryptów hebrajskich, starając się odkryć sens rzeczownika BAWA(H)". DALEJ pisze podobnie). Bo albo Autor natchniony napisał "źrenica" albo "oko". Nieuprawnione jest przyjmowanie każdej wersji danego słowa z każdego manuskryptu. A "córka" jest mnie prawdopodobna niż "źrenica" z kilku powodów:
1) tekst masorecki ma "źrenica"
2) Septuaginta ma "źrenica"
3) Wulgata ma "źrenica"
4) logika bardziej "źrenica" podpowiada.
Nie zrozumiałem ani Ciebie ani pani Doktor, gdyż mówiliście o podobieństwie słów hebrajskich źrenica i córka (a podobne nie są), a nie o wariantach w manuskryptach.
Nawiasem chciałbym zobaczyć te manuskrypty, w których podobno jest "córka" ;)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Sierpień, 2016, 09:16 »
Cieszę się, że artykuł Ci się podobał i że wyjaśniliśmy sprawę :)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Sierpień, 2016, 11:28 »
WIDZĘ ŻE TEMAT KONGRESU NADAL W KRZAKACH POZOSTAŁ :)

Proponuję zejść z tych debat frazeologiczno-językowo-teologicznych :o

Dla rozluźnienia ładna i bardzo znana piosenka , gdyby tak ci porządkowi śpiewali coś takiego to nawet z klaskaniem wyszliby medialnie na gwiazdy , przynajmniej w oczach wychodzących z kongresu .
By the Rivers of Babylon
https://www.youtube.com/watch?v=vYK9iCRb7S4


JEŚLI ,MA TO BYĆ DYSKUSJA UCZNIÓW I NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA TO TYLKO O SŁOWACH I NAUKACH SAMEGO JEZUSA CHRYSTUSA .

Źrenica – Oka , słowa zrozumiane tylko z kontekstem .Kontekst powoduje że Jezus nigdzie nie powtórzył ważności takiego podejścia . Niektórzy powiedz że zrobił wręcz coś przeciwnego, zdeprecjonował cały system Żydowsko-Talmudyczny i jego konsekwencje dla prostych ludzi .
Co do Rzym .11- temat do interpretacji ale tylko w świetle kontekstu wypowiedzi Jezusa nie daje mocnych podstaw do dosłownego analizowania opinii Pawła .Dla wielu Chrześcijan  ,wypowiedzi Pawła , są próbą interpretacji nauk Jezusa , o czym sam Paweł Mówi .
W takim spojrzeniu na ten  temat ,  wygasa  temperatura argumentów, ponieważ taka debata to tylko forma interpretacji słów Pawła .Analiza źrenicy i znaczenia na dziś już rozbudowywanie tematu do rangi absurdalnej .
Dla natomiast obserwatorów z zewnątrz ,agnostyków, ateistów , i innych religii ,  niestety to dowód na sekciarstwo i podziały między uczniami Chrystusa .
Przed tym ostrzegał Jezus .

Jana 17:20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.
Naśladowcy Jezusa niech mówią tylko słowami Jezusa i nie będzie dużo mniej  sporów i zbędnych debat  , wystarczy tak spojrzeć i spróbować . A tak , to takie teologiczne dysputy są jedną z nowoczesnych maszynek do  produkcji osób tracących szacunek i powagę dla nauk i wypowiedzi Jezusa . Zwiększają też liczbę  agnostyków i ateistów . Przed tym m.in. ostrzegał sam Jezus .
W końcu Chrześcijanie to naśladowcy Chrystusa a nie Ap.Pawła  lub  innych soborów i interpretacji .Pamiętajmy o tym , a  wtedy amunicja do debaty wygasa .
Inaczej możemy stać się Uczonymi znającymi rzekomo pisma z Mat. 23 .
Mt. 23:16 – Zostali określeni trafnie jako …… ślepi przewodnicy… .

Za co tak zostali nazwani choć znal pisma, za swoją postawę , błędne  interpretacje i ocenianie ludzi i  to co sami o sobie myśleli , byli mądrzy we własnych oczach ale nie Boga .
Uczeni obłudni z współcześni Chrystusowi ,  zasiedli na miejscu Mojżesza  , a współcześni rzekomi znawcy i roszczący sobie prawo do jedynie słusznych wykładni , zasiadają , ale teraz już na miejscu Jezusa niestety .Próbują stanąć na miejscu Chrystusa .W 1 wieku uczeni zostali przez Jezusa zganieni , i dziś , czy Chrystus pochwalałby taką postawę  ? Tylko sam Jezus ma prawo oceniać  i interpretować  jego słowa  i bezdyskusyjne proste i dające ulgę już dziś  nauki dla szczerych i pokornych ludzi szukających Boga .
JEŚLI WIĘC DYSKUSJA TO TYLKO O SŁOWACH I NAUKACH SAMEGO JEZUSA CHRYSTUSA .
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Sierpień, 2016, 11:44 »
Accurate, w tym wypadku nieco demonizujesz temat :(
Bardzo rzeczowa i kulturalna WYMIANA INFORMACJI dzięki wypowiedziom
Gorszyciela i Barana dała mi wiele pozytywnych odczuć.
Piszesz o zaprzestaniu debat i że temat wątku dalej w krzakach,
a sam ciągniesz ten offtop, tym razem jako porządkowy :) :) :)

No, ale zgadzam się z Tobą w niektórych kwestiach, np. tym, co piszesz o Pawle
i naukach Chrystusa.

No więc, jakie macie wnioski z dziwnego zachowania starszych
podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia??
Ja sądzę, że niestety, większość braci odebrała zachowanie porządkowych jako pozytywne,
że fajnie sobie poradzili z odstępcą.