Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia  (Przeczytany 11062 razy)

Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Sierpień, 2016, 12:09 »
DLA MYŚLĄCYCH NAD ZACHOWANIAMI OCHRONIARZY PRZY WYJŚCIU Z KONGRESU MAJĄCYCH NA CELU ZAGŁUSZANIE
POMYŚLICIE DRODZY ŚWIADKOWIE JEHOWY  ,Z CAŁYM DLA WAS SZACUNKIEM JAKO LUDZI WIERZĄCYCH ,CZY NIE WYGLĄDACIE TROCHĘ PODOBNIE JAK LUDZIE W TYM FILMIKU ?

Nie jest moim celem ośmieszanie religijnych ludzi ,ale to czy rozumieją swoją postawę i czy takie myślenie zalecał Jezus ? :'(
Czczenie ludzi i przewodników innych niż Chrystus prowadzi do tego typu reakcji i emocji niestety ,żałosne .
Co o takim zachowaniu pomyśli np. Agnostyk lub Ateista , to tylko dla niego dowód na to że religia czyści  umysły , a przecież tak być nie powinno.
moment 0;55 -bez komentarza  :o

https://www.youtube.com/watch?v=DcR_BQaAfjo


Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Sierpień, 2016, 19:49 »

JEŚLI ,MA TO BYĆ DYSKUSJA UCZNIÓW I NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA TO TYLKO O SŁOWACH I NAUKACH SAMEGO JEZUSA CHRYSTUSA .

Źrenica – Oka , słowa zrozumiane tylko z kontekstem .Kontekst powoduje że Jezus nigdzie nie powtórzył ważności takiego podejścia . Niektórzy powiedz że zrobił wręcz coś przeciwnego, zdeprecjonował cały system Żydowsko-Talmudyczny i jego konsekwencje dla prostych ludzi .
Co do Rzym .11- temat do interpretacji ale tylko w świetle kontekstu wypowiedzi Jezusa nie daje mocnych podstaw do dosłownego analizowania opinii Pawła .Dla wielu Chrześcijan  ,wypowiedzi Pawła , są próbą interpretacji nauk Jezusa , o czym sam Paweł Mówi .
W takim spojrzeniu na ten  temat ,  wygasa  temperatura argumentów, ponieważ taka debata to tylko forma interpretacji słów Pawła .Analiza źrenicy i znaczenia na dziś już rozbudowywanie tematu do rangi absurdalnej .
Dla natomiast obserwatorów z zewnątrz ,agnostyków, ateistów , i innych religii ,  niestety to dowód na sekciarstwo i podziały między uczniami Chrystusa .
Przed tym ostrzegał Jezus .

Jana 17:20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.
Naśladowcy Jezusa niech mówią tylko słowami Jezusa i nie będzie dużo mniej  sporów i zbędnych debat  , wystarczy tak spojrzeć i spróbować . A tak , to takie teologiczne dysputy są jedną z nowoczesnych maszynek do  produkcji osób tracących szacunek i powagę dla nauk i wypowiedzi Jezusa . Zwiększają też liczbę  agnostyków i ateistów . Przed tym m.in. ostrzegał sam Jezus .
W końcu Chrześcijanie to naśladowcy Chrystusa a nie Ap.Pawła  lub  innych soborów i interpretacji .Pamiętajmy o tym , a  wtedy amunicja do debaty wygasa .
Inaczej możemy stać się Uczonymi znającymi rzekomo pisma z Mat. 23 .
Mt. 23:16 – Zostali określeni trafnie jako …… ślepi przewodnicy… .

Za co tak zostali nazwani choć znal pisma, za swoją postawę , błędne  interpretacje i ocenianie ludzi i  to co sami o sobie myśleli , byli mądrzy we własnych oczach ale nie Boga .[/color]
Uczeni obłudni z współcześni Chrystusowi ,  zasiedli na miejscu Mojżesza  , a współcześni rzekomi znawcy i roszczący sobie prawo do jedynie słusznych wykładni , zasiadają , ale teraz już na miejscu Jezusa niestety .Próbują stanąć na miejscu Chrystusa .W 1 wieku uczeni zostali przez Jezusa zganieni , i dziś , czy Chrystus pochwalałby taką postawę  ? Tylko sam Jezus ma prawo oceniać  i interpretować  jego słowa  i bezdyskusyjne proste i dające ulgę już dziś  nauki dla szczerych i pokornych ludzi szukających Boga .
JEŚLI WIĘC DYSKUSJA TO TYLKO O SŁOWACH I NAUKACH SAMEGO JEZUSA CHRYSTUSA .

Jak to wielokrotnie mówiłeś "Drogi Bracie i Przyjacielu" accurate.

 Na początek chciałem Ci powiedzieć, że z wieloma Twoimi wypowiedziami na tym forum się zgadzam, piszesz naprawdę czasami ciekawie, ale niestety jest wiele wypowiedzi w WTs-ie które na równi mi się podobają, zwłaszcza wtedy kiedy mówią o miłości do bliżniego. Niestety potem Wts rozjeżdża tego samego bliżniego walcem. Niestety robisz podobnie.

Po raz czwarty, niestety muszę powiedzieć że "dałeś do pieca", postępujesz jak w WTS-ie niby mówisz o "jakiś tam osobach", a tak naprawdę uderzasz personalnie w konkretne osoby,  niby nie jesteś antysemitą, a "strzelasz do Żydów". Niby nazywasz nas braćmi, a potem porównujesz do faryzeuszy podstawiając werset biblijny. Może nie wszyscy to zauważyli, bo naiwność  też była kiedyś moją cechą. Niby chcesz prowadzić rozmowę , ale na Twoich warunkach. Niby mówisz, że ktoś zaśmieca wątek, a w tym samym poście, od razu poniżej robisz to sam. Niby chcesz uprzejmie, bez obrażania osób, a za chwilę po Twojej wypowiedzi zamykany jest wątek o Żydach. Niby tego nie chcesz, ale niestety mam wrażenie, że zacierasz ręce.

Accurate masz jeszcze za małą wiedzę, żeby wypowiadać się w tym tonie jak powyżej to zrobiłeś. Manipulujesz, a to było domeną WTS-u, przebudź się, proszę.

Twoich tekstów w stylu Wts, mógłbym tu wymienić dziesiątki:
  "A tak , to takie teologiczne dysputy są jedną z nowoczesnych maszynek do  produkcji osób tracących szacunek i powagę dla nauk i wypowiedzi Jezusa . Zwiększają też liczbę  agnostyków i ateistów . Przed tym m.in. ostrzegał sam Jezus ."

Nie rób tego!

No cóż, powiem tak bardzo w skrócie, accurate, najdelikatniej jak w tym wypadku mogę, bo mama zawsze uczyła mnie żebym był grzeczny, a Jeszua żebym był miłosierny, a i regulamin trzyma mnie w ryzach.

 Przeczytałem jeszcze raz prawie wszystkie Twoje wątki z moich screenów, które czasami sobie robię do mojej prywatnej biblioteczki.
Osobiście, podkreślam-osobiście, uważam, że cały czas tkwisz w jakimś matrixie.
Czasami  mam takie odczucie, że posługujesz się islamską  Takijją التقية
 tylko nie wiem w imieniu jakiego boga.
Wyszedłeś z jednego matrixa wchodząc od razu w drugi.

Mam wrażenie, że gdyby na ziemię powrócił Jeszua i pokazał Ci palcem np. , że ten oto naród Izraelski mieszkający na tej ziemi, którą dał im na wieki,  to naród wybrany przez Boga, nie uwierzył byś, bo nie jest to zgodne z Twoją teorią, i "ukrzyżowałbyś”  Jeszue tylko dlatego, że jest Żydem. (Ukrzyżowałbyś jest w cudzysłowie)

Lubisz długie teksty, a więc dedykuje Ci poniższy Tekst ma błędy, brak polskich znaków, ale za to mózg pracuje jak się go czyta:

"Niektórych z nas budza bardzo twarde doswiadczenia zyciowe. Cierpimy tak bardzo, ze sie budzimy. Ale ludzie wciaz na nowo zderzaja sie z zyciem. I kontynuuja swoj lunatyczny marsz. Nie budza sie nigdy.
Nawet nie podejrzewaja, ze moze byc jakas inna droga.
 Do glowy im nie przyjdzie, ze moze istniec cos lepszego. A jednak, jesli nawet nie zderzyles sie wystarczająco z życiem i nie nacierpiales sie dostatecznie, masz jeszcze jedna droge prowadzaca do przebudzenia. Po prostu naucz sie sluchac.

 Nie znaczy to, ze musisz sie ze mna zgadzac. To nie byloby sluchanie. Wierz mi, tak naprawde nie ma zadnego znaczenia to, czy zgadzasz sie ze mna czy nie. A to dlatego, ze zgoda i niezgoda odnosza sie do slow, koncepcji, teorii. Nie maja nic wspolnego z prawda. Prawdy nie da sie wyrazic slowami. Prawde dostrzega sie nagle, jako skutek przyjecia okreslonej postawy. A wiec mozesz sie nie zgadzac ze mna, a jednak dostrzec prawde. Konieczna jest tu tylko otwartosc, chec odkrywania czegos nowego.
I to tylko jest wazne, a nie to, czy zgadzasz sie ze mna lub nie. W koncu to, co tu przekazuje, to - nie da sie ukryc - teorie. Zadna teoria nie pokrywa sie calkowicie z rzeczywistoscia.
A wiec moge ci mowic nie o samej prawdzie, ale o przeszkodach dotarcia do niej. Potrafie to opisac. Nie moge natomiast opisac prawdy. Nikt nie moze tego dokonac. Jedyne, co moge opisac, to blad - abys mogl go porzucic. Jedyne, co moge dla ciebie zrobic, to rzucic wyzwanie twej wierze i systemowi wierzen, ktore cie unieszczesliwiaja. Jedyne, co moge dla ciebie zrobic, to pomoc ci oduczyc sie. Oto na czym polega uczenie sie duchowosci; oduczanie sie prawie wszystkiego, czego cie nauczono. Jest to chec oduczania sie, umiejetnosc sluchania.

Czy sluchasz w taki sposob, jak czyni to wiekszosc ludzi, ktorzy sluchaja jedynie po to, aby sie utwierdzic w tym, co i tak wczesniej wiedza. Czesto bedziesz wstrzasniety, moze zszokowany, zbulwersowany, zirytowany, sfrustrowany.

A moze powiesz: "Swietnie!"
Czy sluchasz jedynie po to, by potwierdzic swe dotychczasowe przekonania? A moze sluchasz, by odkryc cos nowego? To bardzo wazne, po co sluchasz. I jakze trudno spiacym to odroznic.

Jezus głosił DOBRA nowinę, a jednak odrzucono ja. Nie dlatego, ze nie była dobra, ale dlatego, ze była nowa. Nie cierpimy rzeczy nowych. Nienawidzimy ich. Im szybciej to sobie uświadomisz, tym lepiej. Nie chcemy wiedzieć rzeczy nowych, jesli nas niepokoją. Zwłaszcza, jeśli wymagają od nas zmiany nas samych. A najbardziej nie chcemy ich, gdy wymagają od nas stwierdzenia:

 "Myliłem się”.


 Pamietam spotkanie z pewnym osiemdziesioletnim jezuitą z Hiszpanii. Byl moim profesorem i rektorem w Indiach trzydziesci czy czterdziesci lat wczesniej.

- Powinienem ciebie uslyszec szescdziesiat lat temu - powiedzial. - Cos ci powiem. Przez cale zycie mylilem sie. Boze, uslyszec cos podobnego! To jakby ujrzec jeden z cudow swiata. Panie i panowie, to jest wiara! Otwartosc na prawde, bez wzgledu na konsekwencje, bez wzgledu na to, dokad ona prowadzi, i nawet jesli nie wiadomo, dokad cie zaprowadzi. To jest wiara! Nie tyle zbior przekonan, co zawierzenie.

Wiara daje nam olbrzymie poczucie bezpieczenstwa, zawierzenie natomiast jest niepewnoscia. Porzuc taka zadufana wiare. Przygotuj sie na to, by isc, i badz otwarty. Szeroko otwarty! Jestes gotow, by sluchac?

Pamietaj jednak: byc otwartym nie oznacza bynajmniej, bys byl naiwny; nie jest to rownoznaczne z polykaniem wszystkiego, co mowia do ciebie.

O nie! Musisz rzucić wyzwanie wszystkiemu, co mowie. Ale taki sprzeciw ma wypływać z twojej otwartości, a nie uporu. Sprzeciwiaj się wszystkiemu.

Przypomnij sobie wspaniale slowa Buddy, kiedy powiedzial: "Mnichom i uczonym nie wolno akceptowac moich pogladow - z szacunku. Musza je analizowac tak, jak zlotnik sprawdza jakosc kruszca. Trzeć, skrobiac, pocierając i topiąc".

Jeśli tak czynisz, sluchasz prawdziwie. Zrobiles nastepny wielki krok ku przebudzeniu. Pierwszym krokiem byla gotowosc przyznania sie do tego, ze nie chcesz sie obudzic, ze nie chcesz byc szczesliwy.

Wiele w tobie opiera sie czemus takiemu.

Drugim krokiem jest gotowosc rozumienia i sluchania, kwestionowania calego twojego systemu wierzen. Nie tylko wierzen religijnych, tylko politycznych, tylko spolecznych, tylko psychologicznych, ale ich wszystkich razem."

 

De Mello

 
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #62 dnia: 29 Sierpień, 2016, 19:56 »
Drogi Baranie
Na spokojnie , to jednak piszesz nie na temat  , ew. przemyślenia poza forum pisz na priv.
Służy do tego opcja wiadomości ,chętnie rozjaśnię co i jak ,a tak niepotrzebnie marnujesz czas na długie informacje do Mnie .
Kieruj na priv.

Na marginesie , uważam że wszelkie dyskusje o Biblii ,Żydach ,Arabach , I inncyh kulturach czy  religiach  itd. , można prowadzić na podstawie Biblii .
Inaczej powtórka z WTS i próba wpędzania w kąt niepokornych . Lekcje takie znane  , i  większość to przerobiła w WTS .
Inne  poglądy , można  posiadać jeśli mamy dystans do swoich poglądów .Chyba że mamy rację we wszystkim .
Zachowujmy dystans , forum nie jest od objaśniania zarzutów personalnych  , chyba że nie zrozumiałem regulaminu .
Jak wyżej ,  na priv .

Nie  odpowiada nikomu postawa poniższa :
Uczeni obłudni z współcześni Chrystusowi ,  zasiedli na miejscu Mojżesza  , a współcześni rzekomi znawcy i roszczący sobie prawo do jedynie słusznych wykładni , zasiadają , ale teraz już na miejscu Jezusa niestety .Próbują stanąć na miejscu Chrystusa .W 1 wieku uczeni zostali przez Jezusa zganieni , i dziś , czy Chrystus pochwalałby taką postawę  ? Tylko sam Jezus ma prawo oceniać  i interpretować  jego słowa  i bezdyskusyjne proste i dające ulgę już dziś  nauki dla szczerych i pokornych ludzi szukających Boga .
JEŚLI WIĘC DYSKUSJA TO TYLKO O SŁOWACH I NAUKACH SAMEGO JEZUSA CHRYSTUSA .

« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2016, 20:37 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #63 dnia: 29 Sierpień, 2016, 19:58 »
Widzę, że robi się nieciekawie...


Offline Salome

Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #64 dnia: 29 Sierpień, 2016, 20:59 »
JEŚLI WIĘC DYSKUSJA TO TYLKO O SŁOWACH I NAUKACH SAMEGO JEZUSA CHRYSTUSA

Accurate, w takim razie większość wątków na tym forum jest nie w temacie, a księgi biblijne napisane przez proroków, królów, apostołów łącznie z Pawłem powinny iść według Ciebie do śmietnika.

Jeśli chodzi o ŻYDÓW MESJAŃSKICH, to ja jestem przekonana, że jest to grupa, która jest najbliżej prawdziwego wielbienia. Uznają Jeszua HaMaszijah, praktykując jednocześnie i zachowując piękną tradycję i obyczaje dane im przez Boga Izraela.
Odkąd się przebudziłam, zaczęłam mocno badać ruch Żydów Mesjańskich.
Wersety wyrywane z kontekstu przez ŚJ ułożyły mi się w jedną całość, wreszcie zaczęłam rozumieć Biblię. Księgi Jeremiasza, Izajasza, Ezechiela, Zachariasza, Ozeasza stały się dla mnie czytelne i przenikają się wreszcie z Nowym Testamentem, a zwłaszcza z Listem do Rzymian 11 (Odrzucenie Izraela jest częściowe i czasowe).
Zaznaczam, że nie mam korzeni żydowskich, ale modlę się aby Żydzi ortodoksyjni uznali Pana Jeszua za Mesjasza. Moje zrozumienie tematu jest z każdym dniem większe.

„Kto ciebie przeklinać będzie, niech będzie przeklęty, a kto tobie błogosławić będzie, niech będzie błogosławiony.” (1 Mojż. 27:29, 1 Mojż. 12:2-3, 4 Mojż. 24:9)

„Za to, że hańba ich była podwójna, a zniewaga i oplwanie były ich udziałem, dlatego odziedziczycie podwójną cząstkę w swoim kraju i wieczna radość będzie waszym udziałem, bo Ja, Pan, który miłuję prawo i nienawidzę zbrodniczego łupiestwa, dam im słuszną nagrodę i zawrę z nimi wieczne przymierze. Ich ród będzie znany wśród narodów, a ich potomstwo wśród ludów; wszyscy, którzy ich ujrzą, uznają ich za ród błogosławiony przez Pana” (Izaj. 61:7-9, BW).


Efezjan 2:11-22 BT
Zjednoczenie pogan i Żydów w Bożą świątynię

11 Dlatego pamiętajcie, że niegdyś wy - poganie co do ciała, zwani "nieobrzezaniem" przez tych, którzy zowią się "obrzezaniem" od znaku dokonanego ręką na ciele - 12 w owym czasie byliście poza Chrystusem, obcy względem społeczności Izraela i bez udziału w przymierzach obietnicy5, nie mający nadziei ani Boga na tym świecie. 13 Ale teraz w Chrystusie Jezusie wy, którzy niegdyś byliście daleko, staliście się bliscy przez krew Chrystusa.
14 On bowiem jest naszym pokojem6.
On, który obie części [ludzkości] uczynił jednością,
bo zburzył rozdzielający je mur - wrogość.
W swym ciele 15 pozbawił On mocy Prawo przykazań, wyrażone w zarządzeniach7,
aby z dwóch [rodzajów ludzi] stworzyć w sobie jednego nowego człowieka,
wprowadzając pokój,
16 i [w ten sposób] jednych, jak i drugich znów pojednać z Bogiem w jednym Ciele przez krzyż,
w sobie zadawszy śmierć wrogości8.
17 A przyszedłszy zwiastował pokój
wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy blisko9,
18 bo przez Niego jedni i drudzy w jednym Duchu mamy przystęp do Ojca.
19 A więc nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga - 20 zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus. 21 W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, 22 w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha.

Polecam stronę www.mesjasz.info
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Światus

Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #65 dnia: 29 Sierpień, 2016, 20:59 »
Proponuję obu zwaśnionym stronom stosowanie Kamasutry w celach relaksacyjnych.
Biblia nie zabrania  :)
Byle nie wspólnie...!!!
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Salome

Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #66 dnia: 29 Sierpień, 2016, 21:10 »
I jeszcze moja rada do wierzących sympatyków forum, którzy wątpią, wahają się i są na życiowym zakręcie

czytajcie Pismo Święte
ale nie w Przekładzie Nowego Świata

bo ono "zaciera", a nie dociera.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Sierpień, 2016, 21:12 »
W odpowiedzi bez wyrywania z kontekstu mogę zacytować obszerniej to co napisałem wcześniej .
Proszę bardzo o przeczytanie ze zrozumieniem ,zarzuty proszę na priv, źle zrozumiane intencje niepotrzebnie i dokładanie do tego dodatków , szkoda czasu .
W filmikach w których padają argumenty typu "przytoczę cytat z katechizmu Kościoła Katolickiego " już mnie  i wielu forumowiczów nie poruszą .
Więc zanim wstawimy film , przemyślmy czy argumenty tam przedstawiane nie mają wiele wspólnego z WTS .Katechizm KK ,jest takim samym źródłęm co "Paście "  dla starszych  .
W swojej wypowiedzi nie skreśliłem listów Pawła ,  raczej przedstawiam opinię wielu chrześcijan których głównym autorytetem jest tylko Chrystus , i to jasne . w myśl Pawła nikt nie powinien dzielić : Ja Apollosowy ,Ja Pawłowy itd.
Tocząc taką debatę dokładnie to robimy .
Ja w tym nie chcę brać udziału ,posłucham po prostu Ap.Pawła jak wyżej .
Krótko .
Co do Rzym .11- temat do interpretacji ale tylko w świetle kontekstu wypowiedzi Jezusa nie daje mocnych podstaw do dosłownego analizowania opinii Pawła .Dla wielu Chrześcijan  ,wypowiedzi Pawła , są próbą interpretacji nauk Jezusa , o czym sam Paweł Mówi .Jeśli nie to proszę aby kobiety nosiły długie włosy tak radził AP.Paweł .




JEŚLI ,MA TO BYĆ DYSKUSJA UCZNIÓW I NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA TO TYLKO O SŁOWACH I NAUKACH SAMEGO JEZUSA CHRYSTUSA .


Co do Rzym .11- temat do interpretacji ale tylko w świetle kontekstu wypowiedzi Jezusa nie daje mocnych podstaw do dosłownego analizowania opinii Pawła .Dla wielu Chrześcijan  ,wypowiedzi Pawła , są próbą interpretacji nauk Jezusa , o czym sam Paweł Mówi .Jeśli nie to proszę aby kobiety nosiły długie włosy tak radził AP.Paweł .

Dla natomiast obserwatorów z zewnątrz ,agnostyków, ateistów , i innych religii ,  niestety to dowód na sekciarstwo i podziały między uczniami Chrystusa .
Przed tym ostrzegał Jezus .

Jana 17:20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.
Naśladowcy Jezusa niech mówią tylko słowami Jezusa i nie będzie dużo mniej  sporów i zbędnych debat  , wystarczy tak spojrzeć i spróbować . A tak , to takie teologiczne dysputy są jedną z nowoczesnych maszynek do  produkcji osób tracących szacunek i powagę dla nauk i wypowiedzi Jezusa . Zwiększają też liczbę  agnostyków i ateistów . Przed tym m.in. ostrzegał sam Jezus .
W końcu Chrześcijanie to naśladowcy Chrystusa a nie Ap.Pawła  lub  innych soborów i interpretacji .Pamiętajmy o tym , a  wtedy amunicja do debaty wygasa .
Inaczej możemy stać się Uczonymi znającymi rzekomo pisma z Mat. 23 .
Mt. 23:16 – Zostali określeni trafnie jako …… ślepi przewodnicy… .

Za co tak zostali nazwani choć znal pisma, za swoją postawę , błędne  interpretacje i ocenianie ludzi i  to co sami o sobie myśleli , byli mądrzy we własnych oczach ale nie Boga .
Uczeni obłudni z współcześni Chrystusowi ,  zasiedli na miejscu Mojżesza  , a współcześni rzekomi znawcy i roszczący sobie prawo do jedynie słusznych wykładni , zasiadają , ale teraz już na miejscu Jezusa niestety .Próbują stanąć na miejscu Chrystusa .W 1 wieku uczeni zostali przez Jezusa zganieni , i dziś , czy Chrystus pochwalałby taką postawę  ? Tylko sam Jezus ma prawo oceniać  i interpretować  jego słowa  i bezdyskusyjne proste i dające ulgę już dziś  nauki dla szczerych i pokornych ludzi szukających Boga .
JEŚLI WIĘC DYSKUSJA TO TYLKO O SŁOWACH I NAUKACH SAMEGO JEZUSA CHRYSTUSA .
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2016, 21:14 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Światus

Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Sierpień, 2016, 21:15 »

Jeśli chodzi o ŻYDÓW MESJAŃSKICH, to ja jestem przekonana, że jest to grupa, która jest najbliżej prawdziwego wielbienia. Uznają Jeszua HaMaszijah, praktykując jednocześnie i zachowując piękną tradycję i obyczaje dane im przez Boga Izraela.

Mt 13:52 A On rzekł do nich: «Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare».

Choć nie uważam zeby koniecznie trzeba zostawać Żydem. Wnerwiony Paweł, tym którzy każą sie obrzezywać, kazal całkiem sobie upitolić...  ;D

Podobno to forum nie służy do nawracania. Ale co ja tam wiem.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2016, 21:17 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Salome

Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #69 dnia: 29 Sierpień, 2016, 22:26 »
No cóż, pisują tu różni ludzie o różnych poglądach, wierzący i niewierzący. Nikogo nie nawracam. Prezentuję moje przemyślenia jak inni.
Byłam „w prawdzie” wiele wiele lat i nigdy nie mogłam głośno powiedzieć co myślę, bo miałam zasznurowane usta i zahamowane refleksyjne myślenie. Moje wypowiedzi są próbą interpretacji interpretacji.  Niedługo mnie wykluczą, bo już zaczęło się na mnie polowanie, będę wolna i dopiero wtedy zacznę na poważnie pisać. :)

Zapisałam się na forum i odważyłam po półtora roku biernego czytania wreszcie z biciem serca napisać co myślę. Nikt mi tego nie zabroni, mimo, że jestem kobietą i zgodnie z radą ap.Pawła noszę długie włosy.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Blizna

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #70 dnia: 29 Sierpień, 2016, 22:50 »
Baran, trafiłeś w sedno, jak zwykle mądrze i spokojnie.
Podziwiam, bo moja gorąca głowa czasem nie wytrzymuje.
Ale w wielu tematach piszesz to, co ja myślę.
Co zaś do pisania na priv, to ja osobiście wyznaję Pawłową zasadę - jeśli ktoś zarzuca mi coś publicznie, to niech wyjaśnienie też będzie publiczne, inaczej nie wiadomo o co chodzi.
Ja wolę wyjaśniać na forum, a priv moim zdaniem do czego innego służy.


Offline Światus

Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #71 dnia: 30 Sierpień, 2016, 00:27 »
No cóż, pisują tu różni ludzie o różnych poglądach, wierzący i niewierzący. Nikogo nie nawracam. Prezentuję moje przemyślenia jak inni.
Byłam „w prawdzie” wiele wiele lat i nigdy nie mogłam głośno powiedzieć co myślę, bo miałam zasznurowane usta i zahamowane refleksyjne myślenie. Moje wypowiedzi są próbą interpretacji interpretacji.  Niedługo mnie wykluczą, bo już zaczęło się na mnie polowanie, będę wolna i dopiero wtedy zacznę na poważnie pisać. :)

Zapisałam się na forum i odważyłam po półtora roku biernego czytania wreszcie z biciem serca napisać co myślę. Nikt mi tego nie zabroni, mimo, że jestem kobietą i zgodnie z radą ap.Pawła noszę długie włosy.

Nie znam twojej sytuacji Salome. Ale czy nie lepiej odejść samemu? Z własnej nieprzymuszonej woli a nie czekać aż trzech melepetów zdecyduje, że masz opuścić "chrześcijański zbór".
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Weteran

Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #72 dnia: 30 Sierpień, 2016, 00:39 »
DLA MYŚLĄCYCH NAD ZACHOWANIAMI OCHRONIARZY PRZY WYJŚCIU Z KONGRESU MAJĄCYCH NA CELU ZAGŁUSZANIE
POMYŚLICIE DRODZY ŚWIADKOWIE JEHOWY  ,Z CAŁYM DLA WAS SZACUNKIEM JAKO LUDZI WIERZĄCYCH ,CZY NIE WYGLĄDACIE TROCHĘ PODOBNIE JAK LUDZIE W TYM FILMIKU ?

Nie jest moim celem ośmieszanie religijnych ludzi ,ale to czy rozumieją swoją postawę i czy takie myślenie zalecał Jezus ? :'(
Czczenie ludzi i przewodników innych niż Chrystus prowadzi do tego typu reakcji i emocji niestety ,żałosne .
Co o takim zachowaniu pomyśli np. Agnostyk lub Ateista , to tylko dla niego dowód na to że religia czyści  umysły , a przecież tak być nie powinno.
moment 0;55 -bez komentarza  :o

Dobrze, że umieściłeś ten film. Tu właśnie widać, jak to w Polsce „nie ma antysemityzmu”. A postawa widoczna w tym filmie niestety nie jest marginalna.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2016, 00:59 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline TomBombadil

Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #73 dnia: 30 Sierpień, 2016, 00:54 »
To ja wrócę do głównego tematu. Ten pan krzyczący przez głośnik swoje poglądy wcale nie jest moim zdaniem lepszy od tych porządkowych,co go odcięli od gości kongresowych i zagłuszyli.Byłam na zgtomadzeniu międzynarodowym,gdzie urządzono pikietę pod stadionem. Machano krzyżami,śpiewano pieśni religijne i nawoływano w co należy wierzyć. Kordon policji musiał pilnować porządku. Wcale mi się to nie podobało. Podobnie wystąpienie tego pana z głośnikiem.To niczemu nie służy,a nawet może przekonać uczestników kongresu,że odstępcy są hałaśliwi ,napastliwi,że CK ich słusznie ostrzega. Ciekawsza była ta demonstracja bez słów z afiszami o pedofilach. To szybciej poruszyłoby moją ciekawość.


Offline Weteran

Odp: Dziwne zachowanie starszych, podczas Kongresu 13.08.2016 Duluth, Georgia
« Odpowiedź #74 dnia: 30 Sierpień, 2016, 00:57 »
No cóż, pisują tu różni ludzie o różnych poglądach, wierzący i niewierzący. Nikogo nie nawracam. Prezentuję moje przemyślenia jak inni.
Byłam „w prawdzie” wiele wiele lat i nigdy nie mogłam głośno powiedzieć co myślę, bo miałam zasznurowane usta i zahamowane refleksyjne myślenie. Moje wypowiedzi są próbą interpretacji interpretacji.  Niedługo mnie wykluczą, bo już zaczęło się na mnie polowanie, będę wolna i dopiero wtedy zacznę na poważnie pisać. :)

Zapisałam się na forum i odważyłam po półtora roku biernego czytania wreszcie z biciem serca napisać co myślę. Nikt mi tego nie zabroni, mimo, że jestem kobietą i zgodnie z radą ap.Pawła noszę długie włosy.

I pisz, pisz, ja tu żadnego nawracania nie widzę – jedynie przedstawienie pewnego poglądu.

Jak to wielokrotnie mówiłeś "Drogi Bracie i Przyjacielu" accurate.

 Na początek chciałem Ci powiedzieć, że z wieloma Twoimi wypowiedziami na tym forum się zgadzam, piszesz naprawdę czasami ciekawie, ale niestety jest wiele wypowiedzi w WTs-ie które na równi mi się podobają, zwłaszcza wtedy kiedy mówią o miłości do bliżniego. Niestety potem Wts rozjeżdża tego samego bliżniego walcem. Niestety robisz podobnie.

Po raz czwarty, niestety muszę powiedzieć że "dałeś do pieca", postępujesz jak w WTS-ie niby mówisz o "jakiś tam osobach", a tak naprawdę uderzasz personalnie w konkretne osoby,  niby nie jesteś antysemitą, a "strzelasz do Żydów". Niby nazywasz nas braćmi, a potem porównujesz do faryzeuszy podstawiając werset biblijny. Może nie wszyscy to zauważyli, bo naiwność  też była kiedyś moją cechą. Niby chcesz prowadzić rozmowę , ale na Twoich warunkach. Niby mówisz, że ktoś zaśmieca wątek, a w tym samym poście, od razu poniżej robisz to sam. Niby chcesz uprzejmie, bez obrażania osób, a za chwilę po Twojej wypowiedzi zamykany jest wątek o Żydach. Niby tego nie chcesz, ale niestety mam wrażenie, że zacierasz ręce.

Accurate masz jeszcze za małą wiedzę, żeby wypowiadać się w tym tonie jak powyżej to zrobiłeś. Manipulujesz, a to było domeną WTS-u, przebudź się, proszę.

Baran – REWELACJA – mam coraz większą ochotę spotkać Cię w realu. :) :) :)

To ja wrócę do głównego tematu. Ten pan krzyczący przez głośnik swoje poglądy wcale nie jest moim zdaniem lepszy od tych porządkowych,co go odcięli od gości kongresowych i zagłuszyli.Byłam na zgtomadzeniu międzynarodowym,gdzie urządzono pikietę pod stadionem. Machano krzyżami,śpiewano pieśni religijne i nawoływano w co należy wierzyć. Kordon policji musiał pilnować porządku. Wcale mi się to nie podobało. Podobnie wystąpienie tego pana z głośnikiem.To niczemu nie służy,a nawet może przekonać uczestników kongresu,że odstępcy są hałaśliwi ,napastliwi,że CK ich słusznie ostrzega. Ciekawsza była ta demonstracja bez słów z afiszami o pedofilach. To szybciej poruszyłoby moją ciekawość.

Zgadzam się z tym – wrogie miny i postawa owych starszych są nie do przyjęcia. ALE DLA MNIE TEN KRZYKACZ -TEŻ.Wiem, ze ŚJ kiedyś też chodzili z megafonami pod kościoły, ale powielanie tego „wzorca” przez takiego krzykacza żadnemu ŚJ oczu nie otworzy. Wiec dla mnie to żenada, a nie powód do zachwytu.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2016, 01:14 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS