Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?  (Przeczytany 15097 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #45 dnia: 31 Sierpień, 2016, 13:45 »
A Morris?

A. Morris właściwie przemilcza sprawę powołania do pomazańców, a tylko wspomina o powołaniu w roku 2005 do Ciała Kierowniczego, w którym są sami pomazańcy:

„W sierpniu 2002 roku oboje z Susan przyjęliśmy zaproszenie, żeby wejść w skład amerykańskiej rodziny Betel w Patterson. Zacząłem pracować w Dziale Służby, a Susan w pralni. Wprost kochała to zajęcie! W sierpniu 2005 roku powierzono mi przywilej usługiwania w Ciele Kierowniczym. Poczułem się onieśmielony tym zadaniem” (Strażnica 15.05 2015 s. 8).

Jaki skromniutki. ;)
Ciekawe czy jego żona jak stał się członkiem CK przestała być praczką? ;D

Dziwna żona, uwielbia pralnię.


Offline Roszada

Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #46 dnia: 31 Sierpień, 2016, 13:54 »
Dziwna żona, uwielbia pralnię.
Prała dla Jehowy:

"Wprost kochała to zajęcie!". ;)

A tak swoją drogą, to nowi członkowie CK to narybek kampanii roku 1975 (1966-1975):

G. Jackson – „Ja zostałem ochrzczony w roku 1968” (Strażnica 15.08 2015 s. 3).

A. Morris – „Zostałem ochrzczony w lipcu 1971 roku…” (Strażnica 15.05 2015 s. 5).

M. Sanderson – „wychowywał się w chrześcijańskiej rodzinie w San Diego w Kalifornii. Chrzest przyjął 9 lutego 1975 roku” (Strażnica 15.07 2013 s. 26).
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień, 2016, 14:21 wysłana przez Roszada »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #47 dnia: 31 Sierpień, 2016, 14:02 »

Ciekawe czy jego żona jak stał się członkiem CK przestała być praczką? ;D

Zaczęła prać pieniądze :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #48 dnia: 31 Sierpień, 2016, 21:10 »
Czasem powodem dostania się do CK mogą być nieznane nam parytety.
Np. Fekel był z pochodzenia Czechem, Sydlik i Jaracz to z pochodzenia Polacy.

Byli Niemcy, Austriacy i Australijczycy.

A ostatnio?
W roku 1999 po raz pierwszy do Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy powołany został czarnoskóry człowiek, a jest nim Samuel F. Herd (patrz Strażnica Nr 1, 2000 s. 29).

A Azja?
Tylko ten upalowany jest upamiętniany? ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #49 dnia: 31 Sierpień, 2016, 23:07 »
Wg FIFA Australia to Azja :P


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 06:57 »
„Następnie zmieniona została data samych wyborów; do tej pory wybory odbywały się 3 Stycznia, obecnie zaś będą odbywać się 31 Października. Dzień ten, jest dla nas PAMIĘTNYM z powodu przemiany drogiego nam brata K. T. Russell'a. Zatem następne wybory odbędą się 31 października 1923 r.” (Strażnica 01.02 1920 s. 48).
No to się dowiedziałem, że obchodzona jest też druga 'pamiątka' , bo znalazła się do tego podstawa. Heh
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline Roszada

Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 09:20 »
No to się dowiedziałem, że obchodzona jest też druga 'pamiątka' , bo znalazła się do tego podstawa. Heh
A co akurat w USA przypada 31 października? ;)
Święto duchów? :)


Offline Roszada

Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #52 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 13:42 »
Cytuj
„Następnie zmieniona została data samych wyborów; do tej pory wybory odbywały się 3 Stycznia, obecnie zaś będą odbywać się 31 Października. Dzień ten, jest dla nas PAMIĘTNYM z powodu przemiany drogiego nam brata K. T. Russell'a. Zatem następne wybory odbędą się 31 października 1923 r.” (Strażnica 01.02 1920 s. 48).

Patrzyłem jak długo ta tradycja trwała. W roku 1936 jeszcze było to zebranie statutowe 31 października, ale już w 1937 przenieśli na 1 listopada a w 1938 na 1 października. A później to już zawsze w pierwszych dniach października.
Zatarli z czasem datę śmierci C. T. Russella. :-\


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 17:22 »
Patrzyłem jak długo ta tradycja trwała. W roku 1936 jeszcze było to zebranie statutowe 31 października, ale już w 1937 przenieśli na 1 listopada a w 1938 na 1 października. A później to już zawsze w pierwszych dniach października.
Zatarli z czasem datę śmierci C. T. Russella. :-\

Może nie wyraziłem się jasno, pisałem z telefonu (czego nie lubię  :( ) i miałem na to niewiele czasu dziś rano,
ale po kolejnej informacji, którą powyżej przytoczyłem, jeszcze bardziej przypomina mi to obchody "Pamiątki śmierci Jezusa" w WTSie, bo i ta data jest ruchoma na 'Pamiątkę śmierci Russell'a'  :D
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline TomBombadil

Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #54 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 17:35 »
Barbara Anderson ciekawie wspomina Jaracza. Zrozumiałam z jej opowiadań,że Ted nieźle główkował nad tym namaszczeniem i miał sugestię,że jeśli będzie spożywał,to mu zaproponują współpracę w CK.
Morris pewnie podobnie nastawił się na karierę. Nie umie ukryć radości,że przemawia do tłumów. Tylko brak mu  charyzmy.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #55 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 17:36 »
Barbara Anderson ciekawie wspomina Jaracza. Zrozumiałam z jej opowiadań,że Ted nieźle główkował nad tym namaszczeniem i miał sugestię,że jeśli będzie spożywał,to mu zaproponują współpracę w CK.
Morris pewnie podobnie nastawił się na karierę. Nie umie ukryć radości,że przemawia do tłumów. Tylko brak mu  charyzmy.

Myślisz że namaszczenie duchem można wyprosić? :) Ciekawa teoria, może i ja bym się załapał?


Offline Roszada

Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #56 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 18:18 »
Może nie wyraziłem się jasno, pisałem z telefonu (czego nie lubię  :( ) i miałem na to niewiele czasu dziś rano,
ale po kolejnej informacji, którą powyżej przytoczyłem, jeszcze bardziej przypomina mi to obchody "Pamiątki śmierci Jezusa" w WTSie, bo i ta data jest ruchoma na 'Pamiątkę śmierci Russell'a'  :D
Ona naprawdę była początkowo na serio obchodzona, a nie tylko na niby, ta "pamiątka Russella", aż Sędzia się wnerwił, że lata mijają a tu o Pastorze ciągle 'godoją', a nie o nim:

   (...) celebrate in our hearts the first Heavenly birthday of our beloved Pastor Russell (ang. Strażnica 01.12 1916 s. 6020 [reprint]).

   „Zatem zdaje się odpowiedniem, by na szpaltach naszego pisma w teraźniejszym czasie zrobić uwagę, że w minionym październiku 1917 roku była rocznica jego uwielbienia [ang. glorification]” (Strażnica Nr 1, 1918 s. 3 [ang. 01.11 1917 s. 6159, reprint]).

Altogether the year 1918 will be the banner year for conventions. It is expected that the Pastor Russell Memorial Convention at Pittsburgh Oct. 31 – Nov. 1-3, will be the principal one of the year. (ang. Strażnica 15.10 1918 s. 6349 [reprint]).
   Tłumaczenie: Koniec końców rok 1918 będzie tematem przewodnim zgromadzeń. Spodziewamy się, że Zgromadzenie ku pamięci Pastora Russella w Pittsburgu w dniach 31 paź. – 1-3 list. będzie najważniejszym z nich w tym roku.

„Podczas konwencyi wielu z braci odwiedziło grób Brata Russella, a 31-go października – w rocznicę jego zmiany – wielka liczba zgromadziła się na cmentarzu i odbyła tam zebranie ku uczczeniu naszego umiłowanego Pasterza, który poszedł po swoją nagrodę do królestwa” (Strażnica 01.01 1921 s. 5 [ang. 15.12 1920 s. 373]).

„Nazajutrz po publicznym wykładzie, a mianowicie w poniedziałek 31-go października, przypada rocznica przeniesienia Brata Russell’a do chwały. Byłoby zatem stosowną rzeczą z kilku względów, aby w dniu tym klasy wszędzie rozesłały wszystkich, którzy mogą wziąć w tem udział, celem wspólnej i zgodnej nad sprzedażą tych książek” (Strażnica 15.11 1921 s. 344 [ang. 15.10 1921 s. 311]).

   „W poniedziałek trzydziestego pierwszego, kiedy to przypada rocznica przemiany Brata Russell’a do chwały, przyjaciele zgromadzili się po południu na cmentarzu, gdzie odbyto posługi ku uczczeniu jego pamięci, które trwały krótko z powodu nieprzyjaznego stanu powietrza. Zgromadzeni otrzymali mały upominek w postaci widoku gruntu i kamiennej piramidy na grobie. Chociaż ceremonie były krótkie jednak bardzo serdeczne i przywiodły na pamięć wiele wspomnień przeszłości oraz wiernej służby naszego umiłowanego Pastora. Chociaż wszyscy odczuwali jego brak, wszyscy radowali się jednak, że przeszedł do wiecznej nagrody, gdzie zawsze znajduje się z Panem” (Strażnica 01.01 1922 s. 3 [ang. 15.12 1921 s. 371]).

„Dziesięć miljonów tych gazetek zostało wydrukowanych na Stany Zjednoczone w języku Angielskim, a także miljon na Australję i Kanadę; 31-go Października, w rocznicę przemiany Brata Russell’a, te były rozdawane w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie” (Strażnica 15.02 1923 s. 54 [ang. 15.12 1922 s. 390]).

Później kierownictwo Towarzystwa Strażnica prawdopodobnie zaprzestało organizować wizyty przy grobie C. T. Russella w dniu 31 października. Nie publikuje już ono relacji o takowych odwiedzinach grobu dawnego prezesa.


Offline Światus

Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 18:48 »
Myślisz że namaszczenie duchem można wyprosić? :) Ciekawa teoria, może i ja bym się załapał?
Łk 11:13 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».

 8-)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 18:50 »
Łk 11:13 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».

 8-)

Chyba nie jestem zły, więc Ojciec mi nie da ducha. Kurde, a tak blisko było...


Offline Światus

Odp: Jak się stajesz członkiem Ciała Kierowniczego?
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 18:54 »
Chyba nie jestem zły, więc Ojciec mi nie da ducha. Kurde, a tak blisko było...
Brak dokładnego wyjaśnienia ale pewnie znajdzie się ktoś na kogo jesteś zły   ;D
Hmmm... Czy to znaczy, że jesteś niezły?  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?