Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ja pozbyć się stojakowych?  (Przeczytany 11469 razy)

Blizna

  • Gość
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Październik, 2016, 20:30 »
Gwarancji nie ma nigdy. Ale niegdyś tez nie wiadomo, czy taka akcja kogoś nie zastanowi i nie będzie jakimś przełomem, zeby zaczął myślec. Mamy taką skłonność jako ludzie, by oceniać innych po sobie- tzn. jesli mi się wydaje ze taka akcja jest bez sensu i  nie przyniesie skutków  to pewnie inni myślą podobnie i tak właśnie będzie.
Otóż nie! Różnimy się od się siebie i to bardzo.
I moze wielu do Świadków takie akcje nie trafią, bo  niektórzy maja zakodowane , ze gadanie o pedofilii to kłamstwa spreparowane przez odstępców.
 I ok. Niech im będzie . Tym bardziej bedą się wstydzić , gdy przybędzie Chrystus w chwale i odważy brudy religii, w tym Wtsu.
Ale dajmy szansę tym, którzy już dzis myślą trzeżwo i mogą dzięki naszemu udziałowi w obnażaniu fałszu szybciej uwolnić się z niewolniczego poddaństwa wobec Ciała Kierowniczego.

Może masz rację, ale jakoś mam wrażenie, że ci którzy stoją przy stojakach raczej pozbawieni są jakiejkolwiek zdolności samodzielnego myślenia.


Offline Iza

Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Październik, 2016, 19:04 »
Może masz rację, ale jakoś mam wrażenie, że ci którzy stoją przy stojakach raczej pozbawieni są jakiejkolwiek zdolności samodzielnego myślenia.
Pozory naprawdę mogą mylić. Gbybys mnie znała 2-3 lata temu jeszcze ( ze nie wspomnę o reszcie czasu , gdy byłam gorliwa pionierka) to byś w życiu nie pomyślała , ze ktoś tak oddany Organizacji moze zacząć myślec samodzielnie . Ja się bałam pomysleć i dopuścic do siebie jakiejkolwiek watpliwości, zeby nie zawalił się mój świat, który przez lata budowałam. Aż przyszedł czas, czara goryczy się przelała... Moze tak będzie z wieloma innymi. Kto wie...
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Brat Kardyga

Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Październik, 2016, 19:26 »
Pozory naprawdę mogą mylić. Gbybys mnie znała 2-3 lata temu jeszcze ( ze nie wspomnę o reszcie czasu , gdy byłam gorliwa pionierka) to byś w życiu nie pomyślała , ze ktoś tak oddany Organizacji moze zacząć myślec samodzielnie . Ja się bałam pomysleć i dopuścic do siebie jakiejkolwiek watpliwości, zeby nie zawalił się mój świat, który przez lata budowałam. Aż przyszedł czas, czara goryczy się przelała... Moze tak będzie z wieloma innymi. Kto wie...

A ja bałem się wystukać w Wiki hasło Charles Taze Russell... a nuż to odstępcza strona?
No i odważyłem się wystukać a moim oczętom ukazała się przecudna masońska piramidka.
Jak zapodałem ten temat jednemu starszemu to powiedział, że to może być fotomontaż... taki beton do kwadratu  :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Październik, 2016, 20:16 »
A ja tam sobie lubie czasem pogadac ze stojakowymi. Grzecznie, spokojnie i z humorem. Tylko jeden temat. Tak prowadze gadke, że sami sie wkopują w absurdy.

Może któreś z nich przyjdzie do domu i przemyśli...jak go ciało kierownicze w człona robi.

Z życia..., chociaż pomysł nie był mój.

Kilka dni temu przechodziłem obok rydwanu. Stoją dwie panie w wieku matronalnym. Jak się okazało w prawdzie już sporo czasu, bo symbol przyjęły jeszcze przed 1995 rokiem. 

Po grze wstępnej, wzięciu w łapę przewrotnej książeczki "Czego naprawde uczy Biblia" i szukaniu tam czegoś zapytałem jako zupełny laik:
- słyszałem, że ŚJ nie mogą modlić się do Jezusa, że ich kierownictwo zabrania im tego. Prawda to czy nie? Bo nie chce plotek słuchać, dlatego wolałem zapytać u źródła.
- no wie pan... hmm, jakby to panu wytłumaczyć. My sie modlimy do Jehowy. Biblia nigdzie nie mówi żeby modlić sie do Jezusa.
- napewno nie mówi?
- oczywiście że nie.
- są panie pewne?
- Prosze pana (uśmieszek) my znamy bardzo dobrze biblię, nie tak jak katolicy, sprawdzamy wszystko... jak Berejczycy.
- A ja mówię, że biblia jednak mówi o modlitwie do Jezusa. Ma pani przy sobie Pismo Święte?
- no tak sie składa, że akurat nie wziełam. A ty masz Beatko?
Beatka ratuje sytuacje, bo ma komórę, łączy się z jotwuorg i sytuacja uratowana.
- to ja mam przy sobie wasz PNŚ, może wygodniej będzie..., jakby panie były łaskawie zerknąć na przedostatni werset w apokalipsie. "Amen! Przyjdź Panie Jezusie".... Widać, że Berejczycy widzą pierwszy raz ten werset.
Pytam. Jest to modlitwa czy nie?
- to? Nie. To takie wiem pan... poprostu..hmm no Przyjdz Panie Jezusie.
- Czyli wg pań nie jest to modlitwą, prośbą do Jezusa?
- NIE
Wyciągam moją ulubioną baśń "Wspaniały finał...". Mówie, że to pokarm na czas słuszny i chyba nie można tego podważać, otwieram na stronie 319, a tam niewolnik pisze "Tak więc razem z Janem żarliwie się modlimy Amen! Przyjdz Panie Jezusie"

Panie mówią
- no tak ale jest to modlitwa do Jehowy
- jak do Jehowy jak tu wyraźnie niewolnik pisze że modlą sie do Jezusa - Przyjdz Panie Jezusie
- no tak ale do Jehowy przez Jezusa. Zresztą jakby pan studiował z nami biblię to by pan zrozumiał że jest to wyraźnie modlitwa do Jehowy. Wie pan, jak sie samodzielnie czyta biblię to często widzi sie co innego.

Życzyłem zdrowia i poszedłem.

 



« Ostatnia zmiana: 05 Październik, 2016, 20:26 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


KaiserSoze

  • Gość
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Październik, 2016, 15:43 »
Pacz, i ty potrafisz czasem coś ciekawego i z sensem napisać. Podobało się! :)


Tusia

  • Gość
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Październik, 2016, 21:04 »
(...)
Życzyłem zdrowia i poszedłem.

Coś Ty narobił. One nie spały całą noc. Tak nie można  ;D


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Październik, 2016, 21:16 »
uścisnąłem im dłonie i panie powiedziały wzajemnie....
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Październik, 2016, 21:33 »

Panie mówią
- no tak ale jest to modlitwa do Jehowy
- jak do Jehowy jak tu wyraźnie niewolnik pisze że modlą sie do Jezusa - Przyjdz Panie Jezusie
- no tak ale do Jehowy przez Jezusa. Zresztą jakby pan studiował z nami biblię to by pan zrozumiał że jest to wyraźnie modlitwa do Jehowy. Wie pan, jak sie samodzielnie czyta biblię to często widzi sie co innego.

Życzyłem zdrowia i poszedłem.

 Jakby nie powiedzieć... nikt mi nie powie, że czarne to czarne, a białe to białe. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline falafel

Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Październik, 2016, 21:45 »
Może masz rację, ale jakoś mam wrażenie, że ci którzy stoją przy stojakach raczej pozbawieni są jakiejkolwiek zdolności samodzielnego myślenia.
Gdyż są to najlepsi z najlepszych, sama śmietanka.


Blizna

  • Gość
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Październik, 2016, 23:44 »
Gdyż są to najlepsi z najlepszych, sama śmietanka.

Właśnie :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Październik, 2016, 23:52 »
Może masz rację, ale jakoś mam wrażenie, że ci którzy stoją przy stojakach raczej pozbawieni są jakiejkolwiek zdolności samodzielnego myślenia.

A ja myśle, że część gra twardzieli...

„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Październik, 2016, 14:02 »
Tak jak powiedziała Iza, nie ma co generalizować. Sam kiedyś stałem przy stojaku, ale tylko raz w życiu, potem jakoś nie chcieli mnie obdarzyć tym jakże zaszczytnym przywilejem :o.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Październik, 2016, 19:36 »
U mnie w starym zborze to nie był przywilej. Chcesz to stój było. W nowym są jakieś mega obostrzenia.


Offline Metyl

Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Październik, 2016, 20:24 »
CZEMU STOJKAWI SA ZLI


Offline Sebastian

Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Październik, 2016, 16:09 »
4 stojaki obok siebie to takie "odwalanie pańszczyzny" - nabijanie godzin bez żadnego efektu. Równie dobrze mogliby chodzić piątkami od domu do domu, tak samo bez sensu.

Ale mnie to cieszy, bo ujawnia niechęć świadków Jehowy do świadczenia o Jehowie...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)