Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ja pozbyć się stojakowych?  (Przeczytany 11468 razy)

Blizna

  • Gość
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Sierpień, 2016, 17:20 »
Może doprecyzuję.
Jest mi żal osob, na których odbije się działanie typu wezwanie straży miejskiej, akcja z megafonem czy "konkurencyjnymi" ulotkami.
To ci na górze są winni wszystkim machlojkom i złu w tej organizacji, ci na dole często chcą służyć Bogu najlepiej jak to rozumieją...


Offline falafel

Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Sierpień, 2016, 21:37 »
znajdź w jakiejkolwiek encyklopedii 240 krajów :)
...lub terytoriow zaleznych


KaiserSoze

  • Gość
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Sierpień, 2016, 22:07 »
...lub terytoriow zaleznych

Spoko, ja to rozumiem, ale rozbijanie USA na USA, Alaskę i Hawaje jest nie fair. Portoryko niech liczą oddzielnie.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Sierpień, 2016, 07:26 »
znajdź w jakiejkolwiek encyklopedii 240 krajów :)
Spoko, ja to rozumiem, ale rozbijanie USA na USA, Alaskę i Hawaje jest nie fair. Portoryko niech liczą oddzielnie.
tak, coś w tym stylu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwa_%C5%9Bwiata

Prawdopodobnie liczą oddzielnie takie kraje jak np. Anglia, Szkocja, Walia, itp. Stąd rozbieżności w stosunku do wiki  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Estrella Despierta

Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Sierpień, 2016, 08:53 »
Może doprecyzuję.
Jest mi żal osob, na których odbije się działanie typu wezwanie straży miejskiej, akcja z megafonem czy "konkurencyjnymi" ulotkami.
To ci na górze są winni wszystkim machlojkom i złu w tej organizacji, ci na dole często chcą służyć Bogu najlepiej jak to rozumieją...
Może i tak, a może i nie. Ja bym się zastanowiła, gdybym stojąc przy stojaku ktoś mi trąbił nad uchem o pedofilii z megafonu.
Poza tym bardziej mi żal krzywdzonych dzieci, niż ranienie uczuć religijnych stojakowców.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2016, 08:55 wysłana przez Estrella Despierta »


od-nowa

  • Gość
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Sierpień, 2016, 09:36 »
znajdź w jakiejkolwiek encyklopedii 240 krajów :)
To, że ŚJ działają w 240 krajach, tak ŚJ to przyjmą.
Czy będą to sprawdzać w wiki i rozdrabniać, rozdzielać na zależne, niezależne, wyspy, kolonie itp. - wątpię.
Jeżeli "namaszczeni duchem" podają taką informację, tak zostanie przyjęta, ponieważ liczby w korporacji są istotne i na to tam kładzie się nacisk.
240 krajów robi wrażenie, czy był to celowy zabieg "namaszczonych", aby ŚJ poczuli, że wytężają swoje siły nie na daremno i tu można by ciągnąć dalej...
Sens mojej wypowiedzi brzmi:
Przeraża mnie myśl, ile dzieci jest tam molestowanych przez ukrywanych pedofilów w zborach wspomaganych "ochroną wtsu" by molestowane dziecko przedstawiło dwóch świadków.
Tak żeby im się dobrano do tych tajnych kartotek z niebieskimi kopertami, gdzie są dane o pedofilach w zborach w pozostałych 239 krajach. ( lub w krajach wg wiki)  :)
Chodzi przecież o to, że w każdym kraju, czy jak to podaje jw.org, czy wiki, w kraju  w którym prowadzą ŚJ swoją działalność, dzieci w zborach i poza nimi są zagrożone.




« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2016, 09:38 wysłana przez od-nowa »


Blizna

  • Gość
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Sierpień, 2016, 13:13 »
Może i tak, a może i nie. Ja bym się zastanowiła, gdybym stojąc przy stojaku ktoś mi trąbił nad uchem o pedofilii z megafonu.
Poza tym bardziej mi żal krzywdzonych dzieci, niż ranienie uczuć religijnych stojakowców.

A czy ja gdzieś napisałam, że mnie nie żal krzywdzonych dzieci?
Gdybym miała jakąkolwiek gwarancję, że moje dudnienie z megafonem o pedofilii ją ukróci, albo chociaż pobudzi kogoś do myślenia, to już bym stała i dudniła.
Niestety spotkałam sie z opinią, że pedofilia to kłamstwa odstępców, a będące dowodami filmy są pomontowane.
Wiele osób, zwłaszcza nie znających się i nie wiedzących, że pewnych rzeczy zmontować się po prostu nie da i uważających technikę za wszechmocną jak Bóg, tak właśnie uważa.


Offline Estera

Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Październik, 2016, 21:17 »
Z tym megafonem, to niezły pomysł, ale preferuję łagodniejsze formy, mniej agresywne i zgadzam się, że te łagodniejsze szybciej trafiają do ludzi.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Thialve

Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Październik, 2016, 00:13 »
Swoją drogą stojakowi się rozmnażają i nabijają godziny. Teraz już w 3 osoby stoją, gadają sobie i ploteczkują te 2 godziny. Z 2 godzin robi się 6 za nic-nie-robienie. Magia :D
Ostatnio podeszłam, myślę "może ten 3 od jakiegoś angielskiego jest, w końcu przy dworcu w dużym mieście to powinni mieć taką osobę" i zagadałam po angielsku, popłoch, panika, 2 młode dziewczyny żadna ni w ząb angielskiego. Ale po co - przecież to mitrężenie czasu ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Październik, 2016, 08:07 »
Swoją drogą stojakowi się rozmnażają i nabijają godziny. Teraz już w 3 osoby stoją, gadają sobie i ploteczkują te 2 godziny. Z 2 godzin robi się 6 za nic-nie-robienie. Magia :D
Ostatnio podeszłam, myślę "może ten 3 od jakiegoś angielskiego jest, w końcu przy dworcu w dużym mieście to powinni mieć taką osobę" i zagadałam po angielsku, popłoch, panika, 2 młode dziewczyny żadna ni w ząb angielskiego. Ale po co - przecież to mitrężenie czasu ;)

Hej, SERIO? Stoją z angielską literaturą i NIE ZNAJĄ języka?!


Blizna

  • Gość
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Październik, 2016, 10:16 »
Też widuję już po 3 osoby :D


Offline Thialve

Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Październik, 2016, 12:29 »
Ano serio, jedyne co wydukały to "for free, for free" i wszystkie trzy stały i się głupio uśmiechały..


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Październik, 2016, 13:46 »
Też widuję już po 3 osoby :D

 To fakt, ja ostatnio widziałam czwórkę stojącą przy jednym stojaku.
A jeszcze latem mieli daw stelaże na podporę. I już miałam podejść i zapytać...czy im jeden ukradli?  :o Jednak sobie darowała, jeszcze by mnie posądzili o prześladowanie.  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


KaiserSoze

  • Gość
Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Październik, 2016, 13:47 »
Ano serio, jedyne co wydukały to "for free, for free" i wszystkie trzy stały i się głupio uśmiechały..

To ja mógłbym w Kenii być misjonarzem. Lepiej znam suahili niż one angielski.


Offline Iza

Odp: ja pozbyć się stojakowych?
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Październik, 2016, 18:04 »
A czy ja gdzieś napisałam, że mnie nie żal krzywdzonych dzieci?
Gdybym miała jakąkolwiek gwarancję, że moje dudnienie z megafonem o pedofilii ją ukróci, albo chociaż pobudzi kogoś do myślenia, to już bym stała i dudniła.
Niestety spotkałam sie z opinią, że pedofilia to kłamstwa odstępców, a będące dowodami filmy są pomontowane.
Gwarancji nie ma nigdy. Ale niegdyś tez nie wiadomo, czy taka akcja kogoś nie zastanowi i nie będzie jakimś przełomem, zeby zaczął myślec. Mamy taką skłonność jako ludzie, by oceniać innych po sobie- tzn. jesli mi się wydaje ze taka akcja jest bez sensu i  nie przyniesie skutków  to pewnie inni myślą podobnie i tak właśnie będzie.
Otóż nie! Różnimy się od się siebie i to bardzo.
I moze wielu do Świadków takie akcje nie trafią, bo  niektórzy maja zakodowane , ze gadanie o pedofilii to kłamstwa spreparowane przez odstępców.
 I ok. Niech im będzie . Tym bardziej bedą się wstydzić , gdy przybędzie Chrystus w chwale i odważy brudy religii, w tym Wtsu.
Ale dajmy szansę tym, którzy już dzis myślą trzeżwo i mogą dzięki naszemu udziałowi w obnażaniu fałszu szybciej uwolnić się z niewolniczego poddaństwa wobec Ciała Kierowniczego.
« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2016, 18:09 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.