Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?  (Przeczytany 11766 razy)

Offline Weteran

Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Sierpień, 2016, 11:19 »
Ciekawy fragment  (z pewnymi zmianami i uzupełnieniami) artykułu Olgi Połajewskiej pochodzącego z czasopisma "Ojczyzna" Nr 12 z 15 czerwca 1998.

Nieciekawy fragment. Tego typu tendencyjne piśmidła i strony, jak np. ojczyzna.org sieja nienawiść i ksenofobię. Biadolenie, że Żydzi wnieśli wiele dobrego w społeczeństwo polskie? Szkoda słów.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Sierpień, 2016, 12:06 »
Nieciekawy fragment. Tego typu tendencyjne piśmidła i strony, jak np. ojczyzna.org sieja nienawiść i ksenofobię. Biadolenie, że Żydzi wnieśli wiele dobrego w społeczeństwo polskie? Szkoda słów.

Nie znalazłem informacji o celach Frankistów , że mieli coś wnieść do polski, jeśli jest inaczej chętnie to poczytam pokaż tylko gdzie  .
Radzę przeczytać i zbadać temat ,chyba że wiemy już wszystko w temacie to nie ma sprawy .

"..............Przez frankizm udany czy prawdziwy, dochodzili żydzi w Polsce do równouprawnienia obywatelskiego, czyli do tego, co później zwano w Europie „emancypacją". Zaczęło się to w Polsce znacznie wcześniej niż we Francji, o całe pokolenie przed rewolucją  francuską (jeszcze przed rokiem 1764). Fakt to wielkiej wagi, a dotychczas ignorowany, że frankiści byli pierwszymi „emancypowanymi" w całej Europie...................."


"............... Wiele wyjaśniają własne słowa Franka, powiedziane do współwyznawców: Powiadam wam, kto się nie pomiesza z narodami, daremna praca jego. Chodziło mu niewątpliwie o to, by liczną rzeszę wybitnych Żydów (bo jego zwolennicy byli w dużym odsetku ludźmi wybitnymi, częściowo rabinami) wprowadzić do wnętrza społeczeństwa polskiego i tą drogą zdobyć sobie, w rozstrzygającym momencie dziejów Polski, wpływ na dalsze jej losy. Frank miał, zdaje się, rozległy program akcji politycznej na ziemiach polskich w interesie Izraela, którego nie zdołał jednak urzeczywistnić................ "

"................................
Frank zakazał im łączyć się z ludnością rdzenną, uważał ich mimo chrztu za członków osobnej sekty. (…) Aż do roku 1810 mniej więcej tworzyli frankiści gromadę nieszczerych neofitów, obcych ludności chrześcijańskiej własnemi obrzędami i majakami sabbatejskimi. Dopiero około roku 1810 zaczyna „wiara" Franka powoli gasnąć… Dorastało drugie i trzecie pokolenie, które kształciło się w szkołach pijarskich, zżyło się z ludnością rdzenną, co im jednak wcale nie przeszkadzało trzymać się ciągle kupy, żenić się pomiędzy sobą, popierać się nawzajem, uważać się za jedną rodzinę. Tak potężny byt wpływ Franka, że go sto lat odmiennych warunków, nie zmogło, nie strawiło. Dopiero najmłodsze, współczesne pokolenie frankistowskie sprzeniewierzyło się wskazówkom swojego mistrza, miesza się także krwią z współwyznawcami aryjskimi......................"



Temat wątku jest mocno niszowy i wg. mnie dla wnikliwych i zainteresowanych szerszym spektrum niż tzw. oficjalne źródła .
Na marginesie temat wątku wg. nauki jest niepoważny bo "oficjalnie zgodnie z tzw. nauką " temat nie istnieje , tzw. teoria ewolucji wykładana przez naukowe autorytety taką debatę od strony naukowej uważa za zbędną - Boga nie ma  i nie było .
Zatem podam poniżej temat i tzw. "uznawane źródło informcji  ,proszeni są  wnikliwi do zbadania i dopiero można rozmawiać w szerszej perspektywie .
Frankiści – zwolennicy Jakuba Franka, członkowie żydowskiej grupy religijnej, sekty heretyckiej w stosunku do judaizmu. Sekta istniała w drugiej połowie XVIII wieku do około 1820 roku, głównie na terenach południowej Polski oraz w Czechach, Austrii, Turcji, Rumunii i południowych Niemczech. Frankizm jako ruch religijno-społeczno-polityczny cechował się asymilacją, powierzchownością, synkretyzmem, mesjanizmem i ezoteryzmem.

Uproszczę .Czy rzeczywiście ukrywanie swoich celów przez żydów frankistów poprzez np.  przyjmowanie religii katolickiej która ma być środkiem do celu ,
jest w jakikolwiek sposób  moralne wg. Biblii lub nawet ogólnoludzkich norm ?
 Dotyczy to głównie Polski ale działali też wokół Rzeczpospolitej .

Czy taka postawa wynika tylko z przekonań indywidualnej określonej grupy frankistów , a może to tzw. "inne "
podejście do moralności większych grup w danej społeczności religijnej .
Biblia też o tym mówi , głównie Jezus .
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień, 2016, 12:29 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Sierpień, 2016, 23:14 »
Oczywiście Galilejczycy byli Żydami. To Niemcy III Rzeszy twierdzili to, co Ty piszesz.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Sierpień, 2016, 23:26 »
Panie ZAMOS, całe szczęście to tylko Twój, ograniczony punkt widzenia.

Każdy człowiek ma określony horyzont. Gdy ten się zwęża i staje się nieskończenie mały, ogranicza się do punktu. Wówczas człowiek powiada: to jest mój punkt widzenia.

- Dawid Hilbert

« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2016, 00:28 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Blizna

  • Gość
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Sierpień, 2016, 23:26 »


Nie prawda. Jezus był Nazarejczykiem/ Esseńczykiem, a ci Żydami nie byli.

Gdyby nie dobre serce Polaków to Żydów by już nie było w średniowieczu, a jak nam się za to odpłacają?


Dobrze się czujesz???


Offline ZAMOS

Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Sierpień, 2016, 23:31 »
Cytat: Gorszyciel Oczywiście Galilejczycy byli Żydami. To Niemcy III Rzeszy twierdzili to, co Ty piszesz[/quote

Nie to nie Niemcy, a biblia. Musisz z włączonym rozumem przeczytać Księgę rodzaju, a wszystko samo ci się wyjaśni. Nazarejczycy/Esseńczycy, byli potomkami Ezawa, a więc tak znienawidzonymi przez Izrael Edomitami. Zresztą sami Żydzi do Jezusa się nie przyznają.

Dobrze się czujesz???
Ja tak, a ty?
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2016, 23:40 wysłana przez ZAMOS »


Blizna

  • Gość
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Sierpień, 2016, 23:38 »
Czuję się świetnie, do chwili gdy zaczynam czytać jakieś bzdury wyssane z palca.
Wtedy owszem, zbiera mi się na wymioty.


Offline ZAMOS

Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Sierpień, 2016, 23:42 »
Czytałeś biblię, czy tylko Strażnicę?

Nemo: Twój antysemicki post wylądował na cmentarzu. Jak się nie zgadzasz z moja decyzją, możesz to zgłosić do administratora. (pkt. 13 reg.)
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2016, 23:57 wysłana przez Nemo »



Blizna

  • Gość
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Sierpień, 2016, 23:46 »
Nie zamierzam wchodzić w dyskusje z Tobą.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Sierpień, 2016, 23:58 »

Atakujesz dziewczynę w chamski sposób.
Czytałeś biblię, czy tylko Strażnicę?

Oj, twoja manipulacja raczej przypomina tą Strażnicową. Podam tylko jeden przykład w Twoim pierwszym poście


Wyciąłeś z mojego pytania połowę, aby pytanie zmieniło sens. Brzydka manipulacja.
Moje pierwotne pytanie brzmiało zupełnie inaczej:
Dlaczego "Żydzi nie promują prania mózgów dzieci w wojskowych obozach szkoleniowych, ucząc je wysadzać się tak, aby spowodować śmierć maksymalnej liczby Żydów i innych nie muzułmanów?"
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Blizna

  • Gość
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Sierpień, 2016, 00:05 »
Przestaję sie dziwić, że w tym kraju rządzą ci którzy rządzą i mamy pisanie historii od nowa.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Sierpień, 2016, 00:23 »
Jewish Defense League (pol. Żydowska Liga Obrony) – prawicowa paramilitarna organizacja żydowska działająca w USA, uważająca się za kontynuację ruchu Betar. Utworzona w 1968 dla samoobrony Żydów na Brooklynie przed antyżydowskimi atakami (głównie Afroamerykanów), w styczniu 1971 przeprowadziła pierwszy zamach bombowy na radziecki ośrodek kultury w Waszyngtonie. Potem dokonywała ataków na przedstawicielstwa ZSRR, a także niektórych krajów zachodnioeuropejskich i arabskich. Obiektem ataków byli też oskarżani o antysemityzm politycy (wśród nich Jesse Jackson) i instytucje (np. Institute for Historical Review), naziści z czasów II wojny światowej oraz organizacje proarabskie. JDL została rozbita aresztowaniami w 1987. Przez jej szeregi przewinęło się 1000–2000 bojowników. Przywódca: do sierpnia 1985 – rabin Meir Kahane (od września 1971 w Izraelu, zabity w listopadzie 1990), później Irv Rubin. Z JDL wywodziły się inne żydowskie grupy paramilitarne: Żydowska Organizacja Obrony (Jewish Defense Organization) Mordechaja Levy’ego, Żydowska Akcja Bezpośrednia (Jewish Direct Action) Victora Vanciera oraz Zbrojny Opór Żydowski (Jewish Armed Resistance) Stevena Romboma.

Żyd rodowity z doświadczeniami Holokaustu w swojej rodzinie odsłania kulisy działania w.w. Jewish Defense League (pol. Żydowska Liga Obrony)

Cały Film warto obejrzeć spojrzenie z boku tj. oczami Żyda na antysemityzm -pouczające (syndrom oblężonej twierdzy)

od momentu wycieczki w Lublinie -od 18;32 i kolejne 10 minut , ale cały koniecznie do analizy .
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2016, 00:27 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Sierpień, 2016, 00:43 »
Warto przejść na youtubie na komentarze pod filmem który podał accurate. Na 300 komentarzy nie ma chyba ani jednego mówiącego cokolwiek pozytywnego na temat Żydów. Nienawiść aż kipi. Czasami jest mi wstyd, że jestem Polakiem.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Sierpień, 2016, 01:33 »
Większość obecnych tu forumowiczów przeszła dłuższą lub krótszą drogę w WTS -Strażnica .
Ufność jak się większość z nas boleśnie przekonała jest szlachetną cechą, ale niestety boleśnie stwierdziliśmy że nie zawsze wychodzi na dobre .Dlatego teraz już tak łatwo nie zaufamy mądrościom bez argumentów i wyważonej ,spokojnej argumentacji czy półprawd oczywistych, które czasem okażą się nieprawdą.

Wypowiedzi bez argumentów są bezpodstawne  i bezzasadne merytorycznie, idea i regulamin forum temu służą .
Umieściłem filmik który daje do myślenia.

Pod warunkiem że się z filmikiem zapoznamy to jak piszą niektórzy ................film bardzo, bardzo ciekawy, myślę że warto go obejrzeć. Nie trzeba się ze wszystkim zgadzać, ale można wyciągnąć właściwe wnioski,.....................

 Nie przekreślajmy  bez zapoznania i unikajmy cenzurowania.
Przepraszam, ale nawet  nie mógł User Baran obejrzeć filmu i na tej podstawie oceniać merytorycznie filmu   który trwa ponad 88 minut w czasie 20 minut (film umieszczony o 0;23 a komentarz BARAN daje do filmu 0;43 .)

Myślę że Warto obejrzeć najpierw materiał i dopiero mamy możliwość o czym jest , inaczej skazujemy go na autocenzurę - czyli inaczej ślepy ostracyzm bez argumentów, tak dziwnie brzmi znajomo .

Co do komentarzy pod filmem są one wyrazem odbiorców i oglądających, nawet jeśli wiele z nich odbiega od przekazu który nas nie razi , to warto skupić się na treści filmu.
Poza tym pośród komentarzy zauważyłem też wyważone np:
***rzicha1 rok temu
film bez wątpienia ciekawy, dobrze się go ogląda; generalnie jestem za Izraelem w konflikcie bliskowschodnim, ale z tym praniem mózgu to przesadzają i na pewno tym młodym i sympatycznym nastolatkom życia nie ułatwiają

***TrollErnest1 rok temu
w filmie jest przecież scena z babcią reżysera, Żydówką, więc wiemy że to po prostu Izraelczyk, tyle, że myślący samodzielnie

***Jakub Bończak1 rok temu
Cóż, ich kiedyś usiłowano wybić. I trochę im od tego odbiło. Bardziej odbiło im dzięki temu że teraz są w stanie zemścić się za większość krzywd tak prawdziwych jak domniemanych. Z drugiej strony, trzeba uświadomić im że my, Polacy nie jesteśmy wrogami żadnego Żyda ze względu na jego pochodzenie czy religię a jeśli jakiegoś nie lubimy to z innej przyczyny (np. dlatego że jest komunistą) Ja mam żydowskich przyjaciół

***Davies Anna9 miesięcy temu
19:01 - The men ask only if they are from Israel, nothing else, and the girls already think that everybody is against them

***BurningPyramid1 rok temu
Przykre, że ludzie nie widza różnicy między antysemityzmem i antysyjonizmem...
Antysemityzm jest wtedy, gdy ktoś nienawidzi wszystkich Żydów, życzy im śmierci, chwali Hitlera i holokaust, rzuca wyzwiskami... To jest dl mnie antysemityzm.
Antysyjonizm jest gdy krytykujemy politykę Izraela, okupację Palestyny i mordowanie przez nich ludzi.
Ja nie mam nic do Żydów jako takich, nie ma się wpływu na swoje pochodzenie.Nie cierpię za to syjonistów, czyli skrajnie prawicowych, izraelskich nacjonalistów. To oni próbują zrównać te pojęcia, wmówić że każdy kto śmie krytykować wspaniały Izrael jest antysemitą i faszystą. Podczas gdy sam syjonizm ma korzenia w faszyzmie, syjoniści podziwiali Mussoliniego ,wszystko można sprawdzić. Dziś chcą zamknąć usta każdemu kto ich krytykuje, nawet własnym rodakom, wyrzucając ich z kraju i reprresjonując. Izrael jest państwem faszystowskim i rasistowskim - myślę, że po obejrzeniu tego filmu to stanie się jasne.

***metamo737 miesięcy temu
Jest mi smutno że ta biedna młodzież ma wrzucaną do głowy nienawiść szczególnie do Polaków ! ....

***Karol Szulawiak2 miesiące temu (edytowany)
Współczuje tej młodzieży, od młodości maja prane mózgi nienawiścią do każdego, kto nie jest żydem, wszędzie widzą potencjalnych antysemitów.
Niestety, wszędzie się pierze ludziom mózgi na przeróżne sposoby.

« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2016, 01:50 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie