Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?  (Przeczytany 11764 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Sierpień, 2016, 02:36 »
Na początek accurate chciałem Ci powiedzieć, że trochę mnie nie doceniasz. Film widziałem bardzo dawno temu i nie musiałem go w całości oglądać jeszcze raz. Pamiętam go doskonale.

Abstrahując od tematu , zastanawiam się czy gdyby ci wszyscy ludzie, uznający Biblię za autorytet, wierzący w Jezusa, często nazywający się chrześcijanami, którzy tak opluwają Żydów spotkali się z Bogiem, co by od Niego usłyszeli?
Co by usłyszeli od Ojca, że tak traktują jego pierworodne dzieci? Ile razy Bóg pokazał innym narodom żeby nie podnosili ręki na jego lud? Ile razy te właśnie narody, doznały od Najwyższego upokorzenia ponosząc karę a nawet śmierć?
Wszędzie zauważyć można narastającą nienawiść do Żydów, nawet wśród takich osób, które w swoich domach wieszają portrety Żydów - Jezusa i Marii.
Accurate podajesz przykłady Żydów którzy czynią zło. Nikt nie jest doskonały. Za czasów mojżeszowych też byli Żydzi którzy źle czynili np. ci którzy oddawali cześć złotemu cielcowi. Bóg tego nie pochwalał, choć często winni temu byli sami przywódcy.
W tym wątku chodzi o drogę, o pokazanie możliwości.
Ja osobiście także uważam, że przyłączanie się do jakiś grup i poddawanie się pod ich wpływ i manipulację jest złe. Nawet jeżeli będą to grupy żydujące.
Niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że Bóg wybrał Żydów jako przewodników, zganił ich wprawdzie i teraz są w sytuacji w których ich zawstydza, ponieważ odrzucili Jezusa. Wielokrotnie ich zawstydzał pokazując, że muszą się liczyć z Najwyższym Majestatem, jak to było chociażby w przypadku zesłania na pustynię.

Ale należy pamiętać, że On nigdy nie odrzucił swojego ludu i nigdy tego nie zrobi, ponieważ tak powiedział wielokrotnie na kartach Biblii. A Bóg przecież nigdy nie skłamał.

I choć może wydawać się to abstrakcją, należy obserwować czy może za naszego życia nie wydarzy się coś, co będzie wskazywało, że to zawstydzenie dla narodu izraelskiego się skończyło i nastał czas w którym naród wybrany znowu otrzyma błogosławieństwo Boże.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Sierpień, 2016, 07:06 »
Na ostudzenie emocji polecam film z przesłaniem (nie jestem pewien czy oparty na faktach)

Mój przyjaciel wróg (2012)

http://www.filmweb.pl/film/M%C3%B3j+przyjaciel+wr%C3%B3g-2012-645233

"Rok 1982. 12-letni palestyński uchodźca zgłasza się do pilnowania izraelskiego jeńca. Wkrótce rodzi się między nimi przyjaźń."


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Sierpień, 2016, 09:06 »
Panie ZAMOS, całe szczęście to tylko Twój, ograniczony punkt widzenia.

Każdy człowiek ma określony horyzont. Gdy ten się zwęża i staje się nieskończenie mały, ogranicza się do punktu. Wówczas człowiek powiada: to jest mój punkt widzenia.

- Dawid Hilbert

A mi się wydawało, że to ja wymyśliłem to powiedzenie...


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Sierpień, 2016, 10:30 »
Ale należy pamiętać, że On nigdy nie odrzucił swojego ludu i nigdy tego nie zrobi, ponieważ tak powiedział wielokrotnie na kartach Biblii. A Bóg przecież nigdy nie skłamał.

I choć może wydawać się to abstrakcją, należy obserwować czy może za naszego życia nie wydarzy się coś, co będzie wskazywało, że to zawstydzenie dla narodu izraelskiego się skończyło i nastał czas w którym naród wybrany znowu otrzyma błogosławieństwo Boże.

„Wprawi w zdumienie liczne narody, królowie zamkną przed nim swoje usta, bo zobaczą to, czego im nie opowiadano, i zrozumieją to, czego nie słyszeli” (Izaj. 52:15, BW).

„I poznają narody, że Ja jestem Pan, który uświęcam Izraela, gdy moja świątynia będzie wśród nich na wieki” (Ezech. 37:28).

„Gdy znajdziesz się w niedoli i spotka cię to wszystko u kresu dni, nawrócisz się do Pana, swego Boga, i będziesz słuchał jego głosu, gdyż Pan, twój Bóg, jest Bogiem miłosiernym, nie opuści cię ani cię nie zniszczy i nie zapomni o przymierzu z ojcami twoimi, które im zaprzysiągł” (5 Moj. 4: 30, 31,*BW).

Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym” (Zach. 12:10, BW).

„Tak mówi Pan, który ustanowił słońce, by świeciło w dzień, który wyznaczył księżyc i gwiazdy, by świeciły w nocy, który wzburza morze tak, że szumią jego fale, Pan Zastępów jego imię: Jeżeliby te prawa miały się zachwiać przede mną - mówi Pan - to i ród Izraela przestałby być ludem przede mną przez wszystkie dni. Tak mówi Pan: Jak nie mogą być zmierzone niebiosa w górze i zbadane fundamenty ziemi w dole, tak i Ja nie odrzucę całego potomstwa Izraela mimo wszystko, co uczynili - mówi Pan” (Jerem. 31:35-37,*BW).

„Idź i głoś te słowa ku północy i mów: Nawróć się żono odstępna, Izraelu - mówi Pan - nie spojrzę na was surowo, gdyż Ja jestem dobrotliwy - mówi Pan - a nie chowam gniewu na wieki!” (Jerem. 3:12,*BW).

„Bo twoim małżonkiem jest twój Stwórca - Jego imię Pan Zastępów - a twoim Odkupicielem Święty Izraelski, zwany Bogiem całej ziemi. Gdyż Pan uzna cię znów za małżonkę, niegdyś porzuconą i strapioną w duchu. Bo czy można wzgardzić małżonką poślubioną w młodości? - mówi twój Bóg. Na krótką chwilę porzuciłem cię, lecz znów cię zgromadzę w wielkiej miłości. W przystępie gniewu zakryłem swoją twarz na chwilę przed tobą, lecz w wiecznej miłości zlitowałem się nad tobą, mówi Pan, twój Odkupiciel.” (Izaj. 54:5-8,*BW)

„Bo nie na wieki wiodę spór i nie na zawsze się gniewam, w przeciwnym razie musiałby przede mną ustać duch i istnienia, które Ja sam stworzyłem” (Izaj. 57:16, BW).


Oto Ja zbiorę ich ze wszystkich krajów, do których ich rozproszyłem w moim gniewie i oburzeniu, i wielkim uniesieniu; sprowadzę ich znowu na to miejsce i sprawię, że będą mieszkać bezpiecznie. I będą moim ludem, a Ja będę ich Bogiem. I dam im jedno serce, i wskażę jedną drogę, aby się mnie bali po wszystkie dni dla dobra ich samych i ich dzieci po nich. I zawrę z nimi wieczne przymierze, że się od nich nie odwrócę i nie przestanę im dobrze czynić; a w ich serce włożę bojaźń przede mną, aby ode mnie nie odstąpili. I będę się radował z nich, i dobrze im czynił; na stałe osadzę ich w tej ziemi, z całego serca i z całej duszy. Gdyż tak mówi Pan: Jak sprowadziłem na ten lud całe to wielkie nieszczęście, tak sprowadzę na nich wszelkie dobro, które im zapowiadam” (Jerem. 32:37-42,*BW).

Zbawienie Izraela w Panu, zbawienie wieczne, nie będziecie zawstydzeni ani nie doznacie hańby na wieki wieków”(Izaj.45:17, BW).

„Gdyż, ludu na Syjonie, który mieszkasz w Jeruzalemie, nie będziesz zawsze płakał. Na pewno okaże ci łaskę na głos twojego wołania, gdy go tylko usłyszy, odezwie się. A chociaż Pan dał wam chleb niedoli i wodę ucisku, to jednak nie będzie się już ukrywał twój nauczyciel i twoje oczy będą oglądać twojego nauczyciela” (Izaj.30:19.20, BW).


A tak naprawdę, czy Bóg nie opuścił na chwilę Jezusa, kiedy umierał za ludzi, żeby wypełniło się proroctwo? A czy póżniej nie przyjął go w chwale?

„Eli, Eli, lama sabachtani” (Mat. 27:46, BW).
 
 „Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił...?” (Ps. 22:1, BW).

To dlaczego nie można wziąć pod rozwagę, proroctw wskazujących na powtórne przywrócenie błogosławieństw dla Izraela?
Bóg ma na pewno w tym jakiś cel. Zawsze miał.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2016, 11:00 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Sierpień, 2016, 20:20 »
„Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie” (Jana 14:6,*BW).

Napisano tu, że do Boga można dotrzeć tylko przez Chrystusa. To nie przynależność do jakiejkolwiek religii zbawia, ale wiara w Boga przez Mesjasza, Zbawiciela – Jezusa. Kto umarł za Twoje grzechy? Papież, pastor twojego kościoła, a może ‘niewolnik wierny i rozumny’?

„Albowiem wiadomo mi o was, bracia moi, od domowników Chloi, że wynikły spory wśród was. A mówię to dlatego, że każdy z was powiada: Ja jestem Pawłowy, a ja Apollosowy, a ja Kefasowy, a ja Chrystusowy. Czy rozdzielony jest Chrystus? Czy Paweł za was został ukrzyżowany albo w imię Pawła zostaliście ochrzczeni?” (1 Kor. 1:11-13, BW).

Komu chcesz być wierny? Musisz pozbyć się myślenia kategoriami religii, jako bramy do zbawienia. Nie mów: należę do kościoła takiego albo innego. Masz należeć do Chrystusa! „I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni” (Dzieje 4:12).

Dziś wielu ludzi szuka jedynej i prawdziwej religii, sądząc, że to dzięki niej, czy też poprzez nią uzyskają życie wieczne. Religie chrześcijańskie prześcigają się w udowadnianiu, która z nich jest ‘prawdziwsza’. Dochodzi do tego, że chrześcijanie ‘nawracają’ chrześcijan, podczas gdy mnóstwo ludzi, w ogóle nie słyszało Dobrej Nowiny o Mesjaszu, Jego Królestwie i Zbawieniu.

Bóg jest jeden, Jezus jest jeden i Izrael jest jeden, wtedy wszystko jest proste i nie trzeba nic wymyślać. Jak sobie to człowiek uświadomi, nie potrzebuje już wtedy żadnej religii. ::)

źródło:

« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2016, 20:35 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Sierpień, 2016, 21:23 »
Mogła by to być satyra na religie i ich przywódców.


"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Sierpień, 2016, 09:38 »
Na początku stwierdziłem , i nadal to podtrzymuję że temat za szeroki i mocno niszowy aby go analizować krótkimi wpisami , lub filmikami .Jednocześnie jest jak najbardziej poważny ,ale skoro trwa to dobrze.

Przykład podany na wstępie tego wątku ,tj. noblistów jako ludzi wybitnych etc.,  jest w kontekście niektórych noblistów mało przekonujący (wymienieni tu nobliści pokojowi :Jaser Arafat, Lech Wałęsa vel.Bolek , Barack Obama) Trochę tak jak tu na forum autorytetem i szczególnie uznawaną osobą powinien być   głosiciel wyróżniony  udziałem w wywiadach  na zgromadzeniach WTS .Niestety argument  po prostu nie merytoryczny i nie ma szans  trafić do wszystkich .
ANTYSEMITYZM– zły , oczywiste
FOLOSEMITYZ – podobnie zły , oczywiste – LINK –tak , tak jest coś takiego https://pl.wikipedia.org/wiki/Filosemityzm
Osobiście przerobiłem w.w. 2 postawy, antysemityzm  w bytności w WTS ,filosemityzm – miałem okres przejściowy po przebudzeniu i przyznam , było to przyjemne uczucie dl serca i umysłu .
Niestety żadna skrajna , też w.w.  postawa nie wytrzymuje próby starcia z faktami .
Więc przykro że ktoś na podstawie wpisów na forum czuje się upoważniony do oceny postawy i sugerowania intencji .Widać WTS opuszczamy , ale on wychodzi z nas dłużej , też tsk czasem mam i niestety muszę się pod tym względem kontrolować .
Na w.w. postawy znajdziemy setki milionów zwolenników  . Jeśli chcemy poznawać zagadnienie naprawdę potrzebny dystans  i wejście wyżej , aby wznieść się ponad , i poznawać 2 strony „barykady „ z największym dystansem .
Inaczej wracamy do sytuacji z której podobno wyszliśmy tj.  zmyślenia na sposób JWORG.
Tam mamy jasne prawdy , tyle że nie wszystkie wolno nam poznawać .Drobna ale najważniejsza różnica .
Spójrzmy najpierw z góry na  sytuację i to zanim zaczniemy komuś wkładać w nogi buty ,”łatki” antysemity lub filosemity o których istnieniu nasz „podsądny” nawet nie wie.
 Podobne znane nam mechanizmy polaryzacji opinii, dzielenia ludzi  i manipulacji faktami znamy tu wszyscy , używane są np.  w  JWORG .Przykład chorego psychicznie z nienawiści odstępcy ,do których zdaniem WTS  pewnie wszyscy tu obecni powinniśmy się zaliczyć .
W myśl tego ,może   zobaczmy szerzej przed wydaniem naszym zdaniem „mądrych „ osądów ludzi konkretnych  .Może okazać się że obydwie strony są pod wpływem  propagandy , a wtedy nasza ocena jest niemożliwa .

Oś prawdy , musimy całe życie przekonywać się ,że  jest najczęściej pomiędzy .Im wcześniej do tego dojrzejemy tym lepiej dla wszystkich .
Świat jest zbyt złożony aby ktokolwiek mógł rościć sobie prawo do autorytarnego oceniania ludzi , lub ich stosunku który nie zgadza się z np. naszymi poglądami , które przecież sami poznając fakty i opinie mamy prawo ostatecznie zmieniać.

Co do tematu wątku . Traktuję  Wypowiedzi Pawła z listu do Rzymian rodz.11 – nie jako ostateczną wykładnię , ale jako formę  przekazania swoich opinii przez Pawła jako jednego uczniów Pana.
Tak jak zresztą sam określa swoje wypowiedzi w kwestii , celibatu –mówi że nie jest to rada i opinia Pana tj. Chrystusa  ,ale jego zalecenia jako wg. niego właściwe .
Dla naśladowców i uczniów Chrystusa argumentem bez dyskusyjnym są wypowiedzi Twórcy Chrześcijaństwa tj. samego Chrystusa. 
Oczywiście traktujemy poniższe  jako teoretyczne rozmyślania i dywagacje , nie prawdy objawione .
Inaczej tworzymy kolejne podziały wśród naśladowców Chrystusa . Jest oczywiste, że jedność, o którą prosi Pan Jezus dla swoich uczniów ma dotyczyć wszystkich chrześcijan, podobnie jak i pozostałe rzeczy, o które dla nich się modli.
Jana 17:20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.
**************************************************************************
W konkretnym temacie który porusza baran , częściowo podzielam poniższą analizę w kwestii Żydów

„………………….Kolosan 3:11
W odnowieniu tym nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, cudzoziemca, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich.

Najbardziej przekonujący werset Bożego suwerennego planu jednego ludu Bożego znajdujemy w Efezjan 3

Ef 3:6
mianowicie, że poganie są współdziedzicami i członkami jednego ciała i współuczestnikami obietnicy w Chrystusie Jezusie przez ewangelię,

Znowu, nie chodzi tu o "zastąpienie", poganie są "współdziedzicami" z Izraelem. Ewangelia uczyniła Żydów i pogan członkami tej samej rodziny. Żydzi i poganie są również "jednym ciałem" w Chrystusie. Nie da się wywnioskować, że Żydzi i poganie są "dwoma ciałami" z dwoma osobnymi terminami i planami zbawienia. "Teologia Zastąpienia" twierdzi, że Kościół przejął obietnice dane Żydom. Jak to możliwe kiedy Ef 3:6 mówi, że Kościół - złożony z Żydów i z pogan - współuczestniczy w obietnicy w Jezusie Chrystusie?

Pozostaje jeszcze wiele rzeczy do omówienia o prawdziwym wierzącym Izraelu będącym Kościołem. Niemniej jednak cel został spełniony. Lud Boży składa się z wierzących Żydów i wierzących pogan. Niestety oznacza to, że większość Bożego "ludu wybranego" (mając na myśli Żydów) jest niewierząca. Dlatego nie są zbawieni. Żydzi są polem misyjnym. Są twardym polem misyjnym, ponieważ Bóg sądząc ich za odrzucenie Mesjasza (Jana 1:11) częściowo ich zatwardził. "A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą," (Rzym. 11:25)

Czy jest właściwe teologicznie aby oddzielać wierzący Izrael (członków Kościoła) od narodowego Izraela? Widocznie Paweł tak uważał kiedy powiedział "nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem."

 Kontekst wyraźnie wskazuje, że prawdziwym potomstwem Abrahama (Izraelem) są ci, którzy wierzą.

Rzym. 9:6 b "… Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem; (7) i nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje. (8) To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo."

Teologia Przymierza/Reformowana WSPIERA Naród Izraela
Narodowy Izrael został wybitnie zachowany. Całkiem możliwe, że współczesne wyłanianie się narodu Izraela jest przygotowaniem do proroctwa z Rzym. 11:26 "i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael." Reformowani teolodzy nie przeceniają współczesnego narodowego Izraela, ale modlą się o zmiękczenie ich serc ze względu na powrót Chrystusa, aby wszyscy mogli przyjść do wiary. Paweł, Żyd według ciała, zdawał sobie sprawę z tego, jak bardzo "lud wybrany" (narodowy Izrael) był zgubiony. Rzym. 10:1 mówi:
"Bracia! Pragnienie serca mego i modlitwa zanoszona do Boga zmierzają ku zbawieniu Izraela. (2) Daję im bowiem świadectwo, że mają gorliwość dla Boga, ale gorliwość nierozsądną;"

Teologicznym tokiem myślenia niektórych chrześcijan jest traktowanie współczesnego Izraela jako "zbawionych żydowskich braci." Ich wsparcie dla współczesnego Izraela wygląda na zależne od rozwoju wydarzeń w wiadomościach wspierających ich pogląd na czasy końca. Współczesny Izrael jest zbyt często traktowany jako interesujący zegar, który pokazuje ile czasu zostało do zbawienia Kościoła. Niestety, niewielki nacisk kładą na ich zbawienie. Powiedziałbym, że współczesny Izrael jest najlepiej wspierany i bezwarunkowo kochany także bez tych założeń.

Zbawienie współczesnych Izraelitów jest czymś, za co trzeba się modlić. Współczesny Izrael powinien być widziany jako pole misyjne. Jedna z możliwych interpretacji siedemdziesiątego tygodnia Daniela nie może nakazywać chrześcijanom pomijać biblijnego stwierdzenia "Oto teraz czas łaski, Oto teraz dzień zbawienia." (2 Kor. 6:2) Niech nasze pragnienia i modlitwy będą otwarcie biblijne jak wyrażone przez natchnione słowa apostoła Pawła "Pragnienie serca mego i modlitwa zanoszona do Boga zmierzają ku zbawieniu Izraela." Takie stanowisko wymaga szczerej miłości i wsparcia dla współczesnego Izraela.

Na przykład często się zastanawiam: Jak współcześni Izraelici się czują kiedy napotykają udawaną pomoc od pretrybulacjonistycznych proroczych guru w telewizji? Jak ci "prorocy zysku" mogą nie być antysemiccy kiedy oni samolubnie czekają na szybkie bezproblemowe odpłynięcie, podczas gdy Żydzi zostaną bez łodzi i będą tonąć w apokaliptycznym ucisku? Ta ironia ma zademonstrować, że "antysemicka" etykieta jest zbyt łatwo przypinana innym chrześcijanom. Zamiast przypisywać anty-Izraelskie motywy jakiemukolwiek obozowi teologicznemu, módlmy się wszyscy o zbawienie współczesnych Izraelitów. ………………………….”


« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2016, 09:59 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Sierpień, 2016, 11:07 »


Przykład podany na wstępie tego wątku ,tj. noblistów jako ludzi wybitnych etc.,  jest w kontekście niektórych noblistów mało przekonujący (wymienieni tu nobliści pokojowi :Jaser Arafat, Lech Wałęsa vel.Bolek , Barack Obama) Trochę tak jak tu na forum autorytetem i szczególnie uznawaną osobą powinien być   głosiciel wyróżniony  udziałem w wywiadach  na zgromadzeniach WTS .Niestety argument  po prostu nie merytoryczny i nie ma szans  trafić do wszystkich .

Moje pytanie brzmiało:


Dlaczego wśród Żydów jest tyle wybitnych naukowców, np. laureatów nagród Nobla?

Jeszcze raz wybitni naukowcy oraz słowo np
Robi zasadniczą różnicę .

O ile mi wiadomo Jaser Arafat, Lech Wałęsa, Barack Obama nie są wybitnymi naukowcami.
W moim pytaniu chodzi o intelekt, wysokie IQ nacji żydowskiej. A porównanie żydów z muslimami miało pokazać jak drastyczna różnica jest we wkładzie intelektualnym wybitnych naukowców w społeczeństwo całego świata. I nie ma drugiej takiej społeczności narodowej. W podanym przykładzie, a to tylko jedno z wielu możliwych porównań, Żydzi, Muzułmanie  129 do 7 noblistów. A jeżeli usuniemy noblistów z nagrodami za pokój, Żydzi, Muzułmanie 121 do 3. Drobna różnica chyba jest.

A Ty Drogi accurate mi tu z Bolkiem wyjeżdżasz ::) ;D Nawiasem mówiąc, jeżeli chodzi o Lecha Wałęsę, to też mam inne zdanie od kolegi accurate. Cieszę się że Leszek się urodził i zrobił to co zrobił, mam do niego wielki szacunek. Dzięki niemu żyjemy w wolnym kraju. Gdyby nie on, dzisiaj Polska byłaby drugą Ukrainą. Nobel się mu należał, mimo, że nie jest  naukowcem.

Wracając do tematu:

Po prostu trzeba to sobie uzmysłowić, że Żydzi to naród wybrany. Tak jak Jezus jest ulubionym i najukochańszym dzieckiem Boga, tak naród izraelski jest wybranym narodem, który Bóg powołał na przewodnika. I choć są inni aniołowie w niebie, Bóg wybrał do zadania zbawienia ludzkości Jezusa, tak jak Żydów powołał jako jego jedyny naród wybrany.
 I możemy skakać, klaskać, zagłuszać, obrażać się, mówić, że to nie prawda, trzeba uderzyć w pokorę i przyznać, że my jako poganie jesteśmy tylko i wyłącznie wszczepieni.

Piotr Gadziński powiedział kiedyś:

"W Izraelu rośnie wiele drzew oliwnych. Niektóre z nich są bardzo stare; ich korzenie pamiętają być może czasy, gdy Jeszua [po pol. Jezus] chodził po ziemi izraelskiej. Na wschód od Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie znajduje się Góra Oliwna, porośnięta drzewami oliwnymi a na jej zboczu – Ogród Oliwny. Obraz drzewa posłużył Pawłowi do ukazania relacji między ludem Bożego wybrania Izraelem a wierzącymi z narodów, etnochrześcijanami.
Szlachetnym drzewem oliwnym jest lud Izraela. Pan Bóg jako ogrodnik wykonał na tym drzewie wyjątkowe zabiegi, a mianowicie odciął niektóre z gałęzi szlachetnych i na ich miejsce wszczepił gałązki odcięte z drzewa dzikiego. Gałązki z dzikiej oliwki to wierzący z wielu narodów. Stali się oni częścią szlachetnego drzewa oliwnego i stale czerpią z jego życiodajnych soków. Pamiętać należy, że korzeń drzewa jest święty i gałęzie są święte [Rz.11,16] oraz to, że korzeń dźwiga całe drzewo, odżywia je i związuje z gruntem by mogło żyć."

"Dzikie gałązki zostały, dzięki wszczepieniu, bardzo ubogacone. Nie ma tu mowy o zatarciu się tożsamości, a jedynie o korzyściach, jakie płyną z tego związku. Ale ważne jest, żeby rozpoznały swoje miejsce i okoliczności, jakie towarzyszyły wszczepieniu. Od początków chrześcijaństwa wierzący z nie-Żydów są narażeni na pokusę wywyższania się nad Żydów, a przecież zajmowana przez nich pozycja na to nie pozwala. Świadomość dołączenia do drzewa oliwnego powinna kształtować w wierzących postawę pokornej akceptacji Bożych błogosławieństw udzielanych im poprzez narzędzie, jakim jest Izrael, oraz postawę wdzięczności i odpowiedzialności."

Amen ;D
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2016, 11:41 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Sierpień, 2016, 12:23 »
Moje pytanie brzmiało:


Dlaczego wśród Żydów jest tyle wybitnych naukowców, np. laureatów nagród Nobla?

Jeszcze raz wybitni naukowcy oraz słowo np
Robi zasadniczą różnicę .

O ile mi wiadomo Jaser Arafat, Lech Wałęsa, Barack Obama nie są wybitnymi naukowcami.
W moim pytaniu chodzi o intelekt, wysokie IQ nacji żydowskiej. A porównanie żydów z muslimami miało pokazać jak drastyczna różnica jest we wkładzie intelektualnym wybitnych naukowców w społeczeństwo całego świata. I nie ma drugiej takiej społeczności narodowej. W podanym przykładzie, a to tylko jedno z wielu możliwych porównań, Żydzi, Muzułmanie  129 do 7 noblistów. A jeżeli usuniemy noblistów z nagrodami za pokój, Żydzi, Muzułmanie 121 do 3. Drobna różnica chyba jest.

Amen ;D

Baran , drogi bracie , :) , ale właśnie muszę ci przyznać absolutnie rację . Głównie  dlatego że bardzo podobnie kiedyś postrzegałem rzeczywistość, tak zero jedynkowo , i dlatego  już dla mnie jesteś swój gość . ;)

Niestety dziś mam inne spojrzenie na te tematy inaczej , powoduje że jak by to oddać i nie urazić .
Argumenty podane wyżej są aktualne dla osób które się zgadzają z takim systemem weryfikacji poziomu inteligencji .
Przypominam że wiedza to nie mądrość .Albo jak to mówił Forest Gump "Poznasz głupiego po czynach Jego "  ;).

Obecny świat pełen przecież uczelni najwyższego sortu na całym świecie i  mądrych naukowców , bez wchodzenia w to kim oni są , jest delikatnie ujmując daleki od doskonałości. Warto pójść na tzw. ulicę i zrobić wywiad na dole tj. u ludzi prostych , nie naukowców , co ten zwykły człowiek sądzi o obecnym świecie i jego naukowcach. np.;
  • dostępie do medycyny w równy sposób
    • dostępie do dóbr materialnych i środków do życia
      • systemie bankowo -kredytowym kreującym pieniądze na zasadzie  tzw. dodruku i porównanie tego z warunkami życia w wielu krajach czy w Afryce
        • możliwości uzyskania sprawiedliwości w sądach w sporze z kimś bardzo bogatym, tu od czasów starożytnych i  biblijnych nic się nie zmieniło !!!
        [/b]

        Na te i wiele podobnych tematów odpowiedź noblisty to np. to zbyt złożony problem itp.Więc niech mi tu nikt nie serwuje naukowców jako panaceum na mądrość , mają wiedzę i co z tego .

        niestety mógłbym dużo wymieniać ale nie o tym wątek .
        Jednak nasi naukowcy jakoś dziwnie pomimo nobli nie dają rady , więc co warte te noble ?

A Ty Drogi accurate mi tu z Bolkiem wyjeżdżasz ::) ;D Nawiasem mówiąc, jeżeli chodzi o Lecha Wałęsę, to też mam inne zdanie od kolegi accurate. Cieszę się że Leszek się urodził i zrobił to co zrobił, mam do niego wielki szacunek. Dzięki niemu żyjemy w wolnym kraju. Gdyby nie on, dzisiaj Polska byłaby drugą Ukrainą. Nobel się mu należał, mimo, że nie jest  naukowcem.

Długo miałem podobnie , ale to minęło . Szukanie i ocena trudna ,i niejednoznaczna , ale to tak jakbyśmy prawdę o Korei Północnej czerapali z archiwum dokumentów historycznych w tym kraju .Prawdę mogą mówić tylko ci co wyjechali z tego systemu lub/ i  nie są już od niego zależni .
Jak funkcjonuje system nie tylk w Naszym kraju , komunistyczny poprzedni i obecny polecam np. film
https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82u%C5%BCby_specjalne_(film)

Po prostu trzeba to sobie uzmysłowić, że Żydzi to naród wybrany. Tak jak Jezus jest ulubionym i najukochańszym dzieckiem Boga, tak naród izraelski jest wybranym narodem, który Bóg powołał na przewodnika. I choć są inni aniołowie w niebie, Bóg wybrał do zadania zbawienia ludzkości Jezusa, tak jak Żydów powołał jako jego jedyny naród wybrany.
I możemy skakać, klaskać, zagłuszać, obrażać się, mówić, że to nie prawda, trzeba uderzyć w pokorę i przyznać, że my jako poganie jesteśmy tylko i wyłącznie wszczepieni.

Amen ;D


Daj twarde  dowody , nie przemyślenia oraz  argumenty że to prawda ale ....w świetle wypowiedzi samego Jezusa , a przyznam rację , a tak to masz tylko rację częściowo i nie ma co się napinać .
W tej kwestii stanowisko tak twarde jest obecnie polem konfliktów nie tylko wewnątrz środowisk Chrześcicjańskich , ale też świata arabskiego itd. .
Czy tego chciałby Jezus ???
Ludzie mieli się poróżnić o coś co on zniósł tj. wyższość jednego rodzaju czy plemienia nad drugim ?

Ja mogę uznawać twoje argumenty , ale przekonaj Chrześcijanina lub innego człowieka , np. Hindusa ,araba itd.
Jeśli znajdziesz  dowody dla nich , ja też je uznam .
Pamiętajmy , świat jest złożony także z ludzi którzy filosemityzm uważają za to czym dla wielu jest antysemityzm .
I możemy skakać, klaskać, zagłuszać, obrażać się, mówić, że to nie prawda, trzeba uderzyć w pokorę i przyznać, że my jako poganie jesteśmy tylko i wyłącznie wszczepieni.

AMEN ;)
[/list][/list][/list][/list]
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Weteran

Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Sierpień, 2016, 16:47 »
ANTYSEMITYZM– zły , oczywiste
FILOSEMITYZM – podobnie zły , oczywiste – LINK –tak , tak jest coś takiego https://pl.wikipedia.org/wiki/Filosemityzm
Osobiście przerobiłem w.w. 2 postawy, antysemityzm  w bytności w WTS ,filosemityzm – miałem okres przejściowy po przebudzeniu i przyznam , było to przyjemne uczucie dl serca i umysłu .

Definicja filosemityzmu wg podanego linku:
Filosemityzm (gr. philos = „przyjaciel”, „miłujący”; semicki – dotyczący Semitów, w tym przypadku: Żydów) – postawa polegająca na pozytywnym stosunku do Żydów, umiłowanie Żydów.

Pytam: co złego jest w pozytywnym stosunku do Żydów, a nawet ich umiłowaniu? Filosemityzm PODOBNIE zły jak antysemityzm??? Większej bzdury już dawno nie słyszałem. Mam tłumaczyć, do czego prowadził i prowadzi antysemityzm? I snujesz jakieś wywody o wiedzy, mądrości i intteligencji, nie wiedząc nawet kto siedzi po drugiej stronie ekranu,, z jakim IQ i dokonaniami? A jeśli piszesz, że w WTS byłeś antysemitą, to znaczy że świadkiem Jehowy - przy wszystkich błędach tej sekty - byłeś tylko z nazwy. Mnie mówił 35 lat temu pewien bardzo zasłużony w Polsce i prawy brat - jeszcze z przedwojennym wyższym wykształceniem - że faktycznie niektórzy Żydzi, którzy poznali „prawdę” u ŚJ, boją się przyznać do swojego pochodzenia przed „braćmi”, ponieważ spotykają się ze słabo skrywaną postawą antysemicką u współbraci, CHRZEŚCIJAN  (?) bądź co bądź. I teraz widząc, jak obsesyjnie siejesz antyżydowskie wpisy na forum, widzę, że miał rację. Wyszedłeś może z WTS, ale to Ci zostało, choć zdaje Ci się – a nawet zapewniasz – że jest inaczej.
Bez odbioru >:( >:( >:(   
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2016, 16:49 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Sierpień, 2016, 18:06 »
Definicja filosemityzmu wg podanego linku:
Filosemityzm (gr. philos = „przyjaciel”, „miłujący”; semicki – dotyczący Semitów, w tym przypadku: Żydów) – postawa polegająca na pozytywnym stosunku do Żydów, umiłowanie Żydów.

Pytam: co złego jest w pozytywnym stosunku do Żydów, a nawet ich umiłowaniu? Filosemityzm PODOBNIE zły jak antysemityzm??? Większej bzdury już dawno nie słyszałem. Mam tłumaczyć, do czego prowadził i prowadzi antysemityzm? I snujesz jakieś wywody o wiedzy, mądrości i intteligencji, nie wiedząc nawet kto siedzi po drugiej stronie ekranu,, z jakim IQ i dokonaniami? A jeśli piszesz, że w WTS byłeś antysemitą, to znaczy że świadkiem Jehowy - przy wszystkich błędach tej sekty - byłeś tylko z nazwy. Mnie mówił 35 lat temu pewien bardzo zasłużony w Polsce i prawy brat - jeszcze z przedwojennym wyższym wykształceniem - że faktycznie niektórzy Żydzi, którzy poznali „prawdę” u ŚJ, boją się przyznać do swojego pochodzenia przed „braćmi”, ponieważ spotykają się ze słabo skrywaną postawą antysemicką u współbraci, CHRZEŚCIJAN  (?) bądź co bądź. I teraz widząc, jak obsesyjnie siejesz antyżydowskie wpisy na forum, widzę, że miał rację. Wyszedłeś może z WTS, ale to Ci zostało, choć zdaje Ci się – a nawet zapewniasz – że jest inaczej.
Bez odbioru >:( >:( >:(

Drogi przyjacielu i Bracie Weteran

Na początku gratuluję szybkości i lekkości z jaką wydajesz ostre i skrajne opinie . Ja po wyjściu z WTS, pierwsza rzeczą którą cenię że zobaczyłem i już trochę opanowałem ,to  że się nauczyłem  ,  nie oceniać źle ludzi i ich pobudek .Jeśli nie mogę powiedzieć nic dobrego ,wolę powstrzymać się od oceny aby nie  ranić czy krzywdzić niesprawiedliwym osądem  .Tak było w WTS ,nie wrócę do tego .Wymaga to kontroli nad emocjami , ale warto się uczyć .

A po kolei.
1* ponieważ pod avatarem masz " miłośnik prawdy " dlatego pozwolę sobie poprosić uprzejmie , bądź prawdziwy w cytowaniu moich   wypowiedzi w całości ,bez dodawania lub ucinania ,  i przede wszystkim  na spokojnie , już to wyjaśnione z Baranem w innym wątku .
2*cytuję tówj  w.w. fragment  " ......Pytam: co złego jest w pozytywnym stosunku do Żydów, a nawet ich umiłowaniu? Filosemityzm PODOBNIE zły jak antysemityzm??? Większej bzdury już dawno nie słyszałem...."

Proponuję ponownie przeczytać ze zrozumieniem nawet z wikipedi ,choćnie jest ona źródłem prawd objawionych
Przeczytaj dokładnie i całość HASŁO FILOSEMITYZM . Jeśli dokładnie przeczytasz i to w całości to dowiesz się że ilosemityzm jest kontrowersyjny , podobnie jak antysemityzm .
Zacytuję ".....................Próby definicji

Definicja terminu filosemityzm stwarza wiele problemów; pociąga ona bowiem zbiór pytań, na które trudno jest udzielić jednoznacznej i natychmiastowej odpowiedzi: kim są Żydzi? Czy są wyznawcami jakiejś religii? Czy jest to pewien lud? Rudolph M. Loewenstein ([in:] Edelstein, 1982, p. 11) twierdzi, że nie ma jednoznacznej definicji antysemityzmu - istnieje jednak pewien konsensus dotyczący jego symptomów. To samo powiedziane być może na temat filosemityzmu. Ten pogląd, według którego Żydzi reprezentują coś wyjątkowego, nie jest redukowalny do jednej charakterystyki, ale jest zjawiskiem złożonym i zmiennym w dziejach.

Edelstein (1982, p. 13) proponuje następującą definicję, zbudowaną na podstawie negacji definicji antysemityzmu:

    Poczucie lub działanie wyrażające poparcie lub wrogość wobec pewnych zjawisk, którego celem jest dobro osób nazywanych Żydami; jest ono oparte na przekonaniu, że te osoby, w imię tej właśnie żydowskości, posiadają cechy godne pożądania.

Wersja "silna" filosemityzmu pociąga za sobą utożsamianie się z dziejami Żydów (manifestowane poprzez działania pro-żydowskie, idące czasem aż do przejścia na judaizm); jego wersja "słaba", to po prostu anty-antysemityzm..............."

Jeśli filosemityzm zdefiniujemy za w.w. cytatem z wikipedii   jako jest ono oparte na przekonaniu, że te osoby, w imię tej właśnie żydowskości, posiadają cechy godne pożądania.
To tak, nie uważam aby Żydzi  " posiadali jakieś szczególne cechy godne pożądania " , co nie zmienia faktu że uważam odwrotnie - niczym pod względem cech ludzkich nie różnią się od innych ludzi - inaczej byłbym nacjonalistą lub ew. byłaby to   mowa nienawiści .Nie uważam za słuszne wywyższanie jednej rasy nad drugą . Pomijam Poglądy Jezusa i Ewangelii na to , ale też do czego to prowadzi - tu warto przypomnieć konflikty zbrojne na całym świecie od  zarania dziejów , nie tylko 2 wojnę światową .Jezus też nie uważał aby jedni byli lepsi od drugich, no chyba że potępiał butnych uczonych  piśmie i pysznych , mądrych we własnych oczach faryzeuszy .
3* Potwierdzam iż oceniając swoje poglądy  -Osobiście przerobiłem w.w. 2 postawy, antysemityzm  w bytności w WTS ,filosemityzm – miałem okres przejściowy po przebudzeniu i przyznam , było to przyjemne uczucie dl serca i umysłu
Źadne skrajne czy agresywne postawy lub poglądy uważam za niewłaściwe .
ANTYSEMITYZM– zły , oczywiste
FILOSEMITYZ – podobnie zły

4* Drogi przyjacielu i ostatnie  .Napisałeś też  "......obsesyjnie siejesz antyżydowskie ..." . Proponuję uczyń  z opanowania użytek lub przytocz dowód , nie swoje wnioski na podstawie zmanipulowanych wyrywków  . Twoja interpretacja i manipulacja jest nieuzasadniona  i tak ją odbieram .
Raczej widzę tu obsesje inne ,ale nie chcę tego już poruszać , w końcu to nie cel tego forum aby ustawiać innych do pionu lub wkładać im buty w które nie chcą wejść.
W krajach arabskich twoje argumenty byłby delikatnie ujmując zlekceważone .Ja natomiast tu na forum nie mam podstawy aby swoimi wpisami unikać żydów .
Na marginesie dodam że  nie dalej jak około 3 tygodnie temu miałem przyjemność przeprowadzić na wyjeździe wakacyjnym ciekawą rozmowę z żydem rodowitym który był na wakacjach z rodziną i 2 rodzinami znajomych żydów Izraela .
Pogawędka była miła i  rzeczowa , trwała ponad godzinę w przyjemnym plenerze . Dodam że przyznał iż jest zaskoczony  ,tym co doświadcza w Polsce ,a był 1 raz w życiu ,i odbiera nasz kraj jako przyjazny, bezpieczny w przeciwieństwie do europy zachodniej gdzie był wielokrotnie , czy Izraela gdzie takiej atmosfery spokoju nie znajdziesz .
Więc strach i mit antysemityzmu w Polsce odbieram jako antypolskość ,tak jest coś takiego ,szczególnie gdy słyszy się Polskie obozy zagłady .Szczególnie w kraju gdzie nasi przodkowie byli często ofiarami 2wojny światowej . :'(
Myślę że teraz jasne .


Na koniec trafna anegdota użytkownika Światusa:
W autobusie starsza pani zwraca się do młodego mężczyzny;
- Pan jest Chińczykiem.
- Nie jestem.
Po jakimś czasie znowu;
- Pan na pewno jest Chińczykiem.
- Mówię pani, że nie jestem.- Niech pan się przyzna, jest pan Chińczykiem.
- No dobrze, jestem Chińczykiem.
- A taki pan niepodobny...
 

Życzę miłego wieczoru Weteranie .

« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2016, 18:43 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Weteran

Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Sierpień, 2016, 19:16 »
Proponuję ponownie przeczytać ze zrozumieniem nawet z wikipedi ,choćnie jest ona źródłem prawd objawionych
Przeczytaj dokładnie i całość HASŁO FILOSEMITYZM . Jeśli dokładnie przeczytasz i to w całości to dowiesz się że ilosemityzm jest kontrowersyjny , podobnie jak antysemityzm .

Nie Tobie oceniać, czy czytam ze zrozumieniem. Dla Twojej wiadomości - przeczytałem CAŁY fragment, ale są to rzeczywiście żałosne PRÓBY definicji, dlatego skupiłem się na tej, która jest w całym tym bełkocie jakiegoś wikipedysty jedynie logiczna.

Raczej widzę tu obsesję inne ,ale nie chcę tego już poruszać , w końcu to nie cel tego forum aby ustawiać innych do pionu lub wkładać im buty w które nie chcą wejść.
W krajach arabskich twoje argumenty byłby delikatnie ujmując zlekceważone .Ja natomiast tu na forum nie mam podstawy aby swoimi wpisami unikać żydów .
Na marginesie dodam że  nie dalej jak około 3 tygodnie temu miałem przyjemność przeprowadzić na wyjeździe wakacyjnym ciekawą rozmowę z żydem rodowitym który był na wakacjach z rodziną i 2 rodzinami znajomych żydów Izraela .
Pogawędka była miła i  rzeczowa , trwała ponad godzinę w przyjemnym plenerze . Dodam że przyznał iż jest zaskoczony  ,tym co doświadcza w Polsce ,a był 1 raz w życiu ,i odbiera nasz kraj jako przyjazny, bezpieczny w przeciwieństwie do europy zachodniej gdzie był wielokrotnie , czy Izraela gdzie takiej atmosfery spokoju nie znajdziesz .
Więc strach i mit antysemityzmu w Polsce odbieram jako antypolskość ,tak jest coś takiego ,szczególnie gdy słyszy się Polskie obozy zagłady .Szczególnie w kraju gdzie nasi przodkowie byli często ofiarami 2wojny światowej . :'(
Myślę że teraz jasne .

A teraz po kolei:

1. To, jak traktowano by moje argumenty w krajach arabskich, interesuje mnie mniej niż zeszłoroczny śnieg.

2. Kim jesteś - lub raczej wydaje Ci się , że jesteś, abyś miał kogoś próbować ustawiać do pionu itp. Chyba Ci się coś pomyliło :(

3. Pisząc do kogoś „Twoje”, „Ci” itd. używamy DUŻEJ LITERY, bo tego wymaga kultura.

4. Słowo „Żyd” również pisze się z dużej litery, tak jak Polak czy Rosjanin. No, chyba że się jest... (nie będę kończył) :( :( :(

5. I nie mieszaj dwóch pojęć. Antysemityzm w Polsce jest faktem w wielu środowiskach, czy Ci to pasuje, czy nie. Natomiast mówienie o „polskich obozach zagłady” jest skandalem, ale to są DWIE RÓŻNE SPRAWY.

Czytaj sobie dalej Frondę i tym podobne antysemickie strony (piszące „żydzi” zamiast „Żydzi”) i słuchaj wykładów prof. Wolniewicza, którego nawet Radio Maryja oskarżyło o ksenofobię i antysemityzm. W Twojej ulubionej Wikipedii pod hasłem o tym panu można przeczytać:

Rada Etyki Mediów po występie Bogusława Wolniewicza w dniu 31 stycznia 2009 w Radiu Maryja oświadczyła, że jego wypowiedź[ zawierała antysemickie poglądy i naruszyła podstawowe normy etyczne oraz obowiązujące w Polsce prawo. Doniesienie do prokuratury złożyło stowarzyszenie OR, jako powód podając nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Dochodzenie nie zostało wszczęte ze względu na brak znamion czynu zabronionego. W uzasadnieniu znalazła się opinia, że treści wypowiedziane miały charakter ksenofobiczny, nie stanowiły jednak nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bogus%C5%82aw_Wolniewicz, podtytuł „Kontrowersje”.

Jeśli już Radio Maryja – nie pałające przecież nadmierną sympatią do Żydów – widzi u kogoś antysemityzm, to nie mam więcej pytań.

Tym razem naprawdę bez odbioru. Po pierwsze dlatego, że inny jest mój cel bycia na tym forum, niż walka z ksenofobią, po drugie dlatego, że podobnie jak userzy Blizna i chyba Baran mam dość dyskusji z Tobą na ten temat, co nie oznacza bynajmniej jakiejś niechęci czy czegoś w tym rodzaju. Po prostu uważam, że jesteś nadal zmanipulowany, tylko teraz jest to inne źródło. A osób zmanipulowanych zawsze mi żal. Każdy kto tu wejdzie, niech sobie oceni mój i Twój wkład w to forum i sam wyciągnie wnioski. Dlatego dalszą dyskusję uważam za niepotrzebną, cokolwiek jeszcze napiszesz - bo pewnie napiszesz.

Również życzę miłego wieczoru  :)
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2016, 19:19 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Sierpień, 2016, 22:28 »
Weteranie .

Jak można prowadzić rozmowę o równym traktowaniu ludzi i bezstronności oraz tolerancji z kimś kto pisze coś takiego???
Piszesz :
............1. To, jak traktowano by moje argumenty w krajach arabskich, interesuje mnie mniej niż zeszłoroczny śnieg..."

To Weteranie słowa bez  komentarza . A Podobno jesteś przeciwny ksenofobii i rasizmowi .

Na początku wyjaśnij  i wytłumacz się po co to przywołałeś i o co chodzi :dokładnie Fronda ,Prof.Wolniewicz ,radio Maryja .
Nie jestem zwolennikiem w.w. ,wiem że takie istnieją ,  ale skoro ty  znasz przywołane w.w. tematy i źródła wiedzy i myśli tam poruszane i są wg. ciebie tak intrygujące że je poznałeś , podziel się konkretami  dla np. innych forumowiczów . Ja osobiście  nie jestem zainteresowany , ale może inni chcieliby poznać twoje pasje lub mówiąc twoim językiem obsesje . ;)

Nie jetseś tu na forum aby ferować swoje teorie wymyślone  co do moich poglądów . ne posiadasz też wiedzy i  możliwości  sugerowania publicznie  co czytam , jakie mam poglądy  ,lub co kształtuje moje spojrzenie na świat i ludzi , okres cenzury WTS mamy przecież już za sobą . Nie wiesz o mojej osobie ani historii nic kompletnie .Twoja niemoc w tym zakresie i  emocjonalne słowa i fałszywe sugestie co do tego co czytam mogę czytać , są zbędne . Powtórzę , nie wiesz do kogo piszesz swoje , z przykrością stwierdzam , agresywne docinki i nieżyczliwe komentarze , więc trochę dystansu .

Pozostałą treść już nie będę komentować, niestety człowiek wychodzi z systemu , ale dłużej system wychodzi z człowieka a szkoda .
Ton dyskusji jest nieodpowiedni .
Mądrale pozostały w WTS i nie chcę zaliczać kogoś z tego forum  do tego grona.
Skoro jednak lekceważysz totalnie słowa Mat 7-"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą." ,szczerze żałuję że taką postawę przyjąłeś .

Ja dopuszczam że być może już dość dużo wiem ale na pewno jeszcze więcej nie wiem .
Skrajnie odmienną postawę którą kreuje WTS System to pewien konkretny syndrom .
 Jeden z objawów .............. każda krytyka innej osoby czy nawet odmienna od jej własnej opinia jest w stanie kompletnie wyprowadzić ją z równowagi. Bardzo nerwowo reaguje na inne zdanie, czuje się wtedy zagrożona i natychmiast musi udowodnić rozmówcy, że to ona wie lepiej i to ona właśnie ma rację. Tak, jakby nie uznawała prawa do własnych poglądów ani dla siebie, ani dla innych, a relacje z ludźmi traktowała jak walkę, w której ktoś zawsze musi dominować, a wtedy druga strona przegrywa.

Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2016, 22:44 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline M

Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Sierpień, 2016, 23:07 »
I tym optymistycznym akcentem zamykam ten temat, bo tu już od dłuższego czasu jest kocioł.