Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?  (Przeczytany 11765 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« dnia: 21 Sierpień, 2016, 16:05 »
Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?

Pytanie co potem? Słyszałem tak zadane pytanie dziesiątki razy z różnych ust. Niektórzy byli jeszcze Świadkami zadając mi to pytanie, najczęściej dodawali że się o mnie martwią. Niektórzy z troski, inni z satysfakcją ciesząc się, że w ich rozumieniu podwinęła mi się noga. Jeszcze Inni, ci którzy się już przebudzili zadają to pytanie, bo są osobami duchowymi, które choć zerwały łączność z jedynym kanałem łączności dalej poszukują Boga.


Co potem?

Zacznijmy od Żydów.

TUTAJ JEŻELI JEST TO MOŻLIWE PROSIŁBYM UPRZEJMIE ABY WSZYSCY ANTYSEMICI NIE WYPOWIADALI SIĘ, PONIEWAŻ MÓJ WPIS NIE MA NA CELU WOJNY BLOGOWEJ TYLKO SPOKOJNĄ WYMIANĘ POGLĄDÓW.

ŻYDZI są najbliżej mojego pojmowania wiary w społeczność na którą Bóg jako grupę ma dalej przychylne spojrzenie. Według mojej oceny, osoby wierzące, wychodzące z jw.orga nie mogą w swoich rozważaniach pominąć Żydów.

Dlaczego?
 Wszystkie religie chrześcijańskie wywodzą się od Żydów, Jezus wysłaniec Boga był Żydem, apostołowie byli Żydami. Do dzisiaj wszystkie religie chrześcijańskie opierają się na mniej lub bardziej zmienionych przez siebie prawach żydowskich spisanych w Biblii. W końcu Biblia jest księgą Żydów, a poganie dostali ten przywilej, że mogli zostać dołączeni.
Nikt kto mianuje się chrześcijaninem nie może mieć w pogardzie Żydów.

Historia.
Nikt nie zaprzeczy, że Żydzi byli narodem wybranym. Czy Bóg z nich kiedykolwiek zrezygnował? Czy ich odrzucił? Co mówi na ten temat Biblia? Dlaczego "Państwo Izrael" jako jedyne w dziejach ludzkości odrodziło się po prawie 1800 latach? Dlaczego tyle razy chciano unicestwić ten naród? Dlaczego się to nie udało?
Czy były jakieś proroctwa zapowiadające odrodzenie Państwa Izraelskiego?
Dlaczego Jezus uczęszczał do świątyni, mimo że potępił faryzeuszy? Dlaczego po śmierci Jezusa wcześni chrześcijanie dalej obchodzili święta żydowskie? Dlaczego nadal uczęszczali do świątyni? Dlaczego nie zaczęli budować swoich małych chrześcijańskich kościołów?
Dlaczego Jezus nie zabronił swoim naśladowcą uczęszczać do świątyń żydowskich?
Dlaczego nie zrobili tego póżniej apostołowie? Dlaczego dzisiaj wszystkie wyznania chrześcijańskie tego zabraniają pod grożbą ostracyzmu? Dlaczego wszystkie religie chrześcijańskie najchętniej usunęły by z Biblii 11 rozdział Listu do Rzymian?
Dlaczego wszystkie religie chrześcijańskie nawiązują ciągle do Żydów? Dlaczego skoro w mniemaniu innych wyznań chrześcijańskich Bóg odrzucił Żydów, Jezus nie pojawił się u muzułmanów, jako poganin, czy może w Europie, Chinach, Tajlandii, albo Dzikiej Afryce? Dlaczego Jezus urodził się w biednej rodzinie, a nie w bogatej, mając więcej możliwości rozwoju dzieła Pana. Dlaczego Jezus gardził bogatymi faryzeuszami? Dlaczego apostołowie też byli biedni?
Czy dzieło nie rozwijało by się szybciej gdyby byli bogaci?
Kim byli Żydzi którzy uwierzyli w Jezusa? Czy apostoł Paweł był tylko Chrześcijaninem, czy Chrześcijańskim Żydem? Kim byli apostołowie? Czy pod przykrywką prawdziwego chrześcijaństwa, dzisiejsze religie wprowadzające swoje dogmaty i prawo religijne nie stały się odstępcami od wiary w prawdziwego żydowskiego mesjasza?

 Dlaczego poganin Korneliusz będąc setnikiem,  został chrześcijaninem, a póżniej po chrzcie nadal był żołnierzem? Dlaczego nie było w tym nic dziwnego?
Czy wreszcie Bóg się nagle zmienił i z Boga który kazał nosić miecz swojemu ludowi, stał się Bogiem który każe nosić tylko pokój? Czy Żydzi prowadząc dzisiejsze wojny mają do tego przyzwolenie Boga i Jezusa?
Czy przykazanie nie zabijaj nie powinno być przetłumaczone na nie morduj ?

Dlaczego wśród Żydów jest tyle wybitnych naukowców, np. laureatów nagród Nobla?



W tym poście chciałbym zacząć od końca i zrobić porównanie z największymi wrogami i ciemiężycielami Żydów z  Muzułmanami:

"Globalna islamska populacja wynosi około 1,2 miliardów, czyli 20% światowej populacji. Otrzymali oni następujące Nagrody Nobla:

 

Literatura:

1988 - Najib Mahfooz

 

Pokój:

1978 - Mohamed Anwar El-Sadat

1990 - Elias James Corey

1994 - Yaser Arafat:

1999 - Ahmed Zewai

 

Ekonomia:

(Zero)

 

Fizyka:

(Zero)

 

Medycyna:

1960 - Peter Brian Medawar

1998 - Mourad Ferid

 

RAZEM: 7 (siedem)

 

************

 

Globalna społeczność żydowska to około 14.000.000, to jest czternaście milionów czyli 0,02% światowej populacji. Oto lista ich Nagród Nobla:

 

Literatura:

1910 - Paul Heyse

1927 - Henri Bergson

1958 - Borys Pasternak

1966 - Szmuel Josef Agnon

1966 - Nelly Sachs

1976 - Saul Bellow

1978 - Isaac Bashevis Singer

1981 - Elias Canetti

1987 - Josif Brodski

1991 - Nadine Gordimer Świat

 

Pokój:

1911 - Alfred Fried

1911 - Tobias Michael Carel Asser

1968 - Rene Cassin

1973 - Henry Kissinger

1978 - Menachem Begin

1986 - Elie Wiesel

1994 - Szymon Peres

1994 - Icchak Rabin

 

Fizyka:

1905 - Adolph von Baeyer

1906 - Henri Moissan

1907 - Albert Abraham Michelson

1908 - Gabriel Lippmann

1910 - Otto Wallach

1915 - Richard Willstaetter

1918 - Fritz Haber

1921 - Albert Einstein

1922 - Niels Bohr

1925 - James Franck

1925 - Gustav Hertz

1943 - Gustav Stern

1943 - George Charles de Hevesy

1944 - Isidor Rabi Issac

1952 - Felix Bloch

1954 - Max Born

1958 - Igor Tamm

1959 - Emilio Segre

1960 - Donald A. Glaser

1961 - Robert Hofstadter

1961 - Melvin Calvin

1962 - Lew Dawidowicz Landau

1962 - Max Ferdinand Perutz

1965 - Richard Phillips Feynman

1965 - Julian Schwinger

1969 - Murray Gell-Mann

1971 - Dennis Gabor

1972 - William Howard Stein

1973 - Brian David Josephson

1975 - Benjamin Mottleson

1976 - Burton Richter

1977 - Ilja Prigogine

1978 - Arno Allan Penzias

1978 - Peter L Kapitza

1979 - Stephen Weinberg

1979 - Sheldon Glashow

1979 - Herbert Charles Brown

1980 - Paul Berg

1980 - Walter Gilbert

1981 - Roald Hoffmann

1982 - Aaron Klug

1985 - Albert A. Hauptman

1985 - Jerome Karle

1986 - Dudley R. Herschbach

1988 - Robert Huber

1988 - Leon Lederman

1988 - Melvin Schwartz

1988 - Jack Steinberger

1989 - Sidney Altman

1990 - Jerome Friedman

1992 - Rudolph Marcus

1995 - Martin Perl

2000 - Alan J. Heeger

 

Ekonomia:

1970 - Paul Anthony Samuelson

1971 - Simon Kuznets

1972 - Kenneth Joseph Strzałka

1975 - Leonid Kantorowicz

1976 - Milton Friedman

1978 - Herbert A. Simon

1980 - Lawrence Robert Klein

1985 - Franco Modigliani

1987 - Robert M. Solow

1990 - Harry Markowitz

1990 - Merton Miller

1992 - Gary Becker

1993 - Robert Fogel

 

Medycyna:

1908 - Elie Metchnikoff

1908 - Paul Erlich

1914 - Robert Barany

1922 - Otto Meyerhof

1930 - Karl Landsteiner

1931 - Otto Warburg

1936 - Otto Loewi

1944 - Joseph Erlanger

1944 - Herbert Spencer Gasser

1945 - Ernst Boris Chain

1946 - Hermann Joseph Muller

1950 - Tadeusz Reichstein

1952 - Selman Abraham Waksman

1953 - Hans Krebs

1953 - Fritz Albert Lipmann

1958 - Joshua Lederberg

1959 - Arthur Kornberg

1964 - Konrad Bloch

1965 - Francois Jacob

1965 - Andre Lwoff

1967 - George Wald

1968 - Marshall W. Nirenberg

1969 - Salvador Luria

1970 - Julius Axelrod

1970 - Sir Bernard Katz

1972 - Gerald Maurice Edelman

1975 - Howard Martin Temin

1976 - Baruch Blumberg S.

1977 - Roselyn Sussman Yalow

1978 - Daniel Nathans

1980 - Baruj Benacerra

1984 - Cesar Milstein

1985 - Michael Stuart Brown

1985 - Joseph L. Goldstein

1986 - Stanley Cohen [& Rita Levi-Montalcini]

1988 - Gertrude Elion

1989 - Harold Varmus

1991 - Erwin Neher

1991 - Bert Sakmann

1993 - Richard J. Roberts

1993 - Phillip Sharp

1994 - Alfred Gilman

1995 - Edward B. Lewis

1996 - Lu RoseIacovino

 

RAZEM: 129!



"Jeżeli Grecy wieńczyli swoich atletów, średniowieczni Europejczycy - rycerzy i świętych, a współczesny człowiek Zachodu - artystów (kultury masowej) i celebrytów, to Żydzi konsekwentnie przez tysiące lat wyróżniają ludzi intelektu, wiedzy i pracowitości."

 

 

Dlaczego "Żydzi nie promują prania mózgów dzieci w wojskowych obozach szkoleniowych, ucząc je wysadzać się tak, aby spowodować śmierć maksymalnej liczby Żydów i innych nie muzułmanów?" Dlaczego "Żydzi nie porwają samolotów, ani nie zabijają sportowców na Igrzyskach Olimpijskich, nie wysadzają się w niemieckich ( francuskich, belgijskich wst. moja) restauracjach? Nie ma ani jednego Żyda, który zniszczył kościół. Nie ma ani jednego Żyda, który protestuje, zabijając ludzi."

 

"Żydzi nie są niewolnikami ruchu, ani nie mają przywódców wzywających do dżihadu i śmierci do wszystkich niewiernych."

"Muzułmanie muszą zapytać, co mogą zrobić dla ludzkości, zamiast obwiniać Żydów za wszystkie ich problemy."

 

Niezależnie od swoich uczuć na temat kryzysu między Izraelem a Palestyńczykami i arabskimi sąsiadami, nawet jeśli uważasz, że jest większa wina ze strony Izraela, następujące dwa zdania naprawdę mówią wszystko:

 

"Jeśli Arabowie odłożyliby broń dziś, nie byłoby już więcej przemocy. Jeżeli Żydzi odłożyliby broń dziś, nie byłoby już Izraela."Benjamin Netanjahu

źródło http://fzp.salon24.pl  http://crusader1973.blogspot.com



CIĄG DALSZY NASTĄPI ;D



 


« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2016, 16:38 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline disloyal

Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień, 2016, 17:00 »
Żydzi są najinteligentniejszym narodem na świecie. Przedstawiłeś fakty które o tym świadczą.
Dlaczego Żydzi ? Na kogoś musiało wypaść. Kwestia doboru naturalnego, w każdym gatunku zwierząt są jednostki dominujące.
Wśród istot ludzkich wypadło na Judków. Polecam zapoznać się z historią tego narodu. Poczytać Talmud etc.
Żydzi wraz elitami narodów europejskich przed wojną i po wojnie dążą do całkowitej władzy nad ziemią.
To jednostki bardzo ambitne a zarazem całkowicie bezwzględne w swoich dążeniach. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale nawet wykładowcy historii na uczelniach dostrzegają pragmatyczność i nie przypadkowość wielu faktów historycznych, szczególnie tych po n.e.
„Ludzie ludziom zgotowali ten los”


Blizna

  • Gość
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień, 2016, 17:36 »
Co potem?
Ja zawsze odpowiadam: wolność.
Gdybym potrzebowala innych do wspólnej modlitwy, poszłabym zobaczyć do jakiejś formacji protestanckiej.
A że nie potrzebuję, to przeszłam na indywidualny tok.


Offline TomBombadil

Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień, 2016, 18:02 »
Jestem gojką. I kocham Chrystusa z Nazaretu. Żydów bardzo szanuję. Znam kilku. Mi ta opcja nie odpowiada. Ale przyjaźnić się i wymieniać spostrzeżeniami  chętnie. Jak mam okazję,rozmawiam.


Offline Weteran

Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień, 2016, 18:45 »
Żydzi wraz elitami narodów europejskich przed wojną i po wojnie dążą do całkowitej władzy nad ziemią.
To jednostki bardzo ambitne a zarazem całkowicie bezwzględne w swoich dążeniach.
„Ludzie ludziom zgotowali ten los”

Nie utożsamiam się z autorem filmu podlinkowanego poniżej, ale uważam, ze warto go obejrzeć. Wtedy widzi się, jaką bzdurą jest twierdzenie o dążeniu Żydów do panowania nad światem. Brakuje tylko, aby za chwilę pojawił się tu ktoś wierzący w „Protokoły mędrców Syjonu” >:( Dobrze, że Baran przytoczył m.in. fakt nagrody pokojowej Nobla dla Arafata. TO JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH KPIN Z TEJ NAGRODY W HISTORII.

Kto komu „zgotował ten los”? Żydzi światu, czy świat Żydom? 

Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień, 2016, 20:53 »
Wchodzimy na zbyt szerokie tematy jak na wąskie tematycznie forum  o Świadkach Jehowy .

Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?

Zacznijmy od Żydów.

Dlaczego wśród Żydów jest tyle wybitnych naukowców, np. laureatów nagród tzw. Alfreda Nobla?
 ( przemysłowiec i naukowiec szwedzki, wynalazca dynamitu, fundator Nagrody Nobla )


Laureaci nagrody Nobla tj. ich ilość , nie jest mocnym  argumentem jeśli weźmiemy pod uwagę fakty kto otrzymuje te nagrody .
Może przyczyną jest skład orzekający o wyborze nagrody NOBLA , nie mam pewności ale widzę rażące żeby nie mówić mocniej , zaniedbania i brak gruntownego zbadania tematów  i faktów , komu to przyznają tj. tą tzw. Nagrodę .
Podam 2 nagrody pokojowe z historii - 1 bardzo dobrze  znana Polakom .
*1-Pan Lech Wałęsa vel "Bolek "-Laureat Pokojowej Nagrody Nobla (1983)

przez tygodnik „Time” uznany za Człowieka Roku (1981) oraz za jednego ze 100 najważniejszych ludzi stulecia (1999).
Warto zbadać FAKTY I NIEWYGODNĄ PRAWDĘ O TYM PANU  - z całym szacunkiem do niego jako człowieka także uwikłanego w system .

a dla wolących skróty wystarczy poświęcić nieco czasu tj.7m,11 s, lub cały film "plusy dodatnie plusy ujemne"


 i po filmiku dużo do sprawdzenia swojej wiedzy z prawdziwej historii naszego kraju , ta prawdziwa nie jest opisywana w książkach najpopularniejszych Historyków światowych . Ja tylko 1 wyjątek poznałem -Norman Davies(w gronie -historycy światowi - nie lokalni ) .

+ Noblista Kolejny:
Pan Barack Hussein Obama II ---Laureat pokojowej Nagrody Nobla za rok 2009 „za wysiłki w celu ograniczenia światowych arsenałów nuklearnych i pracę na rzecz pokoju na świecie”[6][7]. -Może efekty działań w Syrii i obecne tego efekty dla sytuacji tam panującej ,  są dowodem na trafność werdyktów .
Albo powiem przewrotnie - na nietrafność lub dyspozycyjność jury od nagrody Nobla?

    „Blogi internetowe zagrażają demokracji.”

    Barrack Obama


..................... Brakuje tylko, aby za chwilę pojawił się tu ktoś wierzący w „Protokoły mędrców Syjonu” >:
- proszę o pomoc co to jest ???? „Protokoły mędrców Syjonu”

PRZYSZŁO MI JESZCZE NA KONIEC

Multa renascentur, quae iam cecidere cadentque,
Quae nunc sunt in honore.
(Wiele z tego, co jest ukryte, powstanie,
i wiele zapadnie się z tego, co dzisiaj czcimy.)
[Horacy]



Obj. 3:9
... Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana8,
spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami -
a nie są nimi, lecz kłamią.
Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami,
a poznają, że Ja cię umiłowałem.

Dobrze mieć pokorną świadomość że :

Głupcem jest ten, kto chce dowodu na to,
Czego nie można zobaczyć.
I durniem, kto próbuje sprawić,
By tamten uwierzył.
William Blake


Tyle na szybko .
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2016, 21:18 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Weteran

Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień, 2016, 21:44 »
- proszę o pomoc co to jest ???? „Protokoły mędrców Syjonu”

Antysemicki paszkwil z czasów cara Mikołaja II napisany na zamówienie Ochrany. Stał się podstawą m.in. do wypędzenia Żydów z Rosji i nazizmu w hitlerowskich Niemczech. Szczegóły masz tu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Protoko%C5%82y_m%C4%99drc%C3%B3w_Syjonu
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2016, 21:49 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline disloyal

Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień, 2016, 21:52 »
Nie utożsamiam się z autorem filmu podlinkowanego poniżej, ale uważam, ze warto go obejrzeć. Wtedy widzi się, jaką bzdurą jest twierdzenie o dążeniu Żydów do panowania nad światem. Brakuje tylko, aby za chwilę pojawił się tu ktoś wierzący w „Protokoły mędrców Syjonu” >:( Dobrze, że Baran przytoczył m.in. fakt nagrody pokojowej Nobla dla Arafata. TO JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH KPIN Z TEJ NAGRODY W HISTORII.

Kto komu „zgotował ten los”? Żydzi światu, czy świat Żydom? 

Żydzi nie są samotni w dążeniu nad panowaniem świata. Wiele narodów w historii dążyło do tego. Żydzi pragnęli zawsze opanować swoje ziemie, podbijali narody ościenne (pamiętam jeszcze z zebranek). Dlatego dzisiaj dążą do powstania Wielki Izrael.
Bzdurą jest twierdzenie że Żydzi dążą do panowania nad światem. Zgadzam się. Bo jest to grupa różnych narodowości w której Żydzi mają duży udział.

Bzdurą jest globalizacja ? Może bzdurą jest to że dzisiejsze rządy większości Państw uzależnione są od obcego systemu bankowego i globalnych międzynarodowych instytucji politycznych ? Może bzdurą jest to że wszystkie wojny które miały miejsce w XX w. i XXI w. służyły tylko i wyłącznie uzyskaniu globalnych, imperialnych wpływów ?
Za 20 lat w właściwie po 2030 będzie to wszystko widoczne wyraźniej. Ludzie którzy trzymają władzę na pewno jej nie oddadzą.


Blizna

  • Gość
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpień, 2016, 21:56 »
Wchodzimy na zbyt szerokie tematy jak na wąskie tematycznie forum  o Świadkach Jehowy .

Laureaci nagrody Nobla tj. ich ilość , nie jest mocnym  argumentem jeśli weźmiemy pod uwagę fakty kto otrzymuje te nagrody .


O nagrodach Nobla za osiągnięcia naukowe słyszał?
Czy tylko na dwóch pokojowych się skupił?
Może warto odrzucić uprzedzenia i skażone źródła informacji?

Jeszcze jedno:
Wałęsę to Ty szanuj.
Ci "mądrzy inaczej" krytycy Wałęsy albo s...li w tamtych czasach w gacie ze strachu i sami nic nie zrobili, albo s...li w pieluchę, kiedy on obalał komunizm.
Ja wiem, że teraz w Polsce pisze się historię od nowa i dąży do tego, by bohaterem został pewien mały karakan.
Ale są jeszcze ludzie, którzy pamiętają, jak było.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpień, 2016, 22:10 »
O nagrodach Nobla za osiągnięcia naukowe słyszał?
Czy tylko na dwóch pokojowych się skupił?
Może warto odrzucić uprzedzenia i skażone źródła informacji?

Jeszcze jedno:
Wałęsę to Ty szanuj.
Ci "mądrzy inaczej" krytycy Wałęsy albo s...li w tamtych czasach w gacie ze strachu i sami nic nie zrobili, albo s...li w pieluchę, kiedy on obalał komunizm.
Ja wiem, że teraz w Polsce pisze się historię od nowa i dąży do tego, by bohaterem został pewien mały karakan.
Ale są jeszcze ludzie, którzy pamiętają, jak było.

...................Może warto odrzucić uprzedzenia i skażone źródła informacji?   
Jak czytam coś takiego to  jakbym był na kongresie JWORG 2016 ? Chyba jestem za stary na takie argumenty .

.................Ale są jeszcze ludzie, którzy pamiętają, jak było.:
Uprzejmie proszę o dystans - nie wiemy kto pisze z 2 strony kompa , i w jakim wieku jest ;) - ew. proszę na priv. - możemy powyjaśniać szerzej tamte czasy i nasze sytuacje wtedy osobiste oraz doświadczenia z czasów matki nieboszczki -PZPR .

Zatem podam poniżej temat i tzw. "uznawane źródło informcji  ,proszeni są  wnikliwi do zbadania i dopiero można rozmawiać w szerszej perspektywie .
Frankiści – zwolennicy Jakuba Franka, członkowie żydowskiej grupy religijnej, sekty heretyckiej w stosunku do judaizmu. Sekta istniała w drugiej połowie XVIII wieku do około 1820 roku, głównie na terenach południowej Polski oraz w Czechach, Austrii, Turcji, Rumunii i południowych Niemczech. Frankizm jako ruch religijno-społeczno-polityczny cechował się asymilacją, powierzchownością, synkretyzmem, mesjanizmem i ezoteryzmem.



Wikipedia:

Znane osoby związane z frankizmem


    Jakub Józef Frank-Dobrucki – twórca i przywódca sekty, rabin, działacz społeczno-polityczno-relijny, kabalista, alchemik, astrolog
    Jan Czyński (1801-1867) – prawnik, publicysta, działacz polityczny
    Moses Dobruška – lider ruchu frankistowskiego, bankier, mason, różokrzyżowiec, kabalista, jakobin, pisarz, poeta, kuzyn Franka
    Antoni Jeziorański (1821-1882) – generał w powstaniu styczniowym.
    Jan Jeziorański (1835-1864) – członek władz powstania styczniowego, dyrektor Wydziału Komunikacji w Rządzie Narodowym
    Leon Kapliński (1824-1873) – malarz, działacz społeczny
    Jan Krysiński (1770-1837) – generał, uczestnik powstania kościuszkowskiego i listopadowego
    Ildefons Krysiński (1795-1870) – lekarz-psychiatra, uczestnik powstania listopadowego
    Jakub Walenty Lewiński (1792-1867) – generał, uczestnik powstania listopadowego
    Antoni Łabęcki (1773-1854) – adwokat, polityk, poseł na sejm
    Hieronim Hilary Łabęcki (1809-1862) – geolog, mineralog, leksykograf, uczestnik powstania listopadowego
    Piotr Naimski (1951-) – biochemik, nauczyciel akademicki, polityk
    Maria Szymanowska (1789-1831) – pianistka i kompozytorka, świekra Adama Mickiewicza.
    Tadeusz Boy-Żeleński (1874-1941) – pisarz, poeta, tłumacz literatury francuskiej, krytyk literacki i teatralny, lekarz i działacz społeczny
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2016, 22:13 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sierpień, 2016, 23:23 »
Ciekawy fragment  (z pewnymi zmianami i uzupełnieniami) artykułu Olgi Połajewskiej pochodzącego z czasopisma "Ojczyzna" Nr 12 z 15 czerwca 1998.

Na przełomie czasów saskich i stanisławowskich miał miejsce fakt na pozór drobny, w istocie jednak brzemienny w bardzo ważne skutki. Byt nim chrzest żydowskiej sekty frankistów. Przenikanie Żydów do wewnątrz społeczeństwa polskiego dokonywało się zresztą – nieraz w rozmiarach dosyć poważnych – również i wcześniej. Duża część ochrzczonych Żydów przedostawała się w szeregi szlachty. W statucie litewskim zawarta była klauzula brzmiąca: Jeżeli który żyd lub żydówka do wiary chrześcijańskiej przystąpili, tedy każda taka osoba i potomstwo ich za szlachcica poczytani być mają. Korzystając z tego artykułu, ochrzczeni Żydzi na Litwie uważali się za szlachtę, bez osobnej nobilitacji sejmowej ubierali się w kontusze, chodzili przy szablach, zajmowali urzędy, kupowali dobra ziemskie – jednym słowem odgrywali rolę panującej warstwy narodu. Ale również i w Koronie bardzo wielu ochrzczonych Żydów zostawało szlachtą. Dokonywało się to drogą nobilitacji albo przyjmowania do szlacheckich rodzin polskich (adopcja itp.). Chrzty dokonywane były przeważnie dla kariery – chrzcili się Żydzi najzamożniejsi i mający najrozleglejsze stosunki, toteż łatwo im było wystarać się o skuteczne poparcie przy zabiegach o uszlachcenie. Częstym zwyczajem było, że chrzczący się Żydzi dobierali sobie najwybitniejsze osobistości polskie na ojców chrzestnych. Jak twierdzi Stanisław Didier, w herbarzach szlachty polskiej spotykamy setki uszlachconych rodzin neofickich. Teodor Jeske-Choiński, który zadał sobie trud przeszukania metryk w archiwach pewnej liczby kościołów celem stwierdzenia rozmiarów procesu chrzczenia Żydów w Polsce i zebrany tą drogą materiał ogłosił w książce pt. Neofici polscy, odnalazł dane o 6 rodzinach ochrzczonych Żydów, nobilitowanych w wieku XVI i XVII, oraz stwierdził, że w roku 1764-65 nobilitowano 52 rodziny ochrzczonych Żydów, według jego zdania, niefrankistów. Żydów ochrzczonych nieuszlachconych, albo nie wiadomo, czy wówczas, lub później uszlachconych, odnalazł liczbę ogromną. Wiadomo jest, że ks. Turczynowicz (zmarły w 1773 r.), który zajmował się nawracaniem Żydów, ochrzcił ich około 500, a założony przez niego zakon Mariawitek ochrzcił do 1820 r. około 2 tys. Żydówek. Dr L. Białkowski ustalił, że w samym tylko Poznaniu 17 ochrzczonych Żydów uzyskało w latach 1577-1784 prawo miejskie. Ochrzczeni Żydzi przyjmowali zazwyczaj nazwiska polskie, najczęściej uformowane sztucznie, np. pochodzące od miejscowości pochodzenia (Dobrzyński od Dobrzynia), od imienia (Jakubowski), od dnia chrztu (Niedzielski od niedzieli), albo od miesiąca chrztu (Wrzesiński, Paździerski, Listopski, Listopadzki, Marzecki itp.), albo od jakiejś okoliczności (Przybylski, Przybytowski, bo przybył z daleka). Szczególnie ulubione byty przez nowochrzceńców nazwiska: Dobrowolski (z dobrej woli się ochrzcił), Dąbrowski, Krzyżanowski (od krzyża), Lewicki, Lewiński (od imienia Lewi), Majewski, Kwieciński, Kwiatkowski (maj, kwiecień), Nawrocki (Nawrócony), Józefowicz i Grudziński (grudzień). Każde z tych nazwisk nosi po kilkanaście nie spokrewnionych ze sobą rodzin nowochrzczeńców. Asymilacja tych ludzi wyglądała tak, jak zwykle wygląda asymilacja Żydów, chrzczących się dla interesu. Nieraz spełniali oni nadal obrzędy religii żydowskiej. Np. wiadomo o Eliaszu Ebercie, Żydzie, który przyjął katolicyzm w wieku XVII, został nobilitowany i obdarzony bogatymi dzierżawami rządowymi, że pod płaszczykiem gorliwego chrześcijanina spełniał nakazy judaizmu.

Ten zastrzyk "krwi żydowskiej" (w istocie chodzi tutaj raczej o "zastrzyk" cywilizacji żydowskiej ) nie mógł się, oczywiście, nie odbijać na spoistości społeczeństwa polskiego, tym bardziej, że przenikał przede wszystkim do jego warstw czołowych. Ale zastrzyk ten byt niczym w porównaniu z zastrzykiem, jaki stanowił chrzest frankistów. Jakub Lejbowicz, zwany Frankiem, urodzony na polskim Podolu, lecz wychowany w Turcji, uformował się w szeregach ruchu sabbatajskiego, wywołanego przez pseudomesjasza Sabbataja Cwi w Turcji w wieku XVII. Byt to prowodyr tłumów żydowskich, które służyły mu jako dziedzicznemu panu poddani. W 1755 r. przybył on do Polski na czele swych wyznawców, tworzących zwartą organizację, jakby sektę. Tutaj zdobył sobie dodatkowo wśród Żydów ogromną rzeszę zwolenników. Uważany byt powszechnie za sekciarza, przeciwstawiającego się prawowiernemu żydostwu. Między innymi takie jest zdanie Jeske-Choińskiego. Nie jest to jednak, jak się wydaje, pogląd słuszny. Henryk Rolicki na podstawie szeregu faktów dochodzi do przekonania, że byt on przez czołowe czynniki żydowskie wprost odkomenderowany do spełnienia misji, leżącej w interesie Izraela jako całości. Wiele wyjaśniają własne słowa Franka, powiedziane do współwyznawców: Powiadam wam, kto się nie pomiesza z narodami, daremna praca jego. Chodziło mu niewątpliwie o to, by liczną rzeszę wybitnych Żydów (bo jego zwolennicy byli w dużym odsetku ludźmi wybitnymi, częściowo rabinami) wprowadzić do wnętrza społeczeństwa polskiego i tą drogą zdobyć sobie, w rozstrzygającym momencie dziejów Polski, wpływ na dalsze jej losy. Frank miał, zdaje się, rozległy program akcji politycznej na ziemiach polskich w interesie Izraela, którego nie zdołał jednak urzeczywistnić. Według Rolickiego, chodziło tu o wykrojenie z terytorium Polski obszaru na państwo żydowskie – Judeopolskę. Chrzest Franka w Warszawie[powtórny] - pisze Rolicki – odbywa się z niezwykłą wspaniałością. Wjechał uroczyście karetą, zaprzężoną w sześć koni, otoczony świtą, złożoną z 30-50 ludzi, agentów jego i gwardzistów. Przez całe życie roztaczał Frank przepych iście królewski, choć byt tylko synem pospolitego rabina. W Bernie, a potem w Offenbachu, szasta milionami. Pieniądze płyną doń z Polski i z Turcji. Sumę pieniędzy, wywożonych z Polski dla Franka do Offenbachu, szacują na z górą 4 miliony złotych polskich rocznie. Jak się okazuje, finansowali go jego rzekomi wrogowie, żydzi-talmudyści. Żydzi wszystkich czasów nazywali go „chachamem" („chacham" był ongiś jednym z naczelnych urzędów żydowskiego Sanhedrynu). Cała sekciarska akcja Franka była zapewne tylko pozorem, dla lepszego ugruntowania przekonania o szczerości jego zerwania z żydostwem. Frankiści, rzekomo prześladowani przez Żydów, udali się pod opiekę biskupa kamienieckiego, wkrótce potem mianowanego arcybiskupem lwowskim, Mikołaja Dębowskiego. Ten im nie ufał, lecz wkrótce zmarł, podobno otruty. Następca jego, administrator diecezji lwowskiej, ksiądz Mikulski, obdarzył ich poparciem. W rezultacie frankiści przyjęli chrzest. Według zgodnego zdania szeregu autorów, zarówno Polaków, jak Żydów, frankistów ochrzciło się 24 tysiące. Z tego 6 tys. miało osiąść w samej Warszawie.

Wielu z nich zostało nobilitowanych, zwłaszcza po rozbiorach. Wszyscy oni przybrali nazwiska polskie (sam Frank przybrał nazwisko Dobrucki). Jak twierdzi Jeske-Choiński, ludzie ci nie byli karierowiczami, nie dbali o robienie majątków, lecz zdobywali sobie pozycję w społeczeństwie polskim, jako ludzie nauki, prawnicy, członkowie inteligencji itd. Do szczególnego znaczenia doszły wśród nich rodziny Wołowskich, Krysińskich, Jasińskich, Jeziorańskich, Rudnickich, Piotrowskich, Naimskich, Majewskich, Łabęckich, Jakubowskich, Matuszewskich, Rydeckich i Zielińskich. Władze umierającej Rzeczypospolitej zorientowały się jednak w końcu, że działalność Franka zmierza do jakichś niebezpiecznych dla Polski celów politycznych. W 1760 r. Frank został aresztowany i internowany w twierdzy częstochowskiej, gdzie przebywał do 1773 r. Wydostawszy się z Częstochowy, przeniósł się do Brna Morawskiego, a następnie do Offenbachu, skąd poprzez granicę kierował swą organizacją w Polsce. Umarł w 1791 r. Czym byli frankiści później, niech zaświadczy Jeske-Choiński, który stał na stanowisku, że konflikt Franka z żydostwem był rzeczywisty i szczery, a więc na pewno nie był skłonny do przesady w podejrzliwości wobec jego uczniów:

Frank zakazał im łączyć się z ludnością rdzenną, uważał ich mimo chrztu za członków osobnej sekty. (…) Aż do roku 1810 mniej więcej tworzyli frankiści gromadę nieszczerych neofitów, obcych ludności chrześcijańskiej własnemi obrzędami i majakami sabbatejskimi. Dopiero około roku 1810 zaczyna „wiara" Franka powoli gasnąć… Dorastało drugie i trzecie pokolenie, które kształciło się w szkołach pijarskich, zżyło się z ludnością rdzenną, co im jednak wcale nie przeszkadzało trzymać się ciągle kupy, żenić się pomiędzy sobą, popierać się nawzajem, uważać się za jedną rodzinę. Tak potężny byt wpływ Franka, że go sto lat odmiennych warunków, nie zmogło, nie strawiło. Dopiero najmłodsze, współczesne pokolenie frankistowskie sprzeniewierzyło się wskazówkom swojego mistrza, miesza się także krwią z współwyznawcami aryjskimi. Posłuszni wskazówkom Franka nie mieszali się frankiści przez sto lat z rasa aryjską. Albo żenili się pomiędzy sobą, albo z neofitami i neofitkami świeższej daty. Dopiero około 1850 roku zaczęli niektórzy frankiści łamać tradycje „kompanii". Pierwszy przykład w tym kierunku dali Wołowscy, Łabęccy i Krysińscy. Później uczynili to samo inni.

Według innych źródeł, podobno jeszcze za czasów Paskiewiczowskich, a więc blisko potowy XIX wieku, frankiści nie tylko żenili się wyłącznie między sobą, ale odprawiali jakieś tajne obrządki. Minęły lata - napisał Rolicki w 1932 r. – Dziś potomkowie frankistów w znacznej większości rozpłynęli się już istotnie w życiu polskim. Pod warunkiem, że w danej rodzinie miał miejsce szereg małżeństw byłych frankistów z rdzennymi aryjkami, można mówić z całą nawet pewnością o pełnej asymilacji tych rodzin. Czy istnieje jeszcze dzisiaj tajny związek, obejmujący choć szczupłą garść potomków dawnych frankistów? – nie mam danych, by na to pytanie odpowiedzieć.

*    *    *

Do powyższego  artykułu  warto jeszcze dorzucić kilka uwag Feliksa Konecznego na temat frankistów z jego pracy Cywilizacja żydowska:

Przez frankizm udany czy prawdziwy, dochodzili żydzi w Polsce do równouprawnienia obywatelskiego, czyli do tego, co później zwano w Europie „emancypacją". Zaczęło się to w Polsce znacznie wcześniej niż we Francji, o całe pokolenie przed rewolucją  francuską (jeszcze pęd rokiem 1764). Fakt to wielkiej wagi, a dotychczas ignorowany, że frankiści byli pierwszymi „emancypowanymi" w całej Europie. Czy frankizm przestał istnieć ? Dbał o utrzymanie sekty Frank, który kazał się chrzcić, ale zakazał się żenić z chrześcijankami. Sulima Przyborowski zapisuje, jako frankiści „do lat czterdziestych XIX wieku żyli większymi grupami , żenili się tylko między sobą i odprawiali jakieś tajemnicze obrządki". W roku 1893 pisze tenże (bardzo poważny) autor, że „prawie do ostatnich czasów żenili się tylko między sobą." Ja zaś; z własnej obserwacji dodam, że ani dziś (1942) nie brak rodzin chrzczonych od dawien, lecz rasowo czysto żydowskich i przestrzegających u swych dzieci dalszej czystości rasy. W jakim celu? Nie o rasę chodzi jednak, lecz o tradycję cywilizacyjną. Jeżeli w okresie Sejmu Czteroletniego Polska liczyła 24 000 wychrztów. a ci wmieszali się w społeczeństwo polskie, nie wyzbywając się cywilizacji żydowskiej, ileż w naszą umysłowość zbiorową weszło od tego czasu cech żydowskich? Ile odwrotu od personalizmu, od historyzmu, a ile natomiast prawniczości i gromadności. Ile lekceważenia katolicyzmu itd., itd.? Niektórzy autorowie zbierają przykłady, jak potomkowie neofitów wiedli Polskę przez cały wiek XIX do szkody. Nie brak rodzin, które dawno już. się wyzbyły resztek cywilizacji żydowskiej. Suum cuique. Lecz kto podejmie się statystyki, jaki rodzaj przeważa? Jest to kwestią, którą trzeba traktować indywidualnie. Muszę atoli zaprzeczyć mniemaniu, jakobyśmy nie posiadali marranów. Badacze zajęci bliżej tym przedmiotem, trzymają się mylnej metody, badając genealogię asymilowanych potomków dawnych wychrztów; należy badać pochodzenie ich żon. Wtedy dopiero zdołaliby odróżnić szczerych od nieszczerych, od utrzymujących nadal w swych rodach cywilizację żydowską, a zatem przejętych wciąż niechęcią ku cywilizacji łacińskiej, a tym samym ku polskości. Niestety posiadamy  marranów. Potomkowie i sabatejów i talmudystów dawno się w tym złączyli. Nie wynika z tego, żeby wszyscy marranami byli! Znam rodziny, wywodzące się w linii męskiej od wychrztów, a które same o tym nie wiedzą, bo zatraciła się tradycja i które przejęte są na wskroś i katolicyzmem i cywilizacją łacińską; lecz znam również takie, które pielęgnują usilnie czystość krwi wychrzciańsklej. Dlaczego?
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Blizna

  • Gość
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Sierpień, 2016, 23:35 »
...................Może warto odrzucić uprzedzenia i skażone źródła informacji?   
Jak czytam coś takiego to  jakbym był na kongresie JWORG 2016 ? Chyba jestem za stary na takie argumenty .

Nie mogłeś mnie już bardziej obrazić.
Dziękuję za rozmowę, poniżej mojego poziomu.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Sierpień, 2016, 00:23 »
Niedawno przeczytałem bardzo mądre słowa które choć mogą szokować są niezmiernie prawdziwe:

Tym, którzy chcą za wszelką cenę posadzić siebie na miejscu Żydów (nazywając siebie „Izraelem duchowym”, czyli Żydami, choć nimi nie są), aby przywłaszczyć sobie ich pozycję wobec Boga oraz błogosławieństwa im obiecane, polecam pod rozwagę werset z księgi Objawienia 3:9.


Obj. 3:9
... Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana8,
spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami -
a nie są nimi, lecz kłamią
.
Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami,
a poznają, że Ja cię umiłowałem.

Natomiast szczerych czytelników zachęcam, aby czytając Biblię zapomnieli o wyimaginowanym pojęciu: ‘Izrael duchowy’, a wówczas całe Pismo stanie się jasne i przejrzyste.

W tym duchu koniecznie należy zacząć od Listu do Rzymian 11 rozdziału( całego :) ) !!!

11:1"Pytam więc: Czyż Bóg odrzucił swój lud?+ Przenigdy! Albowiem ja też jestem Izraelitą,+ z potomstwa Abrahama, z plemienia Beniamina.+ 2  Bóg nie odrzucił swego ludu, który najpierw uznał.".......

“I rzekł Pan do Abrama po odłączeniu się Lota od niego: Podnieś oczy swoje i spojrzyj z miejsca, na którym jesteś, na północ i na południe, i na wschód i na zachód, (15) bo całą tę ziemię, którą widzisz, dam tobie i potomstwu twemu na wieki,” (Ks. Rodzaju 13:14-15)

“I ustanowię przymierze moje między mną a tobą i potomkami twoimi po tobie według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie. Ziemię, na której przebywasz jako przychodzień, całą ziemię kanaanejską dam tobie i potomstwu twemu po tobie na wieczne posiadanie i będę Bogiem ich.” (Ks. Rodzaju 17:7-8)


"Żaden z tych fragmentów biblijnych nie stawia żadnych warunków wobec Abrahama i jego potomków, a to właśnie w tych fragmentach Bóg obiecał Abrahamowi, że “całą tę ziemię, którą widzisz, dam tobie i potomstwu twemu na wieki”. Bóg, który nigdy nie kłamie, obiecał Abrahamowi, że jego potomkowie posiądą tą ziemię na zawsze – i On dotrzyma tej obietnicy!"





Kto dzisiaj chce nazywać się Izraelem Duchowym czy Izraelem Bożym dostosowując Pisma do swoich potrzeb?
Werset 9 rozdział 3 księgi Objawienia wskazuje na takie osoby, czy grupy, które nazywają siebie i swoich "współbraci" Izraelem Duchowym, ludem wybranym czyli Żydami. W oczywisty sposób wszyscy którzy nie są Żydami, a za wszelką cenę chcą się za nich podszyć stają się nie godni.

Zwróćmy uwagę na poniższą Strażnicę Płakać się chce ;)
w14 15.10 ss. 13-17
Staniecie się „królestwem kapłanów”

11 Przymierze Prawa w pewnym sensie „stało się przedawnione”, gdy Jehowa oznajmił przez Jeremiasza, że zawrze z Izraelem nowe przymierze. Przestało jednak obowiązywać dopiero z chwilą wejścia w życie nowego przymierza (Hebr. 8:13). Wówczas Bóg mógł tak samo traktować zarówno chrześcijan wywodzących się spośród Żydów, jak i z nieobrzezanych pogan, ponieważ ich „obrzezaniem jest obrzezanie serca przez ducha, nie zaś przez spisany kodeks” (Rzym. 2:29). Zawierając z nimi nowe przymierze, Bóg włożył swoje prawa ‛do ich umysłu i napisał je na ich sercach’ (Hebr. 8:10). Przymierzem tym miało zostać objętych ogółem 144 000 osób, tworzących nowy naród — duchowy„Izrael Boży” (Gal. 6:16; Obj. 14:1, 4).


fakt nagrody pokojowej Nobla dla Arafata. TO JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH KPIN Z TEJ NAGRODY W HISTORII. 
Tak Weteran, to rzeczywiście smutne. :-[
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień, 2016, 01:18 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Sierpień, 2016, 01:33 »
Nie utożsamiam się z autorem filmu podlinkowanego poniżej, ale uważam, ze warto go obejrzeć. Wtedy widzi się, jaką bzdurą jest twierdzenie o dążeniu Żydów do panowania nad światem. Brakuje tylko, aby za chwilę pojawił się tu ktoś wierzący w „Protokoły mędrców Syjonu” >:( Dobrze, że Baran przytoczył m.in. fakt nagrody pokojowej Nobla dla Arafata. TO JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH KPIN Z TEJ NAGRODY W HISTORII.

Kto komu „zgotował ten los”? Żydzi światu, czy świat Żydom? 


Weteran film bardzo, bardzo ciekawy, myślę że warto go obejrzeć. Nie trzeba się ze wszystkim zgadzać, ale można wyciągnąć właściwe wnioski, zwłaszcza kiedy oglądając ten film odszukujemy wersety biblijne.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień, 2016, 01:36 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline todd

Odp: Co potem? Żydzi, islam, chrześcijanie, a może nikt ?
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Sierpień, 2016, 06:45 »
Po raz kolejny bardzo polecam przeczytać Żydowski komentarz do Nowego Testamentu oraz Nowy Testament z perspektywy Żydowskiej. autora Davida H Stern'a  https://vocatio.com.pl/pl/p/Komentarz-Zydowski-do-Nowego-Testamentu/588 Naprawdę wielu już pretendowało do zajęcia miejsca Żydów.
Rozwiązania problemów są proste, droga do nich jest trudna.