Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość?  (Przeczytany 16456 razy)

Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Sierpień, 2016, 15:15 »
Hej Matus, nie znasz nie osądzaj, jak miałem to opisać, brzmi dziwnie ale się dzieje, chcesz dam Tobie tel do Marcina i pogadaj z nim. Tu masz linka na FB.
Trener Transerfingu i Psychologii kwantowej https://www.facebook.com/groups/446048538925381/

Niektórzy zgodnie z przyjętą wewnętrznie koncepcją , negują wszystko czego nie zbadano lub wyjaśniono "naukowo " .Absolutnie ich rozumiem  .Zapominają jednak że np. to forum jest dowodem na coś co ludziom którzy nie znają ŚJ z naszej "odstępczej " strony brzmi jak opowieści właśnie o smokach itd.
Im na pierwszy rzut oka  i rozumu nie mieści się w głowach o czym y tu piszemy.Szczególnie jeśli ma np .dobrych znajomych SJ - my wychodzimy na wierzących w krasnoludki i smoki oczerniając takich ludzi .Ale to tylko ciasnota umysłu i brak doświadczenia .

Gedeon ma opinię bez , emocji a tu już by niektórzy prawie dawali skierowanie na badania w celu pozbawienia wiary w  smoki i krasnoludki. Mi się tam szrek podoba .Na forum nie wyjaśnia się kwestii ścisłych i naukowych , więc albo argumenty poproszę , albo powstrzymanie się od mowy pseudonaukowej ( z całym szacunkiem dla chłopaków ) o tym  czego nie znamy .


Gedeonie temat wątku wg. mnie  , łączy się z filozofią Hegla .
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2016, 16:00 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline niewierzacy

Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Sierpień, 2016, 15:16 »
Nie można łączyć w jednym zdaniu 

Kiedyś twierdziłem, że nie można mówić o prawdzie poza prawdą!

Jan Taratajcio o rosyjskich tajnych badaniach naukowych. Muzyka w stroju 432 Hz
https://www.youtube.com/watch?v=bq_Px0KqS44

M poniżej masz "RAZEM" fizykę i medycyna niekonwencjonalana

Generatory Jonów ujemnych prezentacja Wojciech Sergiel i Stanisław Kubaszak
https://www.youtube.com/watch?v=GzsiOfrK7vY

Wojciech Sergiel - Dwupoziomowość człowieka w życiu codziennym
https://www.youtube.com/watch?v=ig35cw17HFA
Jesteś odstępcą! - Odstępcą od organizacji, czy od prawdy?
WTS - to okupacja świadomości.
Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, bo tylko wtedy można wykryć to, co podważyć się nie da.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Sierpień, 2016, 15:20 »
Głupcem jest ten, kto chce dowodu na to,
Czego nie można zobaczyć.
I durniem, kto próbuje sprawić,
By tamten uwierzył.
William Blake

Życie jest sztuką wyciągania dostatecznych wniosków z niedostatecznych przesłanek.
Samuel Butler
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline gedeon

Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Sierpień, 2016, 15:27 »
Niektórzy zgodnie z przyjętą wewnętrznie koncepcją , negują wszystko czego nie zbadano lub wyjaśniono "naukowo " .Absolutnie ich rozumiem  .Zapominają jednak że np. to forum jest dowodem na coś co ludziom którzy nie znają ŚJ z naszej "odstępczej " strony brzmi jak opowieści właśnie o smokach itd.
Im na pierwszy rzut oka  i rozumu nie mieści się w głowach o czym y tu piszemy.Szczególnie jeśli ma np .dobrych znajomych SJ - my wychodzimy na wierzących w krasnoludki i smoki oczerniając takich ludzi .Ale to tylko ciasnota umysłu i brak doświadczenia .

Gedeon ma opinię bez , emocji z tu już by niektórzy prawie dawali skierowanie na badania w celu pozbawienia wiary w  smoki i krasnoludki. Mi się tm szrek podoba .Na forum nie wyjaśnia się kwestii ścisłych i naukowych , więc albo argumenty poproszę , albo powstrzymanie się od mowy pseudonaukowej ( z całym szacunkiem dla chłopaków ) o tym  czego nie znamy .


Gedeonie temat wątku wg. mnie  , łączy się z filozofią Hegla .

Całkowicie zgadzam się z Tobą, tak jak napisałem słowo Egregor nie było mi znane, zastanowiła  mnie informacja "trwają badania"
Nie mam zgody aby podać nazwisko i więcej szczegółów tego człowieka powiem tylko, że w necie jest sporo informacji o nim. W jego klinice leczyło się całe naczelstwo Nadarzyna i cała gromada Vip-ów.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Sierpień, 2016, 15:39 »
Całkowicie zgadzam się z Tobą, tak jak napisałem słowo Egregor nie było mi znane, zastanowiła  mnie informacja "trwają badania"
Nie mam zgody aby podać nazwisko i więcej szczegółów tego człowieka powiem tylko, że w necie jest sporo informacji o nim. W jego klinice leczyło się całe naczelstwo Nadarzyna i cała gromada Vip-ów.

Muszę to przyznać , że m.in.  , Gedeonie , to twoja historia jest namacalnym dowodem że to nie scfiction . Ten wątek jednak musiałby mieć jakąś ściślejszą moderację aby był merytoryczny , inaczej przerodzi się w bezproduktywne przepychanki  .Ale forum nie jest do naukowych wyjaśnień i ok .
Ale ,osobiście uważam go za bardzo ważny i ciekawy .

Przy okazji , syty głodnego nie zrozumie itd  . Gedeon , rozumiem i to bardzo twoją historię .
Rozumiem też, że z całym szacunkiem , ale jako senior , masz bardzo otwarty umysł .
Tego też się nie kupi , ani nie wyuczy na najlepszych uczelniach czy kongresach .
To jak to drzewiej prawili - szkoła życia . A co do jak piszesz " naczelstwo Nadarzyna i cała gromada Vip-ów " , oni dużo wiedzą , oj dużo , a byłych takich znam od lat i to blisko , z ich dramatami i pokręconymi ścieżkami. Też ofairy systemu , tylko na innym piętrze .Ale jak to szło"wyżej wleziesz,z większym hukiem spadniesz" ....
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline CEGŁA

Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Sierpień, 2016, 15:41 »
To taka sama szarlataneria oparta na pseudonaukowym bełkocie, co energetyzowanie wody przez Nowaka.


Widzisz, a jednak na Nowaka walą tłumy zahipnotyzowanych staruszek i osób schorowanych z hektolitrami wody mineralnej, która rzekomo podczas seansu nabiera zdrowotnych właściwości. Widocznie trafia w ich potrzeby Możesz zamówić przez internet naklejkę napromieniowaną przez Nowaka i nalepiasz ją na butelce i efekt taki sam. Nigdy nie byłem na tych spotkaniach, mam znajomą, która chodzi i mi opowiada czasami. Wszystkie te osoby głęboko w to wierzą i chociaż biedne to dają się naciągnąć za 300 PLN za 15 min. I każdy z nich nakręca następnego.

Czy to nie ten Egregor?
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Sierpień, 2016, 15:43 »
Widzisz, a jednak na Nowaka walą tłumy zahipnotyzowanych staruszek i osób schorowanych z hektolitrami wody mineralnej, która rzekomo podczas seansu nabiera zdrowotnych właściwości. Widocznie trafia w ich potrzeby Możesz zamówić przez internet naklejkę napromieniowaną przez Nowaka i nalepiasz ją na butelce i efekt taki sam. Nigdy nie byłem na tych spotkaniach, mam znajomą, która chodzi i mi opowiada czasami. Wszystkie te osoby głęboko w to wierzą i chociaż biedne to dają się naciągnąć za 300 PLN za 15 min. I każdy z nich nakręca następnego.

Czy to nie ten Egregor?
Jesteś bliżej , blisko ;) ;) ;)
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Agalloch

Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Sierpień, 2016, 16:00 »
Kiedyś miałem takie chłopięce marzenie, żeby założyć kapelę metalową  :D
Obecnie już nieco wyrosłem z takich pomysłów, ale gdybym jednak z jakichś powodów miał powrócić do tematu, to mam kandydata na nazwę.
EGREGOR - czujecie, jak to brzmi? A jeszcze wypowiadane tzw. growlem? Drżyjcie, śmiertelnicy!!!


Offline niewierzacy

Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Sierpień, 2016, 16:01 »
Dla lemingów
Z szacunkiem do pojęcia leming

WIELKOROTNIE WIDZIALEM TO DOSWIADCZENIE
Energia Umysłu
https://www.youtube.com/watch?v=sRCfXgVvbkM

PODSTAWOWE DOSWIADCZENIE
Doświadczenie Younga - Double Slit Experiment , Doświadczenie z podwójną szczeliną
https://www.youtube.com/watch?v=pUGY57RFz0Y

Eksperyment - wpływ pozytywnych i negatywnych emocji
https://www.youtube.com/watch?v=ho4H08-qWnQ

NAJELPSZY FILM O WODZIE z DOSWIADCZENIAMI NOBLISTY MASARU EMOTO
Woda - Wielka tajemnica LEKTOR [Najlepsza jakość]
https://www.youtube.com/watch?v=p7wT8W1Qr_8

SLAWNY NEUROBIOLOG - Bruce Lipton
1.NOWA BIOLOGIA cz.1 - BRUCE LIPTON ,,Umysł ponad materią,,(lektor ivo pl)
https://www.youtube.com/watch?v=iW2Ereo1SGU

Nemo: Tak nawiasem na przyszłość, kolor czerwony, jest zarezerwowany dla administracji forum. Pkt. 10 reg.  :)
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2016, 21:34 wysłana przez Nemo »
Jesteś odstępcą! - Odstępcą od organizacji, czy od prawdy?
WTS - to okupacja świadomości.
Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, bo tylko wtedy można wykryć to, co podważyć się nie da.


Offline matus

Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Sierpień, 2016, 16:01 »
Trudno nie być cynicznym, jak się widzi takie kocopały.
I tak, mam wiedzę w tych dziedzinach i rozumiem temat na tyle, żeby wiedzieć, że to kocopały.

Wiedzę z dziedziny fizyki, żeby wiedzieć, że ludzie mówiący o "medycynie kwantowej", "psychologii kwantowej" gadają bzdury, wykorzystując do swoich dziwacznych teorii naukowo brzmiące słowa tylko po to, żeby dodać tym swoim wymysłom powagi. To tylko uwłacza naukowcom, którzy się kwantami zajmują na serio.
Z dziedziny reklamy, żeby wiedzieć, że stosują takie słownictwo, żeby uwiarygodnić tę swoją gadaninę w oczach potencjalnych klientów (to jest coś na zasadzie "Iluśtam farmaceutów poleca ten lek.").
Z dziedziny demonologii, żeby wiedzieć, że definicje z pierwszego posta mają się nijak do tych ogólnie przyjętych. Inkub nie jest (według demonologii) żadnym wytworem, tylko pełnoprawnym demonem, męskim odpowiednikiem sukkuba. Zupełnie czymś innym od egregora, będącego świadomością kolektywu. Jakby takie świadomości kolektywu istniały, to ten WTSowy nei miał by szans nawet zaistnieć, bo egregor katolicyzmu by temu skutecznie zapobiegł. A samo chrześcijaństwo też by się nie rozpadało na kawałeczki.

Niestety, śJ, zarówno obecni, jak i byli są grupą bardzo podatną na takie manipulacje, bo zostało im wtłoczone "branie rzeczy na wiarę" i zamykanie się na opcje, jak coś, z czym się zapoznają im się "spodoba".
Kto z śJ kojarzy nie tak dawny zborowy boom na konchy douszne?


Tylko dlatego takiej działalności nie prowadzę, bo nie lubię być wyrachowanym sk#%$%$%nem.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline niewierzacy

Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Sierpień, 2016, 16:08 »
Trudno nie być cynicznym, jak się widzi takie kocopały.
I tak, mam wiedzę w tych dziedzinach i rozumiem temat na tyle, żeby wiedzieć, że to kocopały.


rozumiem temat na tyle
na ile znam motyle
dlatego kocopał nie kwile

Długo obudzony z letargu Cielca Kierowniczego jesteś?
Jesteś odstępcą! - Odstępcą od organizacji, czy od prawdy?
WTS - to okupacja świadomości.
Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, bo tylko wtedy można wykryć to, co podważyć się nie da.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Sierpień, 2016, 16:09 »
Widzisz, a jednak na Nowaka walą tłumy zahipnotyzowanych staruszek i osób schorowanych z hektolitrami wody mineralnej, która rzekomo podczas seansu nabiera zdrowotnych właściwości. Widocznie trafia w ich potrzeby Możesz zamówić przez internet naklejkę napromieniowaną przez Nowaka i nalepiasz ją na butelce i efekt taki sam. Nigdy nie byłem na tych spotkaniach, mam znajomą, która chodzi i mi opowiada czasami. Wszystkie te osoby głęboko w to wierzą i chociaż biedne to dają się naciągnąć za 300 PLN za 15 min. I każdy z nich nakręca następnego.

Czy to nie ten Egregor?

Na takie osoby może nie to o czym wątek ale znany Eksperyment Milgrama.
cytat z wiki " .......eksperyment psychologiczny, zaprojektowany i przeprowadzony w pierwotnej wersji przez psychologa społecznego Stanleya Milgrama. Eksperyment badał posłuszeństwo wobec autorytetów. Przeprowadzony był w 1961 i 1962 roku. Pierwsze publikacje na jego temat pojawiły się w 1963 roku[1]. W ciągu następnych kilku lat przeprowadzano serie kolejnych doświadczeń opartych na pomyśle Milgrama.
Ale dla ludzi nauki , proszę o zapozanie się z też różnymi wersjami tego badania, bo okazuje się że manipulacji ulegają ludzie różnego pokroju , wykształcenia , zamożności ,zamieszkania itd.
Po prostu nasza psychika jest podobna , chociażby nie wiem co jakiś mądry we własnych czy innych oczach człowiek myślał .
Do tego na deser :
wiki"..............Konformizm (łac. conformo – nadaję kształt) – zmiana zachowania na skutek rzeczywistego bądź wyobrażonego wpływu innych ludzi. Podporządkowanie się wartościom, poglądom, zasadom i normom postępowania obowiązującym w danej grupie społecznej. W tym rozumieniu jest to zmiana związana z faktem, że członek grupy miał początkowo inne zdanie czy inaczej się zachowywał niż grupa, a następnie je zmienił w kierunku zgodnym z oczekiwaniami grupy. Konformizm według Stanisława Miki to również zgodność, zbieżność istniejąca między członkami grupy, jeśli chodzi o zachowania, normy i postawy. Jako przeciwieństwo zachowania konformistycznego podawany jest nonkonformizm lub antykonformizm..........."

Nie ma grupy społecznej lub jednostek nie do pokonania i zmanipulowania .
Biblijnie : "....kto myśli że stoi , niech baczy aby nie upadł....."

Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline CEGŁA

Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Sierpień, 2016, 16:19 »
Nie jestem znawcą psychomanipulacji i psychologii społecznej, ale osobiście myślę, że osobowości człowieka nie można zabrać (jak w tytule wątku), jedynie ją próbować zmienić, albo stłumić naturalność. Jeżeli ktoś dobrowolnie poddaje się pod indoktrynację i dodatkowo indywidualność jest tłumiona - jak u ŚwJ - to chyba można powiedzieć tylko o niszczeniu osobowości. Tak gdybam.

Po sobie i po osobach, które wiem że się przebudziły, a proces oddziaływania na nich WTS-u był dość długi, to widzę że ich umysły odzyskują rzeczywistość z każdym dniem. Uwalniają się stopniowo. Dotyczy to także mnie.

Czy WTS wykorzystuje taką metodę, może coś w tym jest. Tłumaczyło by ten fakt, że jak wchodzi się na Salę Królestwa i nie jesteś prymusem, albo chodzisz o zgrozo w kratkę na zebrania to masz wrażenie, że inni patrzą na ciebie co najmniej jak na gorszego. Co wtedy myślisz? Muszę się pociągnąć, albo przynajmniej udawać.  :D
A jak zaczynasz myśleć inaczej to podświadomie inni zaczynają odbierać Ciebie, że coś się dzieje z tobą, ze jest coś nie tak i chyba jesteś nieduchowy bo zaczynasz odpływać, zaczynają wtedy od ciebie stronić itd.

Poza tym psychoza, że jak nie odpowiesz zgodnie z tym co podaje Cielec Przekierowniczy w Strażnicy to albo masz braki w zrozumieniu, w studium osobistym i modlitwie. Że jesteś jakiś gorszy bo się nie przygotowałeś, a jakbyś udawał że się przygotowałeś a by wyszło że jednak tego nie zrobiłeś to jaki wstyd. Lepiej się nie zgłaszać.

Takich myśli jest pełno kiedy jesteś zaangażowanym Św J. To się chyba nazywa lęk przed opinią innych - jakiś rodzaj fobii społecznej.

To dzieje się gdzieś na poziomie podświadomym:
- nie jestem jeszcze głosicielem,
- nie mam wystarczającej liczby godzin, mógłbym więcej zdziałać,
- nie jestem jeszcze ochrzczony,
- nie jestem jeszcze pionierem,
- nie byłem jeszcze na kursie dla pionierów,
- nie mam wystarczającej liczby godzin, mógłbym więcej zdziałać,
- nie jestem jeszcze sługom pomocniczym,
- nie jestem jeszcze starszym,
- nie mam wystarczającej liczby godzin, mógłbym więcej zdziałać,
- nie byłem jeszcze na kursie dla małżeństw,
...


Czy to może być Egregor? Tak gdybam
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


od-nowa

  • Gość
Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Sierpień, 2016, 16:21 »
Niestety, śJ, zarówno obecni, jak i byli są grupą bardzo podatną na takie manipulacje, bo zostało im wtłoczone "branie rzeczy na wiarę" i zamykanie się na opcje, jak coś, z czym się zapoznają im się "spodoba".
Uważasz się za autorytet do wypowiadania takich opinii, niestety niepopartych niczym.
Masz byłych i obecnych Ś za kocopałów.
Denerwuje mnie taka pycha.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2016, 16:26 wysłana przez od-nowa »


Offline Roszada

Odp: Egregor. Czy ŚJ zabrano osobowość? Trwają Badania.
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Sierpień, 2016, 16:24 »
Jakąś zbiorową 'hipnozę' Towarzystwo stosuje skoro każdy ŚJ ma być taki sam:

wszyscy mają studiować tę samą Strażnicę jednego dnia
tę samą książkę
śpiewać tę samą pieśń danego dnia
od malca od starca mają uczyć się tych samych treści
od zdrowego po inwalidę mają robić to samo: głosić
obchodzić te same uroczystości
i co jeszcze...

Wy wiecie co jeszcze ma być jednolite.
A czy to jest duch organizacji czy jakiś Egregor, to nie mam pojęcia. :-\