Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam ;)  (Przeczytany 10562 razy)

Offline Pascal

Witam ;)
« dnia: 02 Sierpień, 2016, 11:38 »
Czytam tu na tym forum i oczy przecieram ze zdziwienia i ze śmiechu , czy to jest tzw trolownia w której główni aktorzy to Roszada i Gedeon ?
Po co aż tak walczycie ze świadkami ? Przecież to oni mają rację w dogmatach religijnych a wy tu snujecie swoje idiotyzmy aż ciężko czyta się te wasze wypociny . Obudźcie się ludzie ! Albo idźcie do innych kościołów - te na pewno głoszą "prawdę", "prawdę" o trójcy czy o tym, że Bóg to Jezus a nie Jehowa. Głosicie kłamstwa a świadków nazywacie oszustami czy kłamcami. Takie jest wasze "chrześcijaństwo ?

Zastanówcie się nad tym co powiedział Jezus w słowach w Ew Jana 8:42-47.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień, 2016, 11:42 »
Zwróć uwagę Pascalu, że to CK zrównało siebie z Bogiem  :-\ Swoje wypociny ze Słowem Bożym  >:( A swoją chęć pomnażania majątku ze Skarbami Królestwa  :(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień, 2016, 11:43 »
Może zdążę odpisać jako pierwszy.

Ja jestem aktywnym i wierzącym Świadkiem Jehowy, więc z góry sobie zastrzegam abyś mnie nie uraził ani jednym słowem.


PS no i k..... Tadek mnie wyprzedził


Offline Dietrich

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień, 2016, 11:45 »
 Oooo, następny artysta.
Skoro ŚJ mają rację w dogmatach, to wracaj do nich albo przedstaw dowody, ze to co tu piszemy to kłamstwa. Inwektywami typu 'troll' raczej nie torujesz sobie drogi do sensownej dyskusji.  ;) 


Offline Pascal

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpień, 2016, 11:48 »
Takie są moje refleksje po przeczytaniu paru wątków.
To może zacznijmy od fundamentu - jak Bóg ma na imię ? Jehowa czy może trójca czy może Jezus czy może jeszcze inaczej ?


Offline Roszada

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sierpień, 2016, 11:51 »
Czytam tu na tym forum i oczy przecieram ze zdziwienia i ze śmiechu , czy to jest tzw trolownia w której główni aktorzy to Roszada i Gedeon ?
Po co aż tak walczycie ze świadkami ? Przecież to oni mają rację w dogmatach religijnych a wy tu snujecie swoje idiotyzmy aż ciężko czyta się te wasze wypociny . Obudźcie się ludzie ! Albo idźcie do innych kościołów - te na pewno głoszą "prawdę", "prawdę" o trójcy czy o tym, że Bóg to Jezus a nie Jehowa. Głosicie kłamstwa a świadków nazywacie oszustami czy kłamcami. Takie jest wasze "chrześcijaństwo ?

Zastanówcie się nad tym co powiedział Jezus w słowach w Ew Jana 8:42-47.
Zdaje się że do mnie wczoraj dzwoniłeś. Miałeś numer zastrzeżony.
Powiedziałem Ci kilka razy, że kłamiesz i teraz też mogę powtórzyć, bo to samo piszesz co mówiłeś przez telefon.
Jeśli to nie Ty to sorki, ale styl podobny.

Poza tym NIKT tu nie walczy ze Świadkami Jehowy.
Wręcz zapraszamy tu ŚJ.

Cytuj
Pascal pisze:
To może zacznijmy od fundamentu - jak Bóg ma na imię ? Jehowa czy może trójca czy może Jezus czy może jeszcze inaczej ?
W ST Bóg objawił się jako Jahwe.
W NT Bóg objawia się przede wszystkim jako Ojciec.
Cytuj
Obudźcie się ludzie !
To dla ciebie Towarzystwo wydaje Przebudźcie się! a nie dla nas. ;D


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:11 »
To może zacznijmy od fundamentu - jak Bóg ma na imię ? Jehowa czy może trójca czy może Jezus czy może jeszcze inaczej ?

Bóg ma na imię dokładnie tak, jak to obwieścił Jezus będąc tu, na ziemi  :)
A teraz hydro-zagadka: JAKIE imię obwieścił Jezus będąc na ziemi?
Podpowiedź: Nie chodzi o "wstawione" do słów Jezusa przez wydawców Przekładu Nowego Świata, lecz o te zachowane w najwcześniejszych manuskryptach.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:12 »
Cytuj
Przecież to oni mają rację w dogmatach religijnych
W których dogmatach?
Tych 26 zmienionych zmienionych w latach 2012-2015, o których mówi Rocznik ŚJ 2016 na s. 25-27.
A ŚJ mają "dogmaty", że o nich piszesz? ;D


Offline Pascal

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:14 »
A po co aj miałbym do ciebie dzwonić ? Słuchać twoich głupot ? Człowieku, zacznij czytać Biblię zamiast trolować te swoje "rewelacje". To w ST Bóg to Jehowa a w NT to już jest inny Bóg ? Obudźcie się !

Zapraszacie tu świadków jehowy ? Których ? Tych którzy mają problemy ze sobą ? Może zaproście katolików którzy wierza w wasze bajki o trójcach czy o tym, że Jezus to wasz bóg.

Kłamcie dalej w tej waszej "wyroczni" i cieszcie się swoimi bluźnierstwami dalej.

Roszada, trzymaj się wodzu - wodzu z loży kłamców ;)


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:18 »
Szanowny Pascalu

A po co aj miałbym do ciebie dzwonić ? Słuchać twoich głupot ? Człowieku, zacznij czytać Biblię zamiast trolować te swoje "rewelacje". To w ST Bóg to Jehowa a w NT to już jest inny Bóg ? Obudźcie się !

Zapraszacie tu świadków jehowy ? Których ? Tych którzy mają problemy ze sobą ? Może zaproście katolików którzy wierza w wasze bajki o trójcach czy o tym, że Jezus to wasz bóg.

Kłamcie dalej w tej waszej "wyroczni" i cieszcie się swoimi bluźnierstwami dalej.

Roszada, trzymaj się wodzu - wodzu z loży kłamców ;)

Przyhamuj trochę z tą "miłością" bliźniego bo zajadów w kącikach dostaniesz, a i dla serca niezdrowo.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:20 »
No i już mnie k...... twoja mać obraziłeś!
Świadkowie Jehowy pisze się z DUŻYCH liter! Zwłaszcza to drugie słowo w tej nazwie. Na zebraniu tego nie uczyli???

Oj, fajowo jest se poszczekać!


Offline Pascal

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:22 »
Ty za to jestes bardzo kulturalny, w kościółku nie uczyli ? Nie uczyli kultury i jak walczyć z"sektą świadków Jehowy " Kolejny "kólturalny" chrześcijanin się odezwał ;)

Nie stresuj się tak bo też popadniesz w depresję człowieku ;)


Offline agent terenowy

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:35 »
Czytam tu na tym forum i oczy przecieram ze zdziwienia i ze śmiechu , czy to jest tzw trolownia w której główni aktorzy to Roszada i Gedeon ?
Po co aż tak walczycie ze świadkami ? Przecież to oni mają rację w dogmatach religijnych a wy tu snujecie swoje idiotyzmy aż ciężko czyta się te wasze wypociny . Obudźcie się ludzie ! Albo idźcie do innych kościołów - te na pewno głoszą "prawdę", "prawdę" o trójcy czy o tym, że Bóg to Jezus a nie Jehowa. Głosicie kłamstwa a świadków nazywacie oszustami czy kłamcami. Takie jest wasze "chrześcijaństwo ?

Zastanówcie się nad tym co powiedział Jezus w słowach w Ew Jana 8:42-47.
42 Jezus rzekł do nich: „Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie,+ bo ja od Boga wyszedłem i tu jestem.+ Wcale też nie przyszedłem z własnej inicjatywy, lecz On mnie posłał.+ 43 Dlaczego nie wiecie, co mówię? Dlatego, że nie możecie słuchać mego słowa.+ 44 Wy jesteście z waszego ojca, Diabła,+ i chcecie spełniać pragnienia waszego ojca.+ Ten był zabójcą, gdy rozpoczął,+ i nie stał mocno w prawdzie, ponieważ prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, mówi zgodnie z własnym usposobieniem, gdyż jest kłamcą i ojcem kłamstwa.+ 45 Ja natomiast mówię prawdę i dlatego mi nie wierzycie.+ 46 Kto z was udowodni mi grzech?+ Jeżeli mówię prawdę, czemuż mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, ten słucha wypowiedzi Bożych.+ Wy dlatego nie słuchacie, że nie jesteście z Boga”.+

I dlatego świadkowie nie słuchają, bo nie są z Boga. Albo sie jest dzieckiem Boga, albo dzieckiem diabła(1Jana 3,10). Nie ma trzeciej opcji. Jako ze wiekszość świadków nie jest dziecmi Bożymi(według oficjalnej doktryny Towarzystwa), czyimi dziećmi sa - odpowiedź nasuwa się sama.
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:35 »
Witaj Pascal.

Dosyć tych formalności.

1- nie walczymy ze świadkami, a z niesprawiedliwą doktryną. Chociaż nie, z doktryna tez nie walczymy, obnażamy kłamstwa i manipulacje CK.

2- Gedeon pomaga pozbierać się psychicznie nam skrzywdzonym przez system i pokazuje matactwa organizacji.

3- Roszada wykonuje tytaniczną pracę, pokazując jak światła migały w organizacji.

4- imię Boże, Tadeusz zadał Ci bardzo dobre pytanie, jeszcze na nie, nie odpowiedziałeś.

5- 'Kościół' pisze się zawsze z dużego 'K', trochę mniej ironii do miejsc kultu. Mimo że nie mam nic wspólnego z Kościołem, to mnie uraziło.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:44 »
Ty za to jestes bardzo kulturalny, w kościółku nie uczyli ? Nie uczyli kultury i jak walczyć z"sektą świadków Jehowy " Kolejny "kólturalny" chrześcijanin się odezwał ;)

Nie stresuj się tak bo też popadniesz w depresję człowieku ;)

Skończyłeś 11 lat?
Do kościółka nie chodzę - nie jest mi po drodze.
Za kulturę jaką zaprezentowałeś zostaniesz 'wykluczony' - tak jak w sekcie świadków Jehowy.
Kto ci powiedział, że jestem 'chrześcijanin'?
Ja jestem od wpędzania innych w depresje lub wyciągania z depresji - zapamiętaj!
Spójrz na awatara - czy ja jestem człowiekiem?

Masz coś sensownego w języku ludzi do przekazania społeczeństwu?
Czy masz zamontowane błotniki?
Plując bez błotników - plujesz na siebie