Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam ;)  (Przeczytany 10563 razy)

Offline CEGŁA

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:15 »
(5): Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce! [Biblia Warszawska, Jr 17]

(5): Oto, co rzekł Jehowa: "Przeklęty jest krzepki mąż, który pokłada ufność w ziemskim człowieku, a ciało czyni swoim ramieniem, i którego serce odwraca się od Jehowy. [Przekład Nowego Świata, Jr 17]
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:17 »
Pocieszeniem jest to , że tych historycznych "300" też polegli ;)

Podobnie jak ich zwyciezcy  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


od-nowa

  • Gość
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:20 »
Też jestem Świadkiem i doszedłem do wniosku, że imię Jehowa to nie imię Boga. Bardziej poprawne jest Jahwe, albo Yahowah - od hawah nie howah. Zobacz co oznaczają w hebrajskim te słowa, a się przerazisz. Zresztą....

w80/21 "Imię Boże w późniejszych czasach":
"Warto wiedzieć, że pierwszym, który oddał Boskie imię jako „Jehowa”, był mnich hiszpański z zakonu dominikanów, Raymundus Martini. W tej formie ukazało się ono w jego książce Pugeo Fidei, wydanej w roku 1270 n.e., a więc ponad 700 lat temu."

...powinno być wymyślił zamiast oddał. Sprytna manipulacja słowem. W starszej publikacji "Aid to Bible Understanding" wydanej przez WTS masz rozszerzoną informację jak to sprytnie ten mnich stworzył z tetragramu słowo Jehowa.

Później ta informacja zanikła i została wypchnięta ze świadomości WTS.

Pascal, masz sumienie wyszkolone na Biblii? To zastanów się czy jest w porządku nazywać Boga imieniem, które wymyślił jakiś mnich, bo mi nie pozwala. Nawet Pan Jezus do swojego Ojca nie zwrócił się ani razu po imieniu. Miał tak ogromny szacunek, że mówił do Boga Ojcze. PNS zawiera imię Jehowa nawet tam gdzie chodzi o Pana Jezusa, nie mówiąc już o tym że żaden z dostępnych manuskryptów nowego testamentu nie zawiera imienia Bożego, nawet tetragramu!

Czy to nie ma znaczenia, jak podkreślał jeden z członków Ciała Przekierowniczego na Brodcasting, że ŚwJ taką przyjęli formę imienia? (wzruszył wtedy ramionami, czyli dał do zrozumienia, że mu to obojętne było). To pomyśl że Bóg zmienił imię Abramowi na Abraham, a Saraj jego żony na Sara. Taka mała zmiana, a jednak to coś znaczyło. To pytam się ponownie czy dla naszego Ojca w niebie ma to znaczenie, że ktoś Jego Święte Własne imię zniekształcił? Z pewnością!

Jak nie dowierzasz to popatrz sobie, kto mógł przyczynić się do powstania tego imienia i używania go. Nie twierdzę, że tak na pewno jest:


A Pan Jezus jest Bogiem, ale nie Wszechmocnym Ojcem, tylko Jego jednorodzonym Synem Bożym. Pozostali aniołowie zostali stworzeni poprzez Syna. Pan Jezus w niebie nigdy nie był na równi z aniołami, nigdy nie był aniołem, był i jest nad całym stworzeniem.
Powiesz no tak ale Pan Jezus jest Bogiem z małej litery. Przykład: pomyśl, że Kowalski ma syna. Czy Syn Kowalskiego Będzie Kowalskim z dużej litery czy kowalskim z małej? To bez sensu. Tylko PNS nazywa Pana Jezusa bogiem z małej.

Może te fimiki Tobie pomogą:



Bez urazy, ale musisz bracie Pascal jeszcze się troszkę doszkolić.
CEGŁA :)
Te filmiki były jednymi z wielu, które pomagały mnie, córce, rodzeństwu, ich dzieciom także.
Gdy oglądaliśmy ten, gdzie żołnierze w takim jakimś amoku śpiewali Dżehowa, to ciarki nas przeszywały wraz z wieloma nasuwającymi się nam pytaniami, wątpliwościami.
Chciałam ten filmik zamieścić na Forum,zapytać co o tym myślicie, dobrze, że Ty to zrobiłeś :) ;).



Offline Pascal

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:21 »
Cegła, ja wierze w to co czytam w Biblii anie w twoje wizje ;)

Zawsze na katolików mówiłem i będę mówił "katole" - jakoś nikt się na mnie za to nie obraża. Skoro jesteś aż tak wrażliwa to nie czytaj tu moich postów.

Wy naprawdę macie jakąś schizofrenię - nie walczycie ze świadkami a ja tu cały czas czytam tylko o tym, jakie to oni błędy popełniają ? Dlaczego nie zajmiecie się błędami i oszustwami u katolików czy u muzułmanów ?
Walczycie z tymi którzy głoszą imię Boga Jehowy ? Wyrzucacie imię Jehowy z waszych głów i wciskacie ludziom takie idiotyzmy, że aż sam w to nie wierzę ! 
Czym się różnicie od tzw uczonych teologów katolickich ? Czym ?

Nemo: Bo to jest forum o świadkach Jehowy a nie katolikach czy muzułmanach. Proszę Cię o zmianę tonu wypowiedzi. 
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2016, 13:29 wysłana przez Nemo »


Offline CEGŁA

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:23 »
CEGŁA :)
Te filmiki były jednymi z wielu, które pomagały mnie, córce, rodzeństwu, ich dzieciom także.
Gdy oglądaliśmy ten, gdzie żołnierze w takim jakimś amoku śpiewali Dżehowa, to ciarki nas przeszywały wraz z wieloma nasuwającymi się nam pytaniami, wątpliwościami.
Chciałam ten filmik zamieścić na Forum,zapytać co o tym myślicie, dobrze, że Ty to zrobiłeś :) ;).

Mnie też ciary przeszły, zauważ proszę, że oni przy śpiewaniu pokazują znaki masońskie, a jak wiemy ŚwJ i kilka innych religii czy sekt mają korzenie w masonerii.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Pascal

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:26 »
Cegłówka, może Biblię też napisali masoni ? Może Jehowa to też mason ? Fiksujesz kolega już nieźle ;)


Offline CEGŁA

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:29 »
Pascal, ale Ty masz zaślepienie totalne. Zacznij studiować Biblię, nie tylko ją czytać. I zacznij czytać historię ŚwJ.

Tak się składa, że Biblię od strony WTS bardzo dobrze znam. Wiesz byłem starszym, po różnych kursach na wysokich stanowiskach, ale nienawidzę kłamstwa i się tym brzydzę, więc nie wiesz co mówisz.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline M

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:31 »
Pascal, a w kwestii imion, powiedz jak Ty masz na imię? Bo pasujesz pod definicję trójcy, biorąc pod uwagę Twoje poprzednie wcielenia: Szitus i wykluczony. Oba zostały zbanowane, ale widać nadal coś Cię tu ciągnie. Usiłujesz udowadniać nam swoje racje chociaż argumentów u Ciebie brak. Zarzucasz nam fanatyzm, a sam z uporem maniaka tu powracasz. Wyluzuj, daj sobie na wstrzymanie, idź sobie spokojnie na zebranko, tam będziesz bezpieczny wśród "braci". Nie do widzenia.

PS. Pozdrowienia dla Adriana Rz.


Offline Pascal

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:33 »
No jeśli ty jesteś po kursach to na pewno jesteś nieomylny, więcej pokory i kłamstwa zachowaj dla siebie.
Ja w biblii czytam jasno - Jehowa to Bóg a Jezus to jego Syn więc przestań kłamać Cegłowko bo wstyd mi za takich jak ty.

Masz jakieś dyplomy czy tytuły z tych kursów ? Może "Nieomylny Roku " ?


Tusia

  • Gość
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:33 »
Zawsze na katolików mówiłem i będę mówił "katole" - (...)
Czym się różnicie od tzw uczonych teologów katolickich ? Czym ?

A może zachwycisz się spirytyzmem?

http://piotrandryszczak.pl/greber.html


Offline Pascal

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:35 »
Ja zachwycam się Jehową a nie idiotyzmami z waszego nędznego forum ;)

Wam też życzę poznania Jehowy zamiast tkwić w kłamstwie ;)


Offline CEGŁA

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:36 »
A może zachwycisz się spirytyzmem?

http://piotrandryszczak.pl/greber.html
Mocne  ;D

Wiedziałem o tym, ale dzięki za linka do obszernego wyjaśnienia.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


od-nowa

  • Gość
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:36 »
Mnie też ciary przeszły, zauważ proszę, że oni przy śpiewaniu pokazują znaki masońskie, a jak wiemy ŚwJ i kilka innych religii czy sekt mają korzenie w masonerii.
Zauważyliśmy pokazywanie znaków masońskich, w ogóle jakieś dwa lata z rodzeństwem siedzieliśmy w tych tematach.
Raz zdarzyło się, że zabrałam głos w teoriach spiskowych, czy NWO i serdecznie  się mi odechciało.
Jeżeli jest coś o czym nie wiemy, to nie wiemy i tyle.
Są rzeczy które sprawiają, że się zastanawiamy.
Jeżeli Ktoś posiadł pewien zasób konkretnej wiedzy w danej dziedzinie, lub kilku dziedzinach jak dla mnie nie oznacza to, że posiadł całą wiedzę świata,  ponieważ nawet  tysiące? miliony? ludzi nas całym świecie z wykształceniem takim lub siakim i kilkoma dyplomami, nie posiadają całkowitej wiedzy o wszystkim.



Offline M

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:37 »
Niniejszym pożegnaliśmy Pascala z forum. Powód: zakładanie kolejnego konta po zbanowaniu poprzednich za skandaliczne zachowanie.


Offline Dietrich

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:39 »
A taki fajny był, amerykanski ;D