Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam ;)  (Przeczytany 10564 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:50 »
Oj Pascal, Pascal.
Poczytaj najpierw wątki o pedofilii, następnie o nadużyciach finansowych Wts-u, inwestowaniu w broń, potem o NGO, o przeszczepach, gdzie przez CK umarło setki osób, o podejściu CK do krwi, które jest niebiblijne i o ofiarach złożonych na ołtarzu WTS-u, ostracyżmie wobec rodziny, Malawi, Meksyku.

Sam to sprawdż, ale nie tak jak na studium osobistym ze Strażnicą w ręku, tylko sam, bez indoktrynacji, nie poddając się praniu mózgu.

Potem przeczytaj "Kryzys sumienia" i wróć na forum. :)

Poczekaj ze swoimi oskarżeniami wobec osób których nie znasz. Stosujesz wobec nich" pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym porzucasz właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika."
A ad P :)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Pascal

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:51 »
Dlaczego nie wykluczacie z tego forum innych "kolturalnych " ?
Jakie imię objawił Jezus ? No własnie, imię Jehowa czy Ojciec ? Kto posłał Jezusa na ziemie ? Jehowa czyli jego Ojciec czy tylko "ojciec" ? WA może posłał go "Pan" ? Co za bzdury tu klepiecie ;)
Przestańcie szerzyć te herezje jak inne kościoły ! Trochę kultury, trochę myślenia ale podczas czytania zarówno ST  jak i NT .


Offline Hippopotamus

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:53 »
Ty za to jestes bardzo kulturalny, w kościółku nie uczyli ? Nie uczyli kultury i jak walczyć z"sektą świadków Jehowy " Kolejny "kólturalny" chrześcijanin się odezwał ;)

Nie stresuj się tak bo też popadniesz w depresję człowieku ;)
Witaj Pascal. Ja na Twoim miejscu nie wkurzałbym Moysesa, bo może to mieć przykre konsekwencje, a gdy dołączy do niego CEGŁA, to już w ogóle pozamiatane  ;D
Prócz nich po forum zaciekle szarżuje pewien hipopotam nilowy, co w połączeniu z jego masą tworzy zeń śmiertelnie groźnego przeciwnika  ;)
Także lepiej nie prowokować tutejszych userów :)


Offline CEGŁA

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:54 »
Takie są moje refleksje po przeczytaniu paru wątków.
To może zacznijmy od fundamentu - jak Bóg ma na imię ? Jehowa czy może trójca czy może Jezus czy może jeszcze inaczej ?

Też jestem Świadkiem i doszedłem do wniosku, że imię Jehowa to nie imię Boga. Bardziej poprawne jest Jahwe, albo Yahowah - od hawah nie howah. Zobacz co oznaczają w hebrajskim te słowa, a się przerazisz. Zresztą....

w80/21 "Imię Boże w późniejszych czasach":
"Warto wiedzieć, że pierwszym, który oddał Boskie imię jako „Jehowa”, był mnich hiszpański z zakonu dominikanów, Raymundus Martini. W tej formie ukazało się ono w jego książce Pugeo Fidei, wydanej w roku 1270 n.e., a więc ponad 700 lat temu."

...powinno być wymyślił zamiast oddał. Sprytna manipulacja słowem. W starszej publikacji "Aid to Bible Understanding" wydanej przez WTS masz rozszerzoną informację jak to sprytnie ten mnich stworzył z tetragramu słowo Jehowa.

Później ta informacja zanikła i została wypchnięta ze świadomości WTS.

Pascal, masz sumienie wyszkolone na Biblii? To zastanów się czy jest w porządku nazywać Boga imieniem, które wymyślił jakiś mnich, bo mi nie pozwala. Nawet Pan Jezus do swojego Ojca nie zwrócił się ani razu po imieniu. Miał tak ogromny szacunek, że mówił do Boga Ojcze. PNS zawiera imię Jehowa nawet tam gdzie chodzi o Pana Jezusa, nie mówiąc już o tym że żaden z dostępnych manuskryptów nowego testamentu nie zawiera imienia Bożego, nawet tetragramu!

Czy to nie ma znaczenia, jak podkreślał jeden z członków Ciała Przekierowniczego na Brodcasting, że ŚwJ taką przyjęli formę imienia? (wzruszył wtedy ramionami, czyli dał do zrozumienia, że mu to obojętne było). To pomyśl że Bóg zmienił imię Abramowi na Abraham, a Saraj jego żony na Sara. Taka mała zmiana, a jednak to coś znaczyło. To pytam się ponownie czy dla naszego Ojca w niebie ma to znaczenie, że ktoś Jego Święte Własne imię zniekształcił? Z pewnością!

Jak nie dowierzasz to popatrz sobie, kto mógł przyczynić się do powstania tego imienia i używania go. Nie twierdzę, że tak na pewno jest:


A Pan Jezus jest Bogiem, ale nie Wszechmocnym Ojcem, tylko Jego jednorodzonym Synem Bożym. Pozostali aniołowie zostali stworzeni poprzez Syna. Pan Jezus w niebie nigdy nie był na równi z aniołami, nigdy nie był aniołem, był i jest nad całym stworzeniem.
Powiesz no tak ale Pan Jezus jest Bogiem z małej litery. Przykład: pomyśl, że Kowalski ma syna. Czy Syn Kowalskiego Będzie Kowalskim z dużej litery czy kowalskim z małej? To bez sensu. Tylko PNS nazywa Pana Jezusa bogiem z małej.

Może te fimiki Tobie pomogą:



Bez urazy, ale musisz bracie Pascal jeszcze się troszkę doszkolić.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:56 »
12 postów - 1 (słownie: jedno Dietricha polubień) :)
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2016, 13:46 wysłana przez Moyses »


Offline Pascal

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:57 »
Widac taki on "kólturalny", jak nie ma żadnych argumentów to jedyne co może zrobić to wywalić z forum niewygodnych ;)

Zreszta nienawiść czuć tu jak w piekle ;)

Co to błędow u świadków - w innych kościółkach same aniołki ? No nie róbcie z siebie głupszych niż jesteście ;)

Nawet z imieniem Jehowy oszukujecie ludzi że aż naprawdę zal mi was, czy wy kiedykolwiek czytaliście Biblię ? Chyba nie bo raz , że pałacie nienawiścia do świadków to jeszcze nawet nie wiecie Bóg to jehowa a nie jakiś tam wasz ojciec czy pan. Obudźcie się ! ;)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Sierpień, 2016, 12:59 »
Witaj Pascal. Ja na Twoim miejscu nie wkurzałbym Moysesa, bo może to mieć przykre konsekwencje, a gdy dołączy do niego CEGŁA, to już w ogóle pozamiatane  ;D
Prócz nich po forum zaciekle szarżuje pewien hipopotam nilowy, co w połączeniu z jego masą tworzy zeń śmiertelnie groźnego przeciwnika  ;)
Także lepiej nie prowokować tutejszych userów :)
No wykrakałeś!
Ty prorok jesteś? Czy masz objawienia jakieś?
Ale nie jesteś kanałem łączności i jedynym pośrednikiem między Bogiem a ludźami???


Offline CEGŁA

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:04 »
Dlaczego nie wykluczacie z tego forum innych "kolturalnych " ?
Jakie imię objawił Jezus ? No własnie, imię Jehowa czy Ojciec ? Kto posłał Jezusa na ziemie ? Jehowa czyli jego Ojciec czy tylko "ojciec" ? WA może posłał go "Pan" ? Co za bzdury tu klepiecie ;)
Przestańcie szerzyć te herezje jak inne kościoły ! Trochę kultury, trochę myślenia ale podczas czytania zarówno ST  jak i NT .

Niedouczony jesteś bardzo. Pała z "Nauki o Biblii"!!! Imię w dawnych czasach to nie tylko brzmienie tego imienia, ale co kryło się za tym imieniem. Pan Jezus mówiąc: "dałem im poznać Twoje imię" nie miał na myśli jak ono brzmiało, bo tamtejsi ludzie przecież je bardzo dobrze znali, tylko co za nim się kryło.

A Ty Pascal jakie imię sobie wyrabiasz tu na forum?
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Pascal

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:05 »
To raczej wy robicie z siebie jedynych nieomylnych , to może wy jesteście nieomylni jak Franciszek czy Jan Paweł II ?

Cegła - a dlaczego nie Jehowa lub Jahwe - bo ty masz swoje światło ? Co cię nawiedziło ? Trole z tego forum ? Wy tak w ogole jesteście jakąś kastą, religią ? Związkiem Wypędzonych czy kim ?

300 nawiedzonych bo świadkowie wam się nie podobają ? Może popiszemy o idiotyzmach kościoła katolickiego ? Pierwsze z brzegu - Bóg to Jezus. Potężne bluźnierstwo a katole i tak w to wierzą , zresztą jak i wy chyba też.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:06 »
Widac taki on "kólturalny", jak nie ma żadnych argumentów to jedyne co może zrobić to wywalić z forum niewygodnych ;)

Zreszta nienawiść czuć tu jak w piekle ;)

Co to błędow u świadków - w innych kościółkach same aniołki ? No nie róbcie z siebie głupszych niż jesteście ;)

Nawet z imieniem Jehowy oszukujecie ludzi że aż naprawdę zal mi was, czy wy kiedykolwiek czytaliście Biblię ? Chyba nie bo raz , że pałacie nienawiścia do świadków to jeszcze nawet nie wiecie Bóg to jehowa a nie jakiś tam wasz ojciec czy pan. Obudźcie się ! ;)

Będę miła, będę miła, będę miła, będę miła, będę miła............ dobra, nie będę miła.

Pierwsze pisz argumenty, nie atakuj.
Nikt na forum cię nie atakuje, więc nie mam pojęcia skąd masz tyle agresji w sobie i atakujesz.
Wrzuć na luz, złość piękności szkodzi, więc nie szastaj swą urodą.
Z forum usuwani są tylko Ci co nie przestrzegają regulaminu, ale to już kiedyś pisaliśmy innemu użytkownikowi.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Hippopotamus

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:08 »
No wykrakałeś!
Ty prorok jesteś? Czy masz objawienia jakieś?
Ale nie jesteś kanałem łączności i jedynym pośrednikiem między Bogiem a ludźami???
Jak byłem bajtlem to koledzy chodzili za mną i wołali "prorokuj nam", lecz te czasy minęły :)
Dziś na moment stałem się jeno kanałem łączności między elitą forum a Am-Haarec  ;D


Offline CEGŁA

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:09 »
Po pierwsze to forum o tym co wyprawia WTS. I sobie to zapamiętaj.
Po drugie nie obrażaj innych, bo widać że Duch Boga Ciebie nie prowadzi.
Po trzecie jesteś niedouczony niestety, patrzysz przez pryzmat WTS a to błąd.
Po czwarte nie ma sensu tu rozmawiać i obrażać inne wyznania.

Mam do Ciebie Pytanie Pascal. Czy darzysz jeszcze zaufaniem Ciało Kierownicze czy też Niewolnika Wiernego?
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:09 »
Może popiszemy o idiotyzmach kościoła katolickiego ? Pierwsze z brzegu - Bóg to Jezus. Potężne bluźnierstwo a katole i tak w to wierzą , zresztą jak i wy chyba też.

To forum o Świadkach Jehowy, a nie Katolikach.

Nie życzę sobie żebyś używał słowa 'katole'.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Pascal

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:10 »
Miłym być ? Jehowa nie zawsze był miły dla odstępców, Jezus ostro ganił czy to faryzeuszy czy innych bluźnierców.

Nie można być obojętnych na to co tu czytam. Stek kłamstw i to niby oparte na Biblii.

Cegłówkę już zmieszaliscie z betonem i też ma widać swoje "wizje".

Jak widze już z Boga Jehowy zrobiliście "ojca". Szkoda słów.

Pocieszeniem jest to , że tych historycznych "300" też polegli ;)


Offline Kamil

Odp: Witam ;)
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Sierpień, 2016, 13:15 »
PNŚ jest bardzo złym przekładem ponieważ zostało tam wydrukowane imię Boże tam gdzie go nie ma w manuskryptach i dzieki temu szeregowy świadek akceptuje NT od strzała. A tymczasem nie da się zaakceptować NT w formie oryginalnej ponieważ tam ani raz nie pada imię Jahwe.