Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy religię wymyślili ludzie?  (Przeczytany 21053 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Sierpień, 2018, 12:16 »
Roszado!
Ja stanowczo protestuje, jako osoba, ktora odrzuca calkowicie RELIGIJNE koncepcje Boga (jestem na 100% przekonana, ze koncepcja Boga jak go przedstawiaja religie jest nieprawdziwa
Twoja wola.
To pokaż koncepcję Boga prawdziwego.

Mi moja koncepcja bardziej odpowiada niż Twoja filozoficzna. :-\
Cytuj
Aby wiedziec jakich  form duchowosci doswiadczaja osoby niewierzace , trzeba najpierw niewierzacym zostac
Ateizmem interesowałem się gdy na chleb mówiłeś jeszcze bep.
Do dziś mam w domu książki: Tylocha, Kosidowskiego, Poniatowskiego, Kellera, Filipiaka. Wszystko to ateistyczni polscy apologeci. Niektórzy z nich to ex księża.
Dzisiejsi ateiści, jak widzę, nic nowego nie wymyślili. Powtarzają te komunistyczne brednie swych poprzedników.
Z Dawkinsem się zapoznałem, bo jak pisałem, przynajmniej z tej racji, że moje nazwisko figuruje w tej książce.
Nic odkrywczego nie napisał. Czytałem opracowania krytyczne. Wypunktowano go że hej. A błędy teologiczne jakie robi, opisując chrześcijaństwo, to na poziomie szkoły podstawowej.

Czekamy na kolejnego nowego apologetę ateistycznego. :)

Mam kolegę który zawodowo zajmuje się polemiką z ateizmem. Jestem na bieżąco. :)


Offline Safari

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Sierpień, 2018, 16:52 »
Twoja wola.
To pokaż koncepcję Boga prawdziwego.

Ale po co? Ja nie mam potrzeby gloszenia zadnego Boga.
Nie mam potrzeby glosic ateiznmu czy agnoscytyzmu.
Nie mam potrzeby nikogo do niczego przekonywac.

Zareagowalam na twoj poprzedni post.

Moja filozofia jak slusznie zauwazyles - jest moja filozofia 😂 I juz. Tez sie ciagle zmienia wraz ze mna.

Mam tysiace powodow DLA ktorych odrzuca koncepcje Boga stworzone przez religie.

Ale mam tez przestrzen DLA tych co chca wierzyc. Jedyne na co reaguje, to gdy przebrzmiewa przez ludzi nutka wyzszosci.

Jak wtedy, gdy powiedzialam, ze nie wierze w Boga a wierzaca Pani wyznania katolickiego wykrzyknela: "To Pani jest gorsza niz Oni (Swiadkowie Jehowy) Pani jest najgorsza ze wszystkich".

Mnie to nie rusza, ale wiesz Roszado, to troche smieszne DLA mnie gdy ktos tak reagujacy na innego czlowieka uwaza siebie za chrzescijanina i nasladowce Jezusa. Gdzie Tu milosc do blizniego?
😀
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Roszada

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Sierpień, 2018, 17:47 »
Cytuj
Ale po co? Ja nie mam potrzeby gloszenia zadnego Boga.
Nie mam potrzeby glosic ateiznmu czy agnoscytyzmu.
Nie mam potrzeby nikogo do niczego przekonywac.
No to temat zamknąć.

Ja kocham wszystkie kobietki, jeśli się da. :)
Niektóre nie chcą być kochane i są bardzo cięte. Np. Julia7. :-\


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Sierpień, 2018, 18:46 »


Ateizmem interesowałem się gdy na chleb mówiłeś jeszcze bep


Mam kolegę który zawodowo zajmuje się polemiką z ateizmem. Jestem na bieżąco. :)



 ;D ;D ;D Rozbawiles mnie Roszado ...
 Tak sie sklada , ze jestesmy  z tego samego rocznika  , 59 o ile sie nie myle ,  a wiec Twoje  popisywanie sie wiekiem nie robi na mnie wrazenia ...

Co do ateizmu ... Interesowanie sie ateizmem i bycie ateista to nie to samo ...

Artykuly Twojego kolegi czytywalem ( przypuszczam , ze masz J . Lewandowskiego na mysli ) i  uwazalem je za ciekawe  i logicznie  przedstawione .
Podobnie jest z reszta  z argumentami ateistow .

To jest ciekawe , ze poruszajac sie w obrebie tej samej logiki  mozna uzasadnic dwie przeciwstawne tezy (ateizmu i teizmu ) nie  popadajac przy tym w logiczne sprzecznosci .
Wyglada na to , ze  decyzja zostania wierzacym  lub niewierzacym  ma niewiele z  logika wspolnego .

Antropolodzy  i socjolodzy  wskazuja  czesto na znaczenie procesu wychowawczego  , kiedy to rodzice  od najmlodszych juz lat ksztaltuja w dzieciach  przekonanie , ze ich swiatopoglad  jest czyms  waznym .
I to pozostaje  czesto na cale zycie .



Moja filozofia jak slusznie zauwazyles - jest moja filozofia 😂 I juz. Tez sie ciagle zmienia wraz ze mna.



Safari , podoba mi sie bardzo  to zdanie .  Moge sie pd nim podpisac  obiema rekami  :) Pzdr.


Offline Roszada

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Sierpień, 2018, 18:55 »
A skąd wiesz czy nie miałem zamiaru zostać ateistą?
Masz takie informacje?
Po co kupowałem i czytałem książki ateistyczne? By umacniać wiarę w Jezusa?
Już nie rób z siebie takiego ateisty, że nikt nie może się równać w swej niewierze.
W każdym razie tymi kwestiami zajmowałem się wiele, wiele lat temu. I mogłeś rzeczywiście wtedy jeszcze być w powijakach ateizmu. Wiek tu nie ma znaczenia.


Offline sawaszi

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Sierpień, 2018, 19:13 »
Okiem sceptyka ...

Najpierw cytat z Wiki :

Badania archeologiczne

"Archeolodzy umiejscawiają Sodomę i Gomorę na dnie Morza Martwego bądź utożsamiają z ruinami miast występującymi na jego wschodnim (jordańskim) wybrzeżu. Najbardziej prawdopodobnymi miejscami położenia Sodomy i Gomory są odpowiednio stanowiska archeologiczne: Bab edh-Dhra[2] oraz Numeira[3]. Możliwe, że obie osady zostały zniszczone przez katastrofy naturalne, których gwałtowność dała początek opowieści biblijnej.

W Izraelu w pobliżu południowej części wybrzeża Morza Martwego znajduje się wzgórze Sodom, które wyróżnia się budową geologiczną – prawie w całości zbudowane jest z halitu (soli kamiennej). Z powodu erozji nastąpiło rozdzielenie masywu. Jeden z oddzielonych filarów nazwany jest potocznie „żona Lota”. "

I tyle wiadomo  NA PEWNO  o Sodomie i  Gomorze !
Cala reszta to domysly i spekulacje.

A gadanie o katastrofie nuklearnej  i zniszczeniu  tych  biblijnych miast  przez jakis  ufoludkow  to kiepskie  SF .
 
Wika nie jest autorytetem naukowym (tam pisze kto chce -i udowadnia swoje tezy) mnie ta E -'klopedia' - nie przekonuje , ale jest ciekawym zródłem info .
A jak myślisz - dla czego jest na tym świecie tyle wyznań i religii ? (Ateizm to także wyznanie) ..
Wytłumacz mi .


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Sierpień, 2018, 19:18 »
Mi moja koncepcja bardziej odpowiada niż Twoja filozoficzna. :-\Ateizmem interesowałem się gdy na chleb mówiłeś jeszcze bep.
Do dziś mam w domu książki: Tylocha, Kosidowskiego, Poniatowskiego, Kellera, Filipiaka. Wszystko to ateistyczni polscy apologeci. Niektórzy z nich to ex księża. Z Dawkinsem się zapoznałem, bo jak pisałem, przynajmniej z tej racji, że moje nazwisko figuruje w tej książce. Mam kolegę który zawodowo zajmuje się polemiką z ateizmem. Jestem na bieżąco. :)

Jadą po tobie troszkę w tym wątku, a prawda jest taka, że brzmisz jak całkiem sensowny teista, który odrobił zadanie domowe. Niektórzy wyobrażają sobie chyba, że jedyny wierzący którego mogą zaakceptować, to ten który niemalże przeprasza za to w co wierzy, kładzie uszy po sobie i idzie w awangardzie postępu, byle tylko dostać parę punktów od progresywistów.

Ateiści za swoje poglądy nie przepraszają, ty też nie musisz. A gdybyś zaczął, to znak, że pora przestać być teistą, bo stajesz się wydmuszką. Trzymasz się własnego światopoglądu po zadaniu sobie trudu i wysłuchaniu każdej ze stron? Szacunek z mojej strony.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2018, 19:29 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Roszada

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Sierpień, 2018, 19:25 »
Tak naprawdę to nie wiem czemu czasem włażę w wątki ateistów.
Niech sobie tam dłubią, co chcą.
Pewnie diabeł mnie czasem podkusi, by im coś podrzucić. :)

Ja nie szerzę tak teizmu, jak oni ateizm.
Zresztą uważam, że to forum nie powinno zajmować się ani jednym, ani drugim.
Owszem opisywać zjawisko, jako występujące wśród exŚJ, ale nie jako model życia exŚJ.
Gorszy to wielu wybudzających się. :-\
Wiara i niewiara na forum, to prywatna sprawa każdej osoby.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Sierpień, 2018, 19:37 »
Jadą po tobie troszkę w tym wątku  (...)


 Nikt po nikim nie jedzie ... Po prostu wymieniamy argumenty . A ze Roszada ma dosyc "ofensywny" styl  prezentowania swojej religijnosci  to  zaczyna dzialac  3 -cia zasada dynamiki Newtona . (jak kto zapomnial : akcja rowna sie reakcji ) ;D

Ja sam szanuje  przemyslany  i rozsadny swiatopoglad , czy religijny czy ateistyczny .


Offline Roszada

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Sierpień, 2018, 19:41 »
W reklamowanej historii exŚJ napisałem:

Cytuj
Byli Świadkowie Jehowy w Polsce nie tworzą religii, ale zróżnicowany ruch skupiający: wyznawców chrześcijaństwa (należących i nie należących do kościołów), innych religii oraz osoby o nastawieniu ateistycznym i agnostycznym.
Cytuj
  Uczestnicy forum podejmują akcje, o których wspomniano w notatce z nieistniejącego hasła z Wikipedii (patrz powyżej). Działalność ich ma raczej charakter społeczny i edukacyjny, a nie religijny (dla każdego z nich religia jest prywatną ich sprawą).

Czytaj więcej na: http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/byli-swiadkowie-jehowy-w-polsce-na-wikipedii-i-ich-skrotowa-historia,1095.htm

Tego chciałbym się trzymać.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Sierpień, 2018, 19:41 »
A ze Roszada ma dosyc "ofensywny" styl  prezentowania swojej religijnosci

Nie bardziej ofensywny niż ateiści i krytycy Jehowych. Tak naprawdę wszystkie strony mają bardzo podobny temperament i się uzupełniają. I dobrze. Nie ma nic bardziej żałosnego, niż teista idący na kompromisy tak daleko posunięte, że z wiary nic już nie pozostaje oprócz kilku humanistycznych frazesów, po cholerę komu taka wiara? Lubię gdy każdy faktycznie żyje tym na co się powołuje. A gdy faktycznie czymś żyjesz, to o to walczysz.


Offline sawaszi

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #56 dnia: 03 Sierpień, 2018, 20:02 »
Wyobrażacie sobie ludzie - co by to było na Ziemi gdyby "naczelne" zwierzęta ,także posiadały płaty czołowe w mózgu ?
Ale by się działo (Homo Sapiens) chyba by tego nie przetrwał - a może by całkiem oszalał .. ::):P
To tylko taka moja 'dygresja'  :D


Offline gangas

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #57 dnia: 03 Sierpień, 2018, 21:26 »
Roszada jak zwykle niezawodny ze swoimi nadnaturalnymi odczuciami. Kiedyś takich zamykano w zakładzie, gdzie noszą szpiczaste kaptury;

cyt;Ciekawe czy na grobowych deskach też będziecie się na Dawkinsa powoływać?
Dla mnie on taki sam mądry w sprawach Bożych jak ja. :)
Ja mam przynajmniej doświadczenia ponadnaturalne, a gościu nie miał nic.
Jak więc mogę mu wierzyć?

Jak można wierzyć Roszadzie, że ma takie odczucie? Może za mało zjadł, albo za dużo wypił?.
Na szczęście nie widzi moich postów więc nie odpowie a szkoda.  :-[ :-[ :-[ :-[
A nie on igniruje ale podgląda. Uwaga START!!!!
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline sawaszi

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #58 dnia: 03 Sierpień, 2018, 21:46 »
gangas - powiadają Norwedzy ,że w Fillandi pojawił znów św. Mikołaj i rozdaje prezenty - każdemu po lodzie (bo upały straszne w całej Europie) .
Kurcze - ale ten św. Mikołaj ma teraz wiele pracy - to najwyrazniej jego poświęcenie.
A tak po za tym - co tam u Ciebie bracie "gangas" słychać ? . Pozdro.


Offline gangas

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Sierpień, 2018, 22:03 »
gangas - powiadają Norwedzy ,że w Fillandi pojawił znów św. Mikołaj i rozdaje prezenty - każdemu po lodzie (bo upały straszne w całej Europie) .
Kurcze - ale ten św. Mikołaj ma teraz wiele pracy - to najwyrazniej jego poświęcenie.
A tak po za tym - co tam u Ciebie bracie "gangas" słychać ? . Pozdro.


Wszystko fajnie. Gdańsk zasrany. Nad morzem sinica. Czarna Hańcza zafekowana - ale nie ma katastrofy. W wawie upały przemiennie z burzami. Porzeczki po 60 gr. i agrest też. Premier ' śpiąca królewna' rozdaje wszystkim. Może parę zeta wrzuci na forum Swiadkowie Jehowy w Polsce - forum dyskusyjne - katolicka tuba w twoim domu ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.