Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy religię wymyślili ludzie?  (Przeczytany 21066 razy)

Offline sawaszi

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #60 dnia: 03 Sierpień, 2018, 22:23 »

Wszystko fajnie. Gdańsk zasrany. Nad morzem sinica. Czarna Hańcza zafekowana - ale nie ma katastrofy. W wawie upały przemiennie z burzami. Porzeczki po 60 gr. i agrest też. Premier ' śpiąca królewna' rozdaje wszystkim. Może parę zeta wrzuci na forum Swiadkowie Jehowy w Polsce - forum dyskusyjne - katolicka tuba w twoim domu ;D ;D ;D
 
Ale humor Ci dopisuje (jak widzę to) - polewaj więcej wody na to forum - bo ludzie są spragnieni (humoru) . :D
Pozdrówka dla Gdańska i okolic . :)
Ps. -taki klimat już na całej Ziemi (sie chrzani) - Taka Przyroda.  :P
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2018, 22:29 wysłana przez sawaszi »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #61 dnia: 03 Sierpień, 2018, 22:31 »
 
A jak myślisz - dla czego jest na tym świecie tyle wyznań i religii ? (Ateizm to także wyznanie) ..
Wytłumacz mi .

 NIE WIEM !   Jedyne co znam to pare hipotez , ktore omwialismy juz  w watku .
Mnie przekonuje najbardziej  Dawkins .


Offline Safari

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #62 dnia: 03 Sierpień, 2018, 22:36 »
No to temat zamknąć.

Ja kocham wszystkie kobietki, jeśli się da. :)
Niektóre nie chcą być kochane i są bardzo cięte. Np. Julia7. :-\


Mam potrzebe wyrazania tego co mysle, zamkne temat jak uznam to za stosowne, ale dziekuje za porade 😉.

Nie wiem ale mam jakies mieszkaniem uczucia wzgledem slowa "kobietki". W kazdym razie czuje sie bardziej kobietà niz kobietkà.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline gangas

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #63 dnia: 03 Sierpień, 2018, 22:38 »
odp dla sawazi;

Tak z doskoku. Jeszcze pare dni i wypoczynek nad morzem  nie tam jakimś Adriatykiem oceanem. Prawdziwym ciepłym, z  glonami, sinicą, parawanami i klapkami kubota, Sebiksami i Karynami z małymi Rogerkami. Nie było mnie przez chwilę, bo ćwiczyłem wstawanie o 4 rano demontaż i zakopywanie w piasku już stojących a rozstawianiem swojego, jedynie słusznego.
Kładziesz w środku kilka kości kupionych w mięsnym i na środku biblię. Wierz mi, nikt się nie waży ruszyć tego parawanu. Nie dziękuj. ;) ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2018, 22:39 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Safari

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #64 dnia: 03 Sierpień, 2018, 22:41 »
Nie moge znalezc a chcialam zacytowac. 😁 "Ateizm to jest wyznanie." 😃

Jak? Dlaczego?  (Ok nie musimy robic off topa, ale chcialam to podkreslic Bo mnie to rozbawilo.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2018, 22:43 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline gangas

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #65 dnia: 03 Sierpień, 2018, 22:48 »
Nie moge znalezc a chcialam zacytowac. 😁 "Ateizm to jest wyznanie." 😃

 Dobre, you made my day 😂😂

Nie musisz szukać. Ateizm, to wyznanie niewiary podobnie jak wyznanie wiary, przez ludzi wierzących.
I słusznie, skoro ateiści mogą obrażać uczucia wierzących, podobnie wierzący w te brednie obrażają niewierzących dalej zwanych ateistami i ich logikę.
Biały zawsze obraża czarnego, ale w drugą stronę to juz nie działa. Tak mi się przypomniało  ;D ;D ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #66 dnia: 03 Sierpień, 2018, 23:01 »

Nie wiem ale mam jakies mieszkaniem uczucia wzgledem slowa "kobietki". W kazdym razie czuje sie bardziej kobietà niz kobietkà.
Kobietki to takie delikatne. :)
Jak chcesz być kobietą to zapamiętam. :-\


Offline sawaszi

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #67 dnia: 03 Sierpień, 2018, 23:02 »
NIE WIEM !   Jedyne co znam to pare hipotez , ktore omwialismy juz  w watku .
Mnie przekonuje najbardziej  Dawkins .

Tak - naprawde to nikt nie jest taki pewny swego rozumowania .
Tylko głupiec powie , że wszystko rozumie i wie (doskonale) .
odp dla sawazi;

Tak z doskoku. Jeszcze pare dni i wypoczynek nad morzem  nie tam jakimś Adriatykiem oceanem. Prawdziwym ciepłym, z  glonami, sinicą, parawanami i klapkami kubota, Sebiksami i Karynami z małymi Rogerkami. Nie było mnie przez chwilę, bo ćwiczyłem wstawanie o 4 rano demontaż i zakopywanie w piasku już stojących a rozstawianiem swojego, jedynie słusznego.
Kładziesz w środku kilka kości kupionych w mięsnym i na środku biblię. Wierz mi, nikt się nie waży ruszyć tego parawanu. Nie dziękuj. ;) ;)
 
I mucha nie siada - na to ?
Zaprawdę - nie ma takiego 'lewara' - lub owada, który by do tego usiadł i pożywał (taki pokarm) ..
Nie przejmuj się i tak "będziesz w raju" .  :)
- w takim sobie wymarzonym .
Pewien filozof powiedział - "to o czym marzysz - maże w końcu okazać się twą rzeczywistością" .
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2018, 23:12 wysłana przez sawaszi »


Offline gangas

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #68 dnia: 03 Sierpień, 2018, 23:17 »

I mucha nie siada - na to ?
Zaprawdę - nie ma takiego 'lewara' - lub owada, który by do tego usiadł i pożywał (taki pokarm) ..
Nie przejmuj się i tak "będziesz w raju" .  :)
- w takim sobie wymarzonym .
Lubię to


Nie przejmuj sie I Ty Będziesz mógł Zyć Wiecznie W Raju Na Ziemi. Oglądam właśnie reklamę o leku na żylaki odbytu. Poczekam jeszcze na suchą psiochę i na infekcję publiczną potem idę spać :o :o :o :o :o :o bajo
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline sawaszi

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #69 dnia: 03 Sierpień, 2018, 23:38 »
Nie obrażaj się na mnie - dobrego życia Ci życzę - i mniej bólu .
Jak powiadają starzy górale "dobrej żonki i pełnego trzosu" . :) :).


Offline Safari

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #70 dnia: 04 Sierpień, 2018, 08:21 »
Nie musisz szukać. Ateizm, to wyznanie niewiary podobnie jak wyznanie wiary, przez ludzi wierzących.
I słusznie, skoro ateiści mogą obrażać uczucia wierzących, podobnie wierzący w te brednie obrażają niewierzących dalej zwanych ateistami i ich logikę.
Biały zawsze obraża czarnego, ale w drugą stronę to juz nie działa. Tak mi się przypomniało  ;D ;D ;D ;D ;D


Ah. Myslalam ze uzyles tego slowa w znaczeniu "religia/wyznanie" I to mnie rozbawilo. Dzieki za wyjasnienie.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline miranda

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #71 dnia: 04 Sierpień, 2018, 09:32 »
A co to jest religia ?

Religie tworzą ludzie . Czym innym jest religia a czym innym jest sama wiara w Boga. Jeśli ktoś wierzy w to, ze Bóg stworzył wszechświat a na dodatek potwierdzenie tego znajduje w Biblii to taki ktoś szuka tej prawdziwej religii, których na tej ziemi ludzie potworzyli mnóstwo.
Jak to powiedział Jezus : Rzekła do Niego kobieta: «Panie, widzę, że jesteś prorokiem. Ojcowie nasi oddawali cześć Bogu na tej górze, a wy mówicie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie należy czcić Boga». Odpowiedział jej Jezus: «Wierz Mi, kobieto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca. Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów. Nadchodzi jednak godzina, owszem, już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie». Rzekła do Niego kobieta: «Wiem, że przyjdzie Mesjasz, zwany Chrystusem. A kiedy On przyjdzie, objawi nam wszystko». Powiedział do niej Jezus: «Jestem nim Ja, który z tobą mówię». J 4


Tusia

  • Gość
Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #72 dnia: 04 Sierpień, 2018, 10:50 »
A co to jest religia ?

Świadkowie Jehowy o religii:


Rząd, wyd.1928, str.154


str.44


str.45


str.46


Prawda was wyswobodzi, wyd.1946, str.295


Strażnica 1 sierpnia 1999, str.9







Rocznik Świadków Jehowy 1994, str.246

http://piotrandryszczak.pl/religia.html


Offline miranda

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #73 dnia: 04 Sierpień, 2018, 10:56 »
Świadkowie Jehowy o religii:

Zgadzam się z tym. Jezus nie zakładał żadnej religii. Dlatego słusznie świadkowie Jehowy mówią o sobie  jako o organizacji Boga a nie o jakiejś religii.


Offline Roszada

Odp: Czy religię wymyślili ludzie?
« Odpowiedź #74 dnia: 04 Sierpień, 2018, 11:02 »
To organizacja ludzka zarejestrowana jako korporacja: Towarzystwo Strażnica.
Biznesowa na dodatek, jak sama o sobie pisała.