Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Prześladowanie Świadków Jehowy!  (Przeczytany 8109 razy)

Mario

  • Gość
Prześladowanie Świadków Jehowy!
« dnia: 20 Kwiecień, 2015, 22:29 »
Świadkowie Jehowy są prześladowani. Wie to każde ich dziecko. Jest to wręcz doktryna ponieważ na tych prześladowaniach bazują ich nauki takie jak choćby uznanie w oczach Jehowy za naśladownictwo Jezusa,który powiedział , że " Nie jest większy uczeń od Mistrza ".


Ale , w większości krajów cywilizacji zachodniej , Świadkowie Jehowy żyją w państwach o wysoce rozwiniętej tolerancji. Często są to kraje chrześcijańskie.  Ale Świadkowie Jehowy zawsze znajdą sposób żeby pokazać , iż nawet w takich komfortowych warunkach są prześladowani. Przecież tylko oni są w ciągłej nagonce. To ich się krytykuje. To przeciwko nim występują odstępcy.
I w mediach czepiają się. A dodatkowo ile to razy rodzina jest wrogiem dla prozelitów świadkowych.   Świadek Jehowy musi być prześladowany , bo to świadczy o błogosławieństwie Bożym.


Prześladowania... Co maja powiedzieć ci chrześcijanie, którzy naprawdę giną za swoją wiarę? A giną codziennie! W imię Jezusa. Jako jego uczniowie. Media nawet nie wspominają do jakiej denominacji należą. Umierają bezimiennie  i bez fanfar.


Jako przykład podaję aktualne zdjęcie z rozstrzelania egipskich chrześcijan , którzy nie chcieli przyjąć Islamu.


Jak myślę o tym wszystkim , nie mogę spokojnie spać - świat jest chory. Ta masakra to tylko kropla w morzu niepotrzebnej śmierci ludzi różnych wyznań i religii.


Źródło: [/size]Christians Accept Execution Rather Than Islam[/color][/size] by Raymond Ibrahim on April 19, 2015[/color]


Offline Magda

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 356
  • Polubień: 449
  • https://www.youtube.com/watch?v=clS6USdnB58
Odp: Prześladowanie Świadków Jehowy!
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień, 2015, 17:00 »
U moona jest podobnie. Już Moon był prześladowany, cierpiał wprost okropnie, nie spał itd. Częściowo jest to prawda, ponieważ przeżył wojnę koreańską. Sęk w tym, że Ruch dodaje mnóstwo faktów, których nie można sprawdzić a które rzekomo mają potwierdzić te prześladowania. Kościół też jest "prześladowany" co moim zdaniem powoduje konsolidację grupy i daje efekt oblężonej twierdzy. I w sumie o to właśnie chodzi. Inna sprawa, że wiele krajów nie pozwala na działanie Ruchu na ich terenie. Na przykład "Prawdziwa matka" nie może wjechać do Niemiec a we Francji kościół jest zdelegalizowany. Co sprawia, że wyznawcy mają argument co do prześladowań.

Jestem bardzo ciekawa jak się sprawa ma ze ŚJ w tej kwestii, czy gdzieś w Europie nie wolno im działać?

jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, żeby było prawdziwe to jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe
https://www.youtube.com/watch?v=H_a46WJ1viA
https://www.youtube.com/watch?v=UoavV7D74BU


Offline gedeon

Odp: Prześladowanie Świadków Jehowy!
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień, 2015, 17:51 »
Nie wiem jak jest teraz ale we Francji nie mieli prawnej legalizacji. Mam tam znajomego to zapytam.


Offline Magda

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 356
  • Polubień: 449
  • https://www.youtube.com/watch?v=clS6USdnB58
Odp: Prześladowanie Świadków Jehowy!
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień, 2015, 18:28 »
Zapytaj, jeśłi możesz.
To możliwe bo Francja ma bardzo restrykcyjne prawo jeśli chodzi o wyznania.
jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, żeby było prawdziwe to jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe
https://www.youtube.com/watch?v=H_a46WJ1viA
https://www.youtube.com/watch?v=UoavV7D74BU


Offline Fantom

Odp: Prześladowanie Świadków Jehowy!
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 10:35 »
Jestem pelen podziwu dla tych osob co zginely nie chcac przyjac Islamu.Mowa jest o chrzescijanach,czyli wrzucono wszystkich do tego ssamego worka:katolikow,protestantow i jeszcze zapewne jakis innych.Skoro SJ sa wszedzie to malo prawdopodobne aby we wszystkich tych masakrach na chrzescijaninach mialo zabraknac rowniez SJ.Wiadomosci jakie do nas docieraja nie precyzuja z jakich kosciolow pochodzili wszyscy ci zamordowani chrzescijanie.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Mario

  • Gość
Odp: Prześladowanie Świadków Jehowy!
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 11:00 »
Jestem pelen podziwu dla tych osob co zginely nie chcac przyjac Islamu.Mowa jest o chrzescijanach,czyli wrzucono wszystkich do tego ssamego worka:katolikow,protestantow i jeszcze zapewne jakis innych.Skoro SJ sa wszedzie to malo prawdopodobne aby we wszystkich tych masakrach na chrzescijaninach mialo zabraknac rowniez SJ.Wiadomosci jakie do nas docieraja nie precyzuja z jakich kosciolow pochodzili wszyscy ci zamordowani chrzescijanie.

Mylisz się fantom. Po 1: Św J od razu informują o wszelkich działaniach w ich kierunku i nie omieszkaliby również poinformować o tym , że ktoś  z ich grona zginął za wiarę. , po 2. Św J w krajach muzułmańskich są zachęcani do odcinania się od chrześcijaństwa w razie przesłuchania czy uwięzienia,czyli nie identyfikują się z chrześcijanami, po 3. Media opisując takie sytuacje mają na myśli osoby jawnie utożsamiane z chrześcijaństwem a religia Św J nie jest uznawana ze kościół chrześcijański .


Offline Fantom

Odp: Prześladowanie Świadków Jehowy!
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 11:14 »
po 1 z tego co wiem nie zawsze TS informowalo od razu o przesladowaniach czy smierci.Czasem info pojawialo sie z dosc znacznym poslizgiem ,po 2 jezeli SJ nie zyja w komunach tylko sa zwyklymi mieszkancami wiosek czy miast nie maja wiedzy kiedy muzulmanie zaatakuja ,aby miec czas na jakiekolwiek odciecie ssie od czegokolwiek.Atak jest nagly ,a media nie podaja czy Muzulmanie pytaja sie o wyznanie tylko czy jestes wyznawca Islamu czy chrzescijanstwa. po 3 nie wiemy co media maja na mysli,bo nie wyrazaly w tej materii swojej opini kogo uwazaja za chrzescijan .Religia SJ nie jest uznawana za chrzscijan nie przez wszystkie koscioly.Media nawet moga nie zdawac sobie z tego sprawy jak poszczegolne wyznania okreslaja inne.
 Ogladam prawie wszystkie newsy i czytam prawie wszystko w tym temacie i nie spotkalem sie z opinia kogo te media uwazaja za chrzescijan.
 Jezeli nie dzialaja oficjalnie w Egipcie to takie dane moga byc dlugo trzymane w tajemnicy.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2015, 11:20 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Roberta1

  • Gość
Odp: Prześladowanie Świadków Jehowy!
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 11:23 »
po 1 z tego co wiem nie zawsze TS informowalo od razu o przesladowaniach czy smierci.
A właśnie, że nie bo o śmierci niektórych członków CK to dłuuugo się nie informuje, chyba nawet i z rocznym opóźnieniem.


Mario

  • Gość
Odp: Prześladowanie Świadków Jehowy!
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 11:23 »
po 1 z tego co wiem nie zawsze TS informowalo od razu o przesladowaniach czy smierci.Czasem info pojawialo sie z dosc znacznym poslizgiem ,po 2 jezeli SJ nie zyja w komunach tylko sa zwyklymi mieszkancami wiosek czy miast nie maja wiedzy kiedy muzulmanie zaatakuja ,aby miec czas na jakiekolwiek odciecie ssie od czegokolwiek.Atak jest nagly ,a media nie podaja czy Muzulmanie pytaja sie o wyznanie tylko czy jestes wyznawca Islamu czy chrzescijanstwa. po 3 nie wiemy co media maja na mysli,bo nie wyrazaly w tej materii swojej opini kogo uwazaja za chrzescijan .Religia SJ nie jest uznawana za chrzscijan nie przez wszystkie koscioly.Media nawet moga nie zdawac sobie z tego sprawy jak poszczegolne wyznania okreslaja inne.
 Ogladam prawie wszystkie newsy i czytam prawie wszystko w tym temacie i nie spotkalem sie z opinia kogo te media uwazaja za chrzescijan.

Fantom próbujesz na siłę coś udowodnić. 1.Chrześcijanie w krajach muzułmańskich giną prawie każdego dnia. Od wielu lat. Coś TS ma duże spóźnienie. 2. to co napisałeś to nieznajomość faktów. Ludzie wybierani do odstrzału ( chrześcijanie ) są ściśle selekcjonowani i sprawdzani przez pewien czas a miejscowa ludność piętnuję ich od dłuższego czasu. Św J nie są piętnowani na ogół.  3. Kościół Św J nie jest uznawany za kościół chrześcijański nie tylko przez inne kościoły ale również autorytety świeckie.


Offline Fantom

Odp: Prześladowanie Świadków Jehowy!
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 11:38 »
Nie chwal dnia przed zachodem slonca.Poczekajmy jeszcze a bedziemy wiedziec lub nie czy byli zamordowani. Czyzby ISIS wiedzial ze SJ to nie chrzescijanie i mieli by ich nie zabijac?Wyobrazam sobie taka sutuacje.Wpada ISIS do wioski ,stawia wszystkich pod sciane i pyta sie najpierw kto jest muzulmaninem.Zglaszajacy sie ida na bok.Poostalych pytaja sie czy sa chrzescijaninami i zadaja dodatkowe pytanie czy sa wsrod nich wierzacy w Jezusa ale nie uznawani przez inne wyznanie za chrzescijan.Wtedy wysteepuja SJ i mowia:My uwazamy sie za chrzescijan ale inni nas za takich nie uwazaja,czy w takim razie nie musimy przechodzic na islam i dalej wierzyc w Jezusa.Ci z ISIS mowia ok,skoro wierzycie  w Jezusa a inni nie uwazaja wazs za chrzzescijan to darujemy wam zycie.Nie musicie byc muzulmanami.
 To chyba musialo by wygladac w ten sposob.
 Mi sie wydaje ze Ty na sile prubujesz cos udowodnic.Do kazdego ze swoich 3 punktow nie podales zrodla.Ty tak tylko uwazasz.Podaj jakies info co do tego ze ISIS oszczedza SJ.Jezeli takiego nie podasz uznaje to za Twoje przypuszczenia.Czy masz wiedze o tym ze ISIS tylko SJ tak traktuje czy moze jeszcze jakies inne nie muzulmanskie wyzznanie?
Tak samo inne autorytety i wyznania uznaja ich za chrzescijan.Podejrzewam ze ISIS rowniez ,a reoporter stacji ,ktory jest w terenie nia ma wiedzy na ten temat czy ktos kto wierzy w Jezusa jest chrzecijaninem czy nie.
 Z tego co mi wiadomo to dzialaja w Egipcie i innych islamskich krajach nielegalnie,wiec towje stwierdzenie,że na ogoł nie sa pietnowani dla mnie jest nielogiczne.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2015, 11:46 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline gedeon

Odp: Prześladowanie Świadków Jehowy!
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 11:55 »
Fantom, prawdą jest to że giną ludzie i to nie jest fajne. Tylko dlaczego za wszelka cenę chcesz zrobić z ŚJ męczenników, Mario dokładnie to wyjaśnił....a TY swoje.


Mario

  • Gość
Odp: Prześladowanie Świadków Jehowy!
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 22:12 »
Nie chwal dnia przed zachodem slonca.Poczekajmy jeszcze a bedziemy wiedziec lub nie czy byli zamordowani. Czyzby ISIS wiedzial ze SJ to nie chrzescijanie i mieli by ich nie zabijac?Wyobrazam sobie taka sutuacje.Wpada ISIS do wioski ,stawia wszystkich pod sciane i pyta sie najpierw kto jest muzulmaninem.Zglaszajacy sie ida na bok.Poostalych pytaja sie czy sa chrzescijaninami i zadaja dodatkowe pytanie czy sa wsrod nich wierzacy w Jezusa ale nie uznawani przez inne wyznanie za chrzescijan.Wtedy wysteepuja SJ i mowia:My uwazamy sie za chrzescijan ale inni nas za takich nie uwazaja,czy w takim razie nie musimy przechodzic na islam i dalej wierzyc w Jezusa.Ci z ISIS mowia ok,skoro wierzycie  w Jezusa a inni nie uwazaja wazs za chrzzescijan to darujemy wam zycie.Nie musicie byc muzulmanami.
 To chyba musialo by wygladac w ten sposob.
 Mi sie wydaje ze Ty na sile prubujesz cos udowodnic.Do kazdego ze swoich 3 punktow nie podales zrodla.Ty tak tylko uwazasz.Podaj jakies info co do tego ze ISIS oszczedza SJ.Jezeli takiego nie podasz uznaje to za Twoje przypuszczenia.Czy masz wiedze o tym ze ISIS tylko SJ tak traktuje czy moze jeszcze jakies inne nie muzulmanskie wyzznanie?
Tak samo inne autorytety i wyznania uznaja ich za chrzescijan.Podejrzewam ze ISIS rowniez ,a reoporter stacji ,ktory jest w terenie nia ma wiedzy na ten temat czy ktos kto wierzy w Jezusa jest chrzecijaninem czy nie.
 Z tego co mi wiadomo to dzialaja w Egipcie i innych islamskich krajach nielegalnie,wiec towje stwierdzenie,że na ogoł nie sa pietnowani dla mnie jest nielogiczne.


Fantom - Św J byli nękani i zatruwano im życie w krajach arabskich. To prawda ! Ich działalność jest zakazana i mniej lub więcej ograniczona. Ale to samo jest udziałem innych wspólnot religijnych , nie tylko chrześcijańskich. 
Czasami Św J sami sprowokowali takie zakazy. Przykładem jest Egipt , w którym cofnięto im swobodę religijną chyba od 1960 roku , na wskutek ogłaszania "powstania Syjonu" w czasach kiedy Egipt walczył z Syjonistami.

Ale czy Św J giną za wiarę? Nie słyszałem o takim przypadku. Słyszałem wiele lat wcześniej o brutalnych pobiciach, więzieniu w aresztach.
Czy chrześcijanie giną za wiarę ? Zdecydowanie tak!

Najwyraźniej "chrześcijanizm" Św J jest inaczej postrzegany przez muzułmanów, którzy mają inną koncepcję chrześcijaństwa niż my. Oni także wierzą w Jezusa i uznają Go obok Abrahama i Mahometa za fundament swojej religii a przecież nie uważają siebie za chrześcijan,


Ten post nie założyłem po to aby uznać ,że Św J nigdy nie byli prześladowani za uprawianie kultu religijnego. Raczej chodziło mi o unaocznienie, że Ci którzy nie są Św J a są tylko chrześcijanami ,   po prostu mordowani!
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2015, 22:22 wysłana przez Mario »


Offline Fantom

Odp: Prześladowanie Świadków Jehowy!
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 00:31 »
Nie robie ze SJ meczennikow.Chcialem tylko zaznaczyc ze posrod pomordowanych chrzesccijan,jak to okreslaja media moga byc rowniez i SJ.Tylko tyle.Wspolczuje kazdemu,nie tylko SJ, ktory oddaje zycie za wiare chrzescijanska.Muzulmanie przy okazji biora odwet za to co katolicy zrobili im w przesszlosci.To nie ze SJ kojarzą wojny pomiedzy chrzescijanami a muzulmanami.SJ i inni ponosza konsekwencje historycznej nienawisci i walk pomiedzy tymi religiami.kowal zawinił ,a cygana powiesili.
 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline bernard

Odp: Prześladowanie Świadków Jehowy!
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 08:24 »
Nienawisc islamistow jest wynikiem ich chorej ideologii a nie historii.


Offline gedeon

Odp: Prześladowanie Świadków Jehowy!
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 09:01 »
Fantom dlaczego w taki sposób za wszelka cenę chcesz pokazać prześladowanie SJ, tam gdzie go nie ma?
Gdyby taka sytuacja zaistniała to strona JW.org i media dawno by o tym poinformowały.