Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Mariusz Szczytyński niczym Ciało Kierownicze  (Przeczytany 22290 razy)

boratyniak@gmail.com

  • Gość
Odp: Mariusz Szczytyński niczym Ciało Kierownicze
« Odpowiedź #60 dnia: 14 Lipiec, 2016, 19:22 »
Dziękuję za odpowiedzi. To jest ciekawe bardzo ale mnie do końca nie przekonuje. No i co poradzisz :/
Zdjęcia ziemi z odległości 1,5 mln km i tak dobrze widać? Jaka tam temperatura by już musiała panować. Czy sonda może pracować w takich warunkach i jeszcze przesyłać obraz z takiej odległości? Jaką techniką? Jak tam doleciała i jakim cudem się utrzymuje :)

Mnie przekonałby film nagrany z kosmosu bo taki chyba nie istnieje. Jedyne co widziałem z nagrań to to jak kombinowano z pewnej odległości jak pokazać że ziemia jest kulą. Pokazane jest w tym filmie
Jest o tym od 14:30
Ciekawy film.


Nie musicie odpisywać czy tłumaczyć mi tego. Niech sobie będzie, że ziemia jest okrągła. Mi to nie przeszkadza za bardzo ;)



Offline M

Odp: Mariusz Szczytyński niczym Ciało Kierownicze
« Odpowiedź #61 dnia: 14 Lipiec, 2016, 19:37 »
Mnie przekonałby film nagrany z kosmosu bo taki chyba nie istnieje.

Istnieje mnóstwo takich filmów. Dużo z nich nagrano na ISS (Międzynarodowej Stacji Kosmicznej) na której przebywali astronauci i mogli na własne oczy się przekonać jak wygląda ziemia. Wystarczy poszukać: https://www.youtube.com/results?search_query=earth+from+iss

Przykład filmiku faktycznie nagrywanego przez człowieka gdzie widać krzywiznę naszej planety:

« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec, 2016, 19:40 wysłana przez M »


Offline Jozue

Odp: Mariusz Szczytyński niczym Ciało Kierownicze
« Odpowiedź #62 dnia: 14 Lipiec, 2016, 22:09 »
Znowu się dostało "demonistom" :D
https://www.youtube.com/watch?v=6aLCJjBgkM4
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline M

Odp: Mariusz Szczytyński niczym Ciało Kierownicze
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Lipiec, 2016, 00:47 »
Znowu się dostało "demonistom" :D
https://www.youtube.com/watch?v=6aLCJjBgkM4

To jest aż smutne. Ludzie biorą pewne powszechne zjawisko którego nie umieją wytłumaczyć:

"mam Nikon d3200 i obraz tez idzie do góry po zoomie optycznym"

I podpinają je jako dowód do idiotycznej teorii o wklęsłej ziemi. Tylko, że nauka tak nie działa. Nie można na podstawie jednej obserwacji dokonywać hipotez dotyczących sposobu działania naszego wszechświata, tym bardziej takich które przeczą całej obecnej nauce. Właśnie w taki sposób działali ludzie 2 tysiące lat temu gdy obserwowali jak słońce porusza się po nieboskłonie i dochodzili do (logicznego by się wydawało) wniosku, że to słońce krąży wokół Ziemi, a nie na odwrót.


boratyniak@gmail.com

  • Gość
Odp: Mariusz Szczytyński niczym Ciało Kierownicze
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Lipiec, 2016, 00:59 »
O tych panach od wklęsłej i płaskiej ziemi tylko jedno mogę powiedzieć...



Offline parasin

Odp: Mariusz Szczytyński niczym Ciało Kierownicze
« Odpowiedź #65 dnia: 23 Lipiec, 2016, 22:57 »
To samo można powiedzieć o panach lubiących pierwsze miejsca w co miesięcznych audycjach z takim niebieskim prostokątem i literami JW :D


boratyniak@gmail.com

  • Gość
Odp: Mariusz Szczytyński niczym Ciało Kierownicze
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Lipiec, 2016, 23:08 »
To samo można powiedzieć o panach lubiących pierwsze miejsca w co miesięcznych audycjach z takim niebieskim prostokątem i literami JW :D

Dokładnie :D


Offline ZAMOS

Odp: Mariusz Szczytyński niczym Ciało Kierownicze
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Wrzesień, 2016, 17:59 »
"mam Nikon d3200 i obraz tez idzie do góry po zoomie optycznym"
To nie tak mój drogi. Aparat fotograficzny nie jest niwelatorem. To dwa róże wprawdzie doskonałe, ale do różnych celów narzędzia. Po pierwsze to obudowa aparatu fotograficznego nie jest skalibrowana z obiektywem tak by można ustawić go łatwo w poziomie. Jest to możliwe, ale zwykła poziomica to trochę za mało. Zatem jak środek obrazu ustalicie najłatwiej to zrobić przy największym zoomie. Jak już będziesz wiedział "co jest środkiem" to jak zdalnie nie dotykając ustawionego aparatu na statywie (np. pilotem) będziesz zmieniał zoom to środek obrazu nie będzie ci "wędrował", ani w dół (gdy "środek" obrazu jest ustalony powyżej aparatu), ani go góry (gdy błędnie określimy środek obrazu poniżej rzeczywistego środka). To jedna z manipulacji kolegi Szczytyńskiego, ponieważ aparat rejestruje obraz, a nie poziom i tylko to jest ważne w tym urządzeniu. On albo nic z tego co "wykłada" nie rozumie, albo robi to z jakichś mi bliżej nie znanych innych powodów. W niwelatorze to zjawisko nie występuje, ponieważ to przyrząd pomiarowy. Skalibrowany obiektyw z obudową i pryzmatem, który jednocześnie w nowoczesnych niwelatorach jest jak żyroskop, który ustawia niwelator w poziomie. Niwelator jakim ja obalałem "wklęsłość" jest takim właśnie samopoziomującym się sprzętem bardzo wysokiej jakości, więc nie może być jakiejkolwiek pomyłki w pomiarach jakie wykonałem, udowadniając tym samym, że ziemia jest kulą. Mariusz Szczytyński doskonale o tym wiedział, ponieważ wszystko to wytłumaczyłem mu przez telefon nie pozwalając mu na jakiekolwiek mi przerywanie. Na koniec rozmowy umówiliśmy się, że przyjedzie nad Zegrze i pomiary powtórzymy, jednak z "groźną" ekipą "fachowców" nie przyjechał. Trudno odnosić się do każdej jego bzdury którą głosi w tym niebo centryzmie. Ludzie się z niego śmieją, a mógłby zaistnieć w kilku dziedzinach w których jest nawet dość dobrze oczytany, jednak on uczepił się tej bzdury i nic nie przyjmuje oprócz tego co sam wymyślił.


Tusia

  • Gość
Odp: Mariusz Szczytyński niczym Ciało Kierownicze
« Odpowiedź #68 dnia: 19 Wrzesień, 2016, 10:34 »
"mam Nikon d3200 i obraz tez idzie do góry po zoomie optycznym"

Ja mam 3100 i tak widzę świat:



 8-)


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Mariusz Szczytyński niczym Ciało Kierownicze
« Odpowiedź #69 dnia: 19 Październik, 2016, 12:37 »
Ziemia w żadnym wypadku nie jest płaska.
Ziemia musi być WKLĘSŁA !!!
Jest na to prosty niepodważalny argument:

Buty wycierają się na czubkach oraz na piętach.

Mam nadzieję, że ten argument definitywnie zamyka dywagacje na ten temat.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2016, 12:42 wysłana przez Abba »


Offline matus

Odp: Mariusz Szczytyński niczym Ciało Kierownicze
« Odpowiedź #70 dnia: 19 Październik, 2016, 13:03 »
A jak moje wycierają się "po zewnętrznej"?
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Mariusz Szczytyński niczym Ciało Kierownicze
« Odpowiedź #71 dnia: 19 Październik, 2016, 13:40 »
A jak moje wycierają się "po zewnętrznej"?
No to trochę głupio masz. Musisz mieszkać w najbardziej wklęsłym miejscu.


Offline Agalloch

Odp: Mariusz Szczytyński niczym Ciało Kierownicze
« Odpowiedź #72 dnia: 19 Październik, 2016, 14:58 »
A jak moje wycierają się "po zewnętrznej"?

Gdybyś na tego rodzaju "coming out" zdecydował się wobec osoby mającej hyzia na punkcie biegania, mogłaby Cię zwymyślać od SUPINATORA...  :P