Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć :)  (Przeczytany 6212 razy)

Offline Miedziak

Cześć :)
« dnia: 07 Lipiec, 2016, 22:09 »
Witajcie! Kim jestem i czemu piszę tutaj? Od kwietnia tego roku nie jestem Świadkiem Jehowy. Odeszłam z własnej woli - napisałam list rezygnacyjny. Dlaczego odeszłam? Myślałam o tym długo. Zawsze odstawałam, nie pasowałam, ale zrzucałam to na to, że po prostu za mało się staram. To forum pomogło mi podjąć ostateczną decyzję, sam fakt nawet że nie jestem jedyna, dziękuję Wam bardzo :) Moja cała rodzina i "znajomi" zostali w szeregach świadków. A więc w wieku 21 lat zostałam bez rodziny, znajomych, zainteresowań i jakiegokolwiek pomysłu na dalsze życie. Zdaję sobie sprawę, że zbyt wiele nie wniosę do tego forum, bo to ja szukam wsparcia, aczkolwiek też postaram się pomagać gdy się troszkę "ogarnę".

A więc witajcie :)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec, 2016, 22:22 »
Cześć!
Rudowłosa???


Offline Salome

Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipiec, 2016, 22:22 »
Witaj! Wszystko przed Tobą, będzie dobrze. Będzie bardzo dobrze. Pamiętaj o Stwórcy i ciesz się życiem i młodością.
ps. gratuluję odwagi...
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Miedziak

Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipiec, 2016, 22:31 »
Tak, jestem ruda. Tzn byłam. Od roku farbuję się na czerwono, a za tydzień zmieniam na niebieski :)

Dziękuję, aczkolwiek ja jakoś tej odwagi nie odczuwam.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipiec, 2016, 22:31 »
Zdaję sobie sprawę, że zbyt wiele nie wniosę do tego forum, bo to ja szukam wsparcia, aczkolwiek też postaram się pomagać gdy się troszkę "ogarnę".
A więc witajcie :)

Samym zarejestrowaniem się tu, już wiele wniosłaś.
Witaj serdecznie!!!


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lipiec, 2016, 22:39 »
Witaj Miedziaku wśród nas :). Czytaj, zadawaj pytania, czerp z wiedzy zgromadzonej na forum pełnymi garściami, dziel sie swoimi spostrzeżeniami i... baw się tutaj dobrze i czuj jak najlepiej.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline M

Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lipiec, 2016, 22:40 »
Dziękuję, aczkolwiek ja jakoś tej odwagi nie odczuwam.

Potrzeba ogromnej odwagi, żeby wyrwać się umysłowo i fizycznie z sekty, w której tkwiło się całe życie. Potrzeba jeszcze większej by zrobić to wiedząc, że pociągnie to za sobą stratę rodziny i przyjaciół. A jeszcze zrobić to wszystko w wieku 21 lat - szacun. Witaj w gronie przebudzonych! :)

PS. Możesz sobie przybić pione z Dianne, ona wyrwała się stamtąd mając 19 lat ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2016, 22:41 wysłana przez M »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Lipiec, 2016, 22:44 »
Witaj serdecznie.
W organizacji jest niestety tak ze wszystko kręci się wokoło niej i dla niej, każda nawet najdrobniejsza czynność, odchodząc ma się wrażenie braku zaradności. Doskonale Cię pod tym względem rozumiem. Teraz możesz szukać zainteresowań, hobby bez skrępowania czy zbuduje zbór czy nie, wybierzesz co Ci będzie sprawiać przyjemność.
"dużo nie wniesiesz?" Jak Abba wspomniał dużo wnosi się samym zarejestrowaniem, czuj się jak najlepiej.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Fantom

Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lipiec, 2016, 22:44 »
Witaj.Ciesze się,że jesteś z nami.Wiem,że znasz to forum.Jest tu wiele osób z podobnymi przejściami.Niektórzy tutaj oczyszczaja się przez podzielenie się swoimi doświadczeniem w organizacji.Niektórym to pomaga.Bądź cierpliwa.Przyjdzie czas,kiedy organizacja wyjdzie z Ciebie,czego Tobie serdecznie życzę.j
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Lipiec, 2016, 22:55 »
Witaj Miedziaku miły. :)

U mnie na Rudego mówili Złoty. :D


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Lipiec, 2016, 22:56 »
Cześć!
Rudowłosa???
Tak, jestem ruda. Tzn byłam. Od roku farbuję się na czerwono, a za tydzień zmieniam na niebieski :)

Dziękuję, aczkolwiek ja jakoś tej odwagi nie odczuwam.
Moyses, ale Ty spostrzegawczy jesteś! Intuicja 10.
Respect. Organizacja takich jak Ty  to zbytnio nie lubi :)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Lipiec, 2016, 23:01 »
Witam, jesteś naprawdę odważna,

"Nie tam jesteśmy w domu, gdzie mieszkamy, lecz tam, gdzie nas rozumieją" Ch.Morgenstern

Wiele osób na razie "mieszka" w organizacji i nie są tak odważne jak Ty, z różnych powodów, dlatego szczerze gratuluję odwagi.
Choć nie wszyscy się ze sobą zgadzają, to jednak spotkasz się na pewno ze zrozumieniem i nikt Cię tutaj nie skrzywdzi.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2016, 23:06 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline matus

Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Lipiec, 2016, 23:08 »
Tak, jestem ruda. Tzn byłam. Od roku farbuję się na czerwono, a za tydzień zmieniam na niebieski :)
A może na dwa od razu? ;)

Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline M

Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Lipiec, 2016, 23:12 »
A może na dwa od razu? ;)

A tam dwa. Jak szaleć to szaleć ;D.



Offline TomBombadil

Odp: Cześć :)
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Lipiec, 2016, 23:36 »
Ja początkowo martwiłam się,że po odejściu zostanie pustka,a tu czasu na wszystko brak,latam jak perszing,rąk brakuje wprost. A ilu wspaniałych ludzi poznałam i poznaję. Życie zaczyna się, szykuj żagle,bo będzie wiało. Pozdrawiam cię. Ja też byłam ruda,niebieska,fioletowa i raz krótko ŕóżowa. Teraz biel na horyzoncie.😉