Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"  (Przeczytany 141839 razy)

Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #405 dnia: 19 Wrzesień, 2016, 12:46 »
I jeszcze jeden powód przemawiający za tym żebyś poszedł w politykę.
Tacy ludzie z natury odczuwają swoją wyższość i pogardę nad resztą społeczeństwa.
Podobnie jest z Tobą na tym forum.
Używając do nas określenia gawiedź wiele o sobie powiedziałeś.
Definicje słowa gawiedź:
" Jest to określenie pogardliwe o dużej grupie natrętnych gapiów"
Inne definicje słownikowe: pospólstwo, hałastra, motłoch.
Tak sobie myślę czy można było oczekiwać po Tobie czegoś innego?
Lata korposzkolenia w WTS zrobiły swoje.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #406 dnia: 19 Wrzesień, 2016, 13:58 »
Zwyczajowo przyjęte może być tylko w w reklamie i przy niektórych formach publicznego odtwarzania z nośników dźwięku (gdzie nie ma obrazu). Mówi o tym komentarz do ustawy, której jak widzę nie rozumiesz. Jak może być "zwyczajowo przyjęte" plagiatowanie? Jeśli z powodu nieujawnienia autora u odbiorcy stworzy się fałszywe wrażenie co do autorstwa utworu (=plagiat), znaczy to, że nie może to być "zwyczajowo przyjęte". Z Różewiczem nie mógłbyś tak postąpić - to oczywiste. Bo nie mógłny on zachować ANONIMOWOŚCI już po ogłoszeniu utworu pod swoim nazwiskiem. Po drugie nie "zachowanie" anonimowości a udostępnienie anonimowo, tzn. wtedy cytując jakiś utwór podajemy, że AUTOR MUZYKI JEST ANONIMOWY, A TYTUŁ UTWORU BRZMI np. "ABC", a nie przemilczamy całą sprawę i w ten sposób sobie przypisujemy autorstwo!

Mam na co dzień do czynienia z prawami autorskimi w praktyce, bo jestem naukowcem i piszę artykuły naukowe. I osobiście znam trzech adiunktów prawa autorskiego z mojego uniwersytetu, których o to zapytałem. Dla nich nie ma wątpliwości, co do tego, że WTS dopuścił się złamania osobistych praw autorskich Autora utworu Eternal Flame.

I nie ściga się i nie zawiadamia o plagiacie do prokuratury czy na policję, a jedynie do stowarzyszeń dbających o interesy autorów lub do samego autora i nie jest to OBLIGATORYJNE (w przeciwieństwie do obowiązku zgłaszania przypadków pedofilii do - wyobraź sobie nie do Działu Prawnego Świadków Jehowy w Nadarzynie - prokuratury lub na policję. Plagiat jest penalizowany tylko na papierze - nie ma przypadków skazania kogokolwiek za plagiat (odbiera się ludziom jedynie tytuły naukowe lub robi pozwy cywilne).

Nie dotrze to chyba do Ciebie, bo jesteś nieobyty z językiem prawniczym (tak, jest takie coś - niby po polsku napisane ale jak się nie zna definicji normatywnych terminów niby zwykłych, które dla prawnika co innego znaczą, to potem się pisze takie bzdety). Zapisz się na kurs na uniwersytecie z prawa autorskiego, przeczytaj komentarz do ustawy i idź pogadaj z jakimś radcą prawny albo z kimś z ZAiKS - oni się na tym znają i Ci powiedzą. Naucz się tego porządnie, a potem próbuj coś udowadniać. Nie można tak pływać, gadając mało konkretnie i rozmywając sprawy oczywiste związane z PRAWEM, jak Jeffrey Jackson przed Australijską Komisją Królewską. Dlatego już nie będę CI tłumaczył oczywistych spraw związanych z prawem autorskim i z tym, że udawanie, że jest się autorem jakiegoś utworu, którego autorem jest kto inny, jest naganne, złe i fałszywe.

A bardziej gorszące w zborach są szerokie nogawiki spodni od garnituru niż okultystyczna twarz na okładce Audiomachine :D
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2016, 14:06 wysłana przez Gorszyciel »


Offline sabekk

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #407 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 09:10 »
Zwyczajowo przyjęte może być tylko w w reklamie i przy niektórych formach publicznego odtwarzania z nośników dźwięku (gdzie nie ma obrazu). Mówi o tym komentarz do ustawy, której jak widzę nie rozumiesz.

A zwyczajowo przyjętym nie jest utrzymywanie w mocy postanowień umowy? Podałem ci przykład i nie padły z twojej strony żadne przekonujące kontrargumenty. Max ma obywatelstwo polskie. Dociera ze swym programem na terytorium Polski z programem przeznaczonym dla Plaków. Ilustrację muzyczną przygotowuje dla niego firma z Polski pod jurysdykcją polskiego prawa. Brak podanych twórców i utworów. Konkretnie...  łamie prawo czy nie?


Jak może być "zwyczajowo przyjęte" plagiatowanie? Jeśli z powodu nieujawnienia autora u odbiorcy stworzy się fałszywe wrażenie co do autorstwa utworu (=plagiat), znaczy to, że nie może to być "zwyczajowo przyjęte".

Plagiatowanie nie jest zwyczajowo przyjęte. Nawet pojęcie plagiatu nie jest ot takim sobie kopiuj wklej, tylko "Plagiat to pewnego rodzaju złodziejstwo intelektualne czy artystyczne, korzystanie bez zezwolenia z rezultatów cudzego wysiłku twórczego (…) pozbawienie twórcy prawa do autorstwa dzieła" (J. Barta, Plagiat muzyczny, ZNUJ PWiOWI 1978, nr 17, s. 45;). Innymi słowy: " Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne." (Kodeks cywilny Art. 24. § 1.) Jak plagiatem nazwać wykorzystanie czyjejś twórczości za jego zgodą? Przecież wówczas zachodzi wzajemna relacja skutkująca prawną umową. I tak na przykład cytowałeś art. 16, gdzie mamy pkt. 3. "nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania". Na co dzień możesz obserwować "łamanie" tego punktu w różnych produkcjach tnących formę utworu, miksujących ją z innymi, a na końcu się okazuje, że z 3 minut wykorzystano tylko 15 sekund. To łamanie ustawy i naruszenie praw osobistych, czy też ustawowe "chyba że umowa stanowi inaczej"?     


Z Różewiczem nie mógłbyś tak postąpić - to oczywiste. Bo nie mógłny on zachować ANONIMOWOŚCI już po ogłoszeniu utworu pod swoim nazwiskiem. Po drugie nie "zachowanie" anonimowości a udostępnienie anonimowo, tzn. wtedy cytując jakiś utwór podajemy, że AUTOR MUZYKI JEST ANONIMOWY, A TYTUŁ UTWORU BRZMI np. "ABC", a nie przemilczamy całą sprawę i w ten sposób sobie przypisujemy autorstwo!

Nie ma już go jak zapytać. No jednak ja rozumiem, że przykłady z literackiego zakresu są jaskrawe. Czy mógłbyś zatem podać kilka przykładów adekwatnych do omawianej sytuacji, jaką jest film kongresowy i przykład MaxTV? Czyli wskaż jakiś film lub program w którym wykorzystano muzykę produkcyjną (czyli w przeciwieństwie do Różewicza twórczość intencyjnie produkowaną pod licencje) i wymieniono w napisach końcowych music house i utwór z owego w filmie. Jak sam dla przykładu powiedziałeś... "do jakich filmów tworzą muzykę Ci ludzie z Audiomachine", a @gedeon ci wymienił...

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=3352.msg51457#msg51457
gedeon
"Zainteresowało mnie natomiast w jakich filmach Audiomachine   podkładała ścieżki dźwiękowe np. Harry Potter, Transformers, czy Mission impossible  i najlepsze The Great Gatssby:

Avatar, The Chronicles of Narnia films, Iron Man, Iron Man 2, Thor, The Avengers, Thor: The Dark World, Captain America: The Winter Soldier, Avengers: Age of Ultron, Harry Potter and the Order of the Phoenix, Harry Potter and the Half-Blood Prince, Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1, Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2, Quantum of Solace, The Hobbit: An Unexpected Journey, The Hobbit: The Desolation of Smaug, The Bourne Ultimatum, Pirates of the Caribbean: At World's End, Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides, The Fighter, Toy Story 3, The Dark Knight, The Dark Knight Rises, Tinker Tailor Soldier Spy, Star Trek, Star Trek Into Darkness, District 9, X-Men: First Class, The Departed, Edge of Tomorrow, Coraline, The Hunger Games, The Hunger Games: Mission Impossible: Ghost ProtocolCatching Fire, Kingsman: The Secret Service, The Imitation Game, Watchmen, Mission Impossible: Ghost Protocol, The World's End, Life of Pi, Zero Dark Thirty, The Muppets, Kick-Ass 2, American Sniper, Django Unchained, V For Vendetta, Hugo, Transformers, War Horse, Sherlock Holmes, Sherlock Holmes: A Game of Shadows, Into the Wild, Cinderella, Hellboy II: The Golden Army, 21 Jump Street, Man of Steel, 12 Years a Slave, Shutter Island, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, The Maze Runner, Captain Phillips, The Hangover, Frozen, True Grit, Taken, Gone Baby Gone, Fantastic Mr. Fox, Rise of the Planet of the Apes, Dawn of the Planet of the Apes, Looper, Les Miserables, 2012, The Great Gatsby, Godzilla, State of Play, Pitch Perfect, Wall-E, Drag Me To Hell, Ender's Game, Argo, How to Train Your Dragon, How to Train Your Dragon 2, Source Code, Real Steel, The Town, Rango, Black Swan, This is the End, Big Hero 6, The Theory of Everything, Oblivion, The Girl with the Dragon Tattoo, Jack Reacher, and Prometheus
."

Konkretne namiary poproszę.


Mam na co dzień do czynienia z prawami autorskimi w praktyce, bo jestem naukowcem i piszę artykuły naukowe. I osobiście znam trzech adiunktów prawa autorskiego z mojego uniwersytetu, których o to zapytałem. Dla nich nie ma wątpliwości, co do tego, że WTS dopuścił się złamania osobistych praw autorskich Autora utworu Eternal Flame.

A są oni świadomi swojego społecznego obowiązku zgłoszenia sprawy do prokuratury lub na policję? Bo jeszcze kilka dni temu ty sam nie byłeś tego świadomy...  :) A przecież jesteś ponoć naukowcem i piszesz artykuły.


I nie ściga się i nie zawiadamia o plagiacie do prokuratury czy na policję, a jedynie do stowarzyszeń dbających o interesy autorów lub do samego autora i nie jest to OBLIGATORYJNE (w przeciwieństwie do obowiązku zgłaszania przypadków pedofilii do - wyobraź sobie nie do Działu Prawnego Świadków Jehowy w Nadarzynie - prokuratury lub na policję. Plagiat jest penalizowany tylko na papierze - nie ma przypadków skazania kogokolwiek za plagiat (odbiera się ludziom jedynie tytuły naukowe lub robi pozwy cywilne).

Jeszcze raz ci przytoczę...

Cytat:
http://olgierd.bblog.pl/wpis,odpowiedzialnosc;za;plagiat,12804.html
"Osobną sprawą jest kwestia ścigania osoby dopuszczającej się plagiatu. Warto zauważyć, iż art. 122 pr.aut. nie zawiera odniesienia do art. 115 w wyliczance przestępstw, których ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego. Jest to zatem -- jeden z nielicznych -- czynów penalizowanych przepisami ustawy o prawie autorskim, których ściganie następuje z urzędu (z oskarżenia publicznego).
Oznacza to, iż na każdej osobie, która powzięła informację o popełnieniu takiego przestępstwa spoczywa społeczny obowiązek zawiadomienia o tym prokuratury lub policji (art. 304 par. 1 kpk).
"

Ty naprawdę piszesz artykuły naukowe? A czytałeś kiedyś o prawomocnych wyrokach więzienia w Polsce za plagiat?
Oczywistym jest, że nie jest to obligatoryjne, jednak oskarżenia z twojej strony padły. Taka sztuka dla sztuki? I to w moim kierunku padały takie teksty...  "Jaja to Ty masz,ale tylko na forum".
Zobaczę wyrok przemyślę rzetelność WTS w omawianej przez nas kwestii.


Nie dotrze to chyba do Ciebie, bo jesteś nieobyty z językiem prawniczym (tak, jest takie coś - niby po polsku napisane ale jak się nie zna definicji normatywnych terminów niby zwykłych, które dla prawnika co innego znaczą, to potem się pisze takie bzdety). Zapisz się na kurs na uniwersytecie z prawa autorskiego, przeczytaj komentarz do ustawy i idź pogadaj z jakimś radcą prawny albo z kimś z ZAiKS - oni się na tym znają i Ci powiedzą. Naucz się tego porządnie, a potem próbuj coś udowadniać. Nie można tak pływać, gadając mało konkretnie i rozmywając sprawy oczywiste związane z PRAWEM, jak Jeffrey Jackson przed Australijską Komisją Królewską. Dlatego już nie będę CI tłumaczył oczywistych spraw związanych z prawem autorskim i z tym, że udawanie, że jest się autorem jakiegoś utworu, którego autorem jest kto inny, jest naganne, złe i fałszywe.

Jak mam poważnie traktować kogoś, kto jako przykład podaje obowiązek zgłaszania przypadków pedofilii a nie jest świadomy prawnego uchylenia obowiązku zgłaszania tego typu spraw dla pewnych kręgów? Jak naukowca, który pisze artykuły, czy jak "naukowca", który pisuje sobie na forum? Za dużo luk w twej rzekomej wiedzy i zgrzyty w zderzeniu ze studium przypadku nie pozwalają traktować mi tego co piszesz poważnie. Jednak wyrok skazujący WTS za plagiat poważnie już potraktuję.


A bardziej gorszące w zborach są szerokie nogawiki spodni od garnituru niż okultystyczna twarz na okładce Audiomachine :D

Czy mogę to potraktować jako twoją opinię do okładki Chronicles?
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Fantom

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #408 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 09:30 »

Jak mam poważnie traktować kogoś, kto jako przykład podaje obowiązek zgłaszania przypadków pedofilii a nie jest świadomy prawnego uchylenia obowiązku zgłaszania tego typu spraw dla pewnych kręgów? Jak naukowca, który pisze artykuły, czy jak "naukowca", który pisuje sobie na forum? Za dużo luk w twej rzekomej wiedzy i zgrzyty w zderzeniu ze studium przypadku nie pozwalają traktować mi tego co piszesz poważnie. Jednak wyrok skazujący WTS za plagiat poważnie już potraktuję.

Czyżbyś miał na myśli kręgi osób duchowych,które mają status osób duchownych,czyli starszych w zborach?To oni prawnie są uchyleni od obowiązku zgłaszania?Jeżeli ich miałeś na myśli,to dobrze napisałeś.Tyle,że w Polsce prawnie chyba są uchyleni z chwilą zmiany statutu,co miało miejsce stosunkowo niedawno.Czy wcześniej tacy starsi byli uchyleni z tego obowiązku?
 Co z ich żonami,które nie są duchownymi,a które miały i mają wiedzę na ten temat od swoich mężów na przywilejach?Co z innymi osobami w zborze,które mają o tym wiedzę?Mają grzech,że nie zgłosili zgodnie z nakazem Cezara?Czy takie osoby powinne mieć KS za tak poważne zignorowanie nakazów Cezara?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #409 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 09:40 »
O.O
Ten wątek jeszcze żyje?
Ludzie nie szkoda Wam czasu na takie przepychanki słowne, to nikt nikogo nie przekona to widać już od dawna.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline sabekk

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #410 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 12:21 »
O.O
Ten wątek jeszcze żyje?
Ludzie nie szkoda Wam czasu na takie przepychanki słowne, to nikt nikogo nie przekona to widać już od dawna.

Każdy wątek ma do tego prawo...




---//---





Na pewno się starałeś.
Nawet zaproponowałeś żeby otworzyć temat co uczyniłem, a nie było w twoim zaproszeniu konkretnego kontekstu.

Przyciśnięty stylem wahadła odbiłeś temat:
"Dzisiaj wygląda on już bardziej na "co mnie zainteresuje" a nie co interesuje tych, którzy chcą ze mną rozmawiać."

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51537#quickreply

Pójdźmy twym sposobem myślenia.
"Jeśli po prostu szukasz satysfakcji, no to muskam zamaszyście klepisko piórem mego kapelusza oddając ci ją walkowerem."

Tak cieszę się, że przyznajesz, że Ostracyzm WTSu jest niebiblijny i demoniczny niczym okładka audiomachine.
Że niszczył rodziny, doprowadzał do samobójstw, chorób psychicznych i spętał szczere serca, które chciałyby godnie opuścić ten raj WTSu.

Bardzo mnie to cieszy, że przyznałeś, iż Ostracyzm jest kluczowy,
bo przecież nie kluczowe są te marne wątki np. na temat audiomachine,
będące tylko malutkim dodatkiem,
wynikającym z "biblijnego" przestrzegania prawa i objawów "miłości" strasznicy z pod znaku Ostracyzmu!

Skoro tak bujasz tym wahadłem to przyznaj, kto ci pomaga w pisaniu?
Jak ma na imię?

A może to ta twoja druga chwiejna osobowość typu borderline,
która pozwala wam odcedzać komara i połykać wielbłąda?


PS

Smakowity kąsek maszerować do raju w rytm fanfarów  "Wiecznego ognia"
I nie odpisuj mi więcej co do tego powyższego wątku,

bo nawet gdybyś tak bardzo chciał mieć rację,
ale tak bardzo chciałbyś ja mieć,

żebyś ją w końcu dostał,
to i tak nie zmieni to fundamentu,

na którym widnieje jedno demoniczne słowo w niebiblijnym wydaniu WTSu

Już ci tłumaczyłem że owszem, zachęcałem. W konkretnym kontekście.

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=1330.msg11582#msg11582
Mario
"A ja bym chciał Sabekk wejść z Tobą w dyskusję np pod tematem mniej więcej  "Krytyka Świadków Jehowy - co o niej myślę, czy jest właściwa? ""


Jeśli zatem uważasz, że przyznałem ci jakąś rację, no to ustąpienie komuś, kto w wątku o muzyce i plagiatach cytuje o Bożym Narodzeniu i innych świętach jest jak zjechanie z drogi jadącemu z naprzeciwka pijanemu, który uważna, że cała droga jest jego. Po szerokości kolego, po szerokości...


OSTRACYZM!!!

Nie o tym tu rozmawiamy. Otwórz sobie nowy temat i pogadaj z wiki, gdzie masz między innymi...

Cytat:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekskomunika
"Celem zasadniczym ekskomuniki jest powrót ekskomunikowanego do wspólnoty eucharystycznej."




---//---




(...) jest np. czynność seksualna z małoletnim poniżej 15 roku życia (art. 200 k.k.), więc może poradź starszym, żeby podejrzenie o pedofilię zgłaszali na policję.

Czyżbyś miał na myśli kręgi osób duchowych,które mają status osób duchownych,czyli starszych w zborach?To oni prawnie są uchyleni od obowiązku zgłaszania?Jeżeli ich miałeś na myśli,to dobrze napisałeś.Tyle,że w Polsce prawnie chyba są uchyleni z chwilą zmiany statutu,co miało miejsce stosunkowo niedawno.Czy wcześniej tacy starsi byli uchyleni z tego obowiązku?
 Co z ich żonami,które nie są duchownymi,a które miały i mają wiedzę na ten temat od swoich mężów na przywilejach?Co z innymi osobami w zborze,które mają o tym wiedzę?Mają grzech,że nie zgłosili zgodnie z nakazem Cezara?Czy takie osoby powinne mieć KS za tak poważne zignorowanie nakazów Cezara?

Jak powyżej...

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg52827#msg52827
Gorszyciel
"nie jest to OBLIGATORYJNE"

http://biurorachunkowe-glogow.home.pl/jw-ex/data/documents/opinia_prawna_statut.pdf

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ksiadz-nie-moze-powiedziec-o-przypadku-pedofilii-Spowiedz-to-najscislej-chroniona-tajemnica,wid,16148486,wiadomosc.html?ticaid=117c4c&_ticrsn=3

Otwórzcie sobie nowy temat i pogadajcie. Tutaj rozmawiamy o czymś innym i najwyraźniej należałoby juź przejść do rzeczy...
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2016, 12:23 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Dietrich

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #411 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 12:30 »
O Bosch...


Offline niewierzacy

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #412 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 12:32 »
Każdy wątek ma do tego prawo...



---//---




Już ci tłumaczyłem że owszem, zachęcałem. W konkretnym kontekście.

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=1330.msg11582#msg11582
Mario
"A ja bym chciał Sabekk wejść z Tobą w dyskusję np pod tematem mniej więcej  "Krytyka Świadków Jehowy - co o niej myślę, czy jest właściwa? ""


Jeśli zatem uważasz, że przyznałem ci jakąś rację, no to ustąpienie komuś, kto w wątku o muzyce i plagiatach cytuje o Bożym Narodzeniu i innych świętach jest jak zjechanie z drogi jadącemu z naprzeciwka pijanemu, który uważna, że cała droga jest jego. Po szerokości kolego, po szerokości...


Nie o tym tu rozmawiamy. Otwórz sobie nowy temat i pogadaj z wiki, gdzie masz między innymi...

Cytat:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekskomunika
"Celem zasadniczym ekskomuniki jest powrót ekskomunikowanego do wspólnoty eucharystycznej."




---//---




Jak powyżej...

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg52827#msg52827
Gorszyciel
"nie jest to OBLIGATORYJNE"

http://biurorachunkowe-glogow.home.pl/jw-ex/data/documents/opinia_prawna_statut.pdf

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ksiadz-nie-moze-powiedziec-o-przypadku-pedofilii-Spowiedz-to-najscislej-chroniona-tajemnica,wid,16148486,wiadomosc.html?ticaid=117c4c&_ticrsn=3

Otwórzcie sobie nowy temat i pogadajcie. Tutaj rozmawiamy o czymś innym i najwyraźniej należałoby juź przejść do rzeczy...

Pojechałeś po mnie po szerokości.
Chyba się już nie podniosę!



PS
To nie jest możliwe żeby taką głupotę prezentowała tylko jedna osoba, wiec musi byc was kilku!
Pozdrowienia dla ciebie i tych co ci pomagają...
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2016, 12:39 wysłana przez niewierzacy »
Jesteś odstępcą! - Odstępcą od organizacji, czy od prawdy?
WTS - to okupacja świadomości.
Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, bo tylko wtedy można wykryć to, co podważyć się nie da.


Offline sabekk

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #413 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 12:45 »
Używając do nas określenia gawiedź wiele o sobie powiedziałeś.

To było niezamierzone. Jeśli jednak was to ugryzło, no to w moja stronę sobie nie żałowaliście. Uznajmy że jesteśmy kwita i przejdźmy do tematu.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #414 dnia: 21 Wrzesień, 2016, 12:58 »
Każdy wątek ma do tego prawo...

Ej, czy ja powiedziałam że nie?
W szoku jestem że dalej zażarcie dyskutujecie i do żadnego konsensusu nie doszliście.

A ponoć to kobiety nie mogą się dogadać  ::) :P
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #415 dnia: 22 Wrzesień, 2016, 00:32 »
Jak mam poważnie traktować kogoś, kto jako przykład podaje obowiązek zgłaszania przypadków pedofilii a nie jest świadomy prawnego uchylenia obowiązku zgłaszania tego typu spraw dla pewnych kręgów? Jak naukowca, który pisze artykuły, czy jak "naukowca", który pisuje sobie na forum? Za dużo luk w twej rzekomej wiedzy i zgrzyty w zderzeniu ze studium przypadku nie pozwalają traktować mi tego co piszesz poważnie. Jednak wyrok skazujący WTS za plagiat poważnie już potraktuję.

No racja - skoro prawo nie mówi, że trzeba zgłaszać przypadki molestowania seksualnego 8-latki na policję, to tego nie zgłaszajmy (a - i przy tym sobie mordę wycierajmy Bogiem, Jezusem i Biblią). Aaa, zapomniałem, przecież po wnikliwym studium Biblii siedmiu członków Ciała Kierowniczego wspaniałomyślnie napisało w liście do starszych: Kwestie prawne. W niektórych krajach osoby, które się dowiedziały o oskarżeniach dotyczących wykorzystywania dziecka, mogą być przez prawo zobowiązane do zgłoszenia tego władzom świeckim. W każdym wypadku ofiara i jej rodzice mają pełne prawo powiadomić o tym władze (Gal. 6:5; ks10 12:19).

Nie będę Ci już opisywał na temat plagiatu - idź gdzieś do radcy prawnego i go zapytaj o swoje przypadki Maxa Kolonko i o Różewicza (jaka jest różnica między utworem literackim a muzycznym dla ustawy?). Skoro prawo amerykańskie nie może ścignąć Polańskiego za seks z nastolatką to polskie prawo ma ścigać Maxa Kolonko za plagiat? No nie bądź śmieszny.

"A bardziej gorszące w zborach są szerokie nogawki spodni od garnituru niż okultystyczna twarz na okładce Audiomachine" - to jest po prostu fakt. Skoro materiały z kanału łączności dla starszych nie mówią wprost, to można nawet piosenki Behemota słuchać. A już o nogawkach materiały te mówią, więc nie można :D
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2016, 00:51 wysłana przez Gorszyciel »


Offline sabekk

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #416 dnia: 22 Wrzesień, 2016, 00:49 »
Nie będę Ci już opisywał na temat plagiatu - idź gdzieś do radcy prawnego i go zapytaj o swoje przypadki Maxa Kolonko i o Różewicza (jaka jest różnica między utworem literackim a muzycznym dla ustawy?). Skoro prawo amerykańskie nie może ścignąć Polańskiego za seks z nastolatką to polskie prawo ma ścigać Maxa Kolonko za plagiat? No nie bądź śmieszny.

Zapewne owy radca zauważyłby różnicę miedzy unikaniem przez Polańskiego, w związku z owym przestępstwem, terytorium USA, a chętnym odwiedzaniem Polski przez Maxa, w związku z na przykład odbieraniem jakiejś nagrody, czy też zapowiadaną kandydaturą na fotel prezesa TVP. Gdybyś dostrzegał takie zgrzyty, to i byłbyś w stanie swoje racje  zaprezentować w sposób bardziej przekonujący.
No, ale zaczekaj "chwilę", gdyż twoje dalsze oceny będą w tym temacie z pewnością nieocenione...   
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #417 dnia: 22 Wrzesień, 2016, 00:55 »
Zapewne owy radca zauważyłby różnicę miedzy unikaniem przez Polańskiego, w związku z owym przestępstwem, terytorium USA, a chętnym odwiedzaniem Polski przez Maxa, w związku z na przykład odbieraniem jakiejś nagrody, czy też zapowiadaną kandydaturą na fotel prezesa TVP. Gdybyś dostrzegał takie zgrzyty, to i byłbyś w stanie swoje racje  zaprezentować w sposób bardziej przekonujący.
No, ale zaczekaj "chwilę", gdyż twoje dalsze oceny będą w tym temacie z pewnością nieocenione...

Czy Ty naprawdę nie widzisz różnicy między nieudaną próbą ścigania przez Interpol a potencjalnym plagiatem, z który jeszcze w Polsce nikogo nie skazano? Pisząc o plagiacie myślę bardziej o jego źle moralnym, a nie o chęci ścigania wszystkich, wzorem wyszukujących tu na forum odstępców przez siepaczy z Nadarzyna. Max ponadto nie rości sobie prawa autora do muzyki, którą puszcza, a WTS powiada, że od A do Z przygotowuje wszystkie materiały, przez co u Twoich znajomych wywołało to fałszywe wrażenie co do autorstwa Eternal Flame.


Offline sabekk

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #418 dnia: 22 Wrzesień, 2016, 01:24 »
Ponieważ moja prośba wszczęła jak widzę długą dyskusję,to pragnę powiedzieć,że jestem odpowiedziami usatysfakcjonowana. Co do saabeka,to jak napisał mądrze Abba,każdy wnioski wyciągnie sobie sam. Dla mnie jest niezrozumiałe sięganie po muzykę która tak silnie działa na emocje. Jest to zupełnie niepotrzebne,nawet gdyby płyta była krystaliczna. Jezus nie działał na emocjach. A bratanie się ze światem szatana ,żeby wzbudzić w słuchaczach emocjonalne uzależnienie pokazuje,że zdrowa nauka ze słowa już nie wystarcza. Trzeba ludzi związać ,uzależnić. Po kongresie zadzwoniła siostra mocno myśląca z płaczem,żebym jednak nie ryzykowała oddalenia od org,bo zginę w Armagedonie.
Ta muzyka i cały przekaz działa. Pytałam inną dziewczynę,też myślącą, czy jej się kongres podobał. Zapewniła,że bardzo. Pytałam o różne szczegóły z filmów,np ten nieszczęsny nieodebrany telefon. Nie wiedział o czym mówię. Moje wnioski. Ludzie nie patrzą,nie słuchają,nie analizują. Ale muzyka na nich działa. To gdzieś zostaje .Muzyka to siła. Dlatego musi być bez zarzutu.
My wychowywaliśmy dzieci bez telewizji.Dobieraliśmy muzykę,rozrywkę. Teraz patrzymy ze zdziwieniem na te nowe standardy. My już z boku,bo nie chcemy się upaprać. I to może zamknie dyskusję.

No, to swym stwierdzeniem ("My już z boku,bo nie chcemy się upaprać") chyba otworzyłaś "puszkę Pandory". A co jeśli jednak się paprzecie?
Jak do tej pory o kładce do EPICA z waszej strony padały miedzy innymi takie teksty:

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51182#msg51182
Disorder
"Symbolika okładki płyty na której znajduje się ten utwór jest conajmniej wątpliwa"

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51195#msg51195
Abba
"W połączeniu z mistyczną okładką"

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51213#msg51213
bene
"jakiś psychodeliczne. Korci mnie by druknąć sobie ta okładkę"

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51223#msg51223
M
"Okładka płyty z której został zaczerpnięty utwór do kongresu zawiera obrazy wyraźnie spirytystyczne"

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51241#msg51241
Falo
"Okładka nieco fantastyczno demoniczna"

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51345#msg51345
Gorszyciel
"Jak wg Ciebie nic gorszącego tam nie ma (...) z tą okładką"


Warto zaznaczyć, że to są wypowiedzi obrazujące waszą ocenę, wasze standardy, a nie Strażnicy. Zapytałem zatem o okładkę do Chronicles...

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51348#msg51348
M
"Album Chronicles nie był używany na kongresie, a zatem nie jest tematem tego wątku, dlatego wypowiadanie się na jego temat jest zbytecznie."

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51367#msg51367
Gorszyciel
"Bo jeśli nie użyli to po co oceniać tę okładkę?"

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51370#msg51370
Gorszyciel
"Użyli Eternal Flame i to jest sens oceniać."

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51390#msg51390
KaiserSoze
"Jeżeli album Chronicles był uzyty na kongresach (o których jest ten wątek) to powiedz nam gdzie, będziemy dyskutować."


...jednak jakie byłyby oceny, gdyby został wykorzystany? Mamy pewne próbki:

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51403#msg51403
bene
"[okładka Chronicles] Trochę mniej psychodeliczna ale jednak utrzymana w podobnym stylu."

Cytat:
fantom
"Nie podoba mi się ta okładka. To nie ma już znaczenia z jakich powodów mi sie nie podoba"

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51585#msg51585
Disorder
"okładki która swoją drogą jest w podobnym stylu jak cała twórczość Audiomachine"


Innymi słowy po Chronicles jechanoby dokładnie tak samo, jak po EPICA. Przyjrzyjmy się zatem takiemu przypadkowi...

https://www.youtube.com/watch?v=f6zvzWp5Ubg



Co my tu powyżej mamy? Ano odstępczą produkcję w której wykorzystano na wstępie i zakończeniu kawałek z albumu Chronicles, autorstwa tak przez was krytykowanej Audiomachine. Jest to kawałek "Guardians at Gates", pierwszy z tego albumu. Jak można by to zatem ocenić?

1.) Hipokryzja, podwójne standardy...

Powiedzmy, że wam daruję i niech wasza wyobraźnia, jaką się kierowaliście do tej pory w tym temacie, podpowie wam, jaką jazdę mógłbym sobie teraz urządzić po waszym adresem.


2.) Odrobina rozsądku.

Alek z powyższego filmiku kierował się dokładnie tym samym czym WTS, czyli wiedzą na temat wykorzystywanej muzyki. Wiedza, którą w jakiejś części w tym temacie starałem się przedstawić, a sama ocena okładki...

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51556#msg51556
fantom
"Ja nie rozmawiam z Tobą o okładce,bo to też kwestia gustu"


Jak pokazuje ten temat, odpowiednio nastawionej grupie można narzucić ocenę... niby przez pryzmat standardów, ale jednak gdzieś w nich i swego gustu. Rozwinięcie tego punktu w kontekście rozsądku również pozostawiam waszej wyobraźni.


3.) Oszustwo

No i to jest dla mnie jeden z tych dowodów, które przekonują mnie do fabrykowania całej histerii wokół tego tematu.

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=3352.msg51457#msg51457
gedeon
"Więcej o firmie Audiomachine: https://pl.wikipedia.org/wiki/Audiomachine
Wikipedia podaje:

Audiomachine jest amerykańskim przedsiębiorstwem produkującym muzykę do reklam i projektujące udźwiękowienie do zwiastunów,filmów, reklam telewizyjnych i kampanii reklamowych gier komputerowych. Jej siedziba znajduje się w Hollywood w Los Angeles, Kalifornia."


Problem jednak polega na tym, że informacja na wiki, do której podaje link @gedeon, który ją rzekomo cytuje, podaje nieco inne informacje.

Cytrat:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Audiomachine
"Audiomachine (stylizowana na audiomachine) – amerykańskie przedsiębiorstwo produkujące muzykę do reklam i projektujące udźwiękowienie do zwiastunów, reklam telewizyjnych i kampanii reklamowych gier komputerowych. Jej siedziba znajduje się w Hollywood w Los Angeles, Kalifornia."


Dlaczego @gedeon dopuszcza się fałszowania tych informacji z wiki dodając, że również "filmów"? Ano dalej czytamy...

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=3352.msg51457#msg51457
gedeon
"Zainteresowało mnie natomiast w jakich filmach Audiomachine   podkładała ścieżki dźwiękowe np. Harry Potter, (...)"

Innymi słowy mamy tu sfabrykowaną informację mającą wywołać określone wrażenie w kontekście nie akceptowalności pewnych rzeczy przez SJ. Jak zatem można akceptować Audiomachine komponującą muzykę do takich filmów? Problem tylko z tym, że Audiomachine nie skomponowało muzyki do żadnego filmu. Nic zatem dziwnego, że mamy w obliczu tak fabrykowanych twierdzeń opinie wyrabiają się na przykład w taki sposób...

Cytat:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2907.msg51172#msg51172
TomBombadil
"Obejrzałam niemiecki filmik o kongresie. Była tam mowa o muzyce do ostatniego filmu z kongresu,że to satanistyczne i złe."


Już nie będę nawet wspominał, że tak zacytowaną wiki podaje się na facebooku i w komentarzach przy różnych okazjach komentując kongres. Nawet @Roszada nie sprawdził cytatu z wiki i rozpowszechnia go za @gedeonem.

Powiem szczerze, nie wiem nawet czy to komentować, ale chętnie poznałbym opinię tutejszego "prawnika", @Gorszyciela. Skoro pewne rzeczy nazywał plagiatem, no to jak nazwie sposób cytowania (w zamiarze wprowadzając w błąd) przez @gedeona?
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2016, 01:31 wysłana przez sabekk »
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Falo

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #419 dnia: 22 Wrzesień, 2016, 01:48 »
Palec tylko boli od szybkiego przewijania bez czytania. :(