Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Plecaki  (Przeczytany 22115 razy)

Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Plecaki
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 17:14 »
Wyobraziłam sobie ową scenę. Zdziwiło mnie to, że kobieta się Ciebie posłuchała. Wyglądasz jak Hulk?

Pomogła niema presja tłumu. Jest to znakomity i bardzo silny bodziec.
Kiedy powiedziałem żeby usiadła na walizce, mnóstwo oczu zaczęło się w nią wpatrywać. Część z zainteresowaniem, część z otwartą niechęcią, a nawet wrogością. Praktycznie wszystkich miała przeciwko sobie. To zadziałało. Poza tym oceniła zapewne, że przecież "da radę"  :)

Zauważ, że podobne mechanizmy stosowane są w zborze: każdy wykluczony czy upomniany/skarcony publicznie bez podania przyczyny, jest w sytuacji tej kobiety. Wszyscy wpatrują się w niego, podobnie jak miało to miejsce w opisanej sytuacji. Dyskomfort ogromny i...zaczynasz tańczyć, jak ci zagrają  :(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Plecaki
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 17:36 »
Zauważ, że podobne mechanizmy stosowane są w zborze: każdy wykluczony czy upomniany/skarcony publicznie bez podania przyczyny, jest w sytuacji tej kobiety. Wszyscy wpatrują się w niego, podobnie jak miało to miejsce w opisanej sytuacji. Dyskomfort ogromny i...zaczynasz tańczyć, jak ci zagrają  :(

Z presją tłumu se zgodzę, że wtedy jest silniejsze oddziaływanie i efekt. Choć czasem jednostka lub gróbka, potrafi zdominować tłumy (inny temat).

To ja jestem inna, mnie zwracałam uwagi na innych, jak długo mogłam robiłam inaczej, nawet już jak się zgadzałam, ale dla zasady robiłam inaczej. Pamiętam, starałam się przysparzać jak najmniej problemów, ale to jak już chciałam być głosicielką. Do tego stopnia że jak mnie 'karcili' w duchu 'miłości' nic nie mówiłam, a jak mnie ogłaszali, chyba nigdy nie widzieli tak szczęśliwej wykluczonej, wychodzącej z dumnie wyniesioną głową. Żeby miło mnie wspominali.
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec, 2016, 18:12 wysłana przez NiepokornaHadra »
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline wrzesien

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Czerwiec, 2016, 01:52 »
Mi mama zawsze brała jakieś kredki i kartkę, alko

Tak to i ja mógłbym to przeżyć :D


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Plecaki
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Czerwiec, 2016, 11:36 »
Tak to i ja mógłbym to przeżyć :D

Literówka się wdała i wielkie halo.
Poza tym o tej porze nie miałeś spać!?
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Plecaki
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Luty, 2018, 22:31 »

Może ktoś przetłumaczyć ? bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam , zebranie poświęcone plecakom?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Estera

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Luty, 2018, 22:57 »
   Baranie, Cegiełko, na pomoc ;) ;)
   Ale sam filmek jest bardzo wymowny, właściwie obraz mówi tu wszystko.
   No przecież trzeba czymś zająć owieczki?
   Armagrdonu nie widać.
   Pokolenie się zazębiło.
   To niech chociaż sprawdzają datę ważności wody i konserw.
   ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Bruner

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Luty, 2018, 14:30 »
A propos wykładu Loscha z 2014- odkąd poznałem tą zawiłą historię o końcu świata, zawsze zastanawiało mnie dlaczego to ma się w taki perfidnie sadystyczny sposób skończyć? I nigdy żaden starszy nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie... Czy ludzkość nie może się odrodzić na jakimś wyższym poziomie moralnym, intelektualnym itp i co za tym idzie dążyć do polepszenia życia swojego i innych ludzi? Zawsze mi wmawiano że poza zborem to dzicz i poganie, ale o dziwo u tej dziczy i niewiernych więcej człowieczeństwa znalazłem niż u nie jednego starszego czy pioniera... Po co ta rzeźnia na koniec? Jakby sam fakt tego że Miłościwy Bóg Jehowa dopuszcza takie rzeźnie w mniejszej stali, nie wystarczał dla kogoś? czegoś? żeby zaspokoić jego chore żądze? Może jestem idealistą ale jak dla mnie to się nie trzyma kupy, bo jeżeli Bóg Jest miłością, to czy miłością jest skazanie reszty ludzi na zagładę w imię... no właśnie czego?
Może już ktoś zadał takie pytania i odpowiedzi.. Nie przeczytałem jeszcze całego Forum więc sorki za powtarzanie :)


Offline Roszada

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Luty, 2018, 14:37 »
Cytuj
A propos wykładu Loscha z 2014- odkąd poznałem tą zawiłą historię o końcu świata, zawsze zastanawiało mnie dlaczego to ma się w taki perfidnie sadystyczny sposób skończyć?
Widzisz do roku 1925, to wszystko miało się skończyć bardziej optymistycznie.

1. Wszyscy zmarli mieli dostać drugą próbę.
2. Miliony obecnie żyjących nigdy nie umrą.
3. Armagedon miał być zwykłą przepychanką rewolucyjną.

Ale ponieważ ludzie się do organizacji nie spieszyli i nie pchali, bo po co skoro i tak mają widoki na przyszłość, jak wyżej, więc trzeba było bata Armagedonowego wymyślić.
No i strach ludzki zrobił swoje. :)

Armagedon jako wojna Jehowy przeciw ludziom i jedyna arka-organizacja, w której można się uratować, pod warunkiem, że się głosi. :-\


Offline Bruner

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Luty, 2018, 15:15 »
Widzisz do roku 1925, to wszystko miało się skończyć bardziej optymistycznie.

1. Wszyscy zmarli mieli dostać drugą próbę.
2. Miliony obecnie żyjących nigdy nie umrą.
3. Armagedon miał być zwykłą przepychanką rewolucyjną.

Ale ponieważ ludzie się do organizacji nie spieszyli i nie pchali, bo po co skoro i tak mają widoki na przyszłość, jak wyżej, więc trzeba było bata Armagedonowego wymyślić.
No i strach ludzki zrobił swoje. :)

Armagedon jako wojna Jehowy przeciw ludziom i jedyna arka-organizacja, w której można się uratować, pod warunkiem, że się głosi. :-\
Dlatego nie głoszę :) bo co to za prawda która zmienia się częściej niż prawo w Polsce? :/


Offline Roszada

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Luty, 2018, 15:36 »
Dlatego nie głoszę :) bo co to za prawda która zmienia się częściej niż prawo w Polsce? :/
Kiedyś napisałem takie zdanie:

"Głosiciel tej organizacji, idący od domu do domu i niosący swe orędzie, nigdy nie będzie pewny tego, czy to, czego naucza dziś, będzie jeszcze aktualne jutro, za rok lub pięć lat".


Offline zagubiona owca

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Luty, 2018, 17:14 »
Osobiście miałam przyjemność być na zebraniu, na którym brat zaprezentował taki plecak. Miał on być nieprzemakalny, w środku mają znajdować się podstawowe rzeczy typu dokumenty, latarka itp.
Wszyscy się podniecili i chcieli mieć takie plecaki :)
Jednak okazało się, że trzeba by na taki profesjonalny sprzęt mieć ok 500 zł.........


Offline Trinity

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Luty, 2018, 17:21 »
a to lansują jaką marke? przecież wiadomo ze w USA są inne marki niż naszym Wąhocku
oni muszą czymś braci zająć, a to plecak a to strach. w sumie strach jest najlepszy dla mas ludzkich. ja mam tego strachu po dziurki w nosie.
jedna sis to nawet kupiła sobie paralizator na militaria.pl


Offline Roszada

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Luty, 2018, 18:07 »
Już Rosjanie pewnie wypróbowali różne marki plecaków. :)

Ukraińcy też, ale te przydały się im do wyjazdu w Polskę za chlebkiem. ;D


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Plecaki
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Luty, 2018, 18:11 »

Już Rosjanie pewnie wypróbowali różne marki plecaków. :)

Ukraińcy też, ale te przydały się im do wyjazdu w Polskę za chlebkiem. ;D
i kompotem na potem
« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2018, 18:23 wysłana przez Nadarzyniak »


Offline Bruner

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Luty, 2018, 00:03 »
a to lansują jaką marke? przecież wiadomo ze w USA są inne marki niż naszym Wąhocku
oni muszą czymś braci zająć, a to plecak a to strach. w sumie strach jest najlepszy dla mas ludzkich. ja mam tego strachu po dziurki w nosie.
jedna sis to nawet kupiła sobie paralizator na militaria.pl
Co? Gdzie? Toż to prawie odstępstwo- bo kupując tam popiera zbrojenia i wojny  :D już ja bym jej zrobił komitecik ;d