Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Plecaki  (Przeczytany 22114 razy)

Offline Agalloch

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 15:02 »
Agalloch byłem szybszy ;) ;)

Zgadza się  :D Jedynym pocieszeniem pozostaje dla mnie fakt, że "ostatni będą pierwszymi"  ;) A także świadomość, że przez moment w tym gigantycznym wszechświecie miałem swojego mentalnego sobowtóra  ;D


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Plecaki
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 15:19 »
schowanie literatury Wts-u do lodówki, aby nie zamokła i nie uległa zniszczeniu.

Oj Baran, przecież zawsze muszą mieć świeży pokarm na czas słuszny, logiczne więc że do lodówki schowają coś co będzie ich trzymać przy życiu po wieczne czasu.

Nie wierzę że wstawiam emotikon, ale niech będzie  ::)
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 15:28 »
Czyli z tego co widzę niektórzy z nas zetknęli się z tematem.
Brak szerszego zasięgu wskazuje, że mogły to być oddolne inicjatywy zborowych strategów.
Odzew jednak pokazuje, że istnieją ogromne pokłady ślepego posłuszeństwa.
Motyw oblężonej twierdzy cały czas funkcjonuje w braterskiej podświadomości.
Na takiej glebie łatwo siać najbardziej idiotyczne scenariusze.
Najpierw plecaki wielkościskowe, teraz piwnice, ciekawe co będzie w następnej kolejności.


Offline Iza

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 15:50 »
Znam wypadki z kilku zborów zarówno w Polsce jak i Niemczech, gdzie zapakowane  plecaki
lezą w szafach w gotowości, bo nie znacie dnia , ani godziny ;D
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 15:57 »
Z racji tego, że parę lat minęło od pomysłu z plecakami, część wyposażenia może już być nieaktualna z powodu nowych świateł.
Dlatego może zaproponujmy niezbędne produkty do plecaka ocalenia.
Zacznę:
- konserwa rybna firmy Watchtower Fish ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Plecaki
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 15:59 »
W prawilnych zborach co roku jest wyglaszany wyklad na temat przygotowan na wypadek klęski zywiolowej. List powinien być u M w archiwum.
Tak jest mowa o plecakach.

Oczywiście wyklad naprawdę dotyczy klęski zywiolowej, ale wyglaszanie go na terenach gdzie takich klęsk nie ma, służy oczywiście potęgowaniu atmosfery strachu przed nieznanym.


Offline Roszada

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 16:03 »
Proszę, napiszcie że to niemożliwe i że mnie wkręcacie.
Pokażcie mi jeden tekst z publikacji o tych zapasach, to uwierzę i też to opiszę.
Póki co, to strachy na lachy, wymysły starszych czy podnieconych głosicieli. ;)



Gorszyciel

  • Gość
Odp: Plecaki
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 16:05 »
Chodzi chyba o to:

6 stycznia 2012

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH

Dotyczy: przygotowań i działań na wypadek klęski żywiołowej

Drodzy Bracia!

Niniejszy list zastępuje list do wszystkich zborów z 6 lipca 2006 roku dotyczący przygotowań
na wypadek klęski żywiołowej. List z 2006 roku należy usunąć z trwałych akt zboru i zniszczyć.
Ponieważ wciąż rośnie liczba klęsk żywiołowych oraz katastrof spowodowanych przez człowieka, jak również zagrożenie terroryzmem i konfliktami zbrojnymi, pragniemy przypomnieć, jak istotne jest przygotowanie się na takie okoliczności, bez względu na to, czy w Waszej okolicy są one prawdopodobne, czy nie. Niniejszy list wyszczególnia ważne kroki, jakie należy przedsięwziąć już teraz, a także w razie klęski.
Grona starszych powinny poczynić następujące kroki, by przygotować się na wypadek klęski: 1) Prowadzić aktualną listę danych kontaktowych wszystkich głosicieli. Listę należy sprawdzać co roku. Każdy starszy powinien otrzymać kopię. 2) Opracować plan, jak zatroszczyć się o osoby mające szczególne potrzeby oraz jaka pomoc może być niezbędna w niebezpiecznej sytuacji. 3) Udostępnić każdemu starszemu dane kontaktowe nadzorcy podróżującego. 4) Co roku powtarzać sobie informacje z niniejszego listu oraz fragment z książki ‘Paście trzodę Bożą’, rozdział 12, akapity 24-26. 5) Przemyśleć, jak zabezpieczyć akta zboru i inne poufne dokumenty.
Raz w roku należy w „Potrzebach zboru” omówić kroki, jakie głosiciele powinni powziąć, by przygotować się na ewentualny kataklizm. Chodzi między innymi o podstawowe działania: 1) Przygotować ważne dokumenty na wypadek ewakuacji. 2) Zadbać o zapas najpotrzebniejszych artykułów na trzy do pięciu dni — w tym żywność, lekarstwa i wodę zdatną do picia — które
można szybko zabrać w razie ewakuacji. 3) Przygotować się do ewakuacji i wiedzieć, gdzie się udać. 4) Stosować się do wskazówek miejscowych władz oraz starszych. Najlepiej, jeśli zbór będzie trzymał się razem. Podczas omawiania potrzeb zboru można nawiązać do odpowiednich źródeł podanych na końcu listu.
Z uwagi na powyższe informacje każdy starszy powinien w swojej książce ‘Paście trzodę Bożą’, w rozdziale 12, obok akapitu 24, wpisać uwagę: „Zobacz list do wszystkich gron starszych z 6 stycznia 2012 roku dotyczący przygotowań i działań na wypadek klęski żywiołowej”.
Mamy nadzieję, że te rady pomogą Wam zatroszczyć się o potrzeby braci. Przesyłamy wyrazy serdecznej, chrześcijańskiej miłości oraz pozdrowienia.

Wasi bracia

Kopia dla: Brygad Budowniczych Sal Królestwa
Regionalnych Komitetów Budowlanych
nadzorców podróżujących
PS do sekretarza:
Niniejszy list należy zachować w trwałych aktach zboru. Możecie przy okazji uaktualnić zborowy Skorowidz do listów— dla gron starszych (S-22).

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO KLĘSKI — ŹRÓDŁA
Przebudźcie się! z września 2007 roku, strony 4-7, „Czy winę ponosi Bóg?”
Nasza Służba Królestwa ze stycznia 2007 roku, strona 4, „Czy jesteś przygotowany na klęskę żywiołową?”
Przebudźcie się! z czerwca 2006 roku, strony 14-19, „Warto było usłuchać ostrzeżeń”

JAK DZIAŁAĆ PODCZAS KLĘSKI — ŹRÓDŁA
Przebudźcie się! z września 2007 roku, strony 8 i 9, „Kataklizmy wkrótce się skończą”
Przebudźcie się! z sierpnia 2006 roku, strony 23-25, „Młodzi ludzie pytają: Jak mogę pomóc?”
Przebudźcie się! z 22 czerwca 2003 roku, strony 12-14, „Młodzi ludzie pytają: Jak mam sobie radzić w obliczu tragedii?”
Przebudźcie się! z 22 sierpnia 2001 roku, strony 4-7, „Zespół pourazowych zaburzeń emocjonalnych—co to takiego?”
Przebudźcie się! z 22 sierpnia 2001 roku, strony 7-10, „Zaburzenia pourazowe przestaną nas dręczyć!”


Offline TomBombadil

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 16:52 »
Z okazji tego listu wyciągano od głosicieli dane co fo adresu i numeru telefonu. Musiałam mocno się postawić,by odczepiono się od dzieci. Jako nieletni podlegają nam,rodzicom i nie życzyliśmy sobie by obcy dorosły dzwonił do nich. Byliśmy jeszcze szczerze oddani.  Odmówiliśmy teź podania dat urodzenia dzieci.
Byłam zdumiona po co im to,nawet na wypadek Armagefonu.


Offline TomBombadil

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 16:53 »
Sorki za literówki.


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Plecaki
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 17:50 »
Z literówkami nawet lepiej ;D
Armagefon ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Plecaki
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 17:57 »
Ar-megafon


Blizna

  • Gość
Odp: Plecaki
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 18:39 »
Nawet wyśmiać tego nie ma za bardzo jak, bo zaraz mi dźwięczy w uszach: "a w dniach ostatnich przyjdą szydercy ze swym szyderstwem".
Ja się czasem zastanawiam, jak dotrzeć do zmanipulowanych śJ, skoro na jakiekolwiek próby czy wysiłki oni reagują zawsze zacytowaniem wersetu, że tak miało być i to świadczy o dniach ostatnich...


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Plecaki
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 19:58 »
Mnie specjalnie takie rady czy zalecenia nie dziwią.
Powiem nawet - wręcz przeciwnie - świadczą o dużej skuteczności organizacyjnej.
Przygotowanie na wypadek klęski żywiołowej tam gdzie one występują jest jak najbardziej pożądane. Podobnie jak telefony do współwyznawców, aby w razie potrzeby sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje pomocy.
Każda szanująca się organizacja prowadzi analizę ryzyk oraz definiuje sposoby niwelowania ewentualnych skutków.

Oczywiście zupełnie czym innym jest budowanie poczucia zagrożenia, a czasem wręcz psychozy strachu  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.