Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak się rozmawia z "odstępcami"  (Przeczytany 4342 razy)

Offline M

Jak się rozmawia z "odstępcami"
« dnia: 16 Czerwiec, 2016, 17:07 »
Nasz niedawno wybudzony brat dzwoni do drugiego, o którym wie, że ten dzwoni po ludziach w różnych zborach i go szkaluje. Jego jedynym "przestępstwem" było wstawienie na Facebooka filmu dot. pedofilii u ŚJ (chyba chodził o przesłuchanie w Australii), a także rozmowa z paroma osobami na ten temat.

https://drive.google.com/open?id=0B6x59Q9rx60oaHh0RUF2a3BwRk0
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec, 2016, 17:10 wysłana przez M »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Jak się rozmawia z "odstępcami"
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec, 2016, 17:44 »
Oczywiście brak odwagi by powiedzieć coś w twarz.
Nikt nie zwraca uwagi już na Biblie "załatw sprawę z bratem", tylko za plecami wszystko, boją się że odstępcze demony na nich przejdą?

Denerwuje mnie takie nastawienie, jest to kompletny brak szacunku do danej osoby, obnażenie braku kultury u siebie i wszystkich najgorszych cech, jakie można posiadać, nie wspominając jakie to wspaniałe świadectwo tego o czym uczą sie na zebraniach.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline ExSJMario

Odp: Jak się rozmawia z "odstępcami"
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec, 2016, 18:37 »
Jakże pełna miłości bliźniego rozmowa!
Jesteś odstępcą i już!!

Ci ludzie są zaprogramowani na bezwzględność.
Nie liczą się z nikim i z niczym.
Najważniejsze jest dobre imię organizacji i do tego celu będą szli po trupach!
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Weteran

Odp: Jak się rozmawia z "odstępcami"
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec, 2016, 18:43 »
Jednakowe, obrzydliwe, twarde reakcje. Jak gdyby wszyscy twardogłowi gdzieś się spotkali i umówili, jak się mają zachowywać. Oni wszyscy są w jedności ducha... diabelskiego.
Poza tym zwykłe chamstwo. Dlaczego mnie to nie dziwi?! :'( :'( :'(
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Fantom

Odp: Jak się rozmawia z "odstępcami"
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Czerwiec, 2016, 18:44 »
 toż to rozpasanie,że ktoś bez decyzji KS mówił o innym,że jest dla niego odstępcą.Złamał teokratyczny porządek.Pod sąd z nim!!!
 Przyznam się bez bicia,że chętnie bym napisał do niego na fb.''Ta zniewaga krwi wymaga''.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Weteran

Odp: Jak się rozmawia z "odstępcami"
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwiec, 2016, 18:47 »
Poza tym ten twardogłowiec musiał wchodzić na materiały rozmówcy, aby przypisać mu rzekome odstępstwo. A przecież najświętsza Strażnica nawoływała; Nie wchodzimy, na ich strony, nie czytamy ich blogów itp. To co, jednak czytamy??? ;D ;D ;D
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline ExSJMario

Odp: Jak się rozmawia z "odstępcami"
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Czerwiec, 2016, 18:52 »
Poza tym ten twardogłowiec musiał wchodzić na materiały rozmówcy, aby przypisać mu rzekome odstępstwo. A przecież najświętsza Strażnica nawoływała; Nie wchodzimy, na ich strony, nie czytamy ich blogów itp. To co, jednak czytamy??? ;D ;D ;D
Czytają, a jakże!
Tylko do twardych głów nic nie dotrze.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Blizna

  • Gość
Odp: Jak się rozmawia z "odstępcami"
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Czerwiec, 2016, 19:39 »
Robociki ulepione z jednej gliny.
Też miałam takich "znajomych".


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jak się rozmawia z "odstępcami"
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Czerwiec, 2016, 19:41 »
  Jeśli obgadują cię za plecami tzn się ciebie boją, nie mają odwagi powiedzieć ci tego w twarz. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Lila

Odp: Jak się rozmawia z "odstępcami"
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 14:43 »
A może jest inna przyczyna... Może ten obgadujący jest nieświadomy tego, że jego umysł się buntuje i na siłę chce pokazać, że jest prawowierny.
Podświadomość zaczyna zabierać głos, a on próbuje go zagłuszyć i udowodnić, że myśli poprawnie. Dlatego dzwoni po ludziach i manifestuje swoje poglądy, żeby utwierdzić innych i siebie, że z nim jest wszystko ok. Może chce odwrócić uwagę od siebie i nakierować na innego brata? Może dzwoniąc do innych chce zbadać ich opinię i wyszukać sobie grupę wsparcia?
Nie skreślajmy takich osób. One też mogą poznać prawdę :)


Wiem, wishfull thinking. Ale zawsze warto pomarzyć ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak się rozmawia z "odstępcami"
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 15:29 »
Nasz niedawno wybudzony brat dzwoni do drugiego, o którym wie, że ten dzwoni po ludziach w różnych zborach i go szkaluje. Jego jedynym "przestępstwem" było wstawienie na Facebooka filmu dot. pedofilii u ŚJ (chyba chodził o przesłuchanie w Australii), a także rozmowa z paroma osobami na ten temat.

https://drive.google.com/open?id=0B6x59Q9rx60oaHh0RUF2a3BwRk0

Nie tylko on stracił znajomych na FB za opublikowanie czegoś o pedofilii...


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Jak się rozmawia z "odstępcami"
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 15:53 »
Nasz niedawno wybudzony brat dzwoni do drugiego, o którym wie, że ten dzwoni po ludziach w różnych zborach i go szkaluje. Jego jedynym "przestępstwem" było wstawienie na Facebooka filmu dot. pedofilii u ŚJ (chyba chodził o przesłuchanie w Australii), a także rozmowa z paroma osobami na ten temat.

https://drive.google.com/open?id=0B6x59Q9rx60oaHh0RUF2a3BwRk

Takie samo pytanie zadałam , dwom panom pod krawatem , dlaczego osoba przegląda mojego facebooka , kopiuje polubione lub udostępnione informacje i nie przychodzi z tym do mnie zgodnie z rada biblijną tylko idzie do starszych?
W odpowiedzi usłyszałam , że w tym przypadku nie musi  trzymac się tej zasady bo chodzi tu o dobro zboru!!! mógł nie czuć się na siłach lub wręcz bać się ze mną rozmawiać ! , po czym zaczął tłumaczyć kiedy ta zasada ma zastosowanie
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline TomBombadil

Odp: Jak się rozmawia z "odstępcami"
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 21:45 »
Niestety ostatnie kursy pionierskie tak uczą, kiedy jest podejrzenie odstępstwa to mają ważniejsze zasady niż te Jezusowe. Miałam podobne przeżycia i boli mnie brzuch gdy o tym mówię. A minęło pół roku. Ludzie dali się uwieść, poszli jak wół na rzeź. Zaatakowano mnie i dowiedziałam się ,że ponad rok mnie "obserwowano",podsłuchiwano,osaczano, wrabiano by coś na mnie znaleźć. Tak samo Jezusa faryzeusze chcieli na czymś przyłapać,by go skazać. Na mnie próbowano jakieś głupoty z kapelusza wyciągnąć. Człowiek jest tak zaskoczonony,że nawet nie wie jak się bronić. Usłyszałam,że dla nich nic nie znaczy to co zrobiłam i kim byłam,ważne co miałam powiedzieć. Nawet jeśli nie mówiłam,to oni mają swoich świadków gotowych zeznawać. Na takie diabelstwo to tylko powiedzieć"idź precz szatanie" i otrzepać proch z nóg. Dobrze,że wszyscy w rodzinie jesteśmy jednomyślni. Dzieci,mąż ,rodzeństwo, wielu przyjaciół. Biedna Barbara Anderson nie miała tyle szczęścia.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Jak się rozmawia z "odstępcami"
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 22:32 »
:)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gangas

Odp: Jak się rozmawia z "odstępcami"
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Czerwiec, 2016, 01:46 »
 Chrzanić fejsbuki. To przez fakabuka ludziska mają problemy. Sami tam się obnażają i masturbują ploteczkami o innych. A potem płacz, bo ktoś tam powiedział coś. Chrzanić      i jeszcze raz chrzanić. >:( >:(
Jutro to dziś tyle że jutro.