Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam!  (Przeczytany 4951 razy)

Offline Hippopotamus

Odp: Witam!
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 13:38 »
A nie pytali ciebie przypadkiem, czy aby nie chcesz "wykręcić się" od woja? 
W moim zborze było to w standardowym zestawie pytań zaraz po "co mógłbyś zrobić dla organizacji?"  Znam nawet sytuację (początek lat 90-tych),  kiedy bratu, który działał za mało starsi chcieli cofnąć "świadectwo chrztu" jeśli się nie poprawi.  Analizowanie kart głosiciela i porównywanie wyników przed i po wystąpieniu o zaświadczenie z Nadarzyna było normą.  Taki dobrowolny przymus.
Takiego pytania nie pamiętam. Ja byłem wtedy w miarę aktywny. Zastępowałem nadzorcę grupy studium książki w prowadzeniu zebrań, byłem w niej etatowym lektorem, czasem "lektorowałem" też podczas studium Strażnicy, usługiwałem z mikrofonem itp. Natomiast po tamtej rozmowie po prostu z dnia na dzień zaniechałem aktywności. Nabrałem przekonania, że jeśli to tak wygląda, to nie będę się nikogo o nic prosić.


Offline rzeski

Odp: Witam!
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 13:52 »
Zawsze mnie odpychało od takich nawiedzonych i z poczuciem misji.Ktoś mi kiedyś powiedział że cieszy się że nie wpadłem w klapkowatość i pionierszczyznę jak to określił. Zawsze starałem się rozwijać rożne osobiste zainteresowania i tak naprawdę bardzo mi to pomagało w "terenie". Rada Jezusa jest prosta:"..nie pozwalajcie nazywać się przewodnikami, bo jeden jest wasz przewodnik..". Dlatego nie daję sobie wmówić np: pedofilia? polacy nic się nie stało!!!,albo nierozsądne, oderwane od rzeczywistości
wmawianie innym że wykształcenie jest złe.Raczej:jak ktoś ma wąskie horyzonty myślowe ,to latwiej mu wmówić różne głupoty.


Offline Iza

Odp: Witam!
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 20:21 »
W sumie to raczej jego posty byłyby nudne. Przez ponad 2 godziny przesłuchania w sądzie w Legnicy najczęściej używanymi przez niego zwrotami były: "nie wiem", "nie pamiętam", "nie umiem powiedzieć". Uczy się od najlepszych, bo podobnie wyglądały zeznania Jacksona w Australii ;D.
Oraz " te sprawy są objęte tajemnicą spowiedzi" ;D :D ;D
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Witam!
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 20:50 »
Oraz " te sprawy są objęte tajemnicą spowiedzi" ;D :D ;D

A ja na odwiedzinach i podczas rozmów ze znajomymi mówiłam że taka spowiedź jaka znamy z KK jest niebiblijna, a u Nas nie ma spowiedzi. Jak mi jest wstyd, za te wszystkie wypowiedziane kłamstwa wciśnięte w moje usta, czy nieznajomość własnej religii.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline wykluczony

Odp: Witam!
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 20:53 »
Niepokorna, nie porównuj ustaleń  między  prawnikami z tym co jest w Biblii ;)
Polski system prawny musiał jakoś usankcjonować rozmowy ze starszymi i uznali je za równorzędne ze spowiedziami. I tyle w temacie.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam!
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:04 »
Niepokorna, nie porównuj ustaleń  między  prawnikami z tym co jest w Biblii ;)
Polski system prawny musiał jakoś usankcjonować rozmowy ze starszymi i uznali je za równorzędne ze spowiedziami. I tyle w temacie.

Tego nie zrobił polski system prawny, tylko Nadarzyn "podpiął się" pod to, co prawnie wywalczył Kościół katolicki. Np. rozmowy z rabinem polski system prawny spowiedzią nie nazywa, więc nie wciskaj kitu, że trzeba to tak nazywać, bo prawo RP tak nakazuje.


Offline TomBombadil

Odp: Witam!
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:05 »
Tyle w temacie,że spowiadająca musi do sądu iść,by się bronić przed spowiednikami. I ona nie wie z czego się spowiadała,że pokuty z 8 lat nie dostała, a spowiednik i tak nie pamięta,choć na piśmie przeprasza.
Ciekawe co na to Pasterz,co krew za spowiadającą się przelał?


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Witam!
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:10 »
Niepokorna, nie porównuj ustaleń  między  prawnikami z tym co jest w Biblii ;)
Polski system prawny musiał jakoś usankcjonować rozmowy ze starszymi i uznali je za równorzędne ze spowiedziami. I tyle w temacie.

Czytałeś statut? Widzę że nie, więc przeczytaj, dowiesz się wielu ciekawych rzeczy.

Tego nie zrobił polski system prawny, tylko Nadarzyn "podpiął się" pod to, co prawnie wywalczył Kościół katolicki. Np. rozmowy z rabinem polski system prawny spowiedzią nie nazywa, więc nie wciskaj kitu, że trzeba to tak nazywać, bo prawo RP tak nakazuje.

Dziękuję za pomoc, zanim zdążyłam pomyśleć co napisać już zadziałałeś.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline wykluczony

Odp: Witam!
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:19 »
Dura lex sed lex.....chyba że chcesz się kopać z koniem.....;)
A jaki problem żeby ktoś ze świadków  czy ex-świadków  podważył zgodność statutu z prawem ? ktoś komuś broni ?


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Witam!
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 21:58 »
Dura lex sed lex.....chyba że chcesz się kopać z koniem.....;)
A jaki problem żeby ktoś ze świadków  czy ex-świadków  podważył zgodność statutu z prawem ? ktoś komuś broni ?

Statut z prawem musi być zgodny z prawem obowiązującym.
Gorzej jak nie jest zgodny z tym co dana organizacja głosi.
Przeczytaj i się wypowiedz.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>