Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkich choć nie powinienem  (Przeczytany 6411 razy)

Offline Fantom

Odp: Witam wszystkich chodź nie powinienem
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 01:03 »
Myślałeś może (mówię to absolutnie bez przekąsu) o wizycie u psychologa? Sam z takiej możliwości skorzystałem (w moich stronach kosztuje to 80zł od wizyty) i powiem Ci, że warto. Możesz przerzucić na psychologa wszystko co Cię dręczy, zrzucić całkowicie z siebie cały balast. Jeśli trafisz na dobrą osobę, to może Ci bardzo pomóc i nakierować co zrobić dalej, a nawet jakbyś trafił gorzej to i tak będzie to ktoś komu będziesz mógł "bez obaw powiedzieć co myślisz", nawet jeśli nie będzie w stanie Ci "namacalnie" pomóc.
@M,ja tez namacalnie chyba nie będe mógł Ci pomóc.Jednak wszystko będziesz mógł przerzucić na mnie:)za jedyne 40zł.Pasi?Whisky gratis:)
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: Witam wszystkich chodź nie powinienem
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 01:05 »
@M,ja tez namacalnie chyba nie będe mógł Ci pomóc.Jednak wszystko będziesz mógł przerzucić na mnie:)za jedyne 40zł.Pasi?Whisky gratis:)

Każda rozmowa pomaga :). A taka z Whisky to już w ogóle ;D.

Jednak psycholog ma tę zaletę, że jest człowiekiem całkowicie z zewnątrz, z którym ma się kontakt jedynie na terapii i można być pewnym że wszystko, co się jemu powie pozostanie pomiędzy mną a nim, co stwarza bezkonkurencyjnie najlepszą atmosferę do swobodnego wyrażania własnych uczuć.


Offline gangas

Odp: Witam wszystkich choć nie powinienem
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 01:11 »
Każda rozmowa pomaga :). A taka z Whisky to już w ogóle ;D.

Jednak psycholog ma tę zaletę, że jest człowiekiem całkowicie z zewnątrz, z którym ma się kontakt jedynie na terapii i można być pewnym że wszystko, co się jemu powie pozostanie pomiędzy mną a nim, co stwarza bezkonkurencyjnie najlepszą atmosferę do swobodnego wyrażania własnych uczuć.

 Nie wiem M ale pokutuje takie powiedzenie, że psycholog za pieniądze powie ci to co ktoś inny za darmo po pijaku. ::) ::) ::) ::)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline M

Odp: Witam wszystkich choć nie powinienem
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 01:12 »
Nie wiem M ale pokutuje takie powiedzenie, że psycholog za pieniądze powie ci to co ktoś inny za darmo po pijaku. ::) ::) ::) ::)

Ano pokutuje, bo jesteśmy jako Polacy uprzedzeni do tego rodzaju usług. Za oceanem korzystają z nich chętnie i sobie to chwalą :).


Offline gangas

Odp: Witam wszystkich choć nie powinienem
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 01:19 »
 Tak właśnie ci na leżance u psychologa za oceanem chwalą to sobie. I niech tak będzie ale w ich trzymanie gęby na kłódkę to szczerze wątpię. Tak jak z komitetami, większość spraw znają żony uczestników. Nie chcę Cię dołować ale oni jak adwokaci biorą kasiorę i następny proszę. Ale jak pomaga to nie będę zniechęcał ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline M

Odp: Witam wszystkich choć nie powinienem
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 02:16 »
Tak właśnie ci na leżance u psychologa za oceanem chwalą to sobie.

Tylko u nas leżanek nie mają :(


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Witam wszystkich choć nie powinienem
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 08:25 »
Witaj  :)
Każda okazja, żeby "wylać" to co głęboko tkwi w sercu jest dobra. Czy na forum, czy u psychologa, czy w barze nad szklaneczką...
To pomaga oczyścić wnętrze z toksycznych myśli. W szczególności właśnie introwertykom. Taki wentyl bezpieczeństwa...
Pewnie, że zawsze to lepiej mówić do kogoś twarzą w twarz. Ale jak nie ma możliwości, to choćby na początek na tym forum  :)
A potem kto wie...  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich choć nie powinienem
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 09:00 »
Witaj w naszym gronie. :)


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Witam wszystkich chodź nie powinienem
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 09:41 »
Wokól siebie nie mam kompletnie nikogo przed kim mógłbym bez obaw powiedzieć co myślę.

Jedyne mi bliskie osoby są w WTS. Znajomych ani przyjaciół poza nigdy nie miałem - z wiadomych przyczyn. Więc można powiedzieć, że jestem sam na tym świecie.
Witaj,
Chetnie "poslucham" ;)
Jak widac z wpisow na tym forum sam juz nie jestes.
Nick jak podejrzewam nawiazuje pewnie do stanu zdrowia i zyciowych okolicznosci, niz do muzycznego bandu - takie bylo moje pierwsze skojarzenie   ::)


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Witam wszystkich choć nie powinienem
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 09:58 »
Witaj :)
Dam Ci radę trochę z innej beczki.
Pomyśl o jakiś ćwiczeniach fizycznych wykonywanych w domu, albo zapisz się na siłownie, przewija się tam dużo osób, może kogoś poznasz. Wysiłek fizyczny też zbliża ludzi. Ktoś Cię poprosi o asekurację i od słowa do słowa ...
Czytałem kiedyś taką książkę dla komandosów i jednym ze sposobów radzenia sobie z niewolą są min ćwiczenia.
Odstresujesz się, zaczniesz myśleć o innych rzeczach, może Cię to wciągnie itd.
Kumulowanie emocji to jak dokładanie bez przerwy ciężaru na wołu, jak nie przestaniesz to wół padnie mimo że jest bardzo silny.
A wiem co mówię (piszę) ;)



Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witam wszystkich chodź nie powinienem
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 10:16 »
Tak rozważam tą opcję. Problem w tym, że ciężko trafić na odpowiednią osobę a moje problemy są dość głębokie i złożone z tego co się zdążyłem zorientować. Mam problem z uzewnętrznianiem siebie i obawiam się, że jak nie trafię na odpowiedniego specjalistę to zbyt mocno mnie to przygniecie.

Na razie będę się uzewnętrzniał tutaj jeśli nie macie nic przeciwko.

  Witaj :)

Nic na siłę, z własnego doświadczenia wiem, że metoda drobnych kroczków jest najlepsza :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Inka

Odp: Witam wszystkich choć nie powinienem
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 11:03 »
Witaj na forum. Małymi kroczkami wyjdziesz silniejszy. Do psychologa można iść. Depresja sytuacyjno-lękowa związana z bytnością w patologii. Dobrane leki np. na rok zlikwidują uczucie lęku, magnez uspokoi. W tym czasie zadbać o siebie, o ciało, zdrowie, relaks, rozwój osobisty /nauka, pasje/ + oczywiście praca. Im więcej czasu upłynie od wyjścia tym lepiej. Kwarantanna musi trwać i czasem boleć. Pomaga nam świadomość, że nasze życie jest świadectwem dla tych ludzi, którzy zostali w bagnie. Jest dowodem, że istnieje życie i szczęście poza Matrixem.


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Witam wszystkich choć nie powinienem
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 11:35 »
Disorder  - Jak widac po powyzszych poradach forumowicze posiadaja wszechstronna wiedze i umiejetnosci I chec pomocy :)
Jak to proroctwo mowi - I zakolysze WTS i wyjda kosztownosci wszystkich narodow ;)


Offline Deborah

Odp: Witam wszystkich choć nie powinienem
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 14:23 »
Disorder, ja również witam serdecznie  :D i polecam psychologa, jak wiele już osób wcześniej. Problem w tym, że może być trudno znaleźć dobrego, ale warto spróbować.

Jeżeli się nie uda, to można poszukać dobrej fachowej literatury psychologicznej pod kątem swoich problemów, czy też osobowości. Ja polecam np. książkę „Introwertyzm to zaleta” Marti Olsen Laney (chyba, że już czytałeś  ;)).

Niestety, nie jest łatwo być introwertykiem w WTS-ie, ponieważ promuje się raczej zachowania ekstrawertyczne, a wszystko, co typowe w zachowaniach introwertyków traktuje się jako coś niewłaściwego, nad czym trzeba pracować i to przezwyciężać.  :-\

Dla introwertyka sama obecność na zebraniu, zgromadzeniu czy kongresie powoduje tak duży dyskomfort, że potem musi długo „ładować akumulatory”, a gdzie tu jeszcze służba w grupie, spotkania towarzyskie z braćmi, aktywne uczestnictwo w zebraniach??? Wykończyć się idzie. Znam to z doświadczenia.

To bardzo dobrze, że pojawiłeś się tutaj, bo kto jak kto, ale nikt inny chyba lepiej Cię nie zrozumie niż większość obecnych tu osób. To tak jak z „korpomową” WTS-u  ;)

Uważam, że każdy, kto szczerze starał się służyć Bogu w tej organizacji został przez nią okaleczony w jakiś sposób – fizyczny, psychiczny, emocjonalny - bo chcąc być „przykładnym” ŚJ musisz teraz wyrzec się w zasadzie wszystkiego, co jest istotą człowieczeństwa, bo na to przyjdzie czas „w raju”. To niemożliwe, żeby wyjść z tego cało przynajmniej pod względem psychicznym.


Offline Terek

Odp: Witam wszystkich choć nie powinienem
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 14:38 »
Ja też Cię witam :)
W dzisiejszych czasach introwertykom jest dość ciężko.Wiem to z własnego doświadczenia.Z drugiej strony w moim przypadku ta cecha miała jedną bardzo ważną dobrą stronę - a mianowicie nie szukałem towarzystwa Świadków Jehowy,bo wystarczała mi literatura i filmy,a więc dzięki temu nie dałem się wciągnąć.Niestety,mimo wszystko bycie introwertykiem ma więcej wad niż zalet.Prawdę mówiąc nie mam pojęcia jakiej rady Ci udzielić,ale przynajmniej w jakimś stopniu Cię rozumiem,więc jakbyś chciał pogadać to pisz :)
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2016, 14:40 wysłana przez Terek »