Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wykluczony  (Przeczytany 34822 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #150 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 18:46 »
Wiadomo, że 587/6 r. p.n.e. Potwierdzają to dobitnie pisarze starożytni i sama Biblia.


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #151 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 18:47 »
Szczerze mówiąc i rozbijanie atomów nie za bardzo mnie interesuje bo zawsze twierdziłem i twierdzę, że i tak o tym kiedy bedzie Armadegon wie tylko Jehowa. Typowanie wyników nie interesowało mnie nigdy.
Jedyny problem jaki od zawsze mam z naukami świadków to to spozywanie krwi a zakaz transfuzji w sytuacji ratowania życia np na jakimś wypadku drogowym. Z tym zawsze miałem i mam problem.


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #152 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 18:48 »
No ja też potrzebowałem trochę czasu żeby wreszcie poznac prawdę u świadków. Z czym jeszcze was oszukiwali czy oszukują cały świat ? Zburzenie światyni ? Skoro to nie ta data to jaka ? Komu wierzycie i dlaczego ?
A data zburzenia świątyni taka ważna?
Do zbawienia potrzebna?
Jeśli tak, to dlaczego Jezus jej nie wymienił ani Apostołowie?


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #153 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 18:49 »
Gorszyciel , a jak "dobitnie" to stwierdzają i kto ? A dlaczego nie 607 r pne ? Co do daty narodzin Jezusa też do dzisiaj toczą się spory . Do dzisiaj wielu uczonych mówi że np potop to bajka. Więc komu chcesz wierzyć ? Może naukowcom ?


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #154 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 18:51 »
Mi data zburzenia nie jest potrzebna do zbawienia. Przeciez już to napisałem. Tak samo jak i do zbawienia nie jest mi potrzebny spór o to czy był to pal czy krzyż ;)


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #155 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 18:53 »
Roszada, a po co Jezus miał podawać datę zburzenia skoro zapisane były proroctwa Daniela czy Księgi Kronik . Jezus nie przyszedł na Ziemię na wykłady historyczne ;)


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #156 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:09 »
Roszada, a po co Jezus miał podawać datę zburzenia skoro zapisane były proroctwa Daniela czy Księgi Kronik . Jezus nie przyszedł na Ziemię na wykłady historyczne ;)
Jeśli Jezusowi nie było potrzebna ta data to po co Tobie i mi?
Ja oczekuję świątyni w niebie a nie tej sprzed wieków. Przed świetynia niebiańską się modlę  a nie tą zburzoną. :)


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #157 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:11 »
Gorszyciel , a jak "dobitnie" to stwierdzają i kto ? A dlaczego nie 607 r pne ? Co do daty narodzin Jezusa też do dzisiaj toczą się spory . Do dzisiaj wielu uczonych mówi że np potop to bajka. Więc komu chcesz wierzyć ? Może naukowcom ?
Podaj łaskawie który uczony opowiada się za 607.
Bo ja znam tylko CK ŚJ. ;D


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #158 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:11 »
Gorszyciel , a jak "dobitnie" to stwierdzają i kto ? A dlaczego nie 607 r pne ? Co do daty narodzin Jezusa też do dzisiaj toczą się spory . Do dzisiaj wielu uczonych mówi że np potop to bajka. Więc komu chcesz wierzyć ? Może naukowcom ?

Stwierdza to dobitnie Biblia: Księga Zachariasza;)


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #159 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:14 »
Ja oczekuję życia wiecznego za ziemi. Nie wiem co będzie w niebie.
Roszada, to ja się pytam Gorszyciela którzy uczeni z całą pewnością twierdzą że to nie był rok 607 pne ?
Gorszyciel, księga Zachariasz w którym wersecie ?


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #160 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:14 »
Roszada, a po co Jezus miał podawać datę zburzenia skoro zapisane były proroctwa Daniela czy Księgi Kronik . Jezus nie przyszedł na Ziemię na wykłady historyczne ;)
No właśnie Towarzystwo samo pisze, że historia nie potwierdza 607:

Po zburzeniu Jerozolimy w 607 roku p.n.e. ostatek z Judy uciekł do Egiptu, (…) Właśnie wtedy mógł się rozpocząć 40-letni okres spustoszenia tego kraju. Świecka historia nie dostarcza na to wyraźnych dowodów, ale możemy być przekonani, że sprawozdanie biblijne jest dokładne, ponieważ Jehowa spełnia swoje obietnice” (Strażnica Nr 15, 2007 s. 8).


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #161 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:16 »
To najprościej założyć, że do zburzenia doszło ok roku 607 pne....
Prosze o kolejne dowody na wielkie kłamstwa świadków, kłamstwa i oszustwa.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #162 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:21 »
Księga Zachariasza daje się precyzyjnie datować:
Precyzyjna datacja:
Za 1,1: W ósmym miesiącu drugiego roku [panowania] Dariusza odezwał się Jahwe do proroka Zachariasza, syna Berechiasza, syna Iddy = 27 października - 24 listopada 520 p.n.e.
Za 1,7: Dwudziestego czwartego dnia, jedenastego miesiąca, to jest miesiąca Szebat, w drugim roku [panowania] Dariusza, (przemówił Jahwe do proroka Zachariasza, syna Berechiasza, syna Iddy) = 15 lutego 519 p.n.e.
7,1: Czwartego roku [panowania] króla Dariusza (przemówił Jahwe do Zachariasza), czwartego dnia, dziewiątego miesiąca, to jest miesiąca Kislew = 7 grudnia 518 r. p.n.e.
Dariusz I wstąpił na tron perski w 522 r. przed Chr. po za mordowaniu Kambyzesa, syna króla Cyrusa, i rządził do 485 r. przed Chr.

A Za 7,5 mówi: „Powiedz całemu ludowi kraju i kapłanom: Kiedy przez siedemdziesiąt lat pościliście i pokutowaliście w piątym i siódmym miesiącu, czy pościliście dla Mnie?
Za 1,12 ponadto dodaje: Wtedy ode zwał się anioł PANA: „PANIE Zastępów, czy długo jeszcze nie zmiłujesz się nad Jerozolimą i miastami Judy, na które gniewasz się już siedemdziesiąt lat?”

Jak sobie doliczysz 70 lat do dat prorokowania Zachariasza, w czasach którego Jahwe się jeszcze na Judę i Jerozolimę gniewał, to zobaczysz, że datacja naukowców zgadza się z Biblią, bo 70 lat skończyło się za czasów Zachariasza, a nie w 537 r.


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #163 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:27 »
Gorszyciel, A skąd masz datę 24.11.520 pne ? Jest zapisana w Bibli też ?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #164 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 19:29 »
A naukowcy czynią to na podstawie licznych świadectw historycznych. ŚJ i naukowcy zgadzają się co do 539 r. p.n.e. jako roku upadku Babilonu. A wcześniej rządzili następujący władcy:

Nabu-apla-usur (Nabopolasar) (626-605 p.n.e.) (610 p.n.e. - upadek miasta Harran, koniec Imperium Asyryjskiego)
Nabu-kudurri-usur II (Nabuchodonozor II) (604-562 p.n.e.)
Amel-Marduk (562-560 p.n.e.)
Nergal-szarra-usur (Neriglissar) (559-556 p.n.e.)
Labaszi-Marduk (556 p.n.e.)
Nabonid (555-539 p.n.e.

Nie upchniesz tych królów inaczej, a wszyscy istnieli w wiemy dokładnie (bo się tym chwalili) ile lat panowali;) Także wszystko się zgadza - Biblia i nauka. Tylko że ani Biblia ani nauka nie zgadzają się z "teologią 1914" i stąd uparte trwanie przy tym 607 r. p.n.e.