Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wykluczony  (Przeczytany 34844 razy)

Offline Dietrich

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #135 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 10:16 »
Właśnie to sprawdziłem dzięki aplikacji rBiblia.
Wielkie dzięki Anonymous!! 


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #136 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 10:32 »
Wyjasnij mi to.

Otwieramy JW Library I wybieramy sekcje Biblie. Wchodzimy na Kingdom Interlinear (wydawnictwo WTS). Wybieramy Revelation (Objawienie) 5:10

καὶ and ἐποίησας you made αὐτοὺς them τῷ to the θεῷ God ἡμῶν of us βασιλείαν kingdom καὶ and ἱερεῖς, priests, καὶ and βασιλεύουσιν they are reigning ἐπὶ upon τῆς the γῆς. earth.

Zaznaczona sekcja to greckie slowo epi doslownie przetlumaczone na upon lub on - co jest poprawne.

Definicja ang przyimka upon - Upon is used to express place.

Potem otworzmy NWT na tym samym wersecie I zobaczymy slowo OVER co znaczy NAD. Powinno byc upon lub on co znaczy NA.

Kontekst wesetu mowi o klasie krolewskich kaplanow a wedlug doktryny WTS odnosi sie to do 144 000 spodziewajacych sie zyc i krolowac z nieba.
Jako ze werset ten umieszcza ich krolowanie NA ziemi wiec zmienili wlasny poprawny przeklad Interlinear na zgodny z doktryna. :(

Polecam sprawdzic inne polskie przeklady jako ze kazdy z nich konsekwentnie oddaje to slowo jako NA.

Z wyrazami szacunku czekam na odpowiedz :)


Piękny przykład.


Offline Weteran

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #137 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 12:06 »
http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2014/06/amatorszczyzna-przekadu-nowego-swiata.html?m=1
Szczególnie polecam 1 Tym.5:20.
Tylko nie łudźcie się, że wykuczony podejmie merytoryczną dyskusję.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #138 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 12:21 »
Cytuj
Cytat: wykluczony w 06 Czerwiec, 2016, 17:48

Kolejnym klamstwem jest to, że przekład Biblii świadków jest zrobiony typowo pod ich nauki
No pewnie, że tak zrobili.
Wpierw w 1936 r wprowadzili naukę o palu.
A później w 1950 r. wprowadzili do swej Biblii pal.
Wcześniej nie było żadnej Biblii z palem. :)

I co było pierwsze?
Nauka ŚJ, czy ich Biblia?


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #139 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 14:04 »
Codo Obj 5:10 - a jaka jest różnica czy jest tam napisane "na ziemi" czy "nad ziemią " ? Jako to zmienia sens tych wersetów ? Jak dla mnie może być i tak i tak . Nie widze żadnej sprzeczności albo nie widze powodów, żeby dyskutować o tym to takie czy inne tłumaczenie w żaden sposób nie wypaczają sensu całej treści. Można z nieba panować NA ZIEMI mozna też z nieba panować nad ziemią. Naprawdę jak dla mnie to mało znacząca błahostka.
Co wo wprowadzenia "pal" zamiast krzyż jak się domyślam. Po raz drugi - jakie to ma znaczenie czy jest tam zapisane drzewo czy pal czy może faktycznie były to dwie belki w kształcie litery T lub w kształcie krzyża ? Jakie to ma znaczenie ?
Może warto pomyśleć nad takimi fałszywymi naukami jak Trójca czy Matka Boska czy męczarnie w piekle lub w czyśćcu czy może nad tym dlaczego wszyscy wykopuja z Biblii imię Boga Jehowy ;)


Offline bernard

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #140 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 15:50 »
Wylkuczony
Cytuj
Może warto pomyśleć (...) dlaczego wszyscy wykopuja z Biblii imię Boga Jehowy
A kto tak robi ?


Offline M

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #141 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 15:58 »
dlaczego wszyscy wykopuja z Biblii imię Boga Jehowy ;)

To Ty nie odpowiedziałeś mi na pytanie dlaczego Strażnica bezprawnie to imię wstawiła w Nowym Testamencie w 237 miejscach, skoro nie istnieje ani jeden dowód, że ono tam w oryginałach występowało.


Offline parasin

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #142 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 16:18 »
Codo Obj 5:10 - a jaka jest różnica czy jest tam napisane "na ziemi" czy "nad ziemią " ? Jako to zmienia sens tych wersetów ? Jak dla mnie może być i tak i tak . Nie widze żadnej sprzeczności albo nie widze powodów, żeby dyskutować o tym to takie czy inne tłumaczenie w żaden sposób nie wypaczają sensu całej treści. Można z nieba panować NA ZIEMI mozna też z nieba panować nad ziemią. Naprawdę jak dla mnie to mało znacząca błahostka.
Tylko że takich błahostek w tym przekładzie jest od groma i zebrane razem nie są już błahostką i dają wyraźny obraz Ciała Kierowniczego po prostu dali ciała.

Sprawdź sobie kwestię zburzenia Jerozolimy w 607rpne. To kluczowa data dla istnienia tej organizacji. Data której nie popiera historia świecka nie tylko nie popiera, ale wręcz zaprzecza. I wiesz co oni twierdzą, że tą datę popiera Biblia, ale nikt z czytających Biblię oprócz świadków Jehowy na to nie wpadł. Wiesz dlaczego? Bo w Biblii tego nie zobaczysz tylko w Przekładzie Nowego Świata. A wiesz jakie tam zmieniono błahostki? Np pobawiono się czasami albo zamieniono przyimki "dla" na "w", ot takie tam błahostki, które na pierwszy rzut oka nie zmieniają sensu, ale to właśnie te błahostki zmieniają wszystko, bo to decyduje o prawdziwości lub fałszu tej organizacji i o jej boskim mandacie.
To zrozumiałe że oni chcą żebyś myślał, że to tylko błahostki, a o tych którzy na te błahostki zwracają uwagę myślał: opluwacze odstępcy. Interes kręci się dalej.


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #143 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 16:23 »
Może warto pomyśleć nad takimi fałszywymi naukami jak Trójca czy Matka Boska czy męczarnie w piekle lub w czyśćcu czy może nad tym dlaczego wszyscy wykopuja z Biblii imię Boga Jehowy ;)
Ale to forum o ŚJ. A ŚJ zdaje się w to nie wierzą (Maria, piekło, czyściec, Trójca).

Kto wykopuje imię Jehowa z Biblii?

Znasz Biblię Lubelską, Biblię Poznańską, Biblię Romaniuka?
Jest tam Jahwe, czy nie ma?

W 2006 roku rozpoczęto wydawać wielotomowy „Nowy Komentarz Biblijny” (Edycja św. Pawła), który zawiera tekst Biblii, a w nim nie imię Jahwe, ale jak w hebrajskim oryginale tetragram JHWH. Prócz tego w tomie dotyczącym Księgi Wyjścia (2009) znajduje się specjalny dodatek o tekście Wj 3:13-15, omawiający „problem pochodzenia i etymologii imienia JHWH” (s. 669).

W latach 2008-2010 wydano też Pismo Św. w kilku tomach z tzw. Prymasowskiej Serii Biblijnej (wyd. Vocatio). Jest to przekład interlinearny (międzywierszowy), który również oddaje imię Boga poprzez hebrajski tetragram JHWH.

Od roku 2009 ukazuje się również seria pt. „Podręczny Komentarz Biblijny” (wyd. Biblos) zawierająca w tekście tetragram JHWH (wydano np. księgi Kpł w 2009, Wj w 2012, Dn w 2013).

A kiedy ŚJ wydali po raz pierwszy w Polsce Biblie z imieniem Jehowa?
Dopiero w 1997 r. Wiesz o tym?
Chyba nie. :(
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2016, 16:43 wysłana przez Roszada »


Offline Szyszoonia

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #144 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 16:48 »
Kochani obawiam sie, ze wszelkie proby wykazania wykluczonemu, ze jest w bledzie, mijaja sie z celem.... Dla niego zadne argumenty z naszej strony nie maja znaczenia  ;D Chocby byly nie wiem jak logiczne  :)


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #145 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 17:01 »
Kochani obawiam sie, ze wszelkie proby wykazania wykluczonemu, ze jest w bledzie, mijaja sie z celem.... Dla niego zadne argumenty z naszej strony nie maja znaczenia  ;D Chocby byly nie wiem jak logiczne  :)

Trudno się nie zgodzić.
Jak wcześniej nie pamiętam kto napisał że wykluczonemu to może nie pomorze, ale osobą wchodzącym na forum. Dzięki tej rozmowie, każdy będzie miał jasność, czy ktoś kogoś atakuje czy obraża, czy jest to merytoryczna rozmowa czy przepychanka słowna.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline parasin

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #146 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 17:03 »
Kochani obawiam sie, ze wszelkie proby wykazania wykluczonemu, ze jest w bledzie, mijaja sie z celem.... Dla niego zadne argumenty z naszej strony nie maja znaczenia  ;D Chocby byly nie wiem jak logiczne  :)
Sam kiedyś byłem takim walczącym "wykluczonym" i powoli powoli zaczęło docierać... Dajmy szansę jak nie jemu to może innym :D
(mi otwieranie oczu zajęło ok 1,5 roku )


Offline M

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #147 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 17:14 »
Sam kiedyś byłem takim walczącym "wykluczonym" i powoli powoli zaczęło docierać... Dajmy szansę jak nie jemu to może innym :D
(mi otwieranie oczu zajęło ok 1,5 roku )

Parasin, czy możesz napisać coś więcej na ten temat? Skoro wtedy byłeś tak bardzo przekonany że wręcz wojowałeś z "odstępcami", to co w końcu sprawiło, że udało Ci się poznać prawdę (o prawdzie ;D)? Mnie osobiście bardzo ciekawią takie historie :).


Offline Szyszoonia

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #148 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 17:23 »
Sam kiedyś byłem takim walczącym "wykluczonym" i powoli powoli zaczęło docierać... Dajmy szansę jak nie jemu to może innym :D
(mi otwieranie oczu zajęło ok 1,5 roku )
Wlasciwie masz racje.... U kazdego proces wybudzania trwa raz dluzej raz krocej a czasami wogole nie nastepuje... I faktycznie, jesli nie wykluczony, to moze ktos inny czytajac nasze posty dojdzie do wlasciwych dla siebie wnioskow. :D


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #149 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 18:04 »
No ja też potrzebowałem trochę czasu żeby wreszcie poznac prawdę u świadków. Z czym jeszcze was oszukiwali czy oszukują cały świat ? Zburzenie światyni ? Skoro to nie ta data to jaka ? Komu wierzycie i dlaczego ?