Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Znalazłem religię prawdziwą  (Przeczytany 20781 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Znalazłem religię prawdziwą
« dnia: 17 Maj, 2016, 00:12 »
Żaden człowiek nie powinien mieć  nad nami autorytetu w kwestii Boga i zbawienia, ponieważ żaden człowiek nie został przez Boga do takiej roli wyznaczony, poza Chrystusem. Idąc tym tokiem rozumowania należało by się zastanowić nawet czy sam apostoł Paweł miał sto procent prawdy pisząc swoje listy. Obawiam się że w wielu kwestiach, praktycznie w większości obecnych religii chrześcijańskich apostoł Paweł stawiany jest wyżej niż sam Chrystus. My Świadkowie Jehowy jesteśmy w tym mistrzami. Jest to z pewnością, to co piszę, bardzo niepopularne ale niestety prawdziwe. Właśnie dlatego powstało tak wiele religii interpretujących Biblię po swojemu, biorąc apostoła Pawła trochę jak guru, i traktujących każdą jego wypowiedz jak święte słowa. Czasami mam wrażenie, że traktuje się jego jako osobę która się nie myliła, wywyższa się jego postać i nie widzi jego błędów. Niechcąco Paweł stał się obiektem zainteresowania wszystkich, postacią nietykalną, gdzie każde jego wypowiedziane zdanie urasta do przykazania które bezwzględnie należy stosować w każdym zborze chrześcijańskim. Myślę, że on sam tego nie chciał. To prawda że Biblia została napisana dla naszego pouczenia, i jego wypowiedzi są często niezwykle pożyteczne, i może to nawet nie powinno mieć znaczenia że on Chrystusa nigdy nie widział i osobiście nie znał. Nie mniej jednak był niedoskonały. Tak jak niedoskonałe jest Ciało Kierownicze, Papież, Rabin, Starszy, Ksiądz, Biskup, czy inny Kaznodzieja Telewizyjny.
I  właśnie po to Bóg dał nam wolną wolę, możliwość porównywania, żeby wiedzieć czy daną radę zastosować w naszym życiu czy też nie. Czy ktoś jest dla nas autorytetem i w jakiej dziedzinie.   Jedynie wypowiedzi Chrystusa można uznawać za 100 procentowo doskonałe i autorytatywne na naszej drodze do zbawienia. Religie gdzieś się pogubiły, uosabiając je  można by powiedzieć, że na początku zawsze chcą dobrze i mają dobre intencje, póżniej kiedy zaczynają się rozwijać, kiedy powstają struktury, pojawiają się większe pieniądze, czar pryska. Dlatego Chrystus nie chciał religii. Stał się jedynym łącznikiem między Bogiem a człowiekiem. Żadna religia nie ma metki z oryginalnym napisem Chrystus. Wszystkie te metki to "chińskie podróby”. Religie zapomniały o Bogu i Chrystusie, stały się jak groby pobielane, myśląc tylko o władzy, pieniądzach, budując swoje imperium na krzywdzie ludzkiej pod przykrywką miłości do bliżniego. A ta plastykowa miłość nie ma nic wspólnego z Chrystusem.

Przeczytałem kiedyś w pewnym artykule takie stwierdzenie:

"We współczesnych religiach rolę Boga przejęli pastorzy, księża i starsi, którzy bez porozumienia z Bogiem i bez Jego upoważnienia rozpoczęli wydawanie poleceń wiernym. Łamiąc w ten sposób prawa nadane przez samego Boga i wprowadzając w zamian własne prawa i przepisy, często zupełnie sprzeczne z Prawem Boga.”


A może ktoś znalazł religię prawdziwą i poda adres, albo może od razu nr konta bankowego? ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline dziewiatka

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj, 2016, 05:59 »
Sto procent wypowiedzi Jezusa spisali niedoskonali ludzie kilkadziesiąt lat po jego śmierci .Tak samo jest z prawem Boga .Łamane jest ono przez tych samych ludzi którzy je wcześniej napisali.To tak odnośnie pierwszego zdania które kłuci się z rzeczywistością .Nie ma żadnego dowodu poza tym co ludzie napisali ,że Bóg wyznaczył jakąkolwiek rolę komuś o imieniu Jezus  lub komukolwiek.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj, 2016, 09:06 »
Sto procent wypowiedzi Jezusa spisali niedoskonali ludzie kilkadziesiąt lat po jego śmierci .Tak samo jest z prawem Boga .Łamane jest ono przez tych samych ludzi którzy je wcześniej napisali.To tak odnośnie pierwszego zdania które kłuci się z rzeczywistością .Nie ma żadnego dowodu poza tym co ludzie napisali ,że Bóg wyznaczył jakąkolwiek rolę komuś o imieniu Jezus  lub komukolwiek.

.
 
I na tym właśnie polega wiara w Boga i w Jezusa. Wiarą jest też to, że pochodzimy od małpy, i wiarą jest też to że bitwa pod Grunwaldem była w 1410  i że w ogóle się odbyła, albo że pierwszym cesarzem Rzymu był Oktawian August z dynastii lulijsko-klaudyjskiej.
Wiarą jest również to że dwa nagie miecze zostały przekazane królowi polskiemu Władysławowi II Jagielle przez heroldów wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego i że posłał tych że heroldów sam Ulryk von Jungingen.  Dlaczego mam bardziej wierzyć w to co powiedział i zrobił Cezar Kaligula a opisali to "jacyś ludzie"niż w to co powiedział  i zrobił Jezus, Paweł czy inni którzy są wymienieni w Biblii.
To jest historia i tamto, w jedno i drugie trzeba mieć wiarę.
W ten sposób to można wyrzucić wszystkie książki historyczne do kosza i zacząć pisać swoją własną.
Jezus przepowiedziany wcześniej, cuda które czynił, naoczni świadkowie którzy to spisali, proroctwa które się spełniły.

Dowody najczęściej występują w sądzie, i to od sędziego zależy czy je uzna czy nie, czy je dopuści czy też nie.
Wszyscy jesteśmy sędziami, i to od nas zależy czy na podstawie praw ludzkich czy boskich dopuścimy dany dowód czy też nie.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2016, 09:21 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj, 2016, 09:33 »
Żaden człowiek nie powinien mieć  nad nami autorytetu w kwestii Boga i zbawienia, ponieważ żaden człowiek nie został przez Boga do takiej roli wyznaczony, poza Chrystusem.
Masz rację, tylko że wszyscy zostali pouczeni przez ludzi, a nie bezpośrednio przez Chrystusa. Tylko Apostołowie bezpośrednio przez Niego.

Ja tez słuchałem autorytetów ludzkich rozwijając się duchowo od dziecka.

Ty jeśli jako dorosły poznałeś bezpośrednio Boga jesteś w innej komfortowej sytuacji. ;)


Offline TomBombadil

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maj, 2016, 09:52 »
Listy Pawła wyrwane z kontekstu historycznego mogą wprawiać dziś w fanatyzm. Ale Paweł pisał do konkretnych ludzi i odnosił się do konkretnych sytuacji i problemów.To co zalecał w Koryncie nie musiało odnosić się do Tesaloniczan.Bo tam ludzie mogli mieć zupełnie inne potrzeby. Dał przykład starszym jak indywidualnie podchodzić do zboru i ludzi. Zresztą znał członków zborów z imienia,dlatego wiedział co im doradzać. Dziś przekręca się sens słów Pawła lub czyni zaleceniami uniwersalnymi. Ale i tak niekonsekwentnie.  Paweł chciał pomagać swym braciom w poznaniu nauki Chrystusa. Ale miał trudne zadanie,bo głosił"poganom",którzy woleli listę w co wierzyć,a nie dążyć do dojrzałości duchowej.
Ja cenię Pawła.  Zmusza  mnie do poznawania zwyczajów i mentalności ludzi w l wieku,by wejść w sytuację i spróbować zrozumieć tok rozumowania. Ale oczywiście każdy ma wolną wolę i może myśleć jak tam sobie uważa.


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Maj, 2016, 09:53 »
Baran - bardzo lubię czytać twoje mądre komentarze.

Uważam, że skoro mamy rozum, umiemy czytać, dostaliśmy Biblię to musimy ją analizować i sami wyciągać wnioski.
Każdy zda sprawę przed Bogiem osobiście, nie będzie tłumaczeń typu robiłem bo tak mi kazało CK, starsi, księża, Ewa mi dała więc jadłem, a mnie to wąż namówił.
Skoro odpowiadam osobiście, to nie mogę polegać tylko na innych - reguła autorytetu już niejednego zgubiła.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maj, 2016, 10:02 »
Masz rację, tylko że wszyscy zostali pouczeni przez ludzi, a nie bezpośrednio przez Chrystusa. Tylko Apostołowie bezpośrednio przez Niego.

Ja tez słuchałem autorytetów ludzkich rozwijając się duchowo od dziecka.

Ty jeśli jako dorosły poznałeś bezpośrednio Boga jesteś w innej komfortowej sytuacji. ;)

Dobre Roszada, ;)

Dlatego apostołowie są dla mnie chyba największymi moimi duchowymi przywódcami, byli niedoskonali, mieli wady, nie udawali nikogo innego i najważniejsze że znali Jezusa osobiście. Z pewnością prowadzili wiele rozmów z Jezusem o których nie mamy pojęcia bo nie zostały one spisane w ewangeliach. To pewnie też przekładało się na ich życie i postępowanie.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Maj, 2016, 10:03 »
Uważam, że skoro mamy rozum, umiemy czytać, dostaliśmy Biblię to musimy ją analizować i sami wyciągać wnioski.
Ale Kościół też od Jezusa dostaliśmy. Przecież opisują go Dzieje Apostolskie i ta cała Biblia na którą się powołujesz. ;)


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Maj, 2016, 10:04 »
Dobre Roszada, ;)

Dlatego apostołowie są dla mnie chyba największymi moimi duchowymi przywódcami,
Tylko że ci Apostołowie wyznaczyli po sobie starszych, których polecili słuchać, którym pozostawili też po sobie Pisma.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Maj, 2016, 10:05 »
Listy Pawła wyrwane z kontekstu historycznego mogą wprawiać dziś w fanatyzm. Ale Paweł pisał do konkretnych ludzi i odnosił się do konkretnych sytuacji i problemów.To co zalecał w Koryncie nie musiało odnosić się do Tesaloniczan.Bo tam ludzie mogli mieć zupełnie inne potrzeby. Dał przykład starszym jak indywidualnie podchodzić do zboru i ludzi. Zresztą znał członków zborów z imienia,dlatego wiedział co im doradzać. Dziś przekręca się sens słów Pawła lub czyni zaleceniami uniwersalnymi. Ale i tak niekonsekwentnie.  Paweł chciał pomagać swym braciom w poznaniu nauki Chrystusa. Ale miał trudne zadanie,bo głosił"poganom",którzy woleli listę w co wierzyć,a nie dążyć do dojrzałości duchowej.
Ja cenię Pawła.  Zmusza  mnie do poznawania zwyczajów i mentalności ludzi w l wieku,by wejść w sytuację i spróbować zrozumieć tok rozumowania. Ale oczywiście każdy ma wolną wolę i może myśleć jak tam sobie uważa.

Ja również doceniam Pawła i nigdy nie uważałem że Paweł był odstępcą jak niektórzy twierdzą:)
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2016, 10:42 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Maj, 2016, 10:07 »
Tylko że ci Apostołowie wyznaczyli po sobie starszych, których polecili słuchać, którym pozostawili też po sobie Pisma.

Wiem,wiem a póżniej ci starsi polecili słuchać Ciała Kierowniczego. Tak,tak znam tojuż ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Maj, 2016, 10:08 »
Listy Pawła wyrwane z kontekstu historycznego mogą wprawiać dziś w fanatyzm. Ale Paweł pisał do konkretnych ludzi i odnosił się do konkretnych sytuacji i problemów.To co zalecał w Koryncie nie musiało odnosić się do Tesaloniczan.Bo tam ludzie mogli mieć zupełnie inne potrzeby. Dał przykład starszym jak indywidualnie podchodzić do zboru i ludzi. Zresztą znał członków zborów z imienia,dlatego wiedział co im doradzać. Dziś przekręca się sens słów Pawła lub czyni zaleceniami uniwersalnymi. Ale i tak niekonsekwentnie.  Paweł chciał pomagać swym braciom w poznaniu nauki Chrystusa. Ale miał trudne zadanie,bo głosił"poganom",którzy woleli listę w co wierzyć,a nie dążyć do dojrzałości duchowej.
Ja cenię Pawła.  Zmusza  mnie do poznawania zwyczajów i mentalności ludzi w l wieku,by wejść w sytuację i spróbować zrozumieć tok rozumowania. Ale oczywiście każdy ma wolną wolę i może myśleć jak tam sobie uważa.

Z listami Pawła jest pełno problemów.
Po pierwsze są w nich wewnętrzne sprzeczności (jak chociażby opis jego nawrócenia).
Po drugie, jak zauważyłeś są one pisane w konkretnych okolicznościach do konkretnych adresatów. A to sprawia, że mogą być źródłem poznania ale nie wiary!
Po trzecie wreszcie, jak napisał Baran Paweł był człowiekiem żyjącym i wykształconym w określonych realiach społecznych. I przez ten pryzmat pisał rady i zalecenia. Traktowanie ich paralelnie do naszych czasów jest z góry skazane na porażkę! No bo skoro w całości się nie da (chociażby patriarchalny model rodziny) to kto ma decydować które fragmenty się nadają a które nie?
I tu dochodzimy do sedna, a mianowicie - to wszelkie religie usiłują decydować które rady i nauki są dobre a które pomijamy, które zaś modyfikujemy wg własnego uznania.
Czy zatem jest możliwość znalezienia religii prawdziwej? Moim zdaniem nie!
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Maj, 2016, 10:09 »
Wiem,wiem a póżniej ci starsi polecili słuchać Ciała Kierowniczego. Tak,tak znam tojuż ;)
CK sam sobie wymyśliłeś.
Ja piszę o biblijnym przekazie i strukturach.
Jezus powiedział swoim wybrańcom, którzy utworzyli Kościół, na jego polecenie: ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.
I tak było.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Maj, 2016, 10:11 »
Tylko że ci Apostołowie wyznaczyli po sobie starszych, których polecili słuchać, którym pozostawili też po sobie Pisma.
Wiem,wiem a póżniej ci starsi polecili słuchać Ciała Kierowniczego. Tak,tak znam tojuż ;)

I niestety zrobiło się jak w zabawie w głuchy telefon:
Jeden powiedział, inni powtarzali, po tych inni jeszcze dalej, itp. Aż dotrwał do naszych czasów przekaz jak w tej zabawie  ;D
I w co tu wierzyć?  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Maj, 2016, 10:12 »
Z listami Pawła jest pełno problemów.
Po pierwsze są w nich wewnętrzne sprzeczności (jak chociażby opis jego nawrócenia).
Strzelasz gafę za gafą.
To nie listy opisują nawrócenie, ale Dzieje.
A Dzieje pisał Łukasz.

Sprzeczności wynikają z tego, że są różne sytuacje, także w różnych regionach świata i lata od lat 40. do 60.