Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie  (Przeczytany 48705 razy)

Offline Lila

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #150 dnia: 30 Maj, 2016, 16:14 »
Mnie martwi rzesza ludzi, którzy uważają, że to Bóg oczyszcza organizację.
Wiele działań wygląda na sabotaż, na świadome sprowadzanie firmy do upadku. Takie myśli pojawiały się w moim domu jeszcze zanim odeszłam. Wtedy wspólnie dywagowaliśmy na ten temat, ale ostatecznie ucinaliśmy dyskusję właśnie takim stwierdzeniem, że Bóg nie pozwoli by w jego organizacji działy się takie rzeczy bez celu i to na pewno ma głębsze znaczenie, którego my nie pojmujemy.
Tak było. Teraz ja głośno mówię o tym, co myślę, ale dalej słyszę jak echo te komentarze.
To trochę tak, że czuję w ich głosie żal, że nie mogą mi powiedzieć z podniesioną głową "nie masz racji", słyszę żal, że brak im argumentów. Jedyne co mogą powiedzieć, to to, że to święta organizacja Boga i wierzą, że to wszystko jest realizacją boskiego planu.
Żal i bezsilność.
Również dlatego, że przez lata sama byłam taka sama. Wydawało mi się, że nic nie jest w stanie zachwiać moją wiarą w boskość organizacji.
Ostatecznie jednak okazało się, że każda wiara ma swój fundament i można ją ruszyć...
Mam głęboką nadzieję, że ludzie, których kocham przejrzą na oczy. Nie muszą ostentacyjnie opuszczać organizacji. Nie będę mieć z tego żadnej satysfakcji. Wystarczy, że przyznają przed sobą, że to jest pic na wodę.


Offline Salome

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #151 dnia: 30 Maj, 2016, 17:10 »
Mnie martwi rzesza ludzi, którzy uważają, że to Bóg oczyszcza organizację.
Wiele działań wygląda na sabotaż, na świadome sprowadzanie firmy do upadku. Takie myśli pojawiały się w moim domu jeszcze zanim odeszłam. Wtedy wspólnie dywagowaliśmy na ten temat, ale ostatecznie ucinaliśmy dyskusję właśnie takim stwierdzeniem, że Bóg nie pozwoli by w jego organizacji działy się takie rzeczy bez celu i to na pewno ma głębsze znaczenie, którego my nie pojmujemy.
Tak było. Teraz ja głośno mówię o tym, co myślę, ale dalej słyszę jak echo te komentarze.
To trochę tak, że czuję w ich głosie żal, że nie mogą mi powiedzieć z podniesioną głową "nie masz racji", słyszę żal, że brak im argumentów. Jedyne co mogą powiedzieć, to to, że to święta organizacja Boga i wierzą, że to wszystko jest realizacją boskiego planu.
Żal i bezsilność.
Również dlatego, że przez lata sama byłam taka sama. Wydawało mi się, że nic nie jest w stanie zachwiać moją wiarą w boskość organizacji.
Ostatecznie jednak okazało się, że każda wiara ma swój fundament i można ją ruszyć...
Mam głęboką nadzieję, że ludzie, których kocham przejrzą na oczy. Nie muszą ostentacyjnie opuszczać organizacji. Nie będę mieć z tego żadnej satysfakcji. Wystarczy, że przyznają przed sobą, że to jest pic na wodę.

Lila, no po prostu myślę identycznie jak Ty. Cieszę się, że to potrafisz tak zgrabnie za mnie napisać.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Czuwający

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #152 dnia: 31 Maj, 2016, 08:55 »
Niestety istnieje spora rzesza ludzi którzy sa zaślepieni i nic ich nie ruszy, to ludzie których sposób myślenia zamyka sie w tym ze nawet jeśli organizacja sie myli będę się mylił razem z nią. Znam przykład osoby która po obejrzeniu przesłuchania Morisa i jego ewidentnych manipulacji powiedziała no i co z tego to przecież tez człowiek i mógł sie mylić.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #153 dnia: 31 Maj, 2016, 10:43 »
Niestety istnieje spora rzesza ludzi którzy sa zaślepieni i nic ich nie ruszy, to ludzie których sposób myślenia zamyka sie w tym ze nawet jeśli organizacja sie myli będę się mylił razem z nią. Znam przykład osoby która po obejrzeniu przesłuchania Morisa i jego ewidentnych manipulacji powiedziała no i co z tego to przecież tez człowiek i mógł sie mylić.

Mi próbowali wmówić że to fotomontaż.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Blizna

  • Gość
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #154 dnia: 31 Maj, 2016, 10:47 »
Dokładnie, zwłaszcza że większość śJ nie zna angielskiego.
I sporo osób nie znających się na technice ale słyszących "gdzieś tam" o fotomontażach czy videomontażach.
Oni chcą wierzyć, że tzw. odstępcy mają możliwość i fabrykują te wszystkie dokumenty, przesłuchania w sądzie.
Przecież my teraz w polityce kraju możemy zaobserwować dokładnie te same mechanizmy!!!


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #155 dnia: 31 Maj, 2016, 10:52 »
Ciąg dalszy opowieści Orwellowskich ;)


Kto z przebudzonych, nieaktywnych, czy nieczynnych wrzuca pieniądze do skrzynek. Nikt. Nie płacą, nie głoszą, a jeszcze mogą namówić żeby inne owieczki nie płaciły i nie głosiły.

I teraz- po co tacy nielojalni mają zajmować cenne miejsca na sali za które nie płacą. Dlatego należy zminimalizować ryzyko, wywalić chwasty. Część sal sprzedać.

 Po co niewolnicy bez perspektyw, którzy w żadnej dziedzinie nie przynoszą zysku, a jeszcze zarażą innych. Każda firma boi się haedhunterów, w tym przypadku odstępców. A jeszcze mieć ich u siebie.
 Bez sensu.

Wywalić, sprzedać i odzyskać kasę z pustych miejsc. (czytaj ze sprzedaży sal).Kasa się wróci na inne inwestycje w tym momencie trochę mniej ryzykowne. Analiza ryzyka w firmie to klucz. Ryzyko, mniejsze ryzyko, opłacalność, brak opłacalności.
Zbory połączone,z dwóch zrobiliśmy jeden. Jak zrobić żeby z czterech zrobić jeden, albo chociaż z trzech. To dopiero jest wyzwanie biznesowe.

Nawoływania do powrotu to mydlenie oczu. Chyba, że typowych grzeszników, oni skruszeni będą się bać i będą posłuszni, a odstępcy raczej skruchy nie okażą, a zawsze będą zagrożeniem, szczególnie jeżeli wracają tylko dla rodziny.

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Czuwający

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #156 dnia: 31 Maj, 2016, 11:32 »
cos w tym jest


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #157 dnia: 31 Maj, 2016, 11:38 »
Ciąg dalszy opowieści Orwellowskich ;)


Kto z przebudzonych, nieaktywnych, czy nieczynnych wrzuca pieniądze do skrzynek. Nikt. Nie płacą, nie głoszą, a jeszcze mogą namówić żeby inne owieczki nie płaciły i nie głosiły.

I teraz- po co tacy nielojalni mają zajmować cenne miejsca na sali za które nie płacą. Dlatego należy zminimalizować ryzyko, wywalić chwasty. Część sal sprzedać.

 Po co niewolnicy bez perspektyw, którzy w żadnej dziedzinie nie przynoszą zysku, a jeszcze zarażą innych. Każda firma boi się haedhunterów, w tym przypadku odstępców. A jeszcze mieć ich u siebie.
 Bez sensu.

Wywalić, sprzedać i odzyskać kasę z pustych miejsc. (czytaj ze sprzedaży sal).Kasa się wróci na inne inwestycje w tym momencie trochę mniej ryzykowne. Analiza ryzyka w firmie to klucz. Ryzyko, mniejsze ryzyko, opłacalność, brak opłacalności.
Zbory połączone,z dwóch zrobiliśmy jeden. Jak zrobić żeby z czterech zrobić jeden, albo chociaż z trzech. To dopiero jest wyzwanie biznesowe.

Nawoływania do powrotu to mydlenie oczu. Chyba, że typowych grzeszników, oni skruszeni będą się bać i będą posłuszni, a odstępcy raczej skruchy nie okażą, a zawsze będą zagrożeniem, szczególnie jeżeli wracają tylko dla rodziny.

Powiem tylko, że jak Ciebie czytam, to chyba powinieneś zmienić nick-a na: Prorok-Baran ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Blizna

  • Gość
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #158 dnia: 31 Maj, 2016, 12:12 »

Kto z przebudzonych, nieaktywnych, czy nieczynnych wrzuca pieniądze do skrzynek. Nikt. Nie płacą, nie głoszą, a jeszcze mogą namówić żeby inne owieczki nie płaciły i nie głosiły.
I teraz- po co tacy nielojalni mają zajmować cenne miejsca na sali za które nie płacą. Dlatego należy zminimalizować ryzyko, wywalić chwasty. Część sal sprzedać.
Po co niewolnicy bez perspektyw, którzy w żadnej dziedzinie nie przynoszą zysku, a jeszcze zarażą innych. Każda firma boi się haedhunterów, w tym przypadku odstępców. A jeszcze mieć ich u siebie.
Bez sensu.
Nawoływania do powrotu to mydlenie oczu. Chyba, że typowych grzeszników, oni skruszeni będą się bać i będą posłuszni, a odstępcy raczej skruchy nie okażą, a zawsze będą zagrożeniem, szczególnie jeżeli wracają tylko dla rodziny.

Czyli co?
Zamordyzm żeby odsiać i zostawić już tylko robociki gotowe na wszystko?
A przede wszystkim gotowe by płacic?


Offline Czuwający

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #159 dnia: 01 Czerwiec, 2016, 09:27 »
niestety , z własnego podwórka wiem że każda pomyłkę lub nadgorliwy wymysł tłumaczy się tym że przecież CK nigdy nie twierdziło że nie jest nieomylne. To bardzo ciekawy wybieg z ich strony, zawsze mówią ze są niedoskonali i mogą sie mylić, ale juz wy musicie słuchać nas bezwzględnie bo jesteśmy Bożym kanałem i kto wie może akurat to co mówimy teraz jest ok. niezła manipulacja


Offline Dietrich

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #160 dnia: 01 Czerwiec, 2016, 09:50 »
niestety , z własnego podwórka wiem że każda pomyłkę lub nadgorliwy wymysł tłumaczy się tym że przecież CK nigdy nie twierdziło że nie jest nieomylne. To bardzo ciekawy wybieg z ich strony, zawsze mówią ze są niedoskonali i mogą sie mylić, ale juz wy musicie słuchać nas bezwzględnie bo jesteśmy Bożym kanałem i kto wie może akurat to co mówimy teraz jest ok. niezła manipulacja

To mi przypomina mowę mojego majstra za dawnych czasów, kiedy pracowałem w ZR Diora w Dzierżoniowie: "Wasz sukces jest moim sukcesem".
Na to kolega: "A twoja porażka jest naszą porażką".

Nic nowego :D
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec, 2016, 10:37 wysłana przez Dietrich »


Offline gangas

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #161 dnia: 01 Czerwiec, 2016, 10:30 »
Czyli co?
Zamordyzm żeby odsiać i zostawić już tylko robociki gotowe na wszystko?
A przede wszystkim gotowe by płacic?

 Oczywiście, przecież robociki ( jak to ja nazywam cyborgi) pracują bez oporów. Są zaprogramowane i posłuszne ::). Bezproduktywni - aut! CK ma tą komfortową sytuację, że nie musi niczego tłumaczyć logiką, bo owieczki uwierzą i łykną dosłownie wszystko.
 A niby przypadkiem akcja filmów o upraszczaniu życia skierowana do młodych, zindoktrynowanych ale coś posiadających? Dla reszty inne filmiki o datkach i skrzynkach. Owieczki odchodzą? - przecież to oczyszczanie. Bardzo słuszna koncepcja Barana, bo przecież ile lat mierni, wrzucający do skrzynki po 10 zyla na miesiąc uciułali by na jedną sprzedaną salę lub inną nieruchomość?  ;)
 Teraz potrzeba jest mniej wiernych ale bogatych. Podjeżdża scjentologami? ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Blizna

  • Gość
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #162 dnia: 01 Czerwiec, 2016, 16:06 »
Tylko musi przykro być tym mieszkającym w lepiankach w Afryce. Bo oczywiście ta urawniłowka o upraszczaniu życia do nich jest kierowana.


Offline janeczek

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #163 dnia: 01 Czerwiec, 2016, 20:37 »
Jest jeszcze opór materi to niewidzale co powoduje że ludzie wyczuwają dranistwo zakłamanie przesadzili na całego z próbą pozbywania się nieaktywnych to tak nie działa że odgurnie da się nakazać dranistwo,to co pisze baran nie jest niestety całkiem nierealne i cel może być taki ale to nie ma wykonawców, mogło by to doprowadzić do rozpadu zborów ja z wschodu i zbór około 85 aktywnych i 10 może 12 niektywnych nieregularnych po realizacj planu połowa rodzin była by dotknięta a to już nie żarty ludzie pracują związki rodzine, to nierealne jeden co do wykluczonej matki się nie odzywał dostał od pijaczków takie lanie że 2 miesiące leżał w szpitalu dostał bo poszła plotka ż bóg mu tak kazał stłukli bo się nawinoł,i ten filmik z raju ja zuważyłem że ta kobieta co na koniu jedzie ma spodnie może to zmienią bo ja tego nie rozumiem co mają do kobiet w spodniach,Jezus ma sukienke i nikomu to nie przeszkadza może broda jest bardziej zła u Jezusa bo nie znał światła od Jehowy że broda jest zła,bardzo ciekawe lato zobaczymy to jak 1995 wtedy też nic nie pozostało takie jak dawniej
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline gangas

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #164 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 00:10 »
Tylko musi przykro być tym mieszkającym w lepiankach w Afryce. Bo oczywiście ta urawniłowka o upraszczaniu życia do nich jest kierowana.

Myślę, że raczej nie do nich. Oni nie mają do oddania nic poza swoją siłą roboczą i poletka na jakąś salcie. Ale jak zobaczą, że bogaci bracia nawet domy oddają to sumienie ich pokąsa i nawet szczura ostatniego złożą na ofiarę ??? ??? Oczywiście dla jw.org.
Jutro to dziś tyle że jutro.