Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie  (Przeczytany 48798 razy)

Offline Otwórz_Oczy

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #135 dnia: 29 Maj, 2016, 19:16 »
Tonący brzytwy się chwyta.


Offline Lila

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #136 dnia: 29 Maj, 2016, 19:17 »
O kurka.. to ja już się nadaję do wykluczenia!  ;D

A co z tymi urodzinami? Ktoś gdzieś pisał, że za urodziny wykluczyć nie można. Co więcej można obchodzić urodziny, byleby się z tym nie afiszować wśród innych braci. To też zaostrzyli???

O to dlaczego na tej liście nie ma molestowania dzieci to już nawet nie pytam!  :P


Duża jesteś, a trzeba Ci to tłumaczyć... Jak obchodzisz urodziny, to znaczy, że chcesz i robisz to z premedytacją i prawdopodobnie kogoś zamordujesz i podasz gościom jego głowę na tacy i to zasługuje na wykluczenie. Natomiast jeśli molestujesz dzieci, to tak naprawdę tego nie chcesz, no i przecież nie mordujesz, więc wykluczenia nie ma.
Proste?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #137 dnia: 29 Maj, 2016, 19:27 »
O kurka.. to ja już się nadaję do wykluczenia!  ;D

A co z tymi urodzinami? Ktoś gdzieś pisał, że za urodziny wykluczyć nie można. Co więcej można obchodzić urodziny, byleby się z tym nie afiszować wśród innych braci. To też zaostrzyli???

O to dlaczego na tej liście nie ma molestowania dzieci to już nawet nie pytam!  :P

Wg http://wtsarchive.com/pub/ks10-p_pascie-trzode-boza książki ks10 nie wyklucza się za obchodzenie urodzin, nie ma tam takiej wzmianki, ale pod rozpasanie można podciągnąć WSZYSTKO.


Offline Lila

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #138 dnia: 29 Maj, 2016, 19:52 »
Dlatego oni nie wykluczą, ale powiedzą świadkom, żeby takiego delikwenta traktować jak wykluczonego.
Efekt taki sam ;)


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #139 dnia: 29 Maj, 2016, 20:46 »
To prawda, jedyna szansa na nowe publikacje po polsku to wydanie tych zaległych, których jeszcze po polsku nie ma. Miałem bardziej na myśli ogólnie nowości wydawane na cały świat :).

O ile światło nie zgasło.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Dietrich

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #140 dnia: 29 Maj, 2016, 21:02 »

- krytyka CK
- odrzucanie nauk wts
- obchodzenie urodzin



W sumie nic nowego nie powiedzieli. No, może tylko bardziej oficjalnie.
W praktyce proceder robienia komitetów zwłaszcza za te dwie pierwsze rzeczy trwa już od dawna.   Podciągnęli to pod rozpasanie, niechęć do podporządkowania się i do widzenia.  Na forum pełno o tym świadectw.  Wywalają ze zboru bez wyciągnięcia Biblii. 


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #141 dnia: 29 Maj, 2016, 21:14 »

W sumie nic nowego nie powiedzieli. No, może tylko bardziej oficjalnie.
W praktyce proceder robienia komitetów zwłaszcza za te dwie pierwsze rzeczy trwa już od dawna.   Podciągnęli to pod rozpasanie, niechęć do podporządkowania się i do widzenia.  Na forum pełno o tym świadectw.  Wywalają ze zboru bez wyciągnięcia Biblii.

Ja miałam wizytę pasterską (a raczej ściągnęli mnie na salę), przewijało się że wychodzę przed rydwan i stawiam się w roli sędziego, koronny argument rozpasanie. Nie powiem myślałam że wykażą się większą oryginalnością. Najpierw wyciągnęli strażnicę i tylko na jej podstawie ze mną rozmawiali, a o Biblie sama musiałam się domagać, i tak szybko odstawiali i wracali do natchnionej strażnicy.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #142 dnia: 30 Maj, 2016, 00:02 »
Abba, jest ciężko. Przebudziłam się rok temu. Jakby mi spadła zasłona z oczu, ostrość widzenia jest wręcz bolesna. Gryzę się zwłaszcza w dni zebrań.  Jakaś niewidoczna siła mnie tam pcha, jednocześnie nie mogę już dłużej bezkrytycznie przyjmować tej papki. Boję się, że kongres to będzie wielka kumulacja, w dodatku w wersji audio-video.

Wiem, że łatwo to napisać, ale napiszę:
nie załamuj się, z czasem jest tylko lepiej.
To forum jest m.in. dla takich ludzi jak Ty, czy ja.
Ja bardzo ciężko zniosłem uświadomienie sobie
pewnych rzeczy, dalej miewam ciężkie chwile,
ale dzięki świadomości, że są tacy ludzi jak Ty czy inni,
mogłem zrozumieć, że nie jestem odosobniony;
wiem także o ludziach w zborach, którzy się wybudzają,
lecz nie piszą na tym forum. W miarę upływu czasu,
coraz mocniej dostrzegam wartość wyzwolenia ze służenia
człowiekowi, który zwodzi pozorami, by zniewolić.

Nie odszedłem od Boga, jak programuje myśleć organizacja.
Po prostu, nie pozwoliłem, by religia, którą wyznawałem,
przerosła i pokonała moją wiarę!!! Kocham pokój z ludźmi,
wciąż łaknę wiedzy i doświadczeń duchowych. Chcę być sobą,
i taka chce być cała moja rodzina. Ciekaw jestem, jakie będą
dalsze losy organizacji, z którą związałem tak wiele, a teraz
muszę cierpieć , gdy stałem się niepotrzebny i groźny, gdyż poznałem jej
prawdziwe oblicze.

Z ufnością patrzę w przyszłość i Tobie również tego życzę!
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2016, 00:08 wysłana przez Abba »


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #143 dnia: 30 Maj, 2016, 02:20 »
Im bardziej tracą kontrolę, tym bardziej dociskają. Im bardziej będą dociskać, tym bardziej stracą kontrolę.

Orwell cytat:
(...) jeśli z Listów do Koryntian wziąć rozdział trzynasty części pierwszej i w każdym wierszu wpisać „pieniądze” zamiast „miłosierdzie”, rozdział ten nabierze dziesięć razy więcej treści niż poprzednio.

Może tak jak Orwell podeszli też nasi przywódcy do swoich wiernych.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #144 dnia: 30 Maj, 2016, 02:21 »
Dlatego zacząłem się zastanawiać nad jeszcze jedną Orwellowską hipotezą. "Odwróćmy wszystko do góry nogami"

 Może jest tak, że zarząd pokumał, że firma zaczyna się im sypać. Akcje zaczynają spadać.
Co robimy? Zwalniamy ludzi?
Po co?
W normalnej korporacji po to żeby ciąć koszty.

Tutaj doprowadzamy do sytuacji, że ludzie sami zaczynają odchodzić( tzw. brak perspektyw). Nie trzymają ciśnienia, presji i odchodzą.
 I co wtedy?

Otóż  do tego czasu wybudują siedzibę Największego Biura Pośrednictwa Sprzedaży Nieruchomości w Warwick.
 Ogłoszą że następuje oczyszczanie organizacji.
 Zaczną od kongresu 2016. Taki zapalnik.

Duża część ludzi się przebudzi, może na przestrzeni kilku lat, może wcześniej.

 Zarząd może sam tego chce, bo zostanie dużo pustych sal na całym świecie i będzie można je sprzedać. Najdroższe sale są w USA, Europie i wielu bogatych krajach jak np. w Japonii. 

Od jakiegoś czasu wszystkie są ich i nie będzie z tym problemu. Połączą znowu zbory.

 Sal jest 65 tysięcy na całym świecie i 470 Sal Zgromadzeń.
 Niech 25 tysięcy pójdzie na sprzedaż, to mamy, licząc 25000 x 500 000 dolarów ( podobno taka jest średnia wartość 1 sali królestwa na świecie) daje nam 12 500 000 000( dwanaście miliardów pięćset milionów) i powiedzmy 200 Sal Zgr. po 10 mln dolarów extra daje nam plus 2 miliardy. Razem 14 miliardów pięćset milionów.

Tą kasę zainwestują w znane tylko sobie biznesy, może inne nieruchomości, może w fundusze, a może oddadzą długi. ( może to podzielą między sobą, przy założeniu że wtajemniczonych jest, niech nawet będzie 50 osób to daje nam 280 milionów na głowę , na jakiś czas starczy)
Następnie ogłoszą złagodzenie swojej polityki, dostosują wszystko do potrzeb członków, brak ostracyzmu,mniejsze nacisk na głoszenie, będą mówić tylko o Jezusie, miłości, dobroci, dzieleniu się z bliżnimi. Znowu kilkanaście, kilkadziesiąt lat, ludzie zapomną stare dzieje, wszystko będzie nowe, owce to kupią i napłynie dużo wiernych.
 Rozwiną dzieło Pana, i wszystko zacznie się od nowa tylko z większą kasą na koncie.
 Już raz tak było po śmierci Russella kiedy to nastąpił spadek wiernych i rozłam. Po 1975 też dużo ludzi odeszło.
 Nadrobią statystyki liczby członków, rozwijającą się w zastraszającym tempie Afryką i krajami wschodzącymi ( tam budowa sal jest tania, a i ludzie mniej wykształceni).
 Może z czasem uda się coś wynegocjować z władzami w Chinach i dzieło ruszy z kopyta.

https://www.youtube.com/watch?v=sveyjt3h8_o
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2016, 02:55 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #145 dnia: 30 Maj, 2016, 02:22 »
Sam w to nie wierzę, ale plan do końca nie jest głupi. Czasami potrzebna jest wojna żeby ruszyć gospodarkę, żeby interes pchnąć dalej. Może to ten czas.

Może to nie logiczne…..
Tak jak nie logiczne jest, że Wts nie inwestuje w „rodzinę" jak np. mormoni, którzy przechwalają się wielodzietnymi rodzinami i jest ich 2 razy więcej.
Mormoni przecież startowali z tego samego miejsca i prawie w tym samym czasie.
SJ raczej odradzają posiadanie dzieci. Dlaczego? Wydaje się to nie logiczne z biznesowego punktu widzenia. Im więcej(członków) tym więcej(kasy)
A oni zastosowali metodę im więcej( dzieci) tym mniej(kasy dla nich)
I może w tym braku logiki tkwi sukces.

Brak logiki jest też w tym, że WTS namawia do upraszczania życia, żeby rezygnować z lepiej płatnej pracy na pełen etat na rzecz gorzej płatnej np. na pół etatu.
Przecież z lepiej płatnej jest więcej kasy. A może jest odwrotnie i więcej kasy dla nich jest od ludzi biedniejszych jak w przypadku "moherowych beretów” Rydzyka.

To wszystko oczywiście opowieści Orwellowskie i to kiepskie, w złym stylu i smaku.
Ale kto wie….
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2016, 02:47 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Salome

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #146 dnia: 30 Maj, 2016, 08:52 »
Wiem, że łatwo to napisać, ale napiszę:
nie załamuj się, z czasem jest tylko lepiej.
To forum jest m.in. dla takich ludzi jak Ty, czy ja.
Ja bardzo ciężko zniosłem uświadomienie sobie
pewnych rzeczy, dalej miewam ciężkie chwile,
ale dzięki świadomości, że są tacy ludzi jak Ty czy inni,
mogłem zrozumieć, że nie jestem odosobniony;
wiem także o ludziach w zborach, którzy się wybudzają,
lecz nie piszą na tym forum.



Abba- dziękuję bardzo za słowa otuchy. Wiele miesięcy zajęło mi, żeby się zarejestrować na forum, a strach nie pozwalał pisać. To jest tak głęboko zakorzenione i zaprogramowane, że przeciętny Świadek mówiąc to co myśli, czuje się tak jakby zdradzał Jehowę. Znam wiele osób wybudzonych wewnątrz organizacji. Większość to bardzo przeżywa. Zwłaszcza, jeśli ludzie siedzą w tym od dziecka, całymi rodzinami. Myślę, że będzie mega odpływ.



« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2016, 09:36 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Czuwający

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #147 dnia: 30 Maj, 2016, 09:47 »
Jak by nie patrzeć czeka nas ciekawe lato, myślę że dla wielu takie słowa staną się punktem zwrotnym. zacieśnianie pętli nawet wobec nieczynnych ...no no tego jeszcze nie grali. A gdzie nakaz aby zostawić stado i szukać tej jednej zagubionej owcy ?
Tutaj widać jest wersja zagońmy stado do obory zasłońmy wszystkie okna i pilnujmy z kijem aby żadna nie wyszła. Podejrzewam że zemści sie to na nich i to dość szybko, ludzie którzy sie wahają dostana kopniaka do wyjścia a ci co sa zapatrzeni w CK to ich i tak nic nie zmieni tylko pozostaje współczuć ich obudzonym członkom rodziny. Ale kto wie może tak jak pisał Baran o to im  chodzi.
a tak w ogóle to poziomem sekciarstwa zaczynają mocno odbijać w scjentologów jeśli juz nie sa na równi
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2016, 09:53 wysłana przez Czuwający »


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #148 dnia: 30 Maj, 2016, 10:30 »
Jak by nie patrzeć czeka nas ciekawe lato, myślę że dla wielu takie słowa staną się punktem zwrotnym. zacieśnianie pętli nawet wobec nieczynnych ...no no tego jeszcze nie grali. A gdzie nakaz aby zostawić stado i szukać tej jednej zagubionej owcy ?
Tutaj widać jest wersja zagońmy stado do obory zasłońmy wszystkie okna i pilnujmy z kijem aby żadna nie wyszła. Podejrzewam że zemści sie to na nich i to dość szybko, ludzie którzy sie wahają dostana kopniaka do wyjścia a ci co sa zapatrzeni w CK to ich i tak nic nie zmieni tylko pozostaje współczuć ich obudzonym członkom rodziny. Ale kto wie może tak jak pisał Baran o to im  chodzi.
a tak w ogóle to poziomem sekciarstwa zaczynają mocno odbijać w scjentologów jeśli juz nie sa na równi

Bardzo trafny komentarz.
Pamiętajmy jednak, że my się tym wszystkim ekscytujemy,
bo to zobaczyliśmy, widzimy i przeżywamy. Niestety, z punktu
widzenia przeciętnej owieczki w zborze, która nigdy nie
wygląda przez okno i karmi się wewnątrzorganizacyjną
informacją, nic się specjalnie nie dzieje.
I to powstrzymuje mój hurraoptymizm co do wybudzających się.

Nie chcę przez to napisać, że nie ma żadnej tendencji ku odpływowi,
bo sam często o tym piszę na forum. Ona jest, i to wybitnie
widoczna właśnie w ostatnich latach, co szczególnie widać
także na forach obcojęzycznych. Tylko myślę, czy w jakiejś
mierze my, jako pionierzy tego procesu, nie widzimy tego
trochę mniej obiektywnie :)
Ale oby, oby tak było, by ten kongres był pomocą ku
otwarciu oczu.
A organizacja robi sporo głupstw, aby ten proces przyspieszyć.
I zamiast się wściekać na ich coraz większą samowolę,
chyba trzeba się cieszyć. Im więcej absurdów i niewoli,
które są sprzeczne z duchem chrześcijańskich nauk, tym
lepiej dla myślących ludzi, którzy mają chociaż jakiś cień
własnej tożsamości.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2016, 10:35 wysłana przez Abba »


Offline Czuwający

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #149 dnia: 30 Maj, 2016, 11:29 »
Myśle że jest tak jak ktoś tu napisał chyba Baran, wiedza że nie maj a szans na pozyskanie nowych w krajach rozwiniętych wiec  będą robić wszystko i łapać sie każdego absurdu byle zatrzymać tych co juz mają. Niestety zapomonaja że jest to balans po bardzo cienkiej linni i łatwo ja przekroczyć a wtedy runie lawina, moze nie tych 60+ ale tych młodszych co jeszcze potrafią samodzielnie myśleć