Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016  (Przeczytany 119568 razy)

Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #420 dnia: 28 Lipiec, 2016, 12:48 »
to właśnie służba daje szczęście, komfortowe życie nie znaczy tylko i wyłącznie pięniedzy, które są zgubą

...powiedziało CK budując dla siebie okazałą rezydencję w Warwick  ;D

A następnie wydaliło z siebie list którego fragment brzmi: "Bóg miłuje dawcę rozradowanego. Dlatego z ogromną radością i wdzięcznością dla braci z CK postanawiamy pozbyć się wszelkich dóbr materialnych przekazując pozyskane w ten sposób środki na wciąż rosnące potrzeby CK"
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


od-nowa

  • Gość
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #421 dnia: 28 Lipiec, 2016, 12:56 »
...powiedziało CK budując dla siebie okazałą rezydencję w Warwick  ;D

A następnie wydaliło z siebie list którego fragment brzmi: "Bóg miłuje dawcę rozradowanego. Dlatego z ogromną radością i wdzięcznością dla braci z CK postanawiamy pozbyć się wszelkich dóbr materialnych przekazując pozyskane w ten sposób środki na wciąż rosnące potrzeby CK"
Tadeuszu ;D ;D ;D
Dodajmy jeszcze przeloty samolotowe buisnes class dla elit, czyli też CK :D np:

http://natemat.pl/117113,biznes-klasa-w-dreamlinerze-remy-martin-i-elitarna-zaloga-na-pokladzie-ile-kosztuje-komfort
Dla ścisłości, jest na ten temat wątek na Forum.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec, 2016, 12:58 wysłana przez od-nowa »


Offline Światus

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #422 dnia: 28 Lipiec, 2016, 21:17 »
to właśnie służba daje szczęście, komfortowe życie nie znaczy tylko i wyłącznie pięniedzy, które są zgubą
Mam nadzieję, że będziesz konsekwentny.
Chyba nie chcesz zostać zgubiony przez pieniądze? Ja i tak zginę w Armagedonie więc wolę zginąć z pieniędzmi a a dla ciebie to będzie ratunek. Czekam na comiesięczne przelewy...

Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #423 dnia: 28 Lipiec, 2016, 21:59 »
to właśnie służba daje szczęście, komfortowe życie nie znaczy tylko i wyłącznie pięniedzy, które są zgubą

Ja tak z ciekawości chciałam zapytać  - bo nurtuje mnie to od czasu filmików zgromadzeniowych - co to jest KOMFORTOWE ŻYCIE?

Najlepiej przykłady proszę.
Czy komfortowym życiem można nazwać to, że ktoś chodzi do pracy i ma mieszkanie 3 pokojowe?
A jak ma 1 pokojowe mieszkanie, to też komfort czy już nie?

Obawiam się, że na całym świecie jest zupełnie inne zrozumienie komfortu. Bracia z Afryki, zycjący w lepiankach, jak zobaczyli te filmiki, to pewnie oczy zgubili z zachwytu. Dla nich nawet ta piwnica to pałac. Cała rodzina by się tam zmieściła i jeszcze dla sąsiadów z wioski miejsca by zostało.

Ale jak to ogląda Amerykanin, to co jest dla niego komfortem? To że ktoś ma dom? W Ameryce kupę ludzi ma domy! Na kredyt, ale mają.

I zapytam - co jest złego w tym, że ktoś mieszka w domu i pracuje w biurze? A co jest dobrego w tym ,że ktoś mieszka w lepiance i pracuje przy myciu okien? Czy tylko ludzie żyjący w ubóstwie mogą być dobrzy, a taki co mieszka w domu, to już się na zagładę nadaje?

Będę wdzięczna za odpowiedź co to jest komfortowe życie :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #424 dnia: 28 Lipiec, 2016, 22:05 »
Myślę, siostro, że lepiej uznać Twoje pytanie za retoryczne.


Offline Dietrich

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #425 dnia: 28 Lipiec, 2016, 22:11 »
To mniej więcej tak jak z tym kryzysem, który "dotyka jednakowo wszystkich".  ;D


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #426 dnia: 28 Lipiec, 2016, 22:23 »
Myślę, siostro, że lepiej uznać Twoje pytanie za retoryczne.

Czyściciel padliny użył wyświechtanego frazesu ze Strażnicy, to niech się teraz tłumaczy co miał na myśli!  ;D
Dla mnie komfortowym życiem jest posiadanie w domu komputera i abonamentu na Internet, podczas, gdy w Afryce ludzie głodują. Ale niestety dziś każdy Świadek musi posiadać komputer, tablet albo ajfołna, bo przecież bez nich nie byłby w stanie głosić!  ;D ;D ;D

Myślę, że Bóg bardzo lubi, gdy jego wyznawcy śpią w komorze na twardym łożu i codziennie biczują się po plecach! To na pewno wyzwala w człowieku szczęście i umacnia jego wiarę!  ;D


Offline Światus

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #427 dnia: 28 Lipiec, 2016, 22:54 »
Ja tak z ciekawości chciałam zapytać  - bo nurtuje mnie to od czasu filmików zgromadzeniowych - co to jest KOMFORTOWE ŻYCIE?

komfort
1. «ogół warunków zewnętrznych zapewniających człowiekowi wygodę, odznaczających się dostatkiem i elegancją»
2. «stan zaspokojenia potrzeb fizycznych i psychicznych oraz braku kłopotów»

Czyli przeciwieństwem będzie; niewygoda, bieda, tandetny, głód, brud i ubóstwo.
Żyć nie umierać tylko, że za brud i niechlujstwo grozi wykluczenie  ;)
Ale cuś mi się nie zgadza (jak zwykle zresztą), gdzieś pisało, chyba w liście o ubiorze na wycieczke do Betel żeby zarówno podczas głoszenia jak i w czasie wolnym wyglądać porządnie...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #428 dnia: 28 Lipiec, 2016, 23:05 »
komfort
1. «ogół warunków zewnętrznych zapewniających człowiekowi wygodę, odznaczających się dostatkiem i elegancją»
2. «stan zaspokojenia potrzeb fizycznych i psychicznych oraz braku kłopotów»

Hmmm... dla mnie osobiście to jest definicja Raju!

Jest tu ktoś na forum, kto może się pochwalić brakiem kłopotów?   ;D


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #429 dnia: 28 Lipiec, 2016, 23:07 »
Hmmm... dla mnie osobiście to jest definicja Raju!

Jest tu ktoś na forum, kto może się pochwalić brakiem kłopotów?   ;D

....niech pierwszy rzuci kamień. ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #430 dnia: 28 Lipiec, 2016, 23:11 »
Ja tak z ciekawości chciałam zapytać  - bo nurtuje mnie to od czasu filmików zgromadzeniowych - co to jest KOMFORTOWE ŻYCIE?

Najlepiej przykłady proszę.
Czy komfortowym życiem można nazwać to, że ktoś chodzi do pracy i ma mieszkanie 3 pokojowe?
A jak ma 1 pokojowe mieszkanie, to też komfort czy już nie?

Obawiam się, że na całym świecie jest zupełnie inne zrozumienie komfortu. Bracia z Afryki, zycjący w lepiankach, jak zobaczyli te filmiki, to pewnie oczy zgubili z zachwytu. Dla nich nawet ta piwnica to pałac. Cała rodzina by się tam zmieściła i jeszcze dla sąsiadów z wioski miejsca by zostało.

Ale jak to ogląda Amerykanin, to co jest dla niego komfortem? To że ktoś ma dom? W Ameryce kupę ludzi ma domy! Na kredyt, ale mają.

I zapytam - co jest złego w tym, że ktoś mieszka w domu i pracuje w biurze? A co jest dobrego w tym ,że ktoś mieszka w lepiance i pracuje przy myciu okien? Czy tylko ludzie żyjący w ubóstwie mogą być dobrzy, a taki co mieszka w domu, to już się na zagładę nadaje?

Będę wdzięczna za odpowiedź co to jest komfortowe życie :)

Kiedy nie musisz chodzić na zebrania i głosić, niezależnie od tego gdzie i jak mieszkasz


Offline zaocznie wywalony

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #431 dnia: 28 Lipiec, 2016, 23:12 »
....niech pierwszy rzuci kamień. ;)
Ja tam wolę zasadę: On w ciebie kamieniem - Ty w niego chlebem, niektórzy dodają: byle mocno, ciężkim i twardym  ;D


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #432 dnia: 28 Lipiec, 2016, 23:24 »
Ja tam wolę zasadę: On w ciebie kamieniem - Ty w niego chlebem, niektórzy dodają: byle mocno, ciężkim i twardym  ;D

Między kamieniem, a czerstwym chlebem razowym nie ma specjalnej różnicy!  ;D (i w wyglądzie i w smaku  ;D )


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #433 dnia: 28 Lipiec, 2016, 23:59 »
Ja tam wolę zasadę: On w ciebie kamieniem - Ty w niego chlebem

Babcia mnie tego zawsze uczyła, jestem jej niezwykle wdzięczna za to teraz.
Jako dzieciak, jak przecież muszę się zemścić, a teraz jako dorosła osoba, wiem że to jedna z najmądrzejszych życiowych nauk jakie w życiu odebrałam. To bardzo uczy samodyscypliny i pokory, chowania dumy do kieszeni. Oczywiście nie mówię że wszystko należy darować, ale wiele konfliktów można uniknąć.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline wrzesien

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #434 dnia: 29 Lipiec, 2016, 00:26 »
Babcia mnie tego zawsze uczyła, jestem jej niezwykle wdzięczna za to teraz.
Jako dzieciak, jak przecież muszę się zemścić, a teraz jako dorosła osoba, wiem że to jedna z najmądrzejszych życiowych nauk jakie w życiu odebrałam. To bardzo uczy samodyscypliny i pokory, chowania dumy do kieszeni. Oczywiście nie mówię że wszystko należy darować, ale wiele konfliktów można uniknąć.

Ale napychasz chleb kamieniami?