Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016  (Przeczytany 119471 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #270 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 12:15 »
W tym filmiku gorliwy brat emigrant z Rosji dostał, ulotkę antyświadkową (notabene nie wiedziałem, że te nasze ulotki dotarły aż za ocean ;) ) i odszedł od prawdy, muzyka istnie grobowa wszyscy załamani, łzy w oczach, depresja.
Dają znać dziecku żeby lepiej nie słuchała tych okropności i odeszła na bok. Żona delikwenta opowiada o ulotce i "denacie" mężu.

Mam wrażenie, że twórcy tego projektu chcą wywołać wśród widzów uczucie, że gdyby umarł było by lepiej.

 Konstrukcja tego filmu pokazuje w jaki sposób  mamy takich ludzi traktować. Jak zmarłych...
Ta ulotka to takie "jabłko Adama", weżmiesz i przepadłeś.

https://www.youtube.com/watch?v=rOfchJRX7lg

Najlepsza jest puenta. "Ludzie mogą odejść ale Jehowa nigdy tego nie zrobi"

« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec, 2016, 12:26 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #271 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 13:39 »
W tym filmiku gorliwy brat emigrant z Rosji dostał, ulotkę antyświadkową (notabene nie wiedziałem, że te nasze ulotki dotarły aż za ocean ;) ) i odszedł od prawdy, muzyka istnie grobowa wszyscy załamani, łzy w oczach, depresja.
Dają znać dziecku żeby lepiej nie słuchała tych okropności i odeszła na bok. Żona delikwenta opowiada o ulotce i "denacie" mężu.

Mam wrażenie, że twórcy tego projektu chcą wywołać wśród widzów uczucie, że gdyby umarł było by lepiej.

 Konstrukcja tego filmu pokazuje w jaki sposób  mamy takich ludzi traktować. Jak zmarłych...
Ta ulotka to takie "jabłko Adama", weżmiesz i przepadłeś.

https://www.youtube.com/watch?v=rOfchJRX7lg

Najlepsza jest puenta. "Ludzie mogą odejść ale Jehowa nigdy tego nie zrobi"

Ja jestem już poza zborem, nie mam zamiaru wracać est to dla mnie sekta.
Oglądając ten film zaszkliły mi się oczy, film jest tak napakowany, a raczej przeładowany smutkiem że nawet największego śmieszka doprowadzi do płaczu, myśli 'a co ja robię ze swoim życiem, czy aby na pewno trwam w miłości Jehowy?'. Muzyka tylko dopełnia negatywny wydźwięk, dorzuca co mamy myśleć, co czuć, nawet jeśli jak ja uważa się że ta organizacja to sekta i nie prowadzi do Boga, to i tak jest smutek w sercu. Gdyby podłożyć jakąś wesołą melodię, wydźwięk byłby inny, nawet bez podkładu muzycznego.
Czują że grunt im się wali, koniec wieków ciemnych i następuje oświecenie, więc wzbudzają strach, wykonują coraz więcej nerwowych ruchów przez co uciskają Tych, którzy uważają że jedyne wybawienie znajduje się w organizacji.
Przez te filmy przestaję się cieszyć że udało mi się poznać prawdę o prawdzie, coraz bardziej przejmuje mnie los tych co tam zostali rodziny, przyjaciół, znajomych, ludzi z którymi dzieliłam radość i łzy, bawiliśmy się i pracowaliśmy razem wiem że te filmy nie wpłyną na nich pozytywnie, jeszcze bardziej będą zastraszeni, zahukani.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #272 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 14:37 »
Mam małą uwagę OT, która mi dziś przyszła do głowy:

SJ będą mieć kampanię zapraszania postronnych osób na kongres. Pomijam fakt, że hasło "Lojalnie trwajmy..." jest skierowane do samych SJ i trudno sobie wyobrazić kogoś, kto skuszony zaproszeniem wpadnie. Ale zobaczcie i policzcie ile punktów tego kongresu jest skierowanych do nowych, do gości, do tych co pierwszy raz? Ile? Moje wrażenie jest takie, że żaden...


Offline Deborah

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #273 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 15:39 »
Oglądając ten film zaszkliły mi się oczy, film jest tak napakowany, a raczej przeładowany smutkiem że nawet największego śmieszka doprowadzi do płaczu, myśli 'a co ja robię ze swoim życiem, czy aby na pewno trwam w miłości Jehowy?'. Muzyka tylko dopełnia negatywny wydźwięk, dorzuca co mamy myśleć, co czuć, nawet jeśli jak ja uważa się że ta organizacja to sekta i nie prowadzi do Boga, to i tak jest smutek w sercu. Gdyby podłożyć jakąś wesołą melodię, wydźwięk byłby inny, nawet bez podkładu muzycznego.
Myślę tak samo - ten film jest ogromnie przygnębiający! To jest tylko jedna z 7 części całej "sagi" o bracie Siergieju. W każdej części sympozjum w piątek po południu ("Wzorem Jezusa bądźmy lojalni") będzie kolejna część historii jego życia, począwszy od dzieciństwa, gdy ojciec gasi jego zapał do gry na skrzypcach, mimo, że chłopiec go dosłownie błaga, by pozwolił mu się uczyć, bo on to naprawdę kocha i w niczym nie jest tak dobry! Ojciec jednak niewzruszony brutalnie niszczy marzenia swojego syna :'(, który musi pokazać, że Jehowę kocha bardziej.

W kolejnych częściach sagi również nie ma nic pozytywnego i optymistycznego - Siergiej z ojcem trafiają za wiarę do więzienia, później traci przyjaciela ("odstępcę"), przeżywa trudności w pracy, które go wyczerpują fizycznie i psychicznie, a ostatni odcinek to już starość i łóżko szpitalne.

Dla mnie ta historia jest naprawdę dołująca i ma na celu jedynie wzbudzenie strachu, podobnie jak inne historie, np. Ethana (współczesnego Hioba), czy też historia wykluczonej dziewczyny i reakcji jej rodziców.

To jest dziwne, bo w zasadzie nie pokazuje się radości, której powinno się zaznawać już teraz "stawiając sprawy Królestwa na pierwszym miejscu" w życiu, ale raczej ogromne męczeństwo ludzi, którzy wyrzekają się wszystkiego, co "ludzkie i naturalne", aby zadowolić Boga. Tym samym robi się z Niego potwora, który dopiero wtedy będzie z nas zadowolony, gdy każda chwila naszego życia będzie przepełniona cierpieniem. :-[

Aż trudno mi sobie wyobrazić, jak bardzo zdegustowana może być osoba, która skorzysta z zaproszenia i pierwszy raz będzie na takim kongresie.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec, 2016, 15:42 wysłana przez Deborah »


Offline Salome

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #274 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 15:42 »
Ja też czuję niepokój i smutek, jak to oglądam. Ale właśnie taki ma być odbiór, taki był zamysł. Ma być smutno i beznadziejnie. Wesoło i miło to będzie w raju.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #275 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 15:57 »
Myślę tak samo - ten film jest ogromnie przygnębiający! To jest tylko jedna z 7 części całej "sagi" o bracie Siergieju. W każdej części sympozjum w piątek po południu ("Wzorem Jezusa bądźmy lojalni") będzie kolejna część historii jego życia, począwszy od dzieciństwa, gdy ojciec gasi jego zapał do gry na skrzypcach, mimo, że chłopiec go dosłownie błaga, by pozwolił mu się uczyć, bo on to naprawdę kocha i w niczym nie jest tak dobry! Ojciec jednak niewzruszony brutalnie niszczy marzenia swojego syna :'(, który musi pokazać, że Jehowę kocha bardziej.

W kolejnych częściach sagi również nie ma nic pozytywnego i optymistycznego - Siergiej z ojcem trafiają za wiarę do więzienia, później traci przyjaciela ("odstępcę"), przeżywa trudności w pracy, które go wyczerpują fizycznie i psychicznie, a ostatni odcinek to już starość i łóżko szpitalne.

Dla mnie ta historia jest naprawdę dołująca i ma na celu jedynie wzbudzenie strachu, podobnie jak inne historie, np. Ethana (współczesnego Hioba), czy też historia wykluczonej dziewczyny i reakcji jej rodziców.

To jest dziwne, bo w zasadzie nie pokazuje się radości, której powinno się zaznawać już teraz "stawiając sprawy Królestwa na pierwszym miejscu" w życiu, ale raczej ogromne męczeństwo ludzi, którzy wyrzekają się wszystkiego, co "ludzkie i naturalne", aby zadowolić Boga. Tym samym robi się z Niego potwora, który dopiero wtedy będzie z nas zadowolony, gdy każda chwila naszego życia będzie przepełniona cierpieniem. :-[

Aż trudno mi sobie wyobrazić, jak bardzo zdegustowana może być osoba, która skorzysta z zaproszenia i pierwszy raz będzie na takim kongresie.


Faktycznie tutaj jest link z ciekawymi spostrzeżeniami o życiu Siergieja na jwsurvey.org :)

http://jwsurvey.org/conventions/the-worst-convention-ever-part-3-sergeis-story
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #276 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 15:58 »
To jest dziwne, bo w zasadzie nie pokazuje się radości, której powinno się zaznawać już teraz "stawiając sprawy Królestwa na pierwszym miejscu" w życiu, ale raczej ogromne męczeństwo ludzi, którzy wyrzekają się wszystkiego, co "ludzkie i naturalne", aby zadowolić Boga. Tym samym robi się z Niego potwora, który dopiero wtedy będzie z nas zadowolony, gdy każda chwila naszego życia będzie przepełniona cierpieniem. :-[

Aż trudno mi sobie wyobrazić, jak bardzo zdegustowana może być osoba, która skorzysta z zaproszenia i pierwszy raz będzie na takim kongresie.

Też się nad tym zastanawiałam kiedyś, dlaczego osoby, które mówią o tym jak ciężko było im jak meli kogoś bliskiego wykluczonego, zawsze opowiadają to z niewyobrażalnym smutkiem. Zamiast pokazać jak się cieszyli z błogosławieństw, to koncentrują się tylko na negatywnych emocjach, dla mnie brzmiało to jakby nigdy nie mieli chwili radości. Jakby to miało pokazać, patrzcie my cierpimy bo Ty źle robisz, przykład rodzic boleje nad tym jak jego dziecko źle postękuje, no ale nie odwraca się całkiem od niego, a stara się pomóc jak tylko może. Nawet jak kogoś przyłączą czym CK pozwoli na scalenie rodziny, to smutek pozostaje, nie da się wrócić straconego czasu. Dla mnie to był spory znak zapytania i dalej jest.

Oby to spowodowało że będzie trzymać się z dala od organizacji.

Ja też czuję niepokój i smutek, jak to oglądam. Ale właśnie taki ma być odbiór, taki był zamysł. Ma być smutno i beznadziejnie. Wesoło i miło to będzie w raju.

Najpierw musimy poznać czym jest smutek, żebyśmy wiedzieli czym jest radość. Czy jak to leciało
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #277 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 16:04 »
Mistrzowie psychomanipulacji >:(
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #278 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 16:06 »
Mam małą uwagę OT, która mi dziś przyszła do głowy:

SJ będą mieć kampanię zapraszania postronnych osób na kongres. Pomijam fakt, że hasło "Lojalnie trwajmy..." jest skierowane do samych SJ i trudno sobie wyobrazić kogoś, kto skuszony zaproszeniem wpadnie. Ale zobaczcie i policzcie ile punktów tego kongresu jest skierowanych do nowych, do gości, do tych co pierwszy raz? Ile? Moje wrażenie jest takie, że żaden...

Poruszyłeś ciekawą myśl, na dobrą sprawę nie było wiele kongresów skierowanych do zainteresowanych, nawet krótkich punktów. Jak szperam w pamięci to zawsze wszystko było pod głoszenie, stosowanie zasad w codziennym życiu, wszystko tak skonstruowane ściśle dla ochrzczonych jak i tych co chcą się ochrzcić.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Salome

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #279 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 16:20 »

Bardzo żal mi tych braci i sióstr, którzy cierpią na depresję lub stany lękowe. Byłam w swojej lichej teokratycznej karierze członkiem kilku zborów i z moich obserwacji wynika, że pracy dla psychiatrów jest naprawdę sporo. Wydaje mi się, że niektórzy potrzebują wręcz leczenia farmakologicznego.  Tutaj same pogadanki z psychologiem nie wystarczą. Nie wystarczy też poczytanie Biblii i Strażnicy.
Niestety filmowa propaganda na kongresie może tylko pogorszyć samopoczucie tych osób. To są delikatne i kruche osobowości. Organizacja przyciąga wrażliwców. Oddani poddani, którzy często walczą o przetrwanie.
Nie dość, że jadą na ekonomicznym minimum, to jeszcze czują presję, żeby uprościć życie. Nie mogą sobie znaleźć partnera w Panu, zmagają się z samotnością na starość, żyją bardzo skromnie. Oczywiście to jest tylko pewien procent braci, ale właśnie ich mi szkoda najbardziej.
I jeszcze się ich ciągle straszy, a to szpitalem, a to piwnicą, a to prześladowaniami i uciskiem.

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


od-nowa

  • Gość
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #280 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 16:25 »
Mam dla Was wielki podziw, za  wyważone komentarze do tych filmików, mnie zablokowało dosłownie, tak bulwersujące, dołujące je odbieram, od pierwszego filmiku, gdzie to ci uzbrojeni stoją naprzeciw tym w piwnicy, przeszło mi przez myśl...no i co? i co to ma być?...
Co do tego filmiku to, jak Sergiej i ojciec przebywają w więzieniu za wiarę, jest sugestią i przykładem do naśladowania, delegalizacja tego wyznania, lub nałożone jakieś ograniczenia, to taki przykład w sam raz, aby nawet za lojalność wobec organizacji = Boga odsiedzieć karę więzienia, czy nawet zginąć.


Blizna

  • Gość
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #281 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 16:30 »
https://jwvictims.org/2016/06/09/jehovahs-witnesses-kick-their-own-children-out-of-the-family/

Dla znających język angielski, bardzo dobre omówienie filmiku o poddanej shunningowi córce.
Mam te same odczucia co Wy, co do filmików.
Po mojemu całkiem im peron odjechał i lotnisko odleciało.


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #282 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 17:41 »
Te filmy są prostym instruktażem jak się zachowywać i myśleć w konkretnie przedstawionych sytuacjach.
Marzenia o wykorzystaniu własnych uzdolnień ( otrzymanych przecież od Boga ) - do kosza :'(
" ... Teraz głoszenia nastał czas..."
Miłość do własnego dziecka, które idzie swoją drogą - do kosza  :'(
" ... Bądż lojalny wobec Boga, kierownictwo Jego ceń..."
Zycie w poczuciu zagrożenia i czekanie na atak szatana, tak, właśnie tak masz żyć.
" ... żyj prawdą co dnia, bo to droga do życia..."
Jak widzicie po każdym filmie instruktażowym powinno się jeszcze zaśpiewać stosowną pieśń w celu wzmocnienia przekazu. ;)
Ale tak na poważnie to smutne, że miliony umysłów na świecie zostanie przeoranych.


Offline Deborah

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #283 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 18:40 »
Bardzo żal mi tych braci i sióstr, którzy cierpią na depresję lub stany lękowe. Byłam w swojej lichej teokratycznej karierze członkiem kilku zborów i z moich obserwacji wynika, że pracy dla psychiatrów jest naprawdę sporo. Wydaje mi się, że niektórzy potrzebują wręcz leczenia farmakologicznego.  Tutaj same pogadanki z psychologiem nie wystarczą. Nie wystarczy też poczytanie Biblii i Strażnicy.
Niestety filmowa propaganda na kongresie może tylko pogorszyć samopoczucie tych osób. To są delikatne i kruche osobowości. Organizacja przyciąga wrażliwców. Oddani poddani, którzy często walczą o przetrwanie.
Nie dość, że jadą na ekonomicznym minimum, to jeszcze czują presję, żeby uprościć życie. Nie mogą sobie znaleźć partnera w Panu, zmagają się z samotnością na starość, żyją bardzo skromnie. Oczywiście to jest tylko pewien procent braci, ale właśnie ich mi szkoda najbardziej.
I jeszcze się ich ciągle straszy, a to szpitalem, a to piwnicą, a to prześladowaniami i uciskiem.

Salome, wyjęłaś mi te słowa z ust. Pomyślałam o tym samym. Doskonale wiem, co to nerwica lękowa i ataki paniki, bo wiele lat z tym żyłam. :(
Dla mnie ludzie, którzy przygotowują ten "pokarm duchowy" cierpią chyba na rozdwojenie jaźni lub też robią to wszystko celowo i z premedytacją.  >:(
Z jednej strony ciągle nam się wmawia, aby nie martwić się tym, co może nigdy się nie zdarzyć - chodzi głównie o takie "zwykłe" nieszczęścia, które zdarzają się w życiu. Jakieś dwa lata temu NO powiedział w czasie wizyty w naszym zborze, żeby się nie zamartwiać, bo można się tym "wpędzić w depresję"! :o Czyli według niego to ktoś sam sobie jest winny, gdy dopadnie go depresja. :o Jak mogły się poczuć osoby, które coś takiego przeżywają? :o Z pewnością bardzo pokrzepione. >:(

Z drugiej strony materiały video przygotowane na ten kongres są wręcz przeładowane depresjogennymi treściami, które spowodują, że te bardziej wrażliwe osoby staną się jednym wielkim kłębkiem nerwów! I to jest "pokarm duchowy na czas słuszny" - dobić jeszcze bardziej tych, których życie nie oszczędza???



Offline Salome

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #284 dnia: 11 Czerwiec, 2016, 23:23 »
Salome, wyjęłaś mi te słowa z ust. Pomyślałam o tym samym. Doskonale wiem, co to nerwica lękowa i ataki paniki, bo wiele lat z tym żyłam. :(
Dla mnie ludzie, którzy przygotowują ten "pokarm duchowy" cierpią chyba na rozdwojenie jaźni lub też robią to wszystko celowo i z premedytacją.  >:(
Z jednej strony ciągle nam się wmawia, aby nie martwić się tym, co może nigdy się nie zdarzyć - chodzi głównie o takie "zwykłe" nieszczęścia, które zdarzają się w życiu. Jakieś dwa lata temu NO powiedział w czasie wizyty w naszym zborze, żeby się nie zamartwiać, bo można się tym "wpędzić w depresję"! :o Czyli według niego to ktoś sam sobie jest winny, gdy dopadnie go depresja. :o Jak mogły się poczuć osoby, które coś takiego przeżywają? :o Z pewnością bardzo pokrzepione. >:(

Z drugiej strony materiały video przygotowane na ten kongres są wręcz przeładowane depresjogennymi treściami, które spowodują, że te bardziej wrażliwe osoby staną się jednym wielkim kłębkiem nerwów! I to jest "pokarm duchowy na czas słuszny" - dobić jeszcze bardziej tych, których życie nie oszczędza???

Deborah, dziękuję. To doprawdy zaskakujące jak często padają na tym forum słowa, które mam w głowie, a ktoś inny niejako za mnie posty pisze.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann