Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica sierpień 2016  (Przeczytany 5001 razy)


Offline Roszada

Odp: Strażnica sierpień 2016
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 19:01 »
Rydwan jedzie nadal:

"Ale pracy wciąż przybywa. Co roku powstaje jakieś 2000 zborów. Gdyby w każdym miało usługiwać 5 starszych, każdego roku należało by zamianować 10 000 nowych nadzorców. Oznacza to, że tysiące braci powinno zdobyć kwalifikacje, by usługiwać jako starsi, a kolejni jako  słudzy pomocniczy. Tak naprawdę wszyscy — i bracia, i siostry — mamy „mnóstwo pracy w dziele Pańskim” (1 Kor. 15:58)." (Strażnica siepień 2016 s. 20)


Offline Roszada

Odp: Strażnica sierpień 2016
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 19:06 »
Podczas I wojny służba w wojsku:

"Pełnił we Francji służbę, ale nie jako kolporter (kaznodzieja pełnoczasowy), lecz niemiecki żołnierz. Ten domniemany wróg, ubrany w wojskowy mundur, rozgłaszał orędzie pokoju zdumionym Francuzom.
Listy opublikowane na łamach Strażnicy wskazują, że sporo niemieckich Badaczy Pisma Świętego służących w armii pragnęło dzielić się dobrą nowiną. Brat Lemke, żołnierz marynarki wojennej, informował, że prawdą zainteresowało się pięciu członków załogi. Napisał: „Nawet na pokładzie statku zbieram plon ku chwale Jehowy”." (Strażnica sierpień 2016 s. 31).

A tu ciekawostka:

"Do przyjęcia takiej postawy zachęcono w VI tomie serii Brzask Tysiąclecia, opublikowanym w 1904 roku, oraz w niemieckim wydaniu Strażnicy Syjońskiej z sierpnia 1906 roku. W Strażnicy z września 1915 roku przedstawiono lepsze zrozumienie tej kwestii i zasugerowano, że Badacze Pisma Świętego nie powinni wstępować do wojska. Jednak artykuł ten nie ukazał się w niemieckim wydaniu Strażnicy." (jw. s. 32).

Ciekawe czy taktycznie się nie ukazał, czy mieli wspierać armię. :-\
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2016, 19:10 wysłana przez Roszada »


Offline PoProstuJa

Odp: Strażnica sierpień 2016
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 19:15 »
No ta suknia ślubna jak w katolicyzmie czy innych wyznaniach widzę:

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-sierpien-2016/udane-malzenstwo/

Aż zapytam Roszada z czystej ciekawości. Czemu tak Ciebie zdziwiła ta suknia ślubna?  ;D
Bo chyba zdziwiła skoro to był pierwszy post w tym wątku.
Suknie ślubne tego typu są w Strażnicach i Przebudźcie się odkąd pamiętam... Spodziewałeś się że Świadkowie mają inną modę ślubną, czy jak?  ;D


Offline Roszada

Odp: Strażnica sierpień 2016
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 19:45 »
Aż zapytam Roszada z czystej ciekawości. Czemu tak Ciebie zdziwiła ta suknia ślubna?  ;D
Bo chyba zdziwiła skoro to był pierwszy post w tym wątku.
Suknie ślubne tego typu są w Strażnicach i Przebudźcie się odkąd pamiętam... Spodziewałeś się że Świadkowie mają inną modę ślubną, czy jak?  ;D
Nie byłem nigdy na ślubie ŚJ.
A jak znasz inne publikacje z takimi sukniami to chętnie zobaczę, ale wskaż mi.

Czy ŚJ mają inną modę? Zawsze mieli.
Nie widziałem ŚJ w adidasach na zebraniu a w KK tak. ;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Strażnica sierpień 2016
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 20:02 »
Aż zapytam Roszada z czystej ciekawości. Czemu tak Ciebie zdziwiła ta suknia ślubna?  ;D
Bo chyba zdziwiła skoro to był pierwszy post w tym wątku.
Suknie ślubne tego typu są w Strażnicach i Przebudźcie się odkąd pamiętam... Spodziewałeś się że Świadkowie mają inną modę ślubną, czy jak?  ;D
Podobno biały kolor jest symbolem niewinności, nie wiem tego dokładnie, może tak jest :o. Ale jak to prawda, to groteskowo wygląda panna młoda podczas ślubu w KK, w białej sukni i widocznej ciąży. ;D Bywałem na takich ślubach. ;D
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2016, 20:05 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica sierpień 2016
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 21:10 »
W moim przypadku było odwrotnie, jak probowałem podyskutować z głosicielami na podstawie starej literatury WTS
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline PoProstuJa

Odp: Strażnica sierpień 2016
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 22:23 »
Nie byłem nigdy na ślubie ŚJ.
A jak znasz inne publikacje z takimi sukniami to chętnie zobaczę, ale wskaż mi.

Czy ŚJ mają inną modę? Zawsze mieli.
Nie widziałem ŚJ w adidasach na zebraniu a w KK tak. ;)

A to dobrze czy źle z tymi adidasami? :) Można wiele zarzucić Świadkom, ale faktem jest na zebrania ubierają się porządnie. :)
A z tymi sukniami ślubnymi to jest masa czasopism. Zwłaszcza jak były artykuły o małżeństwie, ślubach. Jak są opisane życiorysy różnych braci, to tam zawsze obowiązkowo mają zdjęcie z żoną z dnia ślubu (z tym, że to są zwykle życiorysy staruszków, więc suknie adekwatnie są z lat 50-tych na przykład).
Gdybym była zdeterminowana, to może zaczęłabym przetrząsać literaturę żeby poszukać zdjęć z sukniami. Ale ja juz wielu Strażnic się pozbyłam, a stare numery czasopism na jw.org czy w biblioteczce nie są w pdfach, więc nie ma w nich ilustracji.

Mogę więc tylko ustnie zaświadczyć, że panny młode mają normalne suknie ślubne takie jak są popularne na całym świecie. Oczywiście to też zalezy od konkretnej osoby - bywają takie siostry, które zamiast tradycyjnej sukni ślubnej decydują się na prostą, białą sukienkę, albo żakiet ze spódnicą (niekoniecznie biały).

Podobno biały kolor jest symbolem niewinności, nie wiem tego dokładnie, może tak jest :o. Ale jak to prawda, to groteskowo wygląda panna młoda podczas ślubu w KK, w białej sukni i widocznej ciąży. ;D Bywałem na takich ślubach. ;D

Jest nawet przysłowie na tę całą sytuację: Na głowie wianek, a w brzuchu Janek  ;D


Offline Roszada

Odp: Strażnica sierpień 2016
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 22:31 »
Ja nie oceniam źle czy dobrze, ja piszę jak jest.
Zdjęć ślubnych nie widziałem za bardzo. A man sporo publikacji.

Czy dobrze czy źle ocenia Towarzystwo. ;)
Pewnie, że Ambasadorowi Królestwa nie wypada w adidasach. :)


Blizna

  • Gość
Odp: Strażnica sierpień 2016
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Kwiecień, 2016, 23:17 »
Literaturę Towarzystawa wydaje się w USA.
Tam jest normalne, że panna młoda jest w białej sukni, bez względu na to, czy ślub jest wyznaniowy czy cywilny, czy ma miejsce w kościele (takiej lub innej religii), czy w ogrodzie. Po prostu oni tak lubią. To tylko w PRL było tak, że do USC garsonka, a kościelny biała beza. I w niektórych taka mentalność nadal pozostała.
Ale zdarzyło mi się być na kilku ślubach świadków Jehowy (dopłacali sobie za pałacyki, dworki itd.), na których panny młode miały tradycyjne, acz skromne długie suknie ślubne, białe lub ecru. Jednakże zauważam, że to spopularyzowało się tak gdzieś w XXI wieku w naszym kraju. Jak się zastanowię, to chyba na większości ślubów śJ na których byłam królowały białe długie suknie. Ale jeszcze w latach 90. tak nie było.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Strażnica sierpień 2016
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Maj, 2016, 23:45 »
Podobno biały kolor jest symbolem niewinności, nie wiem tego dokładnie, może tak jest :o. Ale jak to prawda, to groteskowo wygląda panna młoda podczas ślubu w KK, w białej sukni i widocznej ciąży. ;D Bywałem na takich ślubach. ;D

Jeżeli biała suknia to symbol niewinności , to co z siostrami w niewidocznej ciąży? a jeżeli nie w ciąży to ślub wzięty by zakryć grzech  to wtedy nie jest symbolem niewinności?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline M

Odp: Strażnica sierpień 2016
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Maj, 2016, 23:47 »
Jeżeli biała suknia to symbol niewinności , to co z siostrami w niewidocznej ciąży? a jeżeli nie w ciąży to ślub wzięty by zakryć grzech  to wtedy nie jest symbolem niewinności?

To tylko w naszej kulturze. W Japonii biały zakłada się na pogrzeby ;D.


Offline gangas

Odp: Strażnica sierpień 2016
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Maj, 2016, 23:58 »
W moim przypadku było odwrotnie, jak probowałem podyskutować z głosicielami na podstawie starej literatury WTS

Nie wiem czy cytat będzie czytelny ale Tomek odpowiem Ci wprost boo wpier...ol. Czyli po użyciu pałki milicyjnej chętnie wsiadł do radiowozu. Ha Ha
Niestety nie wszedł chodzi mi o cytat znaczenie wytrwałości. Dla wytrwałych odsyłam kilka postów nazad
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2016, 00:06 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Strażnica sierpień 2016
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Maj, 2016, 00:08 »
To tylko w naszej kulturze. W Japonii biały zakłada się na pogrzeby ;D.
Moje pytanie było nico przekorne :P
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline PoProstuJa

Odp: Strażnica sierpień 2016
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Maj, 2016, 14:28 »
Jeżeli biała suknia to symbol niewinności , to co z siostrami w niewidocznej ciąży? a jeżeli nie w ciąży to ślub wzięty by zakryć grzech  to wtedy nie jest symbolem niewinności?

Ja tam wielkim propagatorem tradycji nie jestem, ale są rzeczy, które mnie kłują w oczy jeśli chodzi o symbolikę. Chodzi mi na przykład o tę białą suknię. Zdaje się, że biały jest symbolem dziewictwa i niewinności. Więc jeśli panna młoda w zaawansowanej ciąży decyduje się na ten kolor, to jestem wtedy co najmniej zdziwiona. Tak samo rozwódka czy wdowa ponownie wychodząca za mąż w białej sukni budzi we mnie mieszane uczucia. Bo nijak mi się rozwódka czy wdowa z dziewictwem nie kojarzy.

Co do siostry w ukrytej ciąży... Jeżeli ktoś jest na tyle wyrachowany, że decyduje się w takiej sytuacji na ślub na sali, to naraża się na pośmiewisko (i zgorszenie), gdy 6 miesięcy później parze rodzi się 4 kilogramowy "wcześniak". Tacy robią sobie opinię u innych na następne lata. Dlatego w takiej sytuacji lepiej by chyba zrobili biorąc cichy ślub bez obnoszenia się z tym.