Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy  (Przeczytany 14448 razy)

Offline Roszada

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Kwiecień, 2016, 19:55 »
Jest nielubiane przez ŚJ słowo "kompromis".

Nieładnie, że usunęli słowo Strażnica z okładki, wysyłając jednak Strażnice do Rosji.
Myśleli że głupków mają przed sobą, że kruczkiem prawnym się wywiną, że zakaz tylko Strażnicy dotyczy.
Doigrali się. Zamiast podkulić ogon i zmienić taktykę to się stawiają. To nie USA że dobrym prawnikiem można sprawę wygrać.


Offline M

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Kwiecień, 2016, 20:28 »
Jest nielubiane przez ŚJ słowo "kompromis".

Nieładnie, że usunęli słowo Strażnica z okładki, wysyłając jednak Strażnice do Rosji.
Myśleli że głupków mają przed sobą, że kruczkiem prawnym się wywiną, że zakaz tylko Strażnicy dotyczy.
Doigrali się. Zamiast podkulić ogon i zmienić taktykę to się stawiają. To nie USA że dobrym prawnikiem można sprawę wygrać.

I właśnie dlatego dostaną po dupie. Bo uważają, że im wszystko wolno. Tak jak w Polsce ze stojakami. Prawo nie zezwala stać w pasie drogowym, a oni mimo wszystko stoją. Raz nawet po wezwaniu straży miejskiej poszli sobie na chwilę, a potem jak straż poszła to wrócili i dalej stali.


Tusia

  • Gość
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Kwiecień, 2016, 22:13 »
No i mamy  prześladowania!!!!

Tam nie ma żadnego prześladowania. Oni nie są chrześcijanami. Prześladowania są na Bliskim Wschodzi. Chrześcijanie przelewają krew, giną torturowani, ucinane są głowy za przyznanie się do Chrystusa. To są prześladowania.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Kwiecień, 2016, 22:49 »
A dla ruskich świadków wystarczy, że TIRy ze "Straznicami" nie wjadą i juz jest prześladowanie.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Kwiecień, 2016, 23:01 »
A dla ruskich świadków wystarczy, że TIRy ze "Straznicami" nie wjadą i juz jest prześladowanie.

Kiedyś stałem z kolegą w samochodzie pod Salą Królestwa i liczyliśmy, ile osób przychodzi na zebranie, tak z ciekawości. ŚJ mnie dojrzeli i potem się dowiedziałem, że prześladowałem ich.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Kwiecień, 2016, 23:14 »
Kiedyś stałem z kolegą w samochodzie pod Salą Królestwa i liczyliśmy, ile osób przychodzi na zebranie, tak z ciekawości. ŚJ mnie dojrzeli i potem się dowiedziałem, że prześladowałem ich.

Ja drążyłem jeden temat przy stojaku. Jak juz nie mieli argumentów ze strażnicy to pani pioniera w koncu sie wkurzyła i zapytała wprost czy ja tu przyszedłem przesladować świadków? ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


od-nowa

  • Gość
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Kwiecień, 2016, 23:30 »
Kiedyś stałem z kolegą w samochodzie pod Salą Królestwa i liczyliśmy, ile osób przychodzi na zebranie, tak z ciekawości. ŚJ mnie dojrzeli i potem się dowiedziałem, że prześladowałem ich.
Nie wytrzymałam, aż się zaśmiałam z "że prześladowałem ich".


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Kwiecień, 2016, 07:39 »
Jest nielubiane przez ŚJ słowo "kompromis".

Nieładnie, że usunęli słowo Strażnica z okładki, wysyłając jednak Strażnice do Rosji.
Myśleli że głupków mają przed sobą, że kruczkiem prawnym się wywiną, że zakaz tylko Strażnicy dotyczy.
Doigrali się. Zamiast podkulić ogon i zmienić taktykę to się stawiają. To nie USA że dobrym prawnikiem można sprawę wygrać.

O, ciekawe. Gdzie o tym było?



KaiserSoze

  • Gość


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 09:02 »
Tam nie ma żadnego prześladowania. Oni nie są chrześcijanami.

Czy chcesz przez to powiedzieć, że prześladowania dotyczą wyłącznie chrześcijan w wąskim rozumieniu?  :-\
Czyli w czasie wojny nie było prześladowań np. Żydów  >:(

Prześladowania są na Bliskim Wschodzi. Chrześcijanie przelewają krew, giną torturowani, ucinane są głowy za przyznanie się do Chrystusa. To są prześladowania.

Po to budujemy cywilizację, żeby nie dopuszczać do takich okrucieństw i tłumić złe zapędy w zarodku.
A niestety takim zarodkiem są próby ograniczania wolności wypowiedzi  :-\
Nazizm w Niemczech także rozpoczynał się od zakazów wypowiedzi i niszczeniem książek  :(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Tusia

  • Gość
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 09:10 »
Czy chcesz przez to powiedzieć, że prześladowania dotyczą wyłącznie chrześcijan w wąskim rozumieniu?  :-\
Czyli w czasie wojny nie było prześladowań np. Żydów

Czy ja pisałem o Żydach? Pisałem o ŚJ, którzy nie są chrześcijanami, więc słowa Pana Jezusa o prześladowaniu:

 Mt 10:22 bt4 "Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia."

nie ich dotyczą.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 10:00 »
Czy ja pisałem o Żydach? Pisałem o ŚJ, którzy nie są chrześcijanami, więc słowa Pana Jezusa o prześladowaniu:

 Mt 10:22 bt4 "Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia."

nie ich dotyczą.

Ten wątek dotyczy pewnych działań władz państwowych wobec wyznawców jednej z religii.
Wydaje mi się, że używanie przez nich słowa "prześladowania" na określenie ograniczania wolności słowa jest jak najbardziej uzasadnione.
W miejsce "ŚJ" możemy wstawić nazwę jakiejkolwiek religii i dalej to będzie prześladowanie.
Umniejszanie wagi problemu poprzez stwierdzenia, że "to nie są chrześcijanie" jest chyba nie na miejscu  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Tusia

  • Gość
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 11:37 »
Umniejszanie wagi problemu poprzez stwierdzenia, że "to nie są chrześcijanie" jest chyba nie na miejscu  :-\

Ale fakt jest faktem. Nie są chrześcijanami. Poza tym:



Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 11:47 »
Powtórzę pytanie:
Czy Twoim zdaniem prześladowani są wyłącznie chrześcijanie?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.