Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy  (Przeczytany 14449 razy)

Offline Roszada

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 11:53 »
Powtórzę pytanie:
Czy Twoim zdaniem prześladowani są wyłącznie chrześcijanie?
No muzułmanie też jedni drugich wysadzają w powietrze pod meczetami.

Chrześcijan zaś atakują i muzułmanie i hinduiści i nawet buddyści w wielu krajach. A i wyznawcy religii rodzimych oraz lewicowe czy lewackie partyzantki np. w Ameryce Południowej.


Offline M

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 12:41 »
Ten wątek dotyczy pewnych działań władz państwowych wobec wyznawców jednej z religii.
Wydaje mi się, że używanie przez nich słowa "prześladowania" na określenie ograniczania wolności słowa jest jak najbardziej uzasadnione.
W miejsce "ŚJ" możemy wstawić nazwę jakiejkolwiek religii i dalej to będzie prześladowanie.

No wybacz Tadeusz, ale zabranianie kolportażu gazetek propagujących sektę i werbowania ludzi do niej nijak można nazwać "prześladowaniem" w porównaniu do publicznego ucinania ludziom głów. I to drugie nie tyczy się oczywiście tylko chrześcijan. Tu zgadzam się z Tusią, że ŚJ mocno nadużywają słowa "prześladowanie".


Offline matus

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 12:48 »
To jak byś to nazwał inaczej? ;)
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Fantom

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 13:00 »
 Dla mnie to jest prześladowanie.Jakiekolwiek ograniczenia,zakazy mające na celu ograniczenie działalności jest prześladowaniem.
 Wydaje się mi,że gdyby zakazano importowania publikacji katolickch do Fedaracji,to KK też uznałby to za prześladowanie.Przesladowanie to nie tylko ścinanie głów,ale i ograniczanie wolności słowa i wierzeń.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 13:03 »
No wybacz Tadeusz, ale zabranianie kolportażu gazetek propagujących sektę i werbowania ludzi do niej nijak można nazwać "prześladowaniem" w porównaniu do publicznego ucinania ludziom głów. I to drugie nie tyczy się oczywiście tylko chrześcijan. Tu zgadzam się z Tusią, że ŚJ mocno nadużywają słowa "prześladowanie".

Nie chodzi o zabranianie kolportaży gazetek. Nie chodzi o ich zawartość.
Dobrze wiesz, że sprawa dotyczy wolności wypowiedzi i jest elementem walki Rosji Putina z zachodnimi organizacjami. I nie dotyczy to tylko ŚJ ale także KK i protestantów.

I jak pisałem wcześniej...Czy prześladowania zaczynają się dopiero od mordu?
W takim razie jak nazwiesz "tylko" uwięzienia za przekonania?
 :-\
Można nie zgadzać się z treścią publikacji ŚJ, ale w tym wypadku "ekstremizm" zarzucany ŚJ oznacza po prostu ich twierdzenie, że są jedyną religią prawdziwą!
Ale to samo twierdzą praktycznie wszystkie!!!
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline M

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 13:24 »
To jak byś to nazwał inaczej? ;)

Zależy o czym mówimy. Jeśli o zakazywaniu kolportażu gazetek i werbowaniu ludzi, to nazwałbym to eliminowaniem szkodliwych wpływów amerykańskiej sekty :).

Co innego jeśli tych szaraczków się dodatkowo bezprawnie zamyka w więzieniach lub w inny sposób bezzasadnie uprzykrza im się życie mimo tego, że nie łamią prawa. Wtedy faktycznie byłoby to prześladowanie.

Nie chodzi o zabranianie kolportaży gazetek. Nie chodzi o ich zawartość.
Dobrze wiesz, że sprawa dotyczy wolności wypowiedzi i jest elementem walki Rosji Putina z zachodnimi organizacjami. I nie dotyczy to tylko ŚJ ale także KK i protestantów.

Dla mnie to jest prześladowanie.Jakiekolwiek ograniczenia,zakazy mające na celu ograniczenie działalności jest prześladowaniem.

Moment, czyli wg Ciebie mogę iść na ulicę i np. sprzedawać ludziom marihuanę, a gdy będą mnie zamykać to mam krzyczeć, że mnie prześladują? Nie, bo dystrybucja marihuany jest w naszym kraju zabroniona (pomijam zasadność lub bezzasadność tego zakazu). Dobrze wiedziałem, że istnieje taki zakaz i sam narażałem się na ukaranie. Podobnie w Rosji - jeśli zakażą publicznej działalności ŚJ to nie znaczy jeszcze, że ktokolwiek ma na tym ucierpieć. Ucierpią jedynie, na własne życzenie, Ci którzy będą ten zakaz łamać. Dopiero jeśli miałoby być inaczej i jeśli cierpieliby niewinni ludzie - wtedy można mówić o prześladowaniach.

Żeby było jasne - nie popieram totalitarnych zapędów Rosji i sposobu sprawowania władzy żelazną ręką przez Putina. Ale w tym konkretnym wypadku uważam, że to państwa zachodnie powinny brać z nich wzór, a nie na odwrót. Organizacja Świadków Jehowy to organizacja szkodliwa pod wieloma względami (o czym wielokrotnie rozprawialiśmy na forum) i moim zdaniem powinna zostać zdelegalizowana.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2016, 13:27 wysłana przez M »


Tusia

  • Gość
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 13:37 »
Organizacja Świadków Jehowy to organizacja szkodliwa pod wieloma względami (o czym wielokrotnie rozprawialiśmy na forum) i moim zdaniem powinna zostać zdelegalizowana.



Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 17:43 »
Zgadzam się z Tobą, że za wielokrotne łamanie prawa należy ukarać - nawet być może rozwiązać organizację ŚJ, ale legalnymi i uznanymi sposobami!!!
Wtedy nie da się im powodu do interpretacji, że prześladowania.
Cel nie uświęca środków  :-\
Działanie bezprawne - zawsze w odwecie powoduje bezprawie  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline M

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 17:46 »
Zgadzam się z Tobą, że za wielokrotne łamanie prawa należy ukarać - nawet być może rozwiązać organizację ŚJ, ale legalnymi i uznanymi sposobami!!!
Wtedy nie da się im powodu do interpretacji, że prześladowania.

Oczywiście, że legalnymi sposobami. Sęk jednak w tym, że niezależnie od tego jakimi metodami człowiek działa, oni zawsze sprzeciw odbiorą jako prześladowanie ich :).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 21:49 »

Co innego jeśli tych szaraczków się dodatkowo bezprawnie zamyka w więzieniach lub w inny sposób bezzasadnie uprzykrza im się życie mimo tego, że nie łamią prawa. Wtedy faktycznie byłoby to prześladowanie.

Moment, czyli wg Ciebie mogę iść na ulicę i np. sprzedawać ludziom marihuanę, a gdy będą mnie zamykać to mam krzyczeć, że mnie prześladują? Nie, bo dystrybucja marihuany jest w naszym kraju zabroniona (pomijam zasadność lub bezzasadność tego zakazu). Dobrze wiedziałem, że istnieje taki zakaz i sam narażałem się na ukaranie. Podobnie w Rosji - jeśli zakażą publicznej działalności ŚJ to nie znaczy jeszcze, że ktokolwiek ma na tym ucierpieć. Ucierpią jedynie, na własne życzenie, Ci którzy będą ten zakaz łamać. Dopiero jeśli miałoby być inaczej i jeśli cierpieliby niewinni ludzie - wtedy można mówić o prześladowaniach.


Podpisuję sie pod tym.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Kwiecień, 2016, 23:14 »
Chyba jednak do zamknięcia biura nie dojdzie: http://rapsinews.com/judicial_news/20160415/275877434.html

Wg tej wiadomości Sąd Najwyższy w Rosji odrzucił żądanie sądów niższej instancji o likwidację Świadków Jehowy w Rosji.


Offline ExSJMario

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Kwiecień, 2016, 01:11 »
Chyba jednak do zamknięcia biura nie dojdzie: http://rapsinews.com/judicial_news/20160415/275877434.html

Wg tej wiadomości Sąd Najwyższy w Rosji odrzucił żądanie sądów niższej instancji o likwidację Świadków Jehowy w Rosji.
Macki Brooklynu widać sięgają bardzo daleko.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline gerontas

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Kwiecień, 2016, 06:30 »
Chyba jednak do zamknięcia biura nie dojdzie: http://rapsinews.com/judicial_news/20160415/275877434.html

Wg tej wiadomości Sąd Najwyższy w Rosji odrzucił żądanie sądów niższej instancji o likwidację Świadków Jehowy w Rosji.

A już myślałem, że w Rosji zaczął realizować się scenariusz podany przez Pana Jezusa odnośnie dni ostatnich i prześladowań z tym związanych. A tu proszę, władza świecka, która należy do Szatana (cały świat leży w mocy niegodziwca) staje w obronie Towarzystwa Strażnica i dalej mogą legalnie działać.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień, 2016, 06:57 wysłana przez gerontas »


Offline dziewiatka

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Kwiecień, 2016, 09:12 »
Prześladowanie to prześladowanie .Nie ma znaczenia czy kogoś uważamy za szkodnika czy nie .Gdyby nasz punkt widzenia na to czy kogoś można inaczej traktować miałby być usprawiedliwieniem to musielibyśmy respektować inne punkty widzenia .Zgodnie z tym rozumowaniem to nikt na świecie nie byłby prześladowany.


Offline TomBombadil

Odp: Rosjanie chcą zamknąć Biuro Oddziału Świadków Jehowy
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Kwiecień, 2016, 23:37 »
A mi ludzi żal,bo szeregowi świadkowie po plecach dostają,a działają w dodrej wierze,a Szkodnik CK i tak ma to w nosie.
Ameryka musiałaby narzucić ograniczenia,to może by politykę wts zmieniło.
Dziś dzwoniła siostra i opowiadała ile dobrych ludzi jest na świecie i że trzeba im głosić,by Boga szczerze pokochali. I co? Ona poszłaby siedzieć,nawet nie rozumiejąc dlaczego ktoś jej wyznanie tak źle traktuje.
Lepsze jest nagłaśnianie ciemnych stron Organizacji.