Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.  (Przeczytany 41964 razy)

Offline magister

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Lipiec, 2016, 20:10 »
Dawali wyprasowane, leżało tydzień w torbie w zapomnieniu więc dobre i takie, bo miało do kosza polecieć  ;)


Offline M

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #91 dnia: 07 Lipiec, 2016, 10:22 »
Dzięki uprzejmości CEGŁY podmieniłem skan dokumentu Dyspozycje w Archiwum na taki zeskanowany prawdziwym skanerem, w dużo lepszej jakości :).


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #92 dnia: 07 Lipiec, 2016, 15:17 »
Nie mogę go tam znaleźć:(


Offline M

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #93 dnia: 07 Lipiec, 2016, 15:35 »
Nie mogę go tam znaleźć:(

Masz linka trzy posty wyżej. I tam w "Pliki do pobrania" ostatnia pozycja.


Offline Fantom

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #94 dnia: 07 Lipiec, 2016, 15:41 »
Czy te oświadczenia mają tylko ochrzczeni?Czy nieochrzczeni też mogą dostać?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #95 dnia: 07 Lipiec, 2016, 16:52 »
Czy te oświadczenia mają tylko ochrzczeni?Czy nieochrzczeni też mogą dostać?

W liście do zborów jest napisane że każdy ochrzczony głosiciel otrzyma dokument do wypełnienia.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #96 dnia: 07 Lipiec, 2016, 22:18 »
Takie zestawienie, jakże wymowne, wrzucił kolega z amerykańskiego forum. Pamiętam to "Przebudzcie się". Mrozi mnie do dzisiaj jak sobie przypomnę treść.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline PoProstuJa

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #97 dnia: 14 Lipiec, 2016, 23:22 »
Strasznie mnie zdenerwowało to nowe oświadczenie, a zwłaszcza nakaz, żeby dać je sekretarzowi zboru!

Mam pytanie, czy w Waszych zborach sekretarze już dopominają się o te wypełnione dyspozycje? Ja nie oddam wypełnionego i koniec. Tylko jaką wymyślić wymówkę?
(Nie ukrywajmy, że w dokumencie trzeba wpisywać bardzo osobiste kwestie jak np. przyjmowane leki. A może akurat ktoś ma syfilis i sobie nie życzy żeby sekretarz czytał o jego przypadłościach i przyjmowanych medykamentach?!)

Pomijając, że jest to totalna inwigilacja członków zboru, to jeszcze to jest pogwałcenie ich prywatności i prawa do tajemnicy lekarskiej!

Czy mogą zmusić głosicieli żeby oddawali sekretarzowi te dyspozycje?


Offline Lila

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #98 dnia: 14 Lipiec, 2016, 23:24 »
Strasznie mnie zdenerwowało to nowe oświadczenie, a zwłaszcza nakaz, żeby dać je sekretarzowi zboru!

Mam pytanie, czy w Waszych zborach sekretarze już dopominają się o te wypełnione dyspozycje? Ja nie oddam wypełnionego i koniec. Tylko jaką wymyślić wymówkę?
(Nie ukrywajmy, że w dokumencie trzeba wpisywać bardzo osobiste kwestie jak np. przyjmowane leki. A może akurat ktoś ma syfilis i sobie nie życzy żeby sekretarz czytał o jego przypadłościach i przyjmowanych medykamentach?!)

Pomijając, że jest to totalna inwigilacja członków zboru, to jeszcze to jest pogwałcenie ich prywatności i prawa do tajemnicy lekarskiej!

Czy mogą zmusić głosicieli żeby oddawali sekretarzowi te dyspozycje?

Ja mam w pompce oświadczenia i nie tylko nie oddam, ale nie wypełnię.
Jeśli ktoś się zapyta, to powiem, że to sparwa MOJEGO sumienia, a nie sumienia ZBOROWEGO/ZBIOROWEGO.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #99 dnia: 14 Lipiec, 2016, 23:30 »
Czy mogą zmusić głosicieli żeby oddawali sekretarzowi te dyspozycje?

Na pewno nie zmuszą Cię. Będę to robili bardzo delikatnie. A jak chcesz kogoś załatwić, to nagrywaj rozmowę, a potem wprost tu się zgłoś: https://www.bpp.gov.pl/
Konsultowałem się ze znajomym prawnikiem i można tam to zgłaszać wg niego spokojnie.


Offline PoProstuJa

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #100 dnia: 14 Lipiec, 2016, 23:56 »
Ja mam w pompce oświadczenia i nie tylko nie oddam, ale nie wypełnię.
Jeśli ktoś się zapyta, to powiem, że to sparwa MOJEGO sumienia, a nie sumienia ZBOROWEGO/ZBIOROWEGO.

Ja też nie wypełnię i nie oddam :)

Na pewno nie zmuszą Cię. Będę to robili bardzo delikatnie. A jak chcesz kogoś załatwić, to nagrywaj rozmowę, a potem wprost tu się zgłoś: https://www.bpp.gov.pl/
Konsultowałem się ze znajomym prawnikiem i można tam to zgłaszać wg niego spokojnie.

Ja spróbuję delikatnie im odpowiedzieć, że sprawy dotyczące mojego stanu zdrowia i przyjmowanych leków są poufne i nie chcę żeby był do nich dostęp dla różnych osób. Niby to jest dla sekretarza zboru, ale de facto każdy starszy będzie mógł w tym grzebać!
Czym starsi mogą mnie zastraszyć? Może mnie ograniczą?! Wielka to dla mnie kara - hahaha - skoro sama się już nie zgłaszam na zebraniach  ;D

A ja mam jeszcze taką teorię (może na razie spiskową?!), że pewnego pięknego dnia Nadarzyn każe wszystkim starszym zeskanować wszystkie te wypełnione dyspozycje, oddane przez głosicieli, i wysłać na nadarzyńskiego maila. Żeby bracia w Nadarzynie mieli - tak na wszelki wypadek - dostęp do dyspozycji, jeśli by się okazało, że będzie jakaś rozprawa w sądzie związana z nieuprawnionym podaniem krwi... (to oczywiście będzie oficjalny powód jaki podadzą, a nieoficjalny będzie taki, że Betel będzie chciało mieć dostęp absolutny do każdego głosiciela. Może w ten sposób będą chcieli wyłapać odstępców wewnątrzzborowych?!).


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #101 dnia: 15 Lipiec, 2016, 00:04 »
Zacytuj im coś z tego (po lekkim przeformatowaniu):

POUFNOŚĆ

        5 . Ponieważ jesteście nadzorcami, często są Wam powierzane informacje wrażliwe lub poufne. Starsi muszą zważać, by nigdy nie ujawniać informacji poufnych osobom nieuprawnionym. Jest „czas milczenia” oraz czas, gdy ‛naszych słów powinno być niewiele’ (Kazn. 3:7; 5:2). W Księdze Przysłów 10:19 znajdujemy przestrogę: „W obfitości słów na pewno nie obejdzie się bez występku, lecz kto trzyma w ryzach swe wargi, postępuje roztropnie”. Gdy starsi niemądrze ujawniają poufne sprawy, powoduje to niepotrzebne problemy duchowe i prawne. Musicie więc dołożyć szczególnych starań, by działać zgodnie z radą: „Nie wyjawiaj poufnej rozmowy drugiego” (Prz. 25:9). Gdy starsi ignorują tę radę, grozi to utratą zaufania do całego grona (w96 15.3 s. 18, ak. 12; w91 15.11 s. 23, ak. 19; w88/11 24-27).

        6 . Gdyby starszy naruszał zasadę poufności, mógłby narazić siebie i organizację na odpowiedzialność prawną. Dodatkowo takie naruszenie zasad poufności przez starszego mogłoby się wiązać z prawnym uchyleniem „tajemnicy spowiedzi” czy też tajemnicy zawodowej związanej z relacją pomiędzy profesjonalnym pełnomocnikiem prawnym oraz jego klientem. Prawne przywileje związane z „tajemnicą spowiedzi” pozwalają starszemu, który w świetle przepisów jest traktowany jako duchowny — w okolicznościach uregulowanych prawem — uchylić się od obowiązku ujawnienia poufnych informacji przekazanych starszemu przez członka zboru. Przywileje związane z tajemnicą zawodową prawników z zasady chronią starszego przed obowiązkiem ujawnienia informacji przekazanych poufnie przez starszego jego prawnikowi, co może obejmować także Dział Prawny.

        7 . Komunikacja bezprzewodowa. Koniecznie trzeba też unikać nieumyślnego ujawnienia poufnych informacji. Chociaż treść naszych zebrań i zgromadzeń, generalnie rzecz biorąc, nie ma charakteru poufnego, to w pewnych przypadkach organizowane są spotkania o charakterze poufnym. Na przykład Biuro Oddziału może zorganizować w Sali Królestwa szkolenia dla starszych i sług pomocniczych. W takich wypadkach nie ma przeciwskazań, by korzystać z mikrofonów bezprzewodowych, jeśli nadawany sygnał nie dociera poza miejsce spotkania i/lub nie wykracza poza grono jego uczestników. Jeśli w Sali Królestwa korzysta się z nadajnika FM, należy się upewnić, czy w trakcie spotkania o charakterze poufnym jest on wyłączony.

        8 . Gdy sprawa wymaga rozmowy telefonicznej z Biurem Oddziału lub omówienia poufnej sprawy przez telefon z osobami uprawnionymi do otrzymania takich informacji, upewnijcie się, że nikt — włącznie z członkami rodziny — nie usłyszy takiej rozmowy. W wypadku takich kontaktów można posługiwać się aparatem telefonicznym ze słuchawką bezprzewodową, pod warunkiem, że jest to urządzenie cyfrowe. (W Europie popularnym standardem cyfrowej łączności bezprzewodowej jest system DECT). Analogowe telefony bezprzewodowe nie zapewniają należytej poufności i nie powinno się ich używać w takich wypadkach. Jeśli nie macie pewności, czy telefon bezprzewodowy, którym chcecie się posłużyć, jest urządzeniem cyfrowym, najlepiej będzie posłużyć się telefonem przewodowym. Dlatego też prosimy, byście sprawdzili, czy Wasz telefon bezprzewodowy nie jest urządzeniem analogowym.

        9 . Obecnie większość operatorów telefonii komórkowej zastąpiła starsze sieci analogowe bardziej bezpiecznymi sieciami cyfrowymi. Sygnał przekazywany przez taką sieć jest szyfrowany i przyjmuje się, że jest zabezpieczony przed próbami podsłuchania przez osoby postronne. Dlatego też telefony komórkowe mogą być wykorzystywane do rozmów z Biurem Oddziału czy omawiania poufnych spraw ze współstarszymi.

        10 . Gdy ktoś żąda ujawnienia poufnych informacji. Nigdy nikomu nie powinniście ujawniać informacji poufnych, chyba że jest to wymagane zgodnie z teokratycznymi procedurami albo otrzymaliście takie wskazówki z Biura Oddziału. (Lista osób, które mogłyby próbować żądać ujawnienia informacji poufnych, obejmuje oficerów śledczych, prawników, policjantów, detektywów, innych pracowników wymiaru sprawiedliwości, urzędników rządowych, personel szkolny, strony postępowania sądowego, członków rodziny [bez względu na to, czy są Świadkami Jehowy, czy nie], a nawet innych starszych lub inne osoby, które nie są upoważnione do otrzymywania takich informacji). Ta zasada ma zastosowanie zarówno do materiałów utrwalonych na piśmie, jak i innych informacji posiadanych przez starszych. Obejmuje to zapiski związane z konkretną sprawą oraz materiały ogólne, takie jak listy od organizacji, podręcznik ‛Paście trzodę Bożą’ oraz książka Zorganizowani. Nawet jeśli władze świeckie żądają ujawnienia informacji poufnych, nie macie obowiązku ich ujawniać przed porozumieniem się z Działem Prawnym (ks10 6:19). Władze świeckie często żądają ujawnienia poufnych informacji, do których otrzymania nie mają prawa. Dlatego też w wypadku ujawnienia takich poufnych informacji moglibyście ściągnąć na siebie i na organizację odpowiedzialność prawną.

        11 . Jeśli osoba nieuprawniona żąda od Was ujawnienia poufnych informacji, po prostu powiedzcie: „Jako duchowny mam obowiązek zachowania pewnych spraw w tajemnicy i zanim odpowiem na jakiekolwiek pytania, muszę skonsultować się z prawnikiem”. Nie ma potrzeby mówić, że będziecie się kontaktowali z Działem Prawnym. Jeśli osoba żądająca informacji naciska, by ujawnić więcej informacji na temat jakiejś poufnej sprawy lub zażąda wskazania Waszego prawnika, nie dajcie się zastraszyć i po prostu nie udzielajcie żadnych dalszych wyjaśnień. Ustalcie tylko imię i nazwisko osoby pytającej, jej numer telefonu, pełnioną funkcję oraz nazwę instytucji, którą reprezentuje, po czym poinformujcie, że zanim odpowiecie na zadane pytania, musicie skontaktować się z prawnikiem. Niezwłocznie zadzwońcie do Działu Prawnego po dalsze wskazówki

        12 . Wezwania/Nakazy sądowe. Wezwanie do składania zeznań to oficjalny dokument sądowy wzywający do złożenia zeznań lub ujawnienia dowodów w sprawie. Jeśli otrzymacie takie wezwanie lub wiadomość, że takie wezwanie może zostać wydane, by uzyskać ustne lub pisemne informacje w sprawach zborowych, niezwłocznie zadzwońcie do Działu Prawnego. Jeśli to tylko możliwe, przed taką rozmową przygotujcie sobie dokument z wezwaniem i bądźcie gotowi przesłać jego kopię. Nigdy nie przekazujcie akt, zapisków czy jakichkolwiek dokumentów ani nie ujawniajcie jakiejkolwiek poufnej sprawy wskazanej w wezwaniu, zanim nie otrzymacie wskazówek z Działu Prawnego w sprawie dalszego postępowania. Wiele dokumentów i zapisków zborowych będzie korzystało z ochrony przed ujawnieniem na podstawie „tajemnicy spowiedzi” bądź w związku z tajemnicą zawodową obejmującą profesjonalnych pełnomocników prawnych. Jeśli otrzymacie wezwanie adresowane do kogoś innego, niezwłocznie zadzwońcie do Działu Prawnego, jeszcze nawet przed nawiązaniem kontaktu z podmiotem, do którego adresowane jest takie wezwanie. Jeśli ktoś grozi, że zostanie wydane takie wezwanie w związku aktami zborowymi lub wezwanie będzie dotyczyło zeznań w sprawach zborowych, niezwłocznie zadzwońcie do Działu Prawego, nawet jeśli takie wezwanie nie zostało Wam jeszcze doręczone.

:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #102 dnia: 15 Lipiec, 2016, 00:11 »
Ja im powiem, że mam prawo do zatrzymania dla siebie informacji o sposobach leczenia, które akceptuję.


Offline PoProstuJa

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #103 dnia: 15 Lipiec, 2016, 00:18 »
POUFNOŚĆ

        8 . Gdy sprawa wymaga rozmowy telefonicznej z Biurem Oddziału lub omówienia poufnej sprawy przez telefon z osobami uprawnionymi do otrzymania takich informacji, upewnijcie się, że nikt — włącznie z członkami rodziny — nie usłyszy takiej rozmowy. W wypadku takich kontaktów można posługiwać się aparatem telefonicznym ze słuchawką bezprzewodową, pod warunkiem, że jest to urządzenie cyfrowe. (W Europie popularnym standardem cyfrowej łączności bezprzewodowej jest system DECT). Analogowe telefony bezprzewodowe nie zapewniają należytej poufności i nie powinno się ich używać w takich wypadkach. Jeśli nie macie pewności, czy telefon bezprzewodowy, którym chcecie się posłużyć, jest urządzeniem cyfrowym, najlepiej będzie posłużyć się telefonem przewodowym. Dlatego też prosimy, byście sprawdzili, czy Wasz telefon bezprzewodowy nie jest urządzeniem analogowym.

        9 . Obecnie większość operatorów telefonii komórkowej zastąpiła starsze sieci analogowe bardziej bezpiecznymi sieciami cyfrowymi. Sygnał przekazywany przez taką sieć jest szyfrowany i przyjmuje się, że jest zabezpieczony przed próbami podsłuchania przez osoby postronne. Dlatego też telefony komórkowe mogą być wykorzystywane do rozmów z Biurem Oddziału czy omawiania poufnych spraw ze współstarszymi.

No to się przeraziłam! Konspiracja jak za czasów okupacji!  ;D
Nie dość, że trzeba mieć odpowiedni sprzęt do rozmowy z Betel (telefony atestowane w Warwick  ;D ), to jeszcze powinni używać tajemniczych szyfrów, kodów i haseł. Takich jak w starym serialu "Allo, Allo", gdzie z poddasza teściowej Rene nadawali zaszyfrowane komunikaty przez ukrytą pod nocnikem aparaturę  ;D  ;D ;D

Czyli Betel w 150% dba o swoją poufność, a sprawy poufne głosicieli ma już w nosie!


Offline PoProstuJa

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #104 dnia: 15 Lipiec, 2016, 00:27 »
Ja im powiem, że mam prawo do zatrzymania dla siebie informacji o sposobach leczenia, które akceptuję.

I bardzo słusznie.
Pomijając to, że jesteśmy wybudzonymi Świadkami, to mimo wszystko nawet jako Świadek "wierny i prawdziwy", nie chciałabym żeby ktoś oceniał wybory dyktowane moim sumieniem, np. komentarzami: "O patrzcie, sumienie jej pozwala na przyjmowanie hemoglobiny... o fuj!"

Powiem szczerze, że jak usłyszałam o tym wymaganiu by oddać dyspozycje sekretarzowi, to się strasznie wnerwiłam! Tak strasznie, że miałabym ochotę zrobić krzywdę temu kto takie draństwo wymyślił!

Aha... i w ogóle tłumaczenie, że to jest UPROSZCZONY dokument, to po prostu śmiech na sali! JAKI UPROSZCZONY? Co jest uproszczone? Może to, że jest więcej linijek wolnych do wypełnienia?
Ja tu nie widzę ani uproszczenia ani prostolinijności! To jest chamstwo!