Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.  (Przeczytany 41909 razy)

Offline gedeon

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #60 dnia: 13 Maj, 2016, 17:11 »
Trochę odświeżę wątek, nowe oświadczenia bardzo mną wstrząsnęły, po przeczytaniu o nich zaczęłam strasznie płakać nie mogłam się uspokoić z nerwów, cała się trzęsłam; całkowita inwigilacja, jak wcześniej zostało to zauważone, byle by nikt za siebie nie decydował, to nie było powodem mojego zachowania. Kilka lat temu moi rodzice mogli by stanąć przed wyborem podać krew czy nie (mama ŚJ, tato katolik), na sale operacyjną wjechałam z czym innym, a w czasie operacji okazało się że mam krwotok wewnętrzny, jedyne co pamiętam z tamtych kilku dni to ból, ból i jeszcze raz ból, miałam wrażenie że świadomie umieram. Dla mnie to nic innego jak świadome samobójstwo, a z nowymi kartkami, mam nadzieje że prawo będzie nieubłagane

Krótkie ale treściwe opowiadanie, znamy ten rozrywający ból. Bardzo Tobie współczuje i rozumiem co czujesz.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Maj, 2016, 17:20 »
Krótkie ale treściwe opowiadanie, znamy ten rozrywający ból. Bardzo Tobie współczuje i rozumiem co czujesz.

Dziękuję za zrozumienie, dodatkowo to był krótki czas w moim życiu, w czasie którego nie chciałam mieć nic wspólnego z religią. Nigdy nie zapomnę przerażenia mojego taty po mojej operacji i jak moja mama chudła w oczach z nerwów. Teraz gdy znam prawdę o tej nauce, nie jestem w stanie bez emocji o niej mówić
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline gedeon

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Maj, 2016, 17:25 »
Dziękuję za zrozumienie, dodatkowo to był krótki czas w moim życiu, w czasie którego nie chciałam mieć nic wspólnego z religią. Nigdy nie zapomnę przerażenia mojego taty po mojej operacji i jak moja mama chudła w oczach z nerwów. Teraz gdy znam prawdę o tej nauce, nie jestem w stanie bez emocji o niej mówić

W jednym z wywiadów w TVP powiedziałem, "należy się zastanowić gdzie kończy się odpowiedzialność a zaczyna głupota" w związku z taki zrozumieniem metod leczenia.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #63 dnia: 13 Maj, 2016, 20:22 »
W życiu wygląda to tak , pacjent musi imiennie  z nr tel upoważnić kogoś do informacji o stanie zdrowia. Jeżeli jest nieprzytomny a nie ma dokumentu o odmowie krwi ani kto w takiej sytuacji podejmuje za niego decyzję , bądźcie pewni krew zostanie podana . Żaden prawnik tego nie przeskoczy , pracownicy szpitala z pewnością sobie poradzą :)
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #64 dnia: 13 Maj, 2016, 20:27 »
W życiu wygląda to tak , pacjent musi imiennie  z nr tel upoważnić kogoś do informacji o stanie zdrowia. Jeżeli jest nieprzytomny a nie ma dokumentu o odmowie krwi ani kto w takiej sytuacji podejmuje za niego decyzję , bądźcie pewni krew zostanie podana . Żaden prawnik tego nie przeskoczy , pracownicy szpitala z pewnością sobie poradzą :)

To jest pokrzepiające: "lekarz jest od leczenia, a nie pilnowania doktryn"
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline TomBombadil

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Maj, 2016, 21:04 »
Temat transfuzji jest mi aktualnie bliski. Najbezpieczniej mieć sprawę poukładaną w głowie,by w razie czego nie mieć moralnego dylematu.
Absolutnie nie informować nikogo ze starszych o problemie ,ponieważ nawet luźna rozmowa odbierana jest jako prośba o kontakt z KŁŚ.
Podpisać zgodę na leczenie i tyle. Dziś naprawdę niezmiernie rzadko podaje się krew pełną. Toczy się krwinki czerwone,które są płukane i naświetlane.Właściwie to półfabrykat,nośnik tlenu. Lub płytki krwi,podobnie opracowane.
Bóg jest Bogiem życia,nie śmierci.
Trzeba zastrzec lekarzom,że nie wyrażamy zgody na informowanie kogokolwiek poza...... .Oraz ,że nie życzymy sobie żadnych wizyt.To uchroni nas przed wścibskimi donosicielami.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #66 dnia: 13 Maj, 2016, 21:32 »
Temat transfuzji jest mi aktualnie bliski. Najbezpieczniej mieć sprawę poukładaną w głowie,by w razie czego nie mieć moralnego dylematu.
Absolutnie nie informować nikogo ze starszych o problemie ,ponieważ nawet luźna rozmowa odbierana jest jako prośba o kontakt z KŁŚ.
Podpisać zgodę na leczenie i tyle. Dziś naprawdę niezmiernie rzadko podaje się krew pełną. Toczy się krwinki czerwone,które są płukane i naświetlane.Właściwie to półfabrykat,nośnik tlenu. Lub płytki krwi,podobnie opracowane.
Bóg jest Bogiem życia,nie śmierci.
Trzeba zastrzec lekarzom,że nie wyrażamy zgody na informowanie kogokolwiek poza...... .Oraz ,że nie życzymy sobie żadnych wizyt.To uchroni nas przed wścibskimi donosicielami.

Zgadzam się, często w rozmowach pytałam co jest ważniejsze "symbol, czy to co on wyobraża", odpowiedź od wszystkich taka sama "czy Jehowa dałby prawo, które ma nam zrobić krzywdę?", co do Boga to nie mam wątpliwości, natomiast CK to już tak i to bardzo poważne.
Pamiętam jak piętnowane były ofiary składane dla Baala, jak to dobrze że my nie jesteśmy wolni od takiego bałwochwalstwa.
Mi już na szczęście nie grozi KŁŚ.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline dziewiatka

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 08:29 »
To ciekawe bo udzielając pełnomocnictwa lub zgody na wgląd do dokumentacji medycznej KŁS-owi .To ten twór musi mieć osobowość prawną,inaczej to do niczego nie zobowiązuje.To tak jakbym ja wydał zgodę dla kręcących się inaczej.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #68 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 18:49 »
Podbijam temat, bo w tym tygodniu był czytany list i rozdawane były te nowe oświadczenia. Masz ten lis i/lub oświadczenie?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #69 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 18:53 »
Podbijam temat, bo w tym tygodniu był czytany list i rozdawane były te nowe oświadczenia. Masz ten lis i/lub oświadczenie?


Offline magister

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #70 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:40 »
Siemano, jestem tu nowy. Co do tematu nowych dyspozycji w sprawie krwi, to takie dostaliśmy.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #71 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:57 »
Siemano, jestem tu nowy. Co do tematu nowych dyspozycji w sprawie krwi, to takie dostaliśmy.

Ciekawe, wydaje mi się, że wzór jest sporo inny niż angielski. Nie ma np mowy o KŁSach.


Offline M

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #72 dnia: 04 Lipiec, 2016, 21:01 »
Potwierdzam, taki sam skan widziałem już gdzie indziej :). Najwyraźniej zgodnie z tym co już ktoś wcześniej mówił, u nas w Polsce prawo nie zezwala na dostęp do dokumentacji medycznej dla osób trzecich.

Magister: Dziękuję ślicznie za zdjęcia, ale czy dałbyś radę zrobić dobrej jakości skan tego dokumentu, żebym mógł go wrzucić do archiwum?

PS. List który był czytany w zeszłym tygodniu mam, niedługo wrzucę.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #73 dnia: 04 Lipiec, 2016, 21:02 »
Potwierdzam, taki sam skan widziałem już gdzie indziej :). Najwyraźniej zgodnie z tym co już ktoś wcześniej mówił, u nas w Polsce prawo nie zezwala na dostęp do dokumentacji medycznej dla osób trzecich.

Zezwala, zezwala, możesz ustanowić kogo chcesz, ale OSOBOWO, czyli najpewniej po PESELu a nie po skrócie nazwy grupy :)


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #74 dnia: 04 Lipiec, 2016, 21:13 »
Czy ja coś nie doczytałam, czy już nie mogą mieć wyboru co do frakcji, wprowadzili całkowity zakaz?
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>