Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.  (Przeczytany 41950 razy)

Offline magister

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #75 dnia: 04 Lipiec, 2016, 21:16 »

Magister: Dziękuję ślicznie za zdjęcia, ale czy dałbyś radę zrobić dobrej jakości skan tego dokumentu, żebym mógł go wrzucić do archiwum?


Nie posiadam skanera. Może być lepszej jakości zdjęcie?


Offline M

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #76 dnia: 04 Lipiec, 2016, 21:21 »
Nie posiadam skanera. Może być lepszej jakości zdjęcie?

Może być, chodzi o to, żeby światło było w miarę równomierne i żeby kartka leżała całkowicie płasko, nie była wygięta do góry na środku :).



Offline Agalloch

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #78 dnia: 04 Lipiec, 2016, 21:54 »
Może być, chodzi o to, żeby światło było w miarę równomierne...

Magister, Twój aparat jest ewidentnie "teokratyczny" - gdy patrząc na Twoje zdjęcia kierujemy wzrok od ich brzegu ku centrum, światło bynajmniej nie jest w miarę równomierne, jak postuluje M, lecz wyraźnie "coraz jaśniejsze"!!! Aż język świerzbi, by zanucić: "Dziś coraz jaśniejsze jest światło..."
 :P


Offline andromeda

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #79 dnia: 04 Lipiec, 2016, 22:33 »
Zasady udostępniania dokumentacji medycznej określa z art. 26 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Art. 26. 1. "Podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych udostępnia dokumentację medyczną pacjentowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu, bądź osobie upoważnionej przez pacjenta."

Niestety WTS ma na swych usługach dobrych prawników  :-\
Nie wiem skąd, ponieważ wyższe wykształcenie jest niemile widziane  >:(
No chyba, że z dobrowolnych datków utrzymują potężne "babilońskie" kancelarie prawne  ;D
Po przeczytaniu ogarnelo mnie przerazenie... bo juz mnie w polowie to niestety dotyczy...bezradnosc...strasznie sie boje...


Offline wrzesien

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #80 dnia: 05 Lipiec, 2016, 00:20 »
Nie posiadam skanera. Może być lepszej jakości zdjęcie?

Ściągnij aplikację OfficeLens ze sklepu play :) Tez miałem ten problem.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #81 dnia: 05 Lipiec, 2016, 08:22 »
Czy ja coś nie doczytałam, czy już nie mogą mieć wyboru co do frakcji, wprowadzili całkowity zakaz?

Mogą, wystarczy wpisać co się przyjmuje w wolne pole. Zapytaj dowolnego szeregowego SJ jakie drobne frakcje przyjmuje i jakie wpisze. Jestem przekonany, że żaden ich nie zna i w związku z tym NIC nie wpisze, choć mógłby wpisać WSZYSTKIE. Nawet nie umiałby sformułować poprawnie zdania, które by mu na to zezwalało.


Offline Agalloch

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #82 dnia: 05 Lipiec, 2016, 08:31 »
Po przeczytaniu ogarnelo mnie przerazenie... bo juz mnie w polowie to niestety dotyczy...bezradnosc...strasznie sie boje...

Zaraz, zaraz, spokojnie... Przytoczony przez Tadeusza przepis mówi wprost i wyraźnie o osobie. W związku z powyższym upoważnienie jakiegoś samozwańczego Komitetu ma dokładnie tę samą moc prawną, co upoważnienie np. Drużyny Pierścienia.

Natomiast upoważnienia jakiejś wymienionej z imienia i nazwiska osoby niebędącej członkiem Twojej rodziny, masz pełne prawo uprzejmie, acz stanowczo odmówić. Właśnie ze względu na tych prawników, o których pisał Tadeusz, nie wierzę, by w obecnej chwili Towarzystwo posunęło się do tak desperackiego, samobójczego kroku, jak otwarte zmuszanie członków do czynienia tego rodzaju upoważnień...


Offline matus

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #83 dnia: 05 Lipiec, 2016, 09:37 »
Towarzystwo i tak już przekierowało odpowiedzialność za swoje urojenia na starszych podejmujących takie a nie inne decyzje.
Jak coś, to beknie starszy, którego się imiennie wpisze.
A Organizacja się wyprze. Albo uda, że to nie oni.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Deborah

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #84 dnia: 05 Lipiec, 2016, 09:42 »
Po przeczytaniu ogarnelo mnie przerazenie... bo juz mnie w polowie to niestety dotyczy...bezradnosc...strasznie sie boje...
Andromeda, nie denerwuj się. Masz skończone 18 lat i nie jesteś też ubezwłasnowolniona, ;) więc sama za siebie odpowiadasz i nie masz żadnego przedstawiciela ustawowego. Co do osoby upoważnionej to sama ją ustanawiasz, więc jeżeli nie upoważnisz męża to on nie ma nic do Twojej dokumentacji. W ogóle nikt Cię nawet nie może zmusić do wypełnienia takiego oświadczenia i noszenia go przy sobie. Nie wiem, jak starsi w Twoim zborze, ale u nas nie ma żadnej presji na wypełnianie tego, ani też sugestii, żeby kopię przekazać do akt zboru.
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec, 2016, 09:49 wysłana przez Deborah »


Offline Agalloch

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #85 dnia: 05 Lipiec, 2016, 09:59 »
Towarzystwo i tak już przekierowało odpowiedzialność za swoje urojenia na starszych podejmujących takie a nie inne decyzje.
Jak coś, to beknie starszy, którego się imiennie wpisze.

 - pod jednym warunkiem: że się go wpisze.

A mnie chodzi o to, żeby odmawiać wpisywania. Na chwilę obecną nie ma wytycznych, które by pozwalały starszym na wyciąganie jakichkolwiek konsekwencji za taką odmowę. Gdyby takie wytyczne miały się pojawić - czy to w formie aktualizacji Trzody, czy jakiegoś listu - ich oficjalnym źródłem musiałoby być Towarzystwo. I tu w pełni podtrzymuję to, co napisałem: ze względu na kwestie "PR-owskie", ale również i prawne na chwilę obecną taki desperacki krok wydaje mi się bardzo mało prawdopodobny.


Offline magister

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #86 dnia: 05 Lipiec, 2016, 18:36 »
Potwierdzam, taki sam skan widziałem już gdzie indziej :). Najwyraźniej zgodnie z tym co już ktoś wcześniej mówił, u nas w Polsce prawo nie zezwala na dostęp do dokumentacji medycznej dla osób trzecich.

Magister: Dziękuję ślicznie za zdjęcia, ale czy dałbyś radę zrobić dobrej jakości skan tego dokumentu, żebym mógł go wrzucić do archiwum?

PS. List który był czytany w zeszłym tygodniu mam, niedługo wrzucę.

może być?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #87 dnia: 05 Lipiec, 2016, 19:00 »
Takie pomięte wam dawali?


Offline Agalloch

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #88 dnia: 05 Lipiec, 2016, 20:08 »
Magister, co Ty, kanapki w to pakowałeś?!?

(Nie gniewaj się, żarcik taki, dobra robota)  :)


Offline M

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #89 dnia: 05 Lipiec, 2016, 20:09 »
Dzięki, wstawiłem do Archiwum: https://wtsarchive.com/letter/dpa-p_dyspozycje-i-pelnomocnictwo

Ale jeśli ktoś będzie miał prawdziwy skan to chętnie przyjmę i podmienię :)