Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org  (Przeczytany 31001 razy)

Offline gangas

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #90 dnia: 26 Marzec, 2016, 23:53 »
  PoProstuJa
 Nie dziwię się Tobie jesteś mocno zniesmaczona poczynaniami WTS-u. Miałem dokładnie tak samo i wstyd mi było za to, że tyle lat wierzyłem im ale przełóż to na tzw.biznes. Teraz jest to maszynka do zarabiania pieniędzy i też mi żal dawnych lat i tych cioć i wujków gorliwych a mimo wszystko pogrzebanych z ich nadzieją. Cierpiących niedostatki i biedę a w dawnych latach prześladowania. Mogą powiedzieć sobie po cichu " oszukali mnie" i co z tego?!! Dobrze,że nam w miarę wcześnie otwarto oczy.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #91 dnia: 27 Marzec, 2016, 08:37 »
Gdyby Armagedon był dzisiaj, to też kiepsko by to wyglądało - na 8 miliardów ludzi przeżyłoby zaledwie 8 milionów - to na jednego Świadka przypadałoby 1000 trupów do sprzątnięcia :)
Czyli 99,9% populacji świata zostałoby zgładzone przez "sprawiedliwego i miłosiernego" boga. Coś ten twór, jakim jest człowiek mu nie wyszedł, jak musi tyle "wadliwych produktów" zutylizować.  :(
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2016, 08:38 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #92 dnia: 27 Marzec, 2016, 08:40 »
O ile dobrze zrozumiałem, to ŚJ nauczają, że ci co nie mieli okazji uwierzyć w Jehowę będą mieli na to czas przez tysiąc lat.
Nie ma też pewności, że wszyscy ŚJ przeżyją, bądź zmartwychwstaną  :(
No i odstępcy nie mają żadnych szans  >:(
Z analizy ich własnych nauk wynika, że najlepiej jest nie otwierać im drzwi, albo pogonić gdzie pieprz rośnie. Wtedy, jeżeli okaże się, że mieli rację, to mamy tysiąc lat w zapasie na zrozumienie  ;D

Może się okazać, że ŚJ głosząc i zapoznając ludzi z Jehową - robią ludziom krzywdę!!!  :-\

Oczywiście że tak, robią krzywdę.  Bo gdyby nikomu nic nie mówili to więcej ludzi by ocalałych w arma
Ale oni ci powiedzą,  że dają wyraz swej wiary, zapracowujac na własne zbawienie. Jakie to samolocie u ludzi, którzy mówią,  że kierują się miłością do bliźnich :)


Offline alojzy pompka

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #93 dnia: 27 Marzec, 2016, 09:19 »
Od dłuższego czasu nie daję datków na WTS.

W moim zborze z miesiąca na miesiąc kwoty obu skrzynek rosną.
Na potrzeby zboru wpływa ok 3.000
a na ogólnoświatową działalność ok 1200 zł
- jeszcze nie tak dawno na ogólnoświatową działalność wpływało zaledwie 200 zł.
Niech z każdego zboru wpłynie do kasy WTS po 1200 zł, to spora sumka się zbierze.
[Na jednym z amerykańskich blogów jest informacja ,że na konto WTS wpływa ok. 900 ml dolarów miesiecznie  :o :o ]
No ale i tak to jest za mało.
Cielsko ma zatem komfortowe i wystawne życie.
Nie pracują, a żyją w luksusach.
Podczas kiedy ci którzy do skrzynek wrzucają ostatnie monety żyją w ubóstwie  :(
Harują za najniższe wynagrodzenie, ledwo wiążą koniec z końcem, no ale są posłuszni nawoływaniem zza mównicy:
bracia wspierajmy dzieło Jehowy! I kasa leci.

I to m.in przyczyniło się że przejrzałam na oczy.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2016, 09:37 wysłana przez alojzy pompka »


Offline alojzy pompka

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #94 dnia: 27 Marzec, 2016, 09:27 »
Oczywiście że tak, robią krzywdę.  Bo gdyby nikomu nic nie mówili to więcej ludzi by ocalałych w arma
Ale oni ci powiedzą,  że dają wyraz swej wiary, zapracowując na własne zbawienie. Jakie to samolocie u ludzi, którzy mówią,  że kierują się miłością do bliźnich :)

Tak, masz rację.
Nie głoszą o Chrystusie, nie zachęcają by go ludzie poznali, by nawiązali z nim bliską więź.
Mało tego mają z góry narzucone tematy, wstępy i przebieg rozmowy, skuteczne przejście do studium książki.Tego uczy się na TSK.
I wszyscy na jedno kopyto mają prowadzić rozmowy w służbie. >:(
Program leci z góry :)
Większość w zborze łyka jak młode karpie :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #95 dnia: 27 Marzec, 2016, 09:38 »
Od dłuższego czasu nie daję datków na WTS.
W moim zborze z miesiąca na miesiąc kwoty obu skrzynek rosną.
Na potrzeby zboru wpływa ok 3.000
a na ogólnoświatową działalność ok 1200 zł
- jeszcze nie tak dawno na ogólnoświatową działalność wpływało zaledwie 200 zł.
A nie sprowadził się, w ostatnim czasie do Twojego zboru jakiś bogaty braciszek  ;D ?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline alojzy pompka

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #96 dnia: 27 Marzec, 2016, 10:16 »
Rockefeller nie wprowadził się :)
Posłuszni CK  spinają się jak mogą ;)


Offline PoProstuJa

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #97 dnia: 27 Marzec, 2016, 10:43 »
Mała dygresja mnie naszła po tym stwierdzeniu. Bo też jako czynny ŚJ miałem to samo poczucie. Jednak po moim przebudzeniu okazało się, że świetnie to ja szukam wersety ;) Dopiero gdy wziąłem kilka przekładów Biblii okazało się, że jeszcze wiele przede mną do sprawdzenia.

Dużo czytam twoich postów PoProstuJa, nie włączając się w dyskusję. Ale widzę twój progres w przebudzaniu się. Pamiętam jak pierwszy raz zawitałaś i wróciłaś po przerwie. Od jakiegoś czasu chyba bardzo cię wciągnęło badanie czy tak się sprawy mają, bo widać jak zmieniają się twoje posty! Życzę wytrwałości w sprawdzaniu i pomyślnych decyzji.
Miło obserwować taki rozwój sytuacji gdy ktoś będąc na początku całkiem anty, po czasie swoich osobistych badań zmienia zdanie i przeświadczenia. Swoją drogą to FORUM też spełnia swoje zadanie!
Pozdrawiam ;)

A wiesz Puszku, to czy to jest progres czy regres zależy od tego kto ocenia - dla Świadków zapewne progres to nie jest :)

Dużo rzeczy to jest dla mnie nowość, a okazuje się, że już 10 lat temu w Internecie ktoś dyskutował na innym forum na przykład o tej masonerii. Pedofilia też była dla mnie nowością, chociaż strona silentlambs powstała zdaje się w 2001 roku.
Gdybym zaczęła studiować ze Świadkami dopiero dzisiaj, to możliwe, że sprawdziłabym opinie o tej religii w Internecie. Problem polega jednak na tym, że mało byłych Świadków potrafi mówić o tej organizacji z odpowiednim dystansem, bez słów pogardy. Dlatego ich przekaz nie dociera do czynnych Świadków.
Do mnie też nie docierał. Bo to nie sztuka powiedzieć, że Świadkowie są źli, a jednocześnie samemu być wobec nich pełnym nienawiści. To w czym taka osoba jest lepsza od Świadków?! Czy Jezus kazał innych nienawidzić?

Do mnie dotarła książka Raymonda Franza, bo człowiek ten pomimo doznanych krzywd potrafi pisać bez mowy nienawiści. Do mnie najszybciej docierają konkrety - muszę widzieć na własne oczy niektóre rzeczy, jak choćby Strażnicę z 1 grudnia 1916 roku w której opisano śmierć Russella.

Tymczasem na forum w dyskusjach mniej pojawiają się konkrety, a więcej negatywne opinie wynikające z osobistych przeżyć w organizacji. Takich opinii nie da się w żaden sposób zweryfikować (no chyba, że ktoś nagrał wypowiedzi starszych na dyktafon), dlatego mają one dla mnie znaczenie drugorzędne.
Ale osobiste opinie też są oczywiście bardzo ważne, bo mogę je sobie porównać z własnymi odczuciami. Czasem te moje osobiste odczucia pokrywają się z tym co ktoś opisze w swojej historii.

A tak na koniec, zbaczając z tematu - dzisiejsza Strażnica jedzie ostro o pomazańcach! Coś musi być nie halo w Centrali, że tak zwrócili uwagę na ten temat... Może to odpowiedź na zdziwienie braci, że pomazańców przybywa? :)


Offline gangas

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #98 dnia: 27 Marzec, 2016, 10:58 »
  Jak już po Kryzysie Sumienia to z górki. Szukasz punktów zaczepienia z org i sorka, że się wtrancam ale tak miała większość. Powodzenia i smacznego jajka.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Iza

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #99 dnia: 27 Marzec, 2016, 10:59 »
Po Prostu Ja !
Z ta nienawiścią to często nie jest do końca tak. Ja tez mam wielki szacun do sposobu w jaki R. Franz opisał fakty w KS. A to, ze na forach czy w necie czasem komuś nerw puszcza i
" pojedzie" po WTSie , mysle ze moze wynikać z faktu, ze jescze jest to świeża sprawa, świeża, nie przebolana krzywda, nieznane wcześniej poczucie zawodu i rozczarowania... I w emocjach sie mówi rożne rzeczy. Sama sie tego nie uchroniłam pare razy, choc ogólnie do SJ jako ludzi mam pozytywny stosunek, tylko CK mnie wkurza i to co oni z ludźmi w imię Boga robią.
  I nie dziwi mnie tez fakt , ze często mało  konkretów na forach, więcej osobistych przeżyć. Bo dla wielu to fora wlasnie sa takim wentylem bezpieczeństwa, zeby dać ujście nagromadzonym negatywnym emocjom.
A jak ktos chce konkretów, to tez pełno stron i opracowań znajdzie, choćby na stronach Tusi, Roszady i innych.
  Kazdy jest inny, Ciebie interesują konkrety, innych poruszy co innego.
A co do Biblii... Ha! Przekonasz sie jeszcze ile odkryć przed Tobą😘😘😘
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2016, 11:03 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline TomBombadil

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #100 dnia: 27 Marzec, 2016, 17:28 »
W rzeczy samej.Trzeba dać sobie czas na opadnięcie emocji.
Jest czas burzenia i czas budowania.Czas burzenia jest bolesny,bo wszystko prawie co było ważne i prawdziwe okazuje się ślepym zaułkiem.Odkrywasz coś,przeżywasz emocje,chcesz to wykrzyczeć.Do tego ci kochający okazują się bezduszni.
Kiedy zaczynasz budować wraca spokój i radość.Życie staje się inne.Pojawiają się prawdziwe przyjaźnie,
więź z Jezusem,co nie umniejsza miłości do Jehowy Boga.W ogóle jest super.
Mnie przepełnia miłość,radość i energia.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #101 dnia: 27 Marzec, 2016, 19:43 »
Ale ile jeszcze gruzu po fabrykach, drapaczach chmur itp.
Przecież same ogrody mają zostać.
Takie widać na obrazkach. :-\

  Tu pewnie by Ci wytłumaczyli, że dla Jehowy nie ma rzezy niemożliwych czyli...pstryk i pozamiatane.

Mnie jednak nurtuje coś innego, kłamstwo. Bo jak inaczej nazwać zwodzenie datami i armagedonem, podkręcanie ludziom śrubki?
Cel uświęca środki? I to gdzie, w organizacji która ponoć brzydzi się kłamstwem?
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #102 dnia: 29 Marzec, 2016, 20:42 »
Dotyczy: Rocznik 2015 str. 39
Mnie również irytuje żerowanie na dziecięcych marzeniach.
Ci dobrze odżywieni (podpasieni) mężczyźni wyciągają ręce po pieniądze małych dziewczynek.
Pytanie co zrobią w sytuacji gdy będą potrzebowały zadzwonić po pomoc.
Chyba że uratuje ich Kapitan Warwick. >:(
Jeżeli takie przesłanie znajdzie odzew to dzieci będą rezygnować z rowerków, zabawek, łakoci. CK skradnie im resztki dzieciństwa.
I jak tu chodzić na zebrania?


Offline Roszada

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #103 dnia: 29 Marzec, 2016, 21:01 »
  Tu pewnie by Ci wytłumaczyli, że dla Jehowy nie ma rzezy niemożliwych czyli...pstryk i pozamiatane.
Niekoniecznie. Muszą się wypełnić przecież Pisma:

Mówi o tym „Będziesz mógł żyć...” (s. 159):

*** pe rozdz. 19 s. 159 ***
Ci, którzy przeżyją Armagedon, zajmą się oczyszczaniem ziemi i usuwaniem ruin starego systemu

„Od raju utraconego...” (s. 220) wyznacza na te czyny czas 7 lat

"Pierwszą rzeczą, jaką będą musieli zrobić, którzy przeżyją Armagedon, będzie zburzenie ruin na ziemi. Będą musieli oczyścić ją z wszelkich śladów złej działalności Szatana. To dzieło oczyszczenia przyniesie takie rozmiary, ze w Ezechiela 39:9, 10 powiedziano, iż przez siedem lat 'nie będą drew nosić z pola, ani ich rąbać...'"

„Narody mają poznać...” s. 243:

*** kj rozdz. 20 s. 243  ***
UPRZĄTNIĘCIE SPRZĘTU WOJENNEGO I TRUPÓW
Można sobie wyrobić pewne pojęcie o ogromnej ilości sprzętu wojennego, którym te hordy będą rozporządzać, gdy się weźmie pod uwagę czas potrzebny na uprzątnięcie jego części palnych. Czas ten określa Jehowa w następujący sposób: „Oto nadchodzi i spełnia się! — wyrocznia Jahwe Pana. To jest dzień, o którym mówiłem. Wtedy wyjdą mieszkańcy miast izraelskich, by zapalić ogień i spalić oręż, puklerze i tarcze, łuki i strzały, maczugi i dzidy — przez siedem lat palić tym będą. Nie będą musieli już oni przynosić drwa z pola ani wycinać go w lesie, bo będzie się palić orężem” (Ezechiela 39:8-10). Po zwycięstwie Jehowy Jego lud zużyje pożytecznie wszelkie materiały z porzuconego przez narody sprzętu wojennego.




Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #104 dnia: 29 Marzec, 2016, 21:01 »

I jak tu chodzić na zebrania?

  Cóż, mnie matka każąc oddać kasę na którą ciężko pracowałam w wakacje uzasadniła to tak....trzeba sobie zapracować na miejsce w raju. I tak mi się wolno odechciewało chodzić.

Niekoniecznie. Muszą się wypełnić przecież Pisma:

Mówi o tym „Będziesz mógł żyć...” (s. 159):

*** pe rozdz. 19 s. 159 ***
Ci, którzy przeżyją Armagedon, zajmą się oczyszczaniem ziemi i usuwaniem ruin starego systemu

„Od raju utraconego...” (s. 220) wyznacza na te czyny czas 7 lat

"Pierwszą rzeczą, jaką będą musieli zrobić, którzy przeżyją Armagedon, będzie zburzenie ruin na ziemi. Będą musieli oczyścić ją z wszelkich śladów złej działalności Szatana. To dzieło oczyszczenia przyniesie takie rozmiary, ze w Ezechiela 39:9, 10 powiedziano, iż przez siedem lat 'nie będą drew nosić z pola, ani ich rąbać...'"


Tylko jeśli na raj nie załapie się te sławetne 8 milionów to chyba im zajmie dłużej? :D

I skąd wiedzą, że siedem lat? :o
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec, 2016, 21:08 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).