Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org  (Przeczytany 31004 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #75 dnia: 26 Marzec, 2016, 17:15 »
Ja już Ci mówiłem, że Ty jakimś "dziwnym śJ" jesteś  :) :) ;). Masz 100% racji. Co za motywacja zasuwać w służbie od rana do nocy, jak do armagedonu jeszcze 100 lat? ;D ;D ;D

Pomyśl Nemo jaką motywację do działania mieliby ci głosiciele żyjący w roku 1914, gdyby się wtedy dowiedzieli, że miną 102 lata (mamy dziś 2016 r.) i Armagedonu jeszcze nie będzie!

Ale jako zainteresowana to ja taka cwana jak dziś nie byłam. Poszłam na Zgromadzenie, a tam ciągle przemówienia o Armagedonie. Autentycznie zaczęłam się bać, że nie zdążę się ochrzcić przed Armagedonem :D

Nie wiem czy zauwazyliście, ale obecnie brak Armagedonu przedstawiany jest jako zaleta. Podkreśla się bowiem i na zebraniach i Zgromadzeniach, że to DOBRZE, że Armagedon jeszcze nie nadszedł, bo dzięki temu wiele osób mogło poznać prawdę!
Ale marna to pociecha, bo gdyby Armagedon już nadszedł np. w 1975 roku, to żylibyśmy teraz na rajskiej ziemi zamiast się dalej męczyć w tym złym świecie... Tylko pytanie czy bym się urodziła? :) , bo być może moi rodzice (średnio praktykujący katolicy) by zginęli z tym Armagedonie w 1975 r. Niewiele osób by wtedy przeżyło, bo Świadków na świecie było ledwo 1,5 - 2 miliony...

Gdyby Armagedon był dzisiaj, to też kiepsko by to wyglądało - na 8 miliardów ludzi przeżyłoby zaledwie 8 milionów - to na jednego Świadka przypadałoby 1000 trupów do sprzątnięcia :)



Offline PoProstuJa

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #76 dnia: 26 Marzec, 2016, 17:19 »
Raczył nawiedzać nasza rodzine pewien brat starszy, ktory bez ogrodek zaproponowal mezowi zakonczenie pracy zawodowej, i dokladnie tak jak napisze: proponowal nam zamieszkanie w NAMIOCIE !!  a mielismy kilkumiesieczne dziecko, i takie bezsensowne rozmowy z tym bratem w stylu: przeciez zimno w namiocie, gdzie pieluchy prac, mleczko ugotowac?
Brat twardo  ;D ;D ;D do meza, ze pracujac zawodowo, bedzie opuszczal zebrania.
Czujecie bez prądu i ciepła mielismy zyc :o zeby tylko maz pracujac zawodowo nie opuszczal zebran.
Sami sobie pomyslcie w jakim srodowisku zylismy w takim zborze.

Armagedonu ani sladu, maz ma emeryturze, bo nie zamieszkalismy w namiocie wg sugestii brata starszego.

Fiu fiu... a ten brat starszy nie leczył się przypadkiem psychiatrycznie? :)
W lecie mieszkalibyście w namiocie, a w zimie w igloo? :D


Offline gangas

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #77 dnia: 26 Marzec, 2016, 20:06 »
 PoProstuJa      Gdyby Armagedon był dzisiaj, to też kiepsko by to wyglądało - na 8 miliardów ludzi przeżyłoby zaledwie 8 milionów - to na jednego Świadka przypadałoby 1000 trupów do sprzątnięcia :)


 Ten cały armagedon to coś w stylu uważaj, bo w dupę ci wleje. Ale działa na wiernych i to pod groźbą utraty życia.
PoProstuJa ogarniesz się na pewno,ja też się ogarnąłem a wcale nie mam mniejszego doświadczenia od Twojego. Trzymaj się
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #78 dnia: 26 Marzec, 2016, 20:18 »
Ale ile jeszcze gruzu po fabrykach, drapaczach chmur itp.
Przecież same ogrody mają zostać.
Takie widać na obrazkach. :-\


Offline Iza

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #79 dnia: 26 Marzec, 2016, 21:08 »
A ja nie :)
A musisz mnie wkurzać ? ;)
Wielu sie nie dało, bo mieli dość rozumu w głowie, a ja zawsze taka naiwna byłam. Dlatego tez współczuje wielu moim przyjaciołom w Organizacji, która tez oddali wszystko , bo chcieli wprowadzać rady niewolnika w czyn. Pozbyli sie mieszkań, i poszli na wynajem , masakra. A jak pomyśle o tym , ze my o mały włos domu nie sprzedaliśmy, zeby na kurs  dla małżeństw pójść, to mi sie słabo robi po prostu.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #80 dnia: 26 Marzec, 2016, 21:28 »
Gdyby Armagedon był dzisiaj, to też kiepsko by to wyglądało - na 8 miliardów ludzi przeżyłoby zaledwie 8 milionów

O ile dobrze zrozumiałem, to ŚJ nauczają, że ci co nie mieli okazji uwierzyć w Jehowę będą mieli na to czas przez tysiąc lat.
Nie ma też pewności, że wszyscy ŚJ przeżyją, bądź zmartwychwstaną  :(
No i odstępcy nie mają żadnych szans  >:(
Z analizy ich własnych nauk wynika, że najlepiej jest nie otwierać im drzwi, albo pogonić gdzie pieprz rośnie. Wtedy, jeżeli okaże się, że mieli rację, to mamy tysiąc lat w zapasie na zrozumienie  ;D

Może się okazać, że ŚJ głosząc i zapoznając ludzi z Jehową - robią ludziom krzywdę!!!  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline gangas

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #81 dnia: 26 Marzec, 2016, 21:43 »
  To nie mój cytat ale niech tam.
 Przecież nieznajomość prawa nie chroni przed jego konsekwencjami
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #82 dnia: 26 Marzec, 2016, 21:56 »
  I pomysleć , ze dałam sie na to nabrać😕
A ja nie :)
I ja dałem się nabrać. Zrażony obłudą kleru KK, myślałem że znalazłem w WTS-ie, "tą właściwą drogę", no cóż młody bylem i głupi. Wpadłem z deszczu pod rynnę. Z jednej obłudy w druga. Ile ja bym dał, żeby ponad 20 lat temu mieć swój dzisiejszy rozum.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #83 dnia: 26 Marzec, 2016, 21:58 »
  To nie mój cytat ale niech tam.
 Przecież nieznajomość prawa nie chroni przed jego konsekwencjami

Mea culpa, mea maxima culpa  :(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #84 dnia: 26 Marzec, 2016, 22:01 »
I ja dałem się nabrać. Zrażony obłudą kleru KK, myślałem że znalazłem w WTS-ie, "tą właściwą drogę", no cóż młody bylem i głupi. Wpadłem z deszczu pod rynnę. Z jednej obłudy w druga. Ile ja bym dał, żeby ponad 20 lat temu mieć swój dzisiejszy rozum.

Swoją drogą ciekawe, jakby zrobić ankietę: "Z jakich powodów zmieniłeś religię?" to jakie odpowiedzi by przeważały wśród osób które porzuciły WTS?
A jakie tych, co porzucili KK na rzecz WTS-u??
Może to by dało do myślenia przywódcom religijnym i doprowadziło do większej wrażliwości na odczucia wyznawców?
Tak się rozmarzyłem  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #85 dnia: 26 Marzec, 2016, 22:12 »
Swoją drogą ciekawe, jakby zrobić ankietę: "Z jakich powodów zmieniłeś religię?" to jakie odpowiedzi by przeważały wśród osób które porzuciły WTS?
A jakie tych, co porzucili KK na rzecz WTS-u??
Może to by dało do myślenia przywódcom religijnym i doprowadziło do większej wrażliwości na odczucia wyznawców?
Tak się rozmarzyłem  :-\
Technicznie jest to możliwe zrobić, oczywiście na mniejsza skalę tutaj na forum. Była już ankieta na temat światopoglądu.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #86 dnia: 26 Marzec, 2016, 22:24 »
A musisz mnie wkurzać ? ;)


Po prostu u mnie nie byli z propozycją pracy. ;)

 
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline PoProstuJa

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #87 dnia: 26 Marzec, 2016, 23:10 »
Swoją drogą ciekawe, jakby zrobić ankietę: "Z jakich powodów zmieniłeś religię?" to jakie odpowiedzi by przeważały wśród osób które porzuciły WTS?
A jakie tych, co porzucili KK na rzecz WTS-u??
Może to by dało do myślenia przywódcom religijnym i doprowadziło do większej wrażliwości na odczucia wyznawców?
Tak się rozmarzyłem  :-\

Tadeusz faktycznie marzyciel z Ciebie! Już to widzę jak przywódcy religijni czytają ankietę, a później wdrażają zmiany.. haha... :D

Ja odeszłam z katolicyzmu ze względu na jego fałszywe nauki. Nie dalej jak 5 minut temu czytałam sobie o masonach i tam jest przedstawionych mnóstwo symboli krzyża, który to znak był czczony na dłuuugo przed narodzinami Jezusa. Przez pierwsze 3 stulecia po narodzinach Chrystusa nie czczono krzyża, a później zaczęto od IV w. n.e. Do tego jeszcze mamy 25 grudnia - data narodzin boga Mitry, którą to datę przyswojono później na potrzeby chrześcijaństwa.
Przykładów można by mnożyć i mnożyć.
Gdy dowiedziałam się, że święta obchodzone w katolicyzmie mają pogańskie korzenie, to uznałam, że nie chcę mieć z tą religią nic wspólnego. A religia Świadków Jehowy była super alternatywą - bo nie obchodzono w niej żadnych pogańskich świąt. Nie czci się tam też Boga w trójcy itd. itp.

Jest tylko jeden mały problem - Świadkowie nie obchodzą pogańskich świąt, ale za to wymyślili inne nauki, które nie mają 100% oparcia w Biblii lecz wymagają uznania przez wyznawców, że ich przywódcy religijni są natchnieni przez Boga do "prorokowania" o czasach końca. Dotyczy to choćby daty Armagedonu w 1914, która później zamieniła się w datę objęcia rządów w Królestwie Bożym przez Jezusa.
Mi aż tak bardzo te wyjaśnienia nie przeszkadzały. Ale coraz bardziej zaczyna mi przeszkadzać życiorys założyciela Towarzystwa Strażnica czyli Ch. Russella. Gdzie nie wejdę, tam są opisane jego powiązania z masonerią.
A jeszcze bardziej zaczęło przeszkadzać mi to jak dowiedziałam się, że Ciało Kierownicze przez dziesiątki lat przymykało oczy na pedofilę. Wtedy uznałam, że tacy ludzie nie mogą mieć błogosławieństwa od Boga.

Ja nie żałuję swojej bytności w organizacji Świadków, bo przynajmniej jestem uwolniona od przestrzegania pogańskich świąt i tradycji i jestem dość dobrze obeznana z Biblią. Niestety poczynania przywódców tej religii coraz bardziej pokazują mi, że nie chcą oni pomóc swoim "owieczkom", ale je wykończyć.

Czytam sobie obecnie różne źródła rzucające światło na to skąd pojawiły się u Świadków różne nauki i coraz mniej mi się to wszystko podoba...


Offline Puszek

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #88 dnia: 26 Marzec, 2016, 23:48 »
jestem dość dobrze obeznana z Biblią.

Mała dygresja mnie naszła po tym stwierdzeniu. Bo też jako czynny ŚJ miałem to samo poczucie. Jednak po moim przebudzeniu okazało się, że świetnie to ja szukam wersety ;) Dopiero gdy wziąłem kilka przekładów Biblii okazało się, że jeszcze wiele przede mną do sprawdzenia.

Dużo czytam twoich postów PoProstuJa, nie włączając się w dyskusję. Ale widzę twój progres w przebudzaniu się. Pamiętam jak pierwszy raz zawitałaś i wróciłaś po przerwie. Od jakiegoś czasu chyba bardzo cię wciągnęło badanie czy tak się sprawy mają, bo widać jak zmieniają się twoje posty! Życzę wytrwałości w sprawdzaniu i pomyślnych decyzji.
Miło obserwować taki rozwój sytuacji gdy ktoś będąc na początku całkiem anty, po czasie swoich osobistych badań zmienia zdanie i przeświadczenia. Swoją drogą to FORUM też spełnia swoje zadanie!
Pozdrawiam ;)
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Dietrich

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #89 dnia: 26 Marzec, 2016, 23:51 »
Niedawno natknąłem się na YT na wykłady Steve'a Hunta: "Powrót do biblijnego chrześcijaństwa" Choć są to dość stare rzeczy, jednak wypisz-wymaluj pasują do wielu zmian, jakie zaszły przez ostatnie lata w organizacji.  A ŚJ i masoneria? Temat rzeka, podobnie jak techniki psychomanipulacji.
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec, 2016, 23:52 wysłana przez Dietrich »