Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org  (Przeczytany 30952 razy)

Offline TomBombadil

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Marzec, 2016, 23:12 »
M.Ja  nie żałuję,bo szczerze ludziom nauczyłam się pomagać.Empatia,wrażliwość,nowe i to trwałe przyjaźnie.Usługiwałam w prześlicznym miejscu,to powietrze zdrowe.A pracowałam zawodowo.Do tego nauczyłam się wielu dodatkowych rzeczy od ludzi jak szybkie lepienie pierogów,szydełkowanie,oprawianie gęsi (z piór) i takie tam,a z miasta pochodzę.
No i poznałam atrakcyjnego studenta,który przekonał mnie ,że razem zawojujemy świat.
I bajka trwa.Mamy wszystko o czym nie marzyliśmy nawet.A Rydwan pocwałował bez nas.


Offline gangas

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Marzec, 2016, 00:13 »
  No to masz pozytywa. Niestety nie wszyscy mieli to szczęście. I mogą niektórzy nie mieć nadal.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Marzec, 2016, 06:52 »
I bajka trwa.Mamy wszystko o czym nie marzyliśmy nawet.A Rydwan pocwałował bez nas.

U made my day  ;D
Do tej pory chichoczę  ;D ;D ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Marzec, 2016, 10:13 »
Pionierowanie jest w spaniałe
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Marzec, 2016, 10:33 »
Pionierowanie jest w spaniałe

Smutne jest to, że po chwili zastanowienia, gdy w miejsce "pionierowanie" wstawisz cokolwiek (na co twierdzisz, że nie masz czasu) to nachodzi konstatacja...to się tyczy również do mnie  :-\
W dzisiejszym pędzącym świecie brakuje nam czasu na oddech, odpoczynek, robienie tego, na co mamy ochotę, a nie tylko tego, co musimy. W dodatku wciąż mając świadomość niedoczasu  :(
Warto czasem się zatrzymać, zostawić w domu laptopa, komórki. Wziąć pod rękę bliską osobę i...po prostu pójść na spacer  :)
Tym bardziej, że wiosna tuż tuż  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline PoProstuJa

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Marzec, 2016, 11:32 »
Kolejny filmik pod tytułem: Zapamiętaj nazwy ksiąg biblijnych cz.1

https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/rodzina/dzieci/zosta%C5%84-przyjacielem-jehowy/pie%C5%9Bni/zapamietaj-nazwy-ksiag-biblijnych-czesc1/

Ja już chyba zaczynam dostrzegać komunikaty podprogowe :D

Ogólnie filmik fajny, bo pomaga zapamiętać nazwy i kolejność ksiąg biblijnych. Najpierw podawana jest nazwa księgi, a później w jednym zdaniu pojawia się jej streszczenie. Pokazywane są postacie biblijne i najważniejsze wydarzenia opisane w danej księdze.

Aż dochodzimy do czasu filmiku 01:54, gdzie pojawia się księga Kaznodziei. Hmmm... spodziewałabym się tego, że pokazany zostanie w tym fragmencie Salomon albo jakaś inna postać biblijna. A kto się pojawia?
Młody chłopiec w koszuli, krawacie i z teczką-aktówką, który przeobraża się w dorosłego mężczyznę z teczką, który następnie zostaje radosnym staruszkiem z teczką. I pada wtedy podsumowanie tej księgi: "Służenie Bogu zawsze radość da!"

Czyli ujmując to matematycznie:
służenie Bogu = chodzenie z teczką :)


Offline Izaaa

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Marzec, 2016, 12:00 »
To juz lepiej chodzic z teczka z gazetkami z supermarketow bo chociaz za to sie przezyje a za noszenie gazetek wts nie ma wynagrodzenia... W razie choroby zostajesz Sam czesto bez mieszkania  I wyksztalcenia
Bardzo smutna rzeczywistosc 


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Marzec, 2016, 12:07 »
To juz lepiej chodzic z teczka z gazetkami z supermarketow bo chociaz za to sie przezyje a za noszenie gazetek wts nie ma wynagrodzenia...

I oferta z gazetek WTS też jest ważna krótki okres czasu.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gerontas

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Marzec, 2016, 12:53 »
Czyli ujmując to matematycznie:
służenie Bogu = chodzenie z teczką :)

Świetnie to zauważyłaś. Literatura ŚJ wciąż i wciąż podkreśla, że służenie Bogu, spełnianie Jego woli, zachwywanie czujności to przede wszystkim głoszenie od domu do domu.
Kiedy przeanalizuje się Nowy Testament, nauki Jezusa potem apostołów to dochodzi się do wniosków, że spełnianie woli Boga polega na czymś innym, a sedno tej nauki zawiera się w Kazaniu na Górze.
Natomiast konieczność głoszenia, w organizacji podkreśla się na każdym kroku. Człowiek ma wciąż wyrzuty sumienia, że robi za mało w tej dziedzinie.


Offline M

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Marzec, 2016, 13:06 »
Jest też do obejrzenia część druga z serii "zapamiętaj nazwy ksiąg biblijnych".

W tym m.in "Abdiasza: Bóg zgładzi Edomitów za ich błąd".
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2016, 13:11 wysłana przez M »


Tusia

  • Gość
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Marzec, 2016, 15:39 »
Kolejny filmik pod tytułem: Zapamiętaj nazwy ksiąg biblijnych cz.1

ŚJ wycięli 7 Ksiąg ze Starego Testamentu, tzw. deuterokanonicznych. Nie usunęli natomiast 7 Ksiąg deuterokanonicznych w Nowym Testamencie.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Marzec, 2016, 20:36 »
Jest jeszcze taki problem,że niektórzy zostają pionierami,rezygnując z fajnej pracy przez jakieś fanatyczne przekonanie,że wtedy zdają się na Jehowę,że tak dowiodą zaufania do Boga.
A próba odwiedzenia od takiego kroku jest traktowana jako nieduchowa.
Za tym stoi oczywiście polityka Strażnicy,może zawoalowana,ale jednak.I mi tych żal,bo kiedyś się ockną.A fajna praca będzie dla młodych.

  A nawet jak mają chwile zwątpienia, to ci usłużni pocieszyciele powiedzą...zaufaj Jehowie, on cię nie skrzywdzi, pomoże. I ludzie wierzą, poświęcają się ponieważ uważają że tak trzeba.

I choć to ich wybór to jest mi ich autentycznie żal. Zawierzyli, oddali się, poświęcili szczerze i całymi sobą, ale nie Bogu tylko ludziom.
Zostali oszukani i pozostawieni sami sobie.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Marzec, 2016, 20:43 »
Ja tu czegoś nie rozumiem.
Nie chcą by dużo pracować zawodowo, ale kasę chcą otrzymywać w skrzynkach?
To skąd ludzie mają brać tę kasę do skrzynek?

Tu jest taki przykład samoograniczenia zarobków:

*** yb15 s. 169 ak. 3 Znalazł sens życia ***
Po jakimś czasie José został dyrektorem naczelnym w pewnej firmie i zarabiał dziesięć razy więcej niż poprzednio. Jednak w 2008 roku, gdy chłopcy mieli 10 i 13 lat, zrezygnował z kierowniczego stanowiska i znów podjął stałą służbę pionierską — tym razem wspólnie z żoną i synami. Jego dochody znacznie się zmniejszyły, więc cała rodzina musiała dołożyć starań, by ograniczyć wydatki. Każdego miesiąca prowadzą w sumie około 30 studiów biblijnych. Jezus zapewnia nas, że jeśli na pierwszym miejscu stawiamy Królestwo, Jehowa będzie nam błogosławił (Mat. 6:33). José i jego bliscy ufają tej obietnicy i na samych sobie się przekonują, że Jehowa zawsze dotrzymuje słowa.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Marzec, 2016, 22:28 »
Ja tu czegoś nie rozumiem.
Nie chcą by dużo pracować zawodowo, ale kasę chcą otrzymywać w skrzynkach?
To skąd ludzie mają brać tę kasę do skrzynek?

Roszada...to jest inwestycja!!!
Ty wprawdzie nie przynosisz materialnego zysku bo jesteś pionierem, ale im więcej zindoktrynowanych, tym większe datki od nich  ;D
Czyż nie przypomina to struktury sprzedaży sieciowej bezpośredniej?
Lider tylko organizuje spotkania, a reszta mrówek się trudzi i...wypracowuje kasę  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Fantom

Odp: Dzieci dawajcie datki! - filmiki i zadania na jw.org
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Marzec, 2016, 22:40 »
Ja tu czegoś nie rozumiem.
Nie chcą by dużo pracować zawodowo, ale kasę chcą otrzymywać w skrzynkach?
To skąd ludzie mają brać tę kasę do skrzynek?

Tu jest taki przykład samoograniczenia zarobków:

*** yb15 s. 169 ak. 3 Znalazł sens życia ***
Po jakimś czasie José został dyrektorem naczelnym w pewnej firmie i zarabiał dziesięć razy więcej niż poprzednio. Jednak w 2008 roku, gdy chłopcy mieli 10 i 13 lat, zrezygnował z kierowniczego stanowiska i znów podjął stałą służbę pionierską — tym razem wspólnie z żoną i synami. Jego dochody znacznie się zmniejszyły, więc cała rodzina musiała dołożyć starań, by ograniczyć wydatki. Każdego miesiąca prowadzą w sumie około 30 studiów biblijnych. Jezus zapewnia nas, że jeśli na pierwszym miejscu stawiamy Królestwo, Jehowa będzie nam błogosławił (Mat. 6:33). José i jego bliscy ufają tej obietnicy i na samych sobie się przekonują, że Jehowa zawsze dotrzymuje słowa.

W tym cytacie jest tylko mowa o zmianie stanowiska pracy,a nie zmniejszenia godzin etatu.Jeżeli zarabiał 10 razy tyle,to nawet jakby pracował po 6  lub 4 godzin to jego ,,znacznie zmniejszone'' dochody mogłyby i tak przewyższać zarobki osób pracujacych na cały etat,które nie miały specjalizacji. W USA czy Polsce fachowiec/specjalista może zarabiać znacznie więcej przeznaczajac mniej czasu na pracę.Taki np.Freelancer. 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s