Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?  (Przeczytany 13752 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Marzec, 2016, 21:35 »
Nie mam zielonego pojęcia czemu Roszada "boli" Cię to, że Świadkowie stoją przy stojakach? (a poprawnie mówiąc przy wózkach - nazewnictwo ma tu znaczenie! - te stojaki mają kółka, są mobilne i nie można ich uznać za straganik).

Celem stojaków-wózków nie jest samo rozpowszechnianie literatury. Celem jest rozmowa z osobami, które same z nieprzymuszonej woli podejdą do stojaka. A na koniec wręczenie im jakiejś publikacji i odesłanie do jw.org, bo rozmowy często trwają tylko kilka minut i nie da się wtedy opowiedzieć o wszystkich naukach.

Ja uważam, że pomysł ze stojakami jest super i inne religie nie mają żadnych przeciwwskazań żeby zastosować podobne pomysły. Tylko, że innym się nie chce. Łatwiej jest w końcu pisać o swoich wierzeniach w internecie niż w słońcu czy deszczu stać na ulicy...



Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Marzec, 2016, 21:39 »
Nie mam zielonego pojęcia czemu Roszada "boli" Cię to, że Świadkowie stoją przy stojakach? (a poprawnie mówiąc przy wózkach - nazewnictwo ma tu znaczenie! - te stojaki mają kółka, są mobilne i nie można ich uznać za straganik).
A gdzie pisałem, że mnie boli?
Po prostu piszę, że przypominają mi ochroniarzy przy straganach.
Wiem jakie są cele, ale realizowane cele to ochrona stojaka, bo rozmów nie widzę ani ja, ani moi znajomi. :-\


Offline PoProstuJa

Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Marzec, 2016, 21:52 »
A gdzie pisałem, że mnie boli?
Po prostu piszę, że przypominają mi ochroniarzy przy straganach.
Wiem jakie są cele, ale realizowane cele to ochrona stojaka, bo rozmów nie widzę ani ja, ani moi znajomi. :-\
A ja widzę rozmowy :) Czyżbyś Roszada stał po kilka godzin nieopodal stojaka i obserwował czy są rozmowy czy nie?
Nadal twierdzę, że ktoś tu jest zazdrosny :D :D :D


Offline Fantom

Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Marzec, 2016, 00:22 »
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/202015126  Jak głosić przy stanowisku z literaturą
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Marzec, 2016, 08:59 »
A ja widzę rozmowy :) Czyżbyś Roszada stał po kilka godzin nieopodal stojaka i obserwował czy są rozmowy czy nie?
Nadal twierdzę, że ktoś tu jest zazdrosny :D :D :D
O co jestem zazdrosny?
O to że u mnie w kościele stoją bez ochroniarza stojaki a ŚJ je pilnują?
Ja mieszkam w dużym mieście Gdańsku i stojaków u mnie w brud na trasach którymi się poruszam.
Jakoś widzę tylko zajętych sobą ŚJ stojących z tyłu stojaku a nie przed nim.
Pisałem też że widuję po 4 stojaki w kupie. A przy nich sami ŚJ, zagadani że hej, ale ze sobą. Nikt już im do szczęścia nie jest potrzebny.
Poszukam może to na google maps to pokażę.

No niestety zdjęcie na google maps jest z 2007 r. a wtedy jeszcze nie było stojaków:

https://www.google.pl/maps/place/Galeria+Ba%C5%82tycka/@54.382606,18.598797,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1s112973449!2e1!3e10!6s%2F%2Flh3.googleusercontent.com%2Fproxy%2Fqz2HSUPuoFQF4vxQGLq-aWiFgjZcyeLUgpTNk-SUBRU9WhYPgTDLf9u9o69gwrwTKFi1baOd2VMoqJusW6yJgR9b5P3vLfc%3Dw203-h152!7i1600!8i1200!4m2!3m1!1s0x46fd74ea79e3fd01:0x3cd7c4eada1b8ed4!6m1!1e1


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Marzec, 2016, 09:23 »
(a poprawnie mówiąc przy wózkach - nazewnictwo ma tu znaczenie! - te stojaki mają kółka, są mobilne i nie można ich uznać za straganik).
To napisz do Towarzystwa że nie podoba Ci się określenie stojak, wolisz wózek.
Straganiki objezdne też są.

Masz tu cała game nazw:

*** w15 15.4 s. 2 ***
Za pośrednictwem Biura Oddziału w Hongkongu nabywa się i rozsyła na cały świat wózki, stojaki, stoliki oraz stoiska na literaturę

Chinole stoją jak widać za tymi wózkami. ;D

*** km 4/15 s. 1 Jak najlepiej wykorzystuj czas wykupiony na służbę ***
Głoszenie publiczne. Stoliki, wózki i stojaki powinny być ustawiane na terenie zboru w miejscach o wzmożonym ruchu pieszych (zob. Naszą Służbę Królestwa z lipca 2013 roku, ss. 5, 6). Jeżeli w wybranym miejscu zmniejszy się ilość przechodniów, zborowy komitet służby może zadecydować, że należy przenieść się tam, gdzie jest więcej ludzi.

No tak stanie przy wózkach to też głoszenie publiczne...
No pewnie.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Marzec, 2016, 10:41 »
Myślę że w sprawie stania przy stojakach chodzi tu o wizerunek organizacji nie tylko ten martwy - stojak z gazetkami ale ten - żywy też. Wizerunek organizacji gdzie żyą skromni  ludzie, uśmiechający się, mili, pełni optymizmu ( przecież wszyscy kojarzą SJ z życiem wiecznym) ładnie ubrani, podchodzący do innych z szacunkiem i pokojowo nastawieni wskazuje na obraz Organizacji. A przecież takie jest założenie."Reklama dźwignią handlu" i nie widzę w tym nic złego.
Roszada nie obraź się się ale "połowa" mojej rodziny to duchowni  i był taki czas że miałem ich 4,  jak jeszcze wszyscy żyli i jaką oni robili reklamę przy obcych, a jak zachowywali się kiedy nikt nie widział. To ho, ho. Mógłbym tu opowiedzieć ale to forum by tego nie wytrzymało. Dzięki ich postępowaniu wielu moich krewniaków zostało Świadkami Jehowy i teraz są "ochroniarzami stojaków". 😀Jedno im trzeba było przyznać że oprócz Tadzia który był mega skromny, byli hipokrytami, obłudnikami, postępowali źle i mieli wszystko co zapragnęli,dokładnie wszystko😜
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Marzec, 2016, 10:45 »
Apropos reklamy S J koniecznie zobaczcie 48 sekunda filmu :D :( ;) :D >:(
https://m.youtube.com/watch?v=5EPMjX0RlRo&feature=youtu.be
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec, 2016, 10:47 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Marzec, 2016, 10:58 »
  Z racji na stojaki miałam wczoraj taką przygodę.

Będąc na bazarze chciałam sobie kupić kawę z budki, podchodzę i czekam na panią, pobiegła rozmienić kasę. Obok stoją dwie panie a kilka kroków dalej wózek.
I tak przyglądam się temu wózkowi, przekrzywiam głowę raz w jedną stronę, raz w drugą jak ta papuga na patyku. Nie ukrywam,  że było to prowokacyjne z mojej strony. Po chwili rybka chwyciła haczyk i podchodzi do mnie pani i mówi...coś panią interesuje z naszej tematyki?
....tak kawa, czarną z cukrem poproszę udaję głupią . Na co ona....pokazuje na wózek ale z naszej literatury?
Nieee, odpowiadam ja potrzebuję coś dla ciała nie dla ducha. Na co pani szybko odpowiada....my dla ciała i dla ducha też .
A po ile u pań kawa? Odbijam piłeczkę. Na co kobieta się skrzywiła....ale my nie mamy kawy.
To co mi pani zawraca głowę...
Dalej już tematu nie pociągła. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Marzec, 2016, 11:04 »
Tazła naprawdę się o Ciebie w piekle upomną...  ;D
W piekle ŚJ oczywiście  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Marzec, 2016, 11:32 »
Roszada nie obraź się się ale "połowa" mojej rodziny to duchowni  i był taki czas że miałem ich 4,  jak jeszcze wszyscy żyli i jaką oni robili reklamę przy obcych, a jak zachowywali się kiedy nikt nie widział. To ho, ho. Mógłbym tu opowiedzieć ale to forum by tego nie wytrzymało. Dzięki ich postępowaniu wielu moich krewniaków zostało Świadkami Jehowy i teraz są "ochroniarzami stojaków". 😀Jedno im trzeba było przyznać że oprócz Tadzia który był mega skromny, byli hipokrytami, obłudnikami, postępowali źle i mieli wszystko co zapragnęli,dokładnie wszystko😜
Ja też mam w rodzinie duchowne osoby, a jakoś nikt nie został ŚJ.
Sam znam osobiście grubo ponad setkę duchownych i nikt z nich też nie ma w rodzinie ŚJ.

A zachowane duchownych jest, jak zachowanie ludzi, jedni lepsi inni gorsi. Nic konkretnego nie odkryłeś. Duchowni są z ludzi wzięci, a nie z nieba. :-\


Offline PoProstuJa

Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Marzec, 2016, 12:27 »
A zachowane duchownych jest, jak zachowanie ludzi, jedni lepsi inni gorsi. Nic konkretnego nie odkryłeś. Duchowni są z ludzi wzięci, a nie z nieba. :-\

To dokładnie tak jak ze Świadkami - też z ludzi wzięci! :)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Marzec, 2016, 13:21 »
Cytuj
To dokładnie tak jak ze Świadkami - też z ludzi wzięci! :)
Dokładnie, a tak się ich (SJ)czepiamy na tym forum,o czym świadczy post Tazły. Swoją drogą to nieźli ci duchowni Roszady, że się do świadków Jehowy w rodzinie nie przyznają, chyba boją się ich jak "diabeł święconej wody", poza kilkoma wyjątkami. Ha, ha :) :) :

Roszada, oj mylisz się bardzo, konkretne rzeczy odkryłem :) :(
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Marzec, 2016, 14:23 »
Dokładnie, a tak się ich (SJ)czepiamy na tym forum,o czym świadczy post Tazły. Swoją drogą to nieźli ci duchowni Roszady, że się do świadków Jehowy w rodzinie nie przyznają, chyba boją się ich jak "diabeł święconej wody", poza kilkoma wyjątkami. Ha, ha :) :) :

Roszada, oj mylisz się bardzo, konkretne rzeczy odkryłem :) :(
Tak się składa że katolicyzmu nie musi mnie nikt uczyć.
Sam byłem 9 lat prelegentem w seminarium duchownym, a wpisy na mojej książce dawali najwięksi uczeni katoliccy w Polsce. Mam prawo bardziej im wierzyć niż Tobie:
http://www.piotrandryszczak.pl/w_obronie_wiary.html

Nie myśl że ze mnie barana zrobisz. ;D


Offline Roszada

Odp: Czy ŚJ są ochroniarzami stojaków?
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Marzec, 2016, 14:24 »
To dokładnie tak jak ze Świadkami - też z ludzi wzięci! :)
Pierwszy raz się z Tobą zgadzam. :)