Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół katolicki-wolna dyskusja  (Przeczytany 126759 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #180 dnia: 09 Marzec, 2016, 22:05 »
Pytam dlatego, że chyba nie lada wyczyn przeforsować nauki z Brooklinu (szczególnie Nowy Testament) posiadając przy sobie Biblie Tysiąclecia.
Przyznam się, że nie pamiętam wiele, ze "studium biblijnego" jakie ze mną (i żoną) prowadzono. Ale jedno pamiętam. Uważano np: BW za "biblie zastępczą" do czasu wydania po polsku PNŚ. I wszędzie, gdzie jest napisane "Pan Bóg", albo "Bóg" w myśli czytać "Jehowa". Pamiętam jak dzisiaj ten komentarz mojego "promotora"  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Tusia

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #181 dnia: 09 Marzec, 2016, 22:54 »
Pytam dlatego, że chyba nie lada wyczyn przeforsować nauki z Brooklinu (szczególnie Nowy Testament) posiadając przy sobie Biblię Tysiąclecia. 

Mieli przeważnie drugie wydanie, a tam Jahwe w Starym Testamencie. A przy cytowaniu wersetów, kiedy zwracałem uwagę, że przecież tutaj pisze zupełnie co innego, co pan/pani mówi, kwitowali swoistą miną. Do dzisiaj pamiętam te spojrzenia, kiedy próbowałem się dowiedzieć, na jakiej podstawie twierdzą, że Jezus przyszedł niewidzialnie w roku 1914.


Tusia

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #182 dnia: 09 Marzec, 2016, 22:55 »
Dlaczego Kościół katolicki jest NIEZBĘDNY?



Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #183 dnia: 10 Marzec, 2016, 00:37 »
KK aby wybielić się z zarzutów pedofilii, marginalizuje problem, powołując się w tym materiale na odnośniki ze stron (portali) sympatyzującymi z tą religią. To tak jak śJ, aby wybielić to samo zjawisko u siebie, powołują się na jw.org, który też problem pedofilii marginalizuje jak może. To raz. A dwa. Na ten materiał (z You Tube) rzekomo obalający zarzuty wobec KK, na tym samym portalu można znaleźć wiele materiałów dających kontrę w/w materiałowi. Uważam jednak, że nie ma potrzeby ich przytaczać. Aby nie wywoływać niepotrzebnych napięć. Ale...jedna wiadomość z tego materiału jest w/g mnie prawdziwa. KK rzeczywiście pomaga ubogim np: w Afryce.
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec, 2016, 00:39 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #184 dnia: 10 Marzec, 2016, 08:09 »
Oczywistością jest, że KK jest niezbędny, chociażby dla swoich wyznawców  ;D
Podobnie ŚJ nie wyobrażają sobie życia bez organizacji  :D
Ale dla osób spoza KK i organizacji obie instytucje nie są niezbędne.  >:(
Dlaczego?
1. Działalność charytatywna - jest setki, tysiące organizacji działających w tej dziedzinie na różną skalę. Brak jednej szybko zostanie wypełniony inną.
2. Działalność ewangeliczna - j.w. Dowodzi tego w pewien sposób rozkwit ŚJ w XX w. który w propagowaniu Biblii wyręczył w wielu miejscach KK.
3. Destrukcyjny wpływ na jednostki, rodziny, czy grupy społeczne - no tego chyba nie trzeba zarówno KK jak WTS-owi udowadniać  >:(
Bezdyskusyjnie, zarówno KK jak i WTS mają też wiele pozytywnych działań na wielu płaszczyznach, można by się spierać i wyliczać kto gdzie większe.  ;D
Ale negacja każdej krytyki w dobie powszechnego dostępu do informacji, stosowanie dwojakich miar - do swoich i do obcych, zakrawa na śmieszność!!!
Przypominam, że p. Hitler praktycznie zlikwidował bezrobocie, wyeliminował analfabetyzm, znacznie podniósł higienę i opiekę zdrowotną, zainwestował ogromne środki w badania naukowe...
Ale czy to są argumenty pozwalające na zakrzyczenie słów krytyki pod jego adresem za holocaust, wojnę, czystki etniczne, brutalne morderstwa przeciwników...???
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #185 dnia: 10 Marzec, 2016, 08:33 »
A ja w dalszym ciągu nie otrzymałem odpowiedzi na:Co jest nam potrzebne do zbawienia?Czy bez tego nabożeństwa nie otrzyma się zbawienia?Czy mogę uzyskać biblijną odpowiedź od katolika:„Nabożeństwo do Najświętszej Dziewicy jest do zbawienia konieczne, oraz że brak czci i miłości dla Niej jest niezawodnym znakiem potępienia”. Dodam jeszcze pytanie:KK mówi o Żydach i muzułmanach,że to bracia w wierze.Jak to się ma do nie oddawania przez nich czci Maryji?Rozumiem,że będą potepieni,bo tego nie robia?
To,że zdecydowano zastąpić imię Boże tytułem to wiem.Tylko dlaczego?Jaki jest prawdziwy powód usunięcia imienia Bożego przez KK w obrzedach liturgii?Dlaczego nie może być używane w liturgii?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #186 dnia: 10 Marzec, 2016, 08:51 »
Dla mnie osobiście KK jest zbędny(nawiązanie do filmu).Jak jest tak bogaty i ma tyle funduszy to niech przestanie wyciągać kasę od rządu na swoje inwestycje.W takim razie KK zawdzięcza wiele osobom będącymi ateistami,ŚJ,Adwentystami,komunistami,satanistami itd.,bo z podatków tychże osób wpływają środki finansowe do budżetu,który wspiera KK np.:na budowe świątyń,nagłośnienia itd.
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec, 2016, 08:53 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #187 dnia: 10 Marzec, 2016, 09:07 »
Wstęp do katechizmu KK:
„OJCZE... to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (J 17, I. 3). Zbawiciel nasz, Bóg „pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy" (1 Tm 2, 3-4). „Nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni" (Dz 4, 12), jak tylko imię JEZUS." (pogrubienie moje)

Papież Paweł VI pisał „Maryja w Kościele świętym zajmuje miejsca najwyższe po Chrystusie i nam najbliższe”. I ta myśl była żywa w Kościele od wieków, Bóg najważniejsze rzeczy sprawia przez Maryję. Czcząc Ją, wielbimy Chrystusa, o Maryi nigdy dość.

„Mój sposób pojmowania nabożeństwa do Matki Bożej uległ pewnej przebudowie. O ile dawniej byłem przekonany, ze Maryja prowadzi nas do Chrystusa, to w tym okresie zacząłem rozumieć, ze również i Chrystus prowadzi nas do swojej Matki.” Jan Paweł II.

Taki sobie rozdźwięk pomiędzy oficjalnym dokumentem opartym na Biblii (podobno podstawa) a dywagacjami ludzi na przestrzeni 20 wieków, które to dywagacje wchodzą jako dogmaty wiary.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #188 dnia: 10 Marzec, 2016, 09:13 »
Jak sobie ŚJ radzili z Biblią Tysiąclecia, gdy nie mieli jeszcze PNŚ po polsku?
Mieli Biblię Gdańską, w której jeden raz w Wj 6:3 było Jehowa.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #189 dnia: 10 Marzec, 2016, 09:28 »
A mnie ciekawi gdzie w biblii jest napisane, i w jaki sposób KK to tłumaczy, obwołując kogoś świętym. Na jakiej podstawie na przestrzeni wieków "stworzono" niemały poczet tych świętych. Albo tytuł "ojciec święty". Jak to się ma do Mat. 23:8-10 "Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus."
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Noc_spokojna

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #190 dnia: 10 Marzec, 2016, 11:05 »
«W imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy.»
(Łk 24, 47)

https://gloria.tv/video/x2fPMXnPPwN
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Noc_spokojna

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #191 dnia: 10 Marzec, 2016, 11:50 »
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #192 dnia: 10 Marzec, 2016, 12:15 »
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #193 dnia: 10 Marzec, 2016, 21:32 »
Czy Papierz Franciszek zreformuje KK?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Dietrich

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #194 dnia: 10 Marzec, 2016, 21:34 »
Się obudził.  >:(