Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół katolicki-wolna dyskusja  (Przeczytany 126950 razy)

Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #135 dnia: 03 Marzec, 2016, 18:04 »
Gedeon,proszę o wyjaśnienie dlaczego cały mój post został usunięty.Wypowiedzi innych moderujesz i nie usuwasz całego wpisu.Dlaczego zatem nie zrobiłeś podobnie z moim postem?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline gedeon

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #136 dnia: 03 Marzec, 2016, 18:28 »
Fantom z całym szacunkiem dla Ciebie, to nie jest forum o dogłębnej analizie KK. Proszę zaprzestań przepychanek i uszanuj to. To jest moja ostateczna prośba. Jest tyle innych miejsc gdzie mozesz sie wykazać w tym temacie. Nikt nie zabrania pisania o KK ale taka daleko idaca analiza nie jest nam tu potrzebna.


Offline matus

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #137 dnia: 03 Marzec, 2016, 18:30 »
Czyli świętokrówstwo jednak...
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #138 dnia: 03 Marzec, 2016, 18:32 »
Informacja dla osób,które były od urodzenia wychowywani w wyznaniu ŚJ,lub innym,a które rozważają włączenie sie do wspólnoty wierzących w KK.Jeżeli w waszym wyznaniu cenione przez Was osoby,które przewodziły duchowo Waszej społeczności nosiły jakieś pierścienie lub sygnety i nie było zwyczaju całowania ich,to w KK może być już inaczej.Papież nosi pierścień Rybaka,który czasami jest całowany przez innych.Biskupi również noszą pierścienie,sygnety,które wierni czasem też całują.To nie jest obowiązek.Kiedy i w jakich okolicznosciach można całować,oraz kiedy można zwracać sie zwrotem eminencja,ekscelencja(do tej pory byc moze uzywaliscie tylko zwrotow:bracie,siostro) można dowiedzieć się na kursach lub ew.zapytać się proboszcza.Czasem znaczenie ma fakt,na którym kolanie trzeba ukleknąć.Podobne szkolenia miały juz miejsce.Byc może odbywają sie co jakiś czas.                                                                                                        ''Duchowni i osoby świeckie, którzy zgłoszą się na kurs, mają nauczyć się, jak zwracać się do kościelnych hierarchów, kto jest kim w kurii, co duchownemu wypada, a co nie. Szkolenie z dyplomacji i savoir-vivre'u odbędzie się 21 maja w krakowskiej kurii. Organizuje je Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Kosztuje 35 zł.''

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,9624566,W_co_caluje_sie_biskupa.html#ixzz41rUEW6SV
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTk0TEVmjSVnw7ZaAZjYCoo5sHcvaYpoy8QDO6CZx6XnI7EsML8
http://www.tygodnikplus.com/upload/fotki_do_artykulow/papiez_5.jpg
http://wf3.xcdn.pl/files/13/03/09/861671_11060420mlodzi2024_34.jpg
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #139 dnia: 03 Marzec, 2016, 18:59 »
Czy prawdą jest,że Kościół uznał wszystkie rozbiory Polski za zgodne z wolą bożą, a wszystkie powstania zostały przez Watykan potępione, i ogłoszone to zostało ze wszystkich ambon przez wszystkich księży we wszystkich kościołach na terenie całej byłej Rzeczpospolitej Obojga Narodów?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #140 dnia: 03 Marzec, 2016, 21:00 »
Ponieważ nie może się odegrać na Towarzystwu, to se znalazł do kopania KK. :-\
Ale i tak pójdzie do ....... a KK zostanie. ;)
Gedeon< poprawiłem
Nie byłbym taki pewien czy zostanie.Chyba tylko coś po nim zostanie.Śledzisz mnie,kontrolujesz,że z taka pewnością napisałeś ,że nie mogę odegrać się na towarzystwu?Kopać to lubię piłkę.KK sam się kopie ze sobą.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Fantom

''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #143 dnia: 04 Marzec, 2016, 06:57 »
Nie wiedziałem, że KK też ma "nowe światła" ;)

Cztery pierwsze to przeredagowane i doprecyzowane stare.
Ale, idąc z "duchem czasu" pojawiło się nowe: "Kasę dawać, Misiu, kasę!!!"  ;D
Kryzys nikogo nie omija... Ciekawe tylko, ponieważ jest to uchwalone lokalnie w PL, czy ma to związek z lawinowo rosnącą liczbą pozwów o odszkodowanie za molestowanie. To, że prędzej czy później się zacznie, było wiadomo już od śmierci JP II. :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline gedeon

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #144 dnia: 04 Marzec, 2016, 09:31 »
Otwieram temat, prosze o zachowanie kultury pisania, posty personalne i wywołujące złą atmosferę będą usuwane.
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec, 2016, 15:49 wysłana przez gedeon »


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #145 dnia: 05 Marzec, 2016, 08:26 »
Wiemy z jakich powodów nie chcemy byc dalej ŚJ.Czytamy czasem szokujące świadectwa.KK również traci wiernych.Ubywa również duchownych i spadaja powołania.Co wpływa na to,że niektórzy kapłani opuszczają KK?Zamiast plotek możemy posłuchać świadectwa byłego kapłana.
https://www.youtube.com/watch?v=ORg53qPw0W0&list=PL-_2ABugkdr-QlXnFQIlXaAX98e_T4L0d&index=30
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #146 dnia: 05 Marzec, 2016, 10:17 »
Co jest nam potrzebne do zbawienia?Czy bez tego nabożeństwa nie otrzyma się zbawienia?Czy mogę uzyskać biblijną odpowiedź od katolika:„Nabożeństwo do Najświętszej Dziewicy jest do zbawienia konieczne, oraz że brak czci i miłości dla Niej jest niezawodnym znakiem potępienia”.


 Proszę o biblijne uzasadnienie,że potrzebujemy posrednika do pośrednika(II. Na czym polega nabożeństwo do Maryi?):'' Powiedzmy więc śmiało za św. Bernardem, iż u samego Pośrednika potrzebujemy pośrednika i że jedynie Najświętsza Panna może spełnić to miłościwe posłannictwo(...)''.
http://louisgrignion.pl/traktat-o-prawdziwym-nabozenstwie-do-najswietszej-maryi-panny.html?showall=&start=7

''Chciałbym zapytać o cechy, które przypisywane są matce naszego Pana w publikacjach oficjalnie akceptowanych przez kościół (a więc zgodne z nauką kościoła i podawane do nauczania). Podam kilka przykładów z książk„Traktaty o Prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryji Panny” autorstwa Św. Ludwika Maria Grignion de Montfort (Poznań, 24.12.1947.)
http://www.fronda.pl/blogi/fronda-po-protestancku/trudne-pytania-do-katolickiej-strony-dialogu,25515.html

9.'' Nabozeństwo do Najświętszej Dziewicy jest szczególnie niezbędne dla powołanych do
pełni doskonałości
Jeśli nabozeństwo do Najświętszej Dziewicy konieczne jest dla wszystkich ludzi, chcących osiągnąć Zywot wieczny, to
o wiele potrzebniejsze jest ono dla tych, którzy są powołani do pełni doskonałości. Nie wierzę, by ktokolwiek mógł
dojść do ścisłego zjednoczenia z Panem Bogiem i do doskonałej wierności względem Ducha Św., jeśli nie jest ściśle
zjednoczony z Najświętszą Dziewicą i nie zalezy całkowicie od Jej pomocy.''




« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2016, 10:24 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #147 dnia: 05 Marzec, 2016, 10:28 »
Najświętszej Maryji Panny”

A czy przypadkiem Maria matka Jezusa nie była żoną Józefa? Jeżeli tak, to jak mężatkę nazywać panną?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #148 dnia: 06 Marzec, 2016, 09:44 »
To są dogmaty, czyli prawdy podawane do wierzenia, stanowiące jeden z podstawowych elementów tzw. tradycji KK.
Podobnie jak u ŚJ, tylko u nich nowe światła rozbłyskują częściej. No ale KK ma 2 000 lat tradycji i zmian, a ŚJ ledwie sto kilkadziesiąt  ;D

ŚJ przebudzając się zauważają przede wszystkim niebiblijność nauk WTS-u. Często jest to szok i konsternacja, opisywane na tym forum  :( Świat się niejako wali...

Członkowie KK wyrywając się z wielopokoleniowej zazwyczaj tradycji, także zauważają sprzeczność nauczania z Biblią. Ale - przynajmniej u mnie - nie było to aż takim szokiem. A co najważniejsze, nie miałem poczucia, że coś tracę bezpowrotnie.

Na szczęście nigdy nie wpadłem w sidła zwodniczych nauk ŚJ po wycofaniu się z "praktykowania" obrzędów KK.

Czasem bywam w kościele przy okazji ślubów, pogrzebu, itp. I ze zdumieniem konstatuję, że mimo upływu kilkudziesięciu lat, formułki są wciąż "wykute" w mojej pamięci  ;D

Z mojego, subiektywnego podkreślam, punktu widzenia, chciałbym ostrzec tych, co wychodzą z WTS-u przed złudnym szukaniem bazy w KK  >:( Ale też tych, którym ciąży system KK przed szukaniem "prawdy" u ŚJ.

I, z całym szacunkiem Roszada  :), nie przejmujcie się, że szukając własnej drogi ktoś nazwie Was "prywaciarzami religijnymi"  ;D

ps. dziękuję Gedeonowi za ponowne otwarcie tego wątku  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Noc_spokojna

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #149 dnia: 06 Marzec, 2016, 10:01 »


ŚJ przebudzając się zauważają przede wszystkim niebiblijność nauk WTS-u.

Bardzo trafne. Kupuję.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D