Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół katolicki-wolna dyskusja  (Przeczytany 126064 razy)

Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #495 dnia: 14 Październik, 2018, 20:40 »
Nadaszyniaku, mam pytanie: czy powyższy post to Twoje własne opracowanie czy dosłowny cytat z jakiejś strony internetowej? Czy można poznać jej adres?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #496 dnia: 14 Październik, 2018, 20:45 »
Ja myślę, że po atakach Gangasa to KK jeszcze nie upadnie, choćby nie powstał w I wieku, a w wieku XI (jak się rozszedł z prawosławiem) czy w XVI, gdy się rozstał z protestantyzmem. :)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #497 dnia: 14 Październik, 2018, 20:45 »
Nadaszyniaku, mam pytanie: czy powyższy post to Twoje własne opracowanie czy dosłowny cytat z jakiejś strony internetowej? Czy można poznać jej adres?
Jatiw-Sebastian
Nie sprecyzowałem postu, to cytaty
http://www.antoni.agmk.net/pliki/historia-kosciola-jakiego-nie-znacie.pdf
« Ostatnia zmiana: 14 Październik, 2018, 21:00 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #498 dnia: 14 Październik, 2018, 20:51 »
Jatiw-Sebastian
Nie sprecyzowałem postu, to cytat.
http://www.antoni.agmk.net/pliki/historia-kosciola-jakiego-nie-znacie.pdf
uprzejmie dziękuję za podanie tego linka
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #499 dnia: 15 Październik, 2018, 18:30 »
Mi się zawsze podobało to oto zdanie Towarzystwa o KK:

Kościół Katolicki od I wieku

„(...) w okresie, gdy zesłany [Jan] przebywał na wyspie Patmos i otrzymał Apokalipsę, czyli Objawienie, w Rzymie rolę papieża odgrywał biskup imieniem Klemens, który tam urzędował w latach od 88 do 97 n.e. Po nim nastąpił Ewaryst (97-105 n.e.)” (Strażnica Nr 17, 1968 s. 9 – przypis).


Offline Krystian

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #500 dnia: 19 Październik, 2018, 22:43 »
Mi się zawsze podobało to oto zdanie Towarzystwa o KK:

Kościół Katolicki od I wieku

„(...) w okresie, gdy zesłany [Jan] przebywał na wyspie Patmos i otrzymał Apokalipsę, czyli Objawienie, w Rzymie rolę papieża odgrywał biskup imieniem Klemens, który tam urzędował w latach od 88 do 97 n.e. Po nim nastąpił Ewaryst (97-105 n.e.)” (Strażnica Nr 17, 1968 s. 9 – przypis).


Nigdy apostoł Piotr nie był pierwszym biskupem w Rzymie.
Tak mogą pisać tylko fanatyczni wyznawcy KrK.
Pierwszym biskupem Rzymu był Linus.
Podaję fajny fragment:

  Piotr był pierwszym papieżem? Według Pisma odpowiedź na to pytanie jest jasna i wyrazista. Apostoł Piotr nigdzie nie rości sobie zwierzchnictwa nad innymi apostołami. W żadnym ze swoich pism (1 i 2 liście Piotra) nie przypisuje sobie specjalnej roli, autorytetu lub władzy nad kościołem. Ani Piotr ani żaden inny apostoł nie twierdził, że jego władza apostolska miała przejść na następców. Owszem, apostoł Paweł pełnił rolę przywódczą pośród apostołów i odegrał kluczową rolę we wczesnych latach rozprzestrzeniania się ewangelii (Dzieje Apostolskie, rozdziały 1-10) i rzeczywiście był "kamieniem", tak jak przepowiedział Jezus (Mt 16:18). Jednakże te prawdy dotyczące Piotra w żaden sposób nie stanowią poparcia koncepcji, że Piotr był pierwszym papieżem lub że był "najwyższym przywódcą" apostołów lub że jego zwierzchność miała być przekazywana biskupom Rzymu. Sam Piotr wskazuje nam prawdziwego Pasterza i Zwierzchnika kościoła, Pana Jezusa Chrystusa (1 P 2:25).
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #501 dnia: 19 Październik, 2018, 22:48 »
To jest twoje prywatne zdanie a nie KK. Krystiana a nie chrześcijaństwa.
Rozumiesz?
Poza tym Piotr jako Apostoł był nad każdym biskupem. On ustanawiał biskupów.
Teraz podaj gdzie Piotr nazwany jest biskupem i jakiego miasta biskupem.
Jak taki macie poziom na waszym sekciarskim forum, to pożal się Boże. :(

Poza tym chłopie nie umiesz czytać, bo to ŚJ napisali, a nie fanatyczny katolik.
Czytaj oczyma a nie brzuchem. :)
To Strażnica a nie katechizm.

A teraz Twoje nieuctwo:
Cytuj
Owszem, apostoł Paweł pełnił rolę przywódczą pośród apostołów i odegrał kluczową rolę we wczesnych latach rozprzestrzeniania się ewangelii (Dzieje Apostolskie, rozdziały 1-10) i rzeczywiście był "kamieniem", tak jak przepowiedział Jezus (Mt 16:18)
To Piotr a nie Paweł.
Poczytaj Biblię a nie kit sprzedajesz.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2018, 22:56 wysłana przez Roszada »


Offline ihtis

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #502 dnia: 19 Październik, 2018, 22:58 »
Kamieniem był Judasz a nie Paweł ani nie Piotr. Dzięki Judaszowi Jezus mógł zginąć i odkupić człowieka. Nie dzięki Piotrowi czy Pawłowi.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #503 dnia: 19 Październik, 2018, 23:01 »
Kamieniem był Judasz a nie Paweł ani nie Piotr. Dzięki Judaszowi Jezus mógł zginąć i odkupić człowieka. Nie dzięki Piotrowi czy Pawłowi.

Powinni zrobić rehabilitujący Judasza film fabularny w stylu Pasji. Rozmaite ewangelie gnostyckie na scenariusz już są. Puszczaliby na maratonach filmowych razem z Ostatnim Kuszeniem Chrystusa i Klerem.


Offline Krystian

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #504 dnia: 19 Październik, 2018, 23:24 »
Roszado szkoda z Tobą pisać, ponieważ jesteś fanatycznym obrońcą swojego kościółka, którego Pan Jezus nie zakładał.

Poza tym Piotr jako Apostoł był nad każdym biskupem. On ustanawiał biskupów

To są Twoje wymysły, nie poparte Biblią.


« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2018, 23:38 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #505 dnia: 20 Październik, 2018, 08:27 »
Tak tylko ty masz rację. Opisz to w książce bo pójdziesz do piachu i nic po tobie nie zostanie. :-\
Cała twoja mądrość stanie się piaskiem.
Po mnie choć zostanie to:

http://piotrandryszczak.pl/w_obronie_wiary.html

A o Piotrze to:

http://piotrandryszczak.pl/piotr.html


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #506 dnia: 20 Październik, 2018, 11:05 »
Poza tym Piotr jako Apostoł był nad każdym biskupem. On ustanawiał biskupów

To są Twoje wymysły, nie poparte Biblią.
To kto ustanawiał starszych czyli biskupów, za życia Apostołów?
Wszyscy Apostołowie z wyjątkiem Piotra? ;D
Cytuj
Roszado szkoda z Tobą pisać, ponieważ jesteś fanatycznym obrońcą swojego kościółka, którego Pan Jezus nie zakładał.
Ja jestem tak samo fanatyczny wobec swego kościółka, jak ty fanatyk swej sekty jednoosobowej i odosobnionych poglądów. :)
Pan Jezus za to twoją 'sektunię' założył w XXI wieku, specjalnie dla Krystiana. ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2018, 11:08 wysłana przez Roszada »


Offline Safari

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #507 dnia: 20 Październik, 2018, 12:00 »
:)

A pytanie teoretyczne: czy bez pieniędzy od panstwa i podatników kościoł mógłby nadal prowadzic swoja dzialalnosc charytatywna?

(jeśli jego finanse bylyby przejrzyste a dzialaność dobroczynna oderwana od misji zbawiania (czyli bez prowadzenia indoktrynacji) to kto wie, moze Safari takze by sie zrzucala).

Gdyby symbolem katolicyzmu w PL nie byl ojciec Rydzyk, ktory ma (m.in.) tyle szczęścia, że bezdomni ofiarowują mu luksusowe samochody i zaraz potem w niewyjaśnionych okolicznościach umierają... kto wie moze wiecej osob mialoby przychylny stosunek do kosciola. Gdyby nie ciagłe skandale z seksualnym wykorzystywaniem dzieci za przyzwoleniem i wiedzą wysoko postawionych hierarchów oraz papieży, gdyby nie "cenniki posług" o których co jakiś czas głośno, gdyby nie podwójne życie księży, gdyby nie życie w zbytku wielu z nich ... kto wie...

A tak to, cóż - opinia zepsuta i - być może to prawda, że cierpią na tym "ci dobrzy" księża... no ale kto wie - może to wlasnie w nich nadzieja, w tych porządnych - którzy nie będą się bali machiny i zechcą mówić głośno o tym, co w kościele złego. I będą siłą, która ten kosciół zmieni.

Część z nich zresztą to zrobiła współpracując przy produkcji filmu "Kler" (wg Smarzowskiego współpracowali z nim zarówno obecni jak i byli księża).


"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #508 dnia: 20 Październik, 2018, 12:51 »
Na
pytanie teoretyczne:
udzielę odpowiedzi praktycznej
czy bez pieniędzy od panstwa i podatników kościoł mógłby nadal prowadzic swoja dzialalnosc charytatywna?
mógłby, gdyby kapłani rzymskokatoliccy naśladowali swoich kolegów po fachu z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

w Karpaczu istnieje Diakonia Wang która wypożycza potrzebującym sprzęt rehabilitacyjny: wózki inwalidzkie, kule, itd. i nie pyta jakiego chory jest wyznania, nie dołącza do tegoż sprzętu żadnych zaproszeń na spotkania religijne, nie zbiera telefonów aby agitować religijnie, itd. itp. Czysta pomoc dla bliźniego bez żadnej indoktrynacji.

co więcej: na początku działalności Diakonii Wang okazało się że niektórzy ludzie pożyczają ten sprzęt nie dlatego że potrzebują ale w nie do końca uczciwych celach (np. biorą gratis, nie oddają do Diakonii ale sprzedają w internecie a pastora okłamują że się zniszczyło zgubiło itd.itp.) okazało się że znaleziono proste rozwiązanie: za każdy miesiąc korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego pobierana jest niewygórowana kaucja za wypożyczenie, która jest zwracana gdy chory odda sprzet; (na 10zł czy 20zł stać nawet bezrobotnego, ale aby nikogo nie zostawić bez pomocy statut Diakonii przewiduje że w "uzasadnionych przypadkach" można odstapić od pobrania kaucji) dzięki kaucjom sprzęt nie jest marnowany.

jednak największe wrażenie zrobiła na mnie okoliczność, że Diakonia Wang posiada kasę fiskalną i pobierając kaucję normalnie wystawia paragon fiskalny i co najbardziej niesamowite: paragon nie przekombinowany!

wyjaśniam że ja jako księgowy (gdyby mnie tylko poproszono) potrafiłbym tak zorganizować prace Diakonii Wang aby albo kasy fiskalne nie były wcale potrzebne albo przynajmniej aby zastosować zwolnienie z podatku VAT albo przynajmniej nie podleganie pod VAT - ale okazuje sie że założyciele Diakonii Wang są na tyle uczciwi że im po prostu nie chciało sie kombinować: państwo pobiera VAT, to trudno - zainstalowali kase fiskalną i płacą VAT od dobroczynności!

dla takiego bezbożnika jak ja, widok paragonu fiskalnego z naliczonym podatkiem VAT od działalności dobroczynnej był większym cudem niż ukazanie się wołających "święty święty święty" aniołów z sześcioma skrzydłami, których wg starego testamentu miał zobaczyć prorok Izajasz

A więc jednak można! Można uczciwie prowadzić nie wspieraną przez państwo działalność chatytatywną i dodatkowo jeszcze dopłacać do interesu płacąc VAT!

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline hello_him

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #509 dnia: 20 Październik, 2018, 13:06 »
Wszystkie religie roszczą sobie prawo do bycia religią prawdziwą, czy to KK czy ŚJ i wiele innych. Jednak Bóg jakoś nie przyznaje się publicznie do żadnej i ma rację. Gdyby się przyznał do którejś że jest prawdziwa, to by już wszyscy tam chcieli być.