Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.  (Przeczytany 91617 razy)

Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #90 dnia: 08 Marzec, 2016, 06:57 »
No ale chyba ktorys z nas musi miec racje,wszak dwa przeciwstawne stanowiska nie moga byc rownoczesnie prawdziwe ?

Czyżby?
Stoisz z przyjacielem przed kwiecistą wiosenną łąką. Mówisz: "Jakie piękne kwiecie, jak pachnie"!!!
A Twój przyjaciel na to: "Cóż za monotonny krajobraz! Żadnych gór! I na dodatek jak to świństwo pyli. Już mam uczulenie!".
Łąka niby wciąż ta sama. Perspektywa także... A tu dwie przeciwstawne opinie!
I co? "wszak dwa przeciwstawne stanowiska nie moga byc rownoczesnie prawdziwe"?
Doprawdy?!? :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #91 dnia: 10 Marzec, 2016, 19:25 »
Już kiedyś to publikowałem. Ale treść tego jest tak wymowna, że to powtórzę.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #92 dnia: 10 Marzec, 2016, 19:31 »
  Jeszcze trudniej pogodzić się z ..Bóg tak chciał.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #93 dnia: 10 Marzec, 2016, 19:36 »
  Jeszcze trudniej pogodzić się z ..Bóg tak chciał.
Niestety, masz rację. :(
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #94 dnia: 10 Marzec, 2016, 19:58 »
Przy okazji...
Niedawno na pogrzebie (katolickim) usłyszałem jak jedno dziecko (około 9-10 lat) pyta mamy:
- Mamusiu, a ten pan umarł?
- Tak Kochanie
- To dlatego ksiądz mówi "śpij wiecznie w pokoju"
- Bo tak się mówi, że jak ktoś umiera to tak jakby zasnął na zawsze
Po dłuższej chwili zastanowienia dziecko mówi:
- To dlaczego światło ma mu świecić? Przecież nie będzie mógł spać i się obudzi!

Ot dziecięca logika wygrywająca z bezmyślnym często powtarzaniem formułek  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #95 dnia: 11 Marzec, 2016, 13:06 »
Ot dziecięca logika wygrywająca z bezmyślnym często powtarzaniem formułek  :-\

Dorośnie to zrozumie :) Oczywiście jak ŚJ nie staną u progu ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #96 dnia: 11 Marzec, 2016, 13:16 »
Dorośnie to zrozumie :) Oczywiście jak ŚJ nie staną u progu ;)

Tomku niestety mnóstwo osób chodzących do kościoła nie rozumie co klepie co niedziela  >:(
Nawet tak podstawowe clou jakim jest skład apostolski (nie ujmując znaczenia innych) pozostaje bez zrozumienia, choć zawiera w sobie dogmaty tak charakterystyczne dla religii katolickiej  :-\
I tu masz rację...Jeżeli w tą lukę wiedzy wejdą, ze swoim pozornie logicznym rozumowaniem, ŚJ to mają gotowego studenta z szeroko otwartą ze zdziwienia buzią  ;D
A kiedy buzia się zamknie bo ze zdziwienia otworzą się oczy na "prawdę" dopiero co poznaną, wtedy zwykle wstyd albo już wkorzenione nauki WTS-u nie pozwalają na zrozumienie  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #97 dnia: 11 Marzec, 2016, 13:34 »
Tomku niestety mnóstwo osób chodzących do kościoła nie rozumie co klepie co niedziela  >:(
Nawet tak podstawowe clou jakim jest skład apostolski (nie ujmując znaczenia innych) pozostaje bez zrozumienia,

W niedzielę odmawia się Credo Nicejsko-Konstantynopolitańskie. Nie wiem co może być niezrozumiałego w Credo.

„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #98 dnia: 11 Marzec, 2016, 14:27 »
Nie wiem co może być niezrozumiałego w Credo.

Gratuluję wiedzy i...dobrego samopoczucia  :-\

Widzę, że chyba niejasno napisałem  :( Więc powtórzę:
mnóstwo osób chodzących do kościoła nie rozumie co klepie co niedziela

I tu mała podpowiedź: mnóstwo nie oznacza wszyscy   ;D

A jeżeli jeszcze - idąc Twoim tokiem - zapytasz wychodzących z kościoła: co recytowałeś? Credo Nicejsko-Konstantynopolitańskie czy Skład Apostolski? W którym momencie eucharystii to było? Czy znasz różnice pomiędzy tymi dwoma?
Chciałbym wierzyć, że wszyscy będą jak Ty  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #99 dnia: 11 Marzec, 2016, 14:44 »
A jeżeli jeszcze - idąc Twoim tokiem - zapytasz wychodzących z kościoła: co recytowałeś? Credo Nicejsko-Konstantynopolitańskie czy Skład Apostolski? W którym momencie eucharystii to było? Czy znasz różnice pomiędzy tymi dwoma?
Chciałbym wierzyć, że wszyscy będą jak Ty  :)

Ludzie wyznają wiarę.

Nie rozkmniają jakie Ariusz głosił herezje, dlaczego "rozbudowano" Credo i w którym to było roku.

„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline bernard

Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #100 dnia: 11 Marzec, 2016, 14:52 »
Tzw Sklad Apostolskiczy Credo( ktore jest w zasadzie niczym sie nie rozni od Skladu) jest poprostu wyznaniem wiary w Ojca ,Syna i Ducha Swietego.
Clou zas Mszy jest spotkanie z Panem w Jego Ciele i Krwi a nie Credo.
 


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #101 dnia: 11 Marzec, 2016, 15:17 »
Tzw Sklad Apostolskiczy Credo( ktore jest w zasadzie niczym sie nie rozni od Skladu) jest poprostu wyznaniem wiary w Ojca ,Syna i Ducha Swietego.

Pominę litościwym milczeniem  :-\

Clou zas Mszy jest spotkanie z Panem w Jego Ciele i Krwi a nie Credo.

Tym bardziej... j.w.  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #102 dnia: 11 Marzec, 2016, 17:17 »
Ciekawy jestem, jak można wytłumaczyć w logiczny sposób cel budowanie tak monumentalnych pomników. Czy naprawdę Jezus byłby zadowolony, gdyby zobaczył tak wielki pomnik przedstawiający jego samego? Czy po prostu to czyjś kaprys i megalomania?


A Papierz Franciszek gani duchowieństwo za jeżdżenie luksusowymi samochodami...
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec, 2016, 17:20 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline bernard

Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #103 dnia: 13 Marzec, 2016, 09:10 »
Ciekawy jestem, jak można wytłumaczyć w logiczny sposób cel budowanie tak monumentalnych pomników. Czy naprawdę Jezus byłby zadowolony, gdyby zobaczył tak wielki pomnik przedstawiający jego samego? Czy po prostu to czyjś kaprys i megalomania?


A Papierz Franciszek gani duchowieństwo za jeżdżenie luksusowymi samochodami...
A moze zapytac sie tych ktorzy postawili te pomniki o cel jaki im przyswiecal zamias sugerowac od razu zu sie moze to nie podobac Jezusowi?
Hmm..ciekawe ze zalezy Ci na opini Jezusa.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #104 dnia: 13 Marzec, 2016, 10:24 »
A moze zapytac sie tych ktorzy postawili te pomniki o cel jaki im przyswiecal zamias sugerowac od razu zu sie moze to nie podobac Jezusowi?
Hmm..ciekawe ze zalezy Ci na opini Jezusa.
Jaki cel mógłby przyświecać budowniczym takich pomników? Pewnie (w/g mnie), mylne przeświadczenie, że im większy obelisk, tym większe zadowolenie postaci przedstawionej na takim pomniku. Taki sam cel przyświecał budowniczym pomników dygnitarzy komunistycznych. Tylko że oni akurat byli zadowoleni ze swoich podobizn w każdym mieście. To raz. Dwa, to znając z lektury biblii charakter Jezusa, to wątpię, że chciałby, żeby środki które można by było przeznaczyć na pomoc potrzebującym, inwestować się w górę betonu i stali. Pokaż mi w którym miejscu biblii jest napisane że Jezus życzył sobie żeby budować mu pomniki. Bo podobno religie które stawiają takie obeliski, opierają swoje wierzenia na biblii.
A co do..."Hmm..ciekawe ze zalezy Ci na opini Jezusa." To było pytanie retoryczne. ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi