Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa  (Przeczytany 25141 razy)

Offline Szear-Jaszub

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Styczeń, 2017, 12:33 »

Członek Ciała Kierowniczego

„Jedynym członkiem ciała kierowniczego, który w ciągu wszystkich dziewiętnastu stuleci się nie zmienił, jest główny członek, mianowicie niewidzialny, nieśmiertelny Jezus Chrystus. Inni członkowie ciała kierowniczego mogą w ciągu lat zmieniać się, ponieważ Bóg układa w swej organizacji członków tak, jak mu się podoba; lecz wymogi teokratyczne, stawiane ciału kierowniczemu nie doznają żadnej zmiany” (Strażnica Nr 10, 1948 s. 12, art. „Organizacja teokratyczna i jej ciało kierownicze” [ang. 01.12 1947 s. 363]).


Takie moje przemyślenie...
Skoro Jezus jest członkiem ciała kierowniczego, które jest niewolnikiem, którego ustanowił Jezus i który daje pokarm na czas słuszny- to Jezus sam ustanowił siebie, sam daje pokarm i sam za to się oceni gdy przyjdzie. I moze być szczęśliwy że zastanie samego siebie "tak czyniacego"...

Jakież to proste i logiczne !
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Styczeń, 2017, 12:37 »
Widzisz, dlatego cenię sobie głosy exŚJ, bo czego ja nie dostrzegę to oni lepiej zauważą.
No super odkrycie.
Tam pewnie nic się nie trzyma kupy jak choćby to, że królestwo i Jezus od 1914 panuje, a diabeł rządzi i jest władcą. :-\
To też super dziwoląg. ;)


Offline Szear-Jaszub

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Styczeń, 2017, 12:52 »
Na kanale Prawda o Prawdzie było kiedyś pytanie dlaczego jest 7 wspaniałych w ciele kierowniczych ? No i było nawiązanie do 7 krasnoludków. Ale bez odpowiedzi pozostawało pytanie: kto jest sierotka Marysia?
Wielka tajemnica ujrzała światło dzienne..

PS. Jeszcze nie Ex
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Styczeń, 2017, 14:25 »
Sierotką jest organizacja. :)
A Jezus poślubia ją, a krasnale są świadkami. ;D


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #64 dnia: 04 Styczeń, 2017, 18:59 »
Zastępca Boga

„Lucyfer był duchowym stworzeniem Jehowy i stworzony był przez zastępcę Boga, Logosa” (Nowy Dzień 01.02 1937 s. 140; Jego dzieła 1934 s. 15).

Taki nietypowy tytuł. Coś jak zastępca dyrektora czy wiceprezes. ;)


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #65 dnia: 05 Luty, 2017, 09:22 »
Następne tytuły, teraz:

Rządowe, polityczne, dyplomatyczne

Minister

„Jezus uczyniony został naczelnym Sługą czyli pierwszym Ministrem Jehowy [ang. Prime Minister]” (Strażnica Nr 8, 1948 s. 10, art. „Słuchanie ku zbawieniu” [ang. 01.05 1948 s. 137]).
Łoj ale i zwykłym ministrem też jest, choć wysokim ;):

„Niech Bóg będzie prawdziwy” 1950 [ang. 1946] rozdz. XVIII, par. 21 – „jest onym wysokim ministrem Jehowy


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #66 dnia: 09 Luty, 2017, 13:43 »
Religijne tytuły Jezusa

Papież

„Bo jest Panem panów i Królem królów. – Ma całą sytuacyę w doskonałej kontroli – jest rzeczywistym papieżem [ang. real Pope]. – 1 Tym. 6:15; Obj. 19:16” (Dokonana Tajemnica 1925 [ang. 1917, 1927] s. 321-322).

King of kings: Has the entire situation under perfect control – is the real pope. (1 Tim. 6:15; Rev. 19:16) (The Revelation of Jesus Christ – According to the Sinaitic Text 1918 s. 151).

Członek Ciała Kierowniczego

„Jedynym członkiem ciała kierowniczego, który w ciągu wszystkich dziewiętnastu stuleci się nie zmienił, jest główny członek, mianowicie niewidzialny, nieśmiertelny Jezus Chrystus. Inni członkowie ciała kierowniczego mogą w ciągu lat zmieniać się, ponieważ Bóg układa w swej organizacji członków tak, jak mu się podoba; lecz wymogi teokratyczne, stawiane ciału kierowniczemu nie doznają żadnej zmiany” (Strażnica Nr 10, 1948 s. 12, art. „Organizacja teokratyczna i jej ciało kierownicze” [ang. 01.12 1947 s. 363]).
Łoj a tu dla odmiany, nie papież, nie członek CK ale niczym Luter :):

Reformator

   „(...) byś stał się prawdziwym narzędziem w ręku jedynego Reformatora i Mistrza, reformację którego przyjmie kiedyś cały świat, za prawdę należący do Niego, jak sam powiedział, gdy uczył nas modlić się: »Przyjdź Królestwo Twoje«” (Złoty Wiek 01.03 1927 s. 283).


Offline kserksess

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #67 dnia: 09 Luty, 2017, 21:35 »
Łoj a tu dla odmiany, nie papież, nie członek CK ale niczym Luter :):

Reformator

   „(...) byś stał się prawdziwym narzędziem w ręku jedynego Reformatora i Mistrza, reformację którego przyjmie kiedyś cały świat, za prawdę należący do Niego, jak sam powiedział, gdy uczył nas modlić się: »Przyjdź Królestwo Twoje«” (Złoty Wiek 01.03 1927 s. 283).


Roszada, naprawdę zatrzymałes się na latach dwudziestych XX wieku ?

Ale cieszy mnie to, że widzisz różnicę pomiędzy imieniem a tytułem. Gdzieś tu na tym forum ktoś próbował wmówić , że Jehowa ma wiele imion nie odróżniając własnie tytułów od jego imienia.
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Luty, 2017, 19:53 »
Wielmożny

   „W tym celu pobudził swego proroka do napisania o przyjściu Wielmożnego, który miał wyzwolić ludzkość. (...) Mojżeszowi Jehowa powiedział, że miał wzbudzić Wielmożnego, którego Mojżesz wyobrażał...” (Złoty Wiek 15.08 1927 s. 452).

No ładnie, ale nie widziałem w Biblii do Jezusa odniesienia do takiego tytułu.
Wielmożny Pan, jak ładnie. :)


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #69 dnia: 27 Luty, 2017, 10:21 »
Werkmistrz

„Hebrajczyków 1:10-12 (...) o Chrystusie Jezusie, który rzeczywiście wykonał dzieło stworzenia, jest mowa jako o stworzycielu [w ang. Creator], ponieważ Chrystus dokonał tego jako przedstawiciel Jehowy i werkmistrz [w ang. workman]...” (Strażnica dodatkowa z lat 1950-1959 s. 14, „Pytania czytelników”, art. z okładki „Czy można znaleźć wodę przy pomocy różdżki?” [ang. Strażnica 15.12 1951 s. 764-765]; patrz też „werkmistrz” – Poza grobem 1934 s. 39).
Werkmajster

„Po Jego stworzeniu wszystkie rzeczy zostały stworzone przezeń, przez Logosa, jako wykonywającego zastępcę czyli werkmajstra Bożego (Św. Jana 1:1-4;...)” (Złoty Wiek 15.11 1926 s. 164).

A przecież Logos w J 1:1-4 nie werkmajstrem nazwany ale Bogiem. ;)


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #70 dnia: 10 Marzec, 2017, 12:53 »
Rządca

„Ono jest również nazwane »Królestwo niebieskie« albowiem Bóg, Autor tegoż i jego Rządca Jezus Chrystus, są niebiescy” („Królestwo Boże jest bliskie” 1944 s. 8).

Choć w Biblii ŚJ występuje ten termin, ale nie co do Jezusa.


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Marzec, 2017, 11:05 »
Powiem Wam jakich mi jeszcze brakuje tytułów dla Jezusa:

"Zabijaka", skoro ma zabijać w Armagedonie.
"Mniejszy Jehowa", skoro nazwali Go zastępcą Boga (patrz powyżej).
"Archanioł Jezus"
, skoro archanioł Michał jest Jezusem.
może by się jakie inne znalazły. :)


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #72 dnia: 15 Marzec, 2017, 18:33 »
A tu takie dziś niespotykane określenia:

„Bóg wzbudził Jezusa ze śmierci, nie jako człowieka, lecz jako istotę Boską, i mianował go na wysokie stanowisko władcy świata...” (Ucieczka do Królestwa 1933 s. 45).

Taka istota Boska, to nie Bóg? ;)
Nawet z dużej litery. :)
Ten "władca świata" to mi się zaraz kojarzy werset, który ŚJ cytują zawsze, że szatan jest władcą tego świata.


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Marzec, 2017, 20:13 »
A tu taki tytuł Jehowy, którego nie znałem. ;)

*** w87/9 s. 2 ***
Jako Wszechwładny Pan oraz Posiadacz-Małżonek Jehowa miał prawo wymagać wyłącznego oddania od sprzymierzonego z Nim narodu izraelskiego (Izaj. 54:5; Jer. 3:14).
Patrz też patrz też Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 312.

Jakiś Posiadacz-Małżonek. :)
Nie czytałem o takim w Biblii. :-\
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2017, 20:20 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #74 dnia: 24 Marzec, 2017, 11:23 »
A ten tytuł taki ładny, jak w NATO ;D:

„»Używajcie gramofonów!« wydał niedawno rozkaz Chrystus Jezus, Naczelny Dowódca armii Jehowy” (Strażnica 15.01 1938 s. 30 [ang. 01.04 1937 s. 110]).

Bój się Boga. czego oni potrzebują by straszyć ludzi. :(