Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016  (Przeczytany 23449 razy)

Offline gerontas

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #60 dnia: 13 Luty, 2016, 09:03 »
Mam pytanie: Czy zbór może samodzielnie zadecydować o zbiórce pieniędzy na potrzebujących? Np. biednych, chorych, na operację dziecka, itp.?

Takie przypadki się zdarzają, ale są to inicjatywy oddolne. Nie jest to oficjalna inicjatywa starszych czy zboru . Z mównicy się do tego nie zachęca.
Pamiętam jak kilka lat temu, latem w różnych rejonach na południu Polski była powódź. Wówczas był list zachęcający do tego by dawać datki na działalność, po to aby centrala miała pieniądze na pomoc. I bracia dawali.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Luty, 2016, 10:39 »
To mnie zaskoczyłeś  :-\

Przecież w ich publikacjach aż roi się od stwierdzeń, że to oni są prawdziwymi chrześcijanami bo tylko oni głoszą dobrą nowinę oraz że ich znakiem rozpoznawczym jest miłość!
A Jezus miłość rozumiał nie tylko jako "pomoc duchową" jak to oni nazywają, lecz przede wszystkim od wsparcia materialnego! Wielokrotnie podkreślał: "rozdaj swoje mienie ubogim", "kto nie pomaga mając dobra materialne..." itp. ;D

Niedobrze robi się od tej dwulicowości.
Prawdziwe przesłanie od CK brzmi:
"Dla Was mamy dobre słowo :) dobra materialne - są dla nas  ;D
Oddajcie nam to, co macie, bo czas końca się zbliża  ;D
A my tym zajmiemy się, bo...my dobrze wiemy, że to są bajki  ;D"
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Puszek

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Luty, 2016, 12:41 »
Mam pytanie: Czy zbór może samodzielnie zadecydować o zbiórce pieniędzy na potrzebujących? Np. biednych, chorych, na operację dziecka, itp.?

Odnosząc się też do wypowiedzi gerontasa, to jednak jest zależne od grona starszych. Niegdyś pamiętam sytuację gdzie we wszystkich zborach w mieście poproszono, o datki w kopercie do skrzynki dla umierającej osoby na jej bardzo kosztowne leczenie. Ogłoszenia padały z mównicy. Byłem już częściowo wybudzony bez zająknięcia z żoną poparłem tę inicjatywę jak i wiele członków zborów.
Jednak takie inicjatywy są wyłącznie oddolne i zależne od grona starszych oraz finansowane z kieszeń braci przy dobrowolnych datkach składanych wyłącznie na ten cel(zazwyczaj w podpisanej kopercie..dla kogo). Na takie akcje NIGDY tak jak wspomnieliście CK czy Biura Oddziału pieniądzem nie sypnie! Lepiej zrzucić się po zecie dla podróżujących.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline M

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #63 dnia: 13 Luty, 2016, 13:22 »
Niegdyś pamiętam sytuację gdzie we wszystkich zborach w mieście poproszono, o datki w kopercie do skrzynki dla umierającej osoby na jej bardzo kosztowne leczenie. Ogłoszenia padały z mównicy.

W takim razie starsi postąpili niezgodnie z wytycznymi Ciała Kierowniczego. Fragment listu do starszych z 25 marca 2015 (były też inne listy mówiące na ten temat):

Cytuj
W ostatnich miesiącach na adres Sal Królestwa w niektórych częściach Polski przysłano prywatną korespondencję
z danymi kontaktowymi i numerem konta bankowego fundacji „Sadyba” z prośbą o przekazanie „1 %
podatku dochodowego” dla wsparcia poszczególnych podopiecznych tej fundacji. Jak zapewne zauważyliście,
w ostatnich latach coraz częściej niektórzy decydują się na pozyskiwania wsparcia dla różnych osób
poprzez zakładanie fundacji na ich rzecz. Niektórzy chrześcijanie również postanowili w taki sposób pozyskiwać
środki, by pomóc swoim bliskim czy przyjaciołom
. Chociaż to osobista decyzja i prywatna sprawa
tych osób, chcielibyśmy udzielić w tej sprawie stanowczego słowa przestrogi.

To smutne, że do pozyskiwania takich środków niektórzy wykorzystują kontakty teokratyczne. Pragniemy
przypomnieć, że Sale Królestwa i zbory nigdy nie powinny być wykorzystywane, by cokolwiek reklamować
lub by prowadzić własne interesy, bez względu na intencje czy chęć udzielenia pomocy współwyznawcom.
Byłoby to nadużywaniem zasad funkcjonowania zboru i celu, do którego został powołany
.
Narażałoby to na szwank braterskie więzi w zborze, oparte na głębokim zaufaniu, jakim członkowie zboru
darzą siebie nawzajem. Pragniemy Was poprosić, abyście ignorowali podobną korespondencję
i podejmowali stosowne działania, by foldery reklamowe, wizytówki, listy czy e-maile rozsyłane w tym celu
pomiędzy głosicielami nie niepokoiły członków zboru.

Głosicielom rozpowszechniającym w zborach takie prośby należy życzliwie zwrócić uwagę, że takie
działania w obrębie zboru są niestosowne. Starsi powinni im udzielić życzliwych, ale stanowczych rad
w oparciu o materiał opublikowany w Naszej Służbie Królestwa z lipca 2000 roku, na stronie 1, lub na podstawie
innych opublikowanych materiałów wymienionych w liście do wszystkich gron starszych w Polsce
opatrzonym sygnaturą AB 29 sierpnia 2012 roku. Zwłaszcza bracia pełniący obowiązki teokratyczne powinni
być ostrożni, by nawet nie sprawiać wrażenia, iż są zajęci takimi sprawami w zborze. Nadużycie zaufania,
jakim są darzeni, mogłoby pociągnąć za sobą przykre konsekwencje. Wierzymy, że gdy to będzie potrzebne,
pomożecie braciom zrozumieć zasady funkcjonowania zboru chrześcijańskiego.

Znajduje się tu odnośnik do innego listu, z 29 sierpnia 2012. Oto jego fragment:

Cytuj
Jeszcze inni bracia w wielu krajach, także w Polsce, pragną podejmować działania, aby pomagać współwyznawcom w rozmaitych sprawach związanych z opieką zdrowotną, operacjami i tak dalej. Ciało Kierownicze zawsze stało na takim samym stanowisku: nie powinniśmy angażować się w tego rodzaju działania. Jezus polecił nam głosić dobrą nowinę o Królestwie i czynić uczniów (Mateusza 24:14; 28:19, 20). Nie zlecił nam budowania szkół, szpitali, domów opieki, schronisk dla bezdomnych, jak to czynią różne religie, nawet jeśli takie działania są pożyteczne i godne uznania. Nie jest to jednak nasze zadanie.
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2016, 13:26 wysłana przez M »


od-nowa

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #64 dnia: 13 Luty, 2016, 14:17 »
To w takim razie CK krępuje swoich wyznawców, krępuje szlachetne, współczujące, uwrażliwione działania na ludzkie cierpienia nie (budować szpitali), głód (brak współdziałania ze "świeckimi akcjami harytatywnymi", nie pomagać bezdomnym), rozwój (nie budować szkół) itd.
"Ciało Kierownicze zawsze stało na takim samym stanowisku: nie powinniśmy angażować się w tego rodzaju działania." - w moim odczuciu jest to najwstrętniejsze zdanie CK wobec nauk, jakie głosił Jezus Chrystus i z którego naukami CK wysyła "drugie owce" aby nauki te głosili, ale tylko głosili! Bo zaraz potem CK raczy decydować za głosicieli pisząc - "Jezus polecił nam głosić dobrą nowinę o Królestwie i czynić uczniów (Mateusza 24:14; 28:19, 20). Nie zlecił nam budowania szkół, szpitali, domów opieki, schronisk dla bezdomnych, jak to czynią różne religie, nawet jeśli takie działania są pożyteczne i godne uznania. Nie jest to jednak nasze zadanie."
To gdyby inne religie nie pobudowały szkół, szpitali, schronisk dla bezdomnych itd. to KTO by je pobudował? śJ nie, bo wg CK, "to nie zadanie głosicieli" - to jak śJ mają  wg CK egzystować? jako pasożyty, korzystający z pracy innych i  i ich działań na potrzeby  dla społeczeństwa?
Samo głoszenie dobrej nowiny przez śJ, ich misja wtłoczona im przez CK do mózgów czyni ich aspołecznymi. (ogólnie! bo oddolnie jak piszecie decyzje  o pomocy, czy osobiste udzielanie pomocy między członkami zborów to indywidualne działania, gdzie znajdują oddziaływanie  słowa  "naśladujmy miłość jaką pokazał Jezus Chrystus." )
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2016, 14:27 wysłana przez od-nowa »


Offline Alek

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #65 dnia: 13 Luty, 2016, 14:23 »
bo to jest samozwańczy niewolnik, pazerny i nierozumny, zainteresowany niestety tylko rozwojem sekto-korporacji.  :(
Mój kanał na Youtube - Detektor Prawdy.


od-nowa

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #66 dnia: 13 Luty, 2016, 14:31 »
bo to jest samozwańczy niewolnik, pazerny i nierozumny, zainteresowany niestety tylko rozwojem sekto-korporacji.  :(
Niestety  :(


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #67 dnia: 13 Luty, 2016, 14:32 »
A co wtedy, gdy cielsko kierownicze niedomaga fizycznie?
Czyż nie pędzi za mamonę owieczek do najlepszych klinik?
A czy "zniewolnik współbraci" nie korzysta z ich wykształcenia, często wyższego?

Jezus nakazał się dzielić posiadanymi dobrami materialnymi!!! Przede wszystkim!!!

Nigdzie w Biblii nie ma mowy o powstrzymywaniu się od wspierania potrzebujących! Wręcz przeciwnie!

No chyba się po***gam  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


od-nowa

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #68 dnia: 13 Luty, 2016, 14:44 »
Kiedyś tam na zebraniu było o Czerwonym Krzyżu, "że my śJ nie bratamy się z tym światem i jego organizacjami", czy byłoby właściwe przyjmować dary (żywność, leki, ubrania), albo szukać zatraconych bliskich przez Czerwony Krzyż. Jak dla mnie byłoby właściwe! i już dawno temu nie popierałam zdania CK, że "to byłoby bratanie się z tym złym, przeznaczonym na zatracenie światem". Nie wiem czy im  "światło" się nie zmieniło w tym temacie, czy mają stare światło, ale unowocześnione. Myślałam wtedy na tym zebraniu, jak można sugerować takie podejście do pomocy w postaci zaopatrzenia się w żywność, odczuwając niedostatek, albo nie skorzystać z otrzymania leków.
CK ma pod dostatkiem a nawet z nadwyżką, a na maluczkich wywierają poczucie winy za skorzystanie z pomocy organizacji państwowych/ religijnych.
Bo przecież w nazwie Czerwony Krzyż, jest słowo 'Krzyż', a nie pal.


Offline falafel

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #69 dnia: 13 Luty, 2016, 17:57 »
To mnie zaskoczyłeś  :-\

Przecież w ich publikacjach aż roi się od stwierdzeń, że to oni są prawdziwymi chrześcijanami bo tylko oni głoszą dobrą nowinę oraz że ich znakiem rozpoznawczym jest miłość!
A Jezus miłość rozumiał nie tylko jako "pomoc duchową" jak to oni nazywają, lecz przede wszystkim od wsparcia materialnego! Wielokrotnie podkreślał: "rozdaj swoje mienie ubogim", "kto nie pomaga mając dobra materialne..." itp. ;D

Niedobrze robi się od tej dwulicowości.
Prawdziwe przesłanie od CK brzmi:
"Dla Was mamy dobre słowo :) dobra materialne - są dla nas  ;D
Oddajcie nam to, co macie, bo czas końca się zbliża  ;D
A my tym zajmiemy się, bo...my dobrze wiemy, że to są bajki  ;D"

Starsi mogą również podać komunikat z mównicy, że brat XY jest w trudnej sytuacji (opisują sprawę) i kto chce to może wrzucać pieniądze do skrzynki w kopercie z napisem BRAT XY lub dać osobiście


Offline Iza

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #70 dnia: 13 Luty, 2016, 18:45 »
Starsi mogą również podać komunikat z mównicy, że brat XY jest w trudnej sytuacji (opisują sprawę) i kto chce to może wrzucać pieniądze do skrzynki w kopercie z napisem BRAT XY lub dać osobiście
No wlasnie w tym sęk, ze zgodnie z nowszymi wytycznymi nie bardzo mogą, bo zbór nie od tego jest 8 :(. Choc ja kiedyś byłam  uczestnikiem takiej zbiórki dla potrzebujacych braci,  widziałam, ze zbór zareagował bardzo żywo i spontanicznie, w krótkim czasie uzbierano pieniadze na operacje dla chorej siostry. I stad moje przekonanie ,ze świadkowie chętnie by uczestniczyli w takich akcjach, ale to wlasnie góra swoimi wytycznymi skutecznie zabija wszelkie ludzkie odruchy. Bo przecież należy przede wszystkim wspierać braci Króla,, czytaj: dawać datki na budowę sal królestwa i literaturę.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline gerontas

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Luty, 2016, 19:12 »
Z listów, do których odwołał się M, można wywnioskować, że zbór chrześcijański został powołany przedewszystkim do głoszenia dobrej nowiny. Natomiast ja z Biblii wyczytałem, że został on przedewszystkim powołany dla chrześcijańskiej wspólnoty. Aby mogli się wzajemnie wspierać, budować, zachęcać, poświęcać czas na pieśni i modlitwy. Jezus powiedział uczniom, że poznają ich po tym, że miłość między nimi będzie. Twierdzenie, że członkowie zboru mają zająć się na pierwszym miejscu głoszeniem jest manipulacją Słowem Bożym i jest sprzeczne z nauką Jezusa, a potem apostołów.

Rozbawił mnie ten fragment z listu z 29 sierpnia 2012:
"Jezus polecił nam głosić dobrą nowinę o Królestwie i czynić uczniów (Mateusza 24:14; 28:19, 20). Nie zlecił nam budowania szkół, szpitali, domów opieki, schronisk dla bezdomnych, jak to czynią różne religie, nawet jeśli takie działania są pożyteczne i godne uznania. Nie jest to jednak nasze zadanie."

Ale Jezus nie polecił też skupiania się na przedsięwzięciach budowlanych: biura oddziałów, Warwick, sale zgromadzeń jak również sal królestwa.

Jakaż to wielka hipokryzja ze strony ciała kierowniczego.


Offline Puszek

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #72 dnia: 13 Luty, 2016, 19:44 »
W takim razie starsi postąpili niezgodnie z wytycznymi Ciała Kierowniczego. Fragment listu do starszych z 25 marca 2015 (były też inne listy mówiące na ten temat.

To fakt! Tylko zapamiętać te wszystkie wytyczne dotyczące każdej dziedziny życia graniczy z cudem w szczególności gdy chodzi o tak drażliwy człowieczy ruch pomocy komuś w potrzebie. Pewnie gdyby doszło to do NO to dostaliby po uszach.

Choc ja kiedyś byłam  uczestnikiem takiej zbiórki dla potrzebujacych braci,  widziałam, ze zbór zareagował bardzo żywo i spontanicznie, w krótkim czasie uzbierano pieniadze na operacje dla chorej siostry. I stad moje przekonanie ,ze świadkowie chętnie by uczestniczyli w takich akcjach, ale to wlasnie góra swoimi wytycznymi skutecznie zabija wszelkie ludzkie odruchy. Bo przecież należy przede wszystkim wspierać braci Króla,, czytaj: dawać datki na budowę sal królestwa i literaturę.

Z mojej wspomnianej akcji tak samo bracia zareagowali żywo i porównywalnie w szybkim tempie uzbierali więcej pieniędzy niż na rezolucyjne krótsze spłacenie pożyczki za salę królestwa. Tu jest wielu ludzi bardzo chętnych do pomocy, a CK chciałoby zabić te ludzkie odruchy.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


od-nowa

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #73 dnia: 13 Luty, 2016, 20:20 »
To fakt! Tylko zapamiętać te wszystkie wytyczne dotyczące każdej dziedziny życia graniczy z cudem w szczególności gdy chodzi o tak drażliwy człowieczy ruch pomocy komuś w potrzebie. Pewnie gdyby doszło to do NO to dostaliby po uszach.

Z mojej wspomnianej akcji tak samo bracia zareagowali żywo i porównywalnie w szybkim tempie uzbierali więcej pieniędzy niż na rezolucyjne krótsze spłacenie pożyczki za salę królestwa. Tu jest wielu ludzi bardzo chętnych do pomocy, a CK chciałoby zabić te ludzkie odruchy.
CK swoimi naukami, zaleceniami zabija ludzkie odruchy, czy w powyższym temacie, czy w temacie ostracyzmu, gdzie ludzki odruch miłości do bliskich, rodziny jest zabijany gdy bliski, członek rodziny odchodzi z organizacji śJ. CK swoimi naukami zabija ludzki odruch chęci kształcenia się "wyżej w świecie" pod grozbą zrzucania z stanowisk zborowych,  CK zabija ludzki odruch zdobywania wiedzy w tym wiedzy o organizacji śJ "ze zródeł świeckich" takich jak to Forum i wielu materiałów zebranych w książkach, internecie pod grozbą wykluczenia, inwigilacji i nazywania odstępcami.
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2016, 20:33 wysłana przez od-nowa »


Offline Skaner

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #74 dnia: 13 Luty, 2016, 20:30 »
"

Ale Jezus nie polecił też skupiania się na przedsięwzięciach budowlanych: biura oddziałów, Warwick, sale zgromadzeń jak również sal królestwa.

Jakaż to wielka hipokryzja ze strony ciała kierowniczego.
[/quote]

  Bracie Gerontas😉 )) - napisano: Wy szaracy, którzy wierzycie w CK7, gromadźcie sobie skarby w niebie a swoje skarby ziemskie oddajcie Nam, a my ulokujemy je w Warwick 😉))