Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016  (Przeczytany 23438 razy)

Offline gerontas

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Luty, 2016, 22:05 »
Smutna to historia Phelicity Sneesby i jej rodziny. Serce się kraje gdy widzisz cierpiące dziecko. Natomiast podłe jest to, że WTS wykorzystał ją i jej rodzinę dla swoich bezwzględnych celów: wzbudzenie we wszystkich poczucia winy. Phelicity jest tak chora a jest pionierką, to ja muszę. Przecież w tym filmie to właśnie zostało podkreślone. Phelicity bierze udział w sprzątaniu sali, zostaje głosicielką, zaraz chrzest, służba pionierska, zebrania i rodzinne wielbienie a cała rodzina znajduje wsparcie w organizacji. Najważniejsze było podkreślenie właśnie tych aspektów.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty, 2016, 22:15 wysłana przez gerontas »


Offline ExSJMario

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Luty, 2016, 00:10 »
Oni wszyscy są pionierami. Skąd mają mieć pieniądze??
W którymś z artykułów w necie przyznają, że są zadłużeni po uszy. Jaaasne, więcej głoście...
Pieniądze mogą mieć od tych co nie są pionierami. Tacy mają odrobinę czasu, żeby pracować kilka godzin w tygodniu i muszą się z nimi podzielić okazując tym miłość. Znam jednego pioniera co tylko na takie wsparcie liczył i mówił, że będąc pionierem może mieć wszystko tylko inaczej.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Luty, 2016, 00:47 »
I to jest organizacja której znakiem rozpoznawczym jest miłość?????

Jezus o takich powiedział "nie znam ich" !!!!!!!!!!!!!!1

Bo kiedy byłem chory nie pomogliście....

Tylko mordy pełne cytatów o poświęceniu. Ale poświęceniu innych!!! My som ponad!!!
Wy głosić!! My zgarniać kasa!!!  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline M

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #48 dnia: 06 Luty, 2016, 10:53 »
Jezus o takich powiedział "nie znam ich" !!!!!!!!!!!!!!1

Bo kiedy byłem chory nie pomogliście....

Oj Tadeuszu, bo przecież Jezus nie mówił o pomaganiu zwykłym ludziom, tylko pomazańcom - "braciom Jezusa", a więc niewolnikowi, nie wiesz? :).

Na jw.org wczoraj pojawiła się nawet nowa pieśń nr 146 (na razie tylko po angielsku) w której Świadkowie będą śpiewać, tłumacząc na polski (nie starałem się zachować rymów):

Drugie owce Jezus ma, i służą one wraz
z namaszczonymi na niebiańską małżonkę Chrystusa
Każdy czyn dokonany by
pomóc i wesprzeć ich
przez niego będzie odpłacony

(REFREN)
“Pocieszając ich, pocieszyłeś mnie.
Gdy czyniłeś to im, uczyniłeś to mnie.
Pracując dla nich pracowałeś dla mnie.
Czyniąc to im uczyniłeś to mnie.
Gdy czyniłeś to im, uczyniłeś to mnie.”


od-nowa

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #49 dnia: 06 Luty, 2016, 11:12 »
 :( smutne
 :( programowanie umysłu, przez wielokrotne powtarzanie  treści (śpiewanie), skutkiem czego jest utrwalenie przesłania o wspieraniu " niebiańskiej małżonki Chrystusa".
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2016, 11:14 wysłana przez od-nowa »


od-nowa

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #50 dnia: 06 Luty, 2016, 11:47 »
I to jest organizacja której znakiem rozpoznawczym jest miłość?????

Jezus o takich powiedział "nie znam ich" !!!!!!!!!!!!!!1

Bo kiedy byłem chory nie pomogliście....

Tylko mordy pełne cytatów o poświęceniu. Ale poświęceniu innych!!! My som ponad!!!
Wy głosić!! My zgarniać kasa!!!  >:(
Było to jednym z wielu moich osobistych "światełek", które rozjaśniały mi prawdziwy obraz Organizacji i wpływ jej nauk/doktryn na głosicieli.


Offline Izaaa

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #51 dnia: 06 Luty, 2016, 12:12 »
Obejrzalam fragment audycji o chlebie - grzesznikach , praktycznie polowe filmu jest o tym jak to grzesznik moze wrocic do organizacji. Z jednej strony strony jak gdyby danie przyzwolenia rob co chcesz jak okarzesz skruche mozesz wrocic... Chyba sporo owiec musialo odejsc w minionym czasie.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #52 dnia: 06 Luty, 2016, 21:26 »
Oj Tadeuszu, bo przecież Jezus nie mówił o pomaganiu zwykłym ludziom, tylko pomazańcom - "braciom Jezusa"

Interpretacja  (drzewem jestes, ty o królu) co za tym idzie, absurdalne dowodzenie daty królowania Pana Jezusa na rok 1914 jest pryszczem przy tym jak świadkowie tłumaczą "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

Bardzo mnie to przeraża jak słucham zbałamuconych głosicieli pewnych swoich racji, że te wersety tyczą sie ich namaszczonych, czyli kolesi ze ścisłego kierownictwa swiadków jehowy.

Pytanie do Was drodzy: Czy też tak głosiliście?
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2016, 21:35 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gerontas

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #53 dnia: 06 Luty, 2016, 21:55 »
Prawda, że głosiciele są zbałamuceni i głoszą takie bzdury bo każe im tak "niewolnik". Sam tak czyniłem. Ale gdy zacząłem czytać Biblię od nowa, mocno przekonałem się o tym, że Panu Jezusowi nie chodziło o traktowanie pomazańcow a zwykłych, biednych, maluczkich jego uczniów.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #54 dnia: 06 Luty, 2016, 21:59 »
Ale gdy zacząłem czytać Biblię od nowa, mocno przekonałem się o tym, że Panu Jezusowi nie chodziło o traktowanie pomazańcow a zwykłych, biednych, maluczkich jego uczniów.

To każde dziecko wie... nie "studiując biblii"
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #55 dnia: 06 Luty, 2016, 23:58 »
To każde dziecko wie... nie "studiując biblii"

Gdy już się dostaniesz pod wpływ WTS,
to sprawy się komplikują i nie jest to tak oczywiste.

Bo zupełnie proste rzeczy są często siłowo komplikowane,
a te głębokie, które wymagają prawdziwej uwagi,
są upraszczane tak, że wydają się bez znaczenia.


Offline gerontas

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Luty, 2016, 05:35 »
To każde dziecko wie... nie "studiując biblii"

Dzieci zawsze wszystko wiedzą bez czytania czegokolwiek. :)
Sprawa nie jest taka łatwa jeśli jest się od tego dziecka wychowywanym w tych bzdurach, to po pierwsze.
Po drugie, nie żyje na tym świecie 10 lat i nauczyłem się, że ludzie wierzą w różne absurdalne rzeczy, np. mądrzy naukowcy twierdzą, że ludzie pochodzą od małpy a małpa od czegoś tam jeszcze.


Offline dziewiatka

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Luty, 2016, 10:49 »
Każda religia ma podobnie ,każą wierzyć w absurdy .Gdy przeczyta się biblię bez z góry ustalonych tez to może być ciekawie.Może się okazać ,że nie jest ona taka święta i przekazująca prawdziwy obraz Boga.Każdy kto opiera swoją wiarę na biblii musi się zmierzyć z nieprawdziwymi historiami ,niekonsekwencjami.Większość próbuje nie dostrzegać tych różnic lub zmienić poglądy .Wierzył ,że Jehowa jest Bogiem ,teraz zmienił na Jezusa.Wierzył ,że każde słowo w biblii jest prawdą teraz część to alegorie ,część to tekst moralizatorski który w żaden sposób nie można łączyć z doktryną .Wobec tego wybiera to co będzie wspierało założone tezy.Tak wygląda każda religia.A biblia jak każda książka opisująca wybrany fragment dziejów ludzi jest ciekawą lekturą ponieważ możemy się dowiedzieć jak religia kształtowała społeczeństwo i jakim niebezpiecznym jest orężem.


Offline Puszek

Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #58 dnia: 13 Luty, 2016, 00:55 »
Zrobiłem sobie z żoną wielbienie Boga w gronie rodziny-obnażenie manipulacji WTS-u na podstawie historii Phelicity Sneesby. I mamy strasznego wku*wa(sorry), na takie obłudne zachowanie pasibrzuchów z Nowego Jorku! Aż nam łzy ciekły ze względu na tą historię i na to jak pięknie CK przez to wzbudzi w tysiącach ludzi poczucie winy, że za mało się robi gdy taka dziewczynka głosi pełnoczasowo. A tu taka tragedia-obserwuję wpływy na jej powrót do Australii widać, że cały czas rosną bankowo dzięki tym wszystkim okropnym odstępcom.
Jak ja bym chciał doczekać na jwbroadcasting lub w zborze rezolucji żeby przekazać 1zł dla "Phelicity Sneesby" i dla wielu potrzebujących osób na świecie! To CK za wiele milionów wyprzedaje nieruchomości w NY, a nie może pomóc swojej pionierce?! To kropla w morzu przy ich wpływach! Ale lepiej sprzedawać kawałki, że jakieś dzieci oddały swoje oszczędności na budowę sali. Osobiście mam już tego DOŚĆ !
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2016, 01:00 wysłana przez Puszek »
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: JW Broadcasting - audycja z lutego 2016
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Luty, 2016, 08:42 »
Jak ja bym chciał doczekać na jwbroadcasting lub w zborze rezolucji żeby przekazać 1zł dla "Phelicity Sneesby" i dla wielu potrzebujących osób na świecie!

Jak już czytałem na tym forum nikt nie pamięta aby taki przypadek w historii miał miejsce, żeby CK podzieliło się z szeregowym głosicielem swoją kasą...  >:(
Co najwyżej stawiało za wzór innych tak czyniących, ale zwykle tylko w obliczu klęsk żywiołowych. A i wtedy jak sądzę miało to miejsce głównie ze względu na wymiar propagandowy, żeby później nakręcić materiał, jak to ŚJ pomagają błyskawicznie. SWOIM!!!

Mam pytanie: Czy zbór może samodzielnie zadecydować o zbiórce pieniędzy na potrzebujących? Np. biednych, chorych, na operację dziecka, itp.?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.