Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Bóg dziś może uzdrowić?  (Przeczytany 5319 razy)

Offline Roszada

Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« dnia: 13 Styczeń, 2016, 13:28 »
Zaszokowały mnie słowa z publikacji ŚJ:

Świadkowie Jehowy nie wierzą, jakoby Bóg dzisiaj uzdrawiał ludzi” (Dzieje Świadków Jehowy w czasach nowożytnych. Stany Zjednoczone Ameryki. Na podstawie Rocznika Świadków Jehowy na rok 1975 s. 108).

Jeśli taki jest Jehowa, to ja dziękuję za takiego Boga, który nigdy i nikogo dziś nie uzdrowi.
To Bóg którego nie ma, skoro jest kompletnie nieczynny, nawet wobec swoich wybrańców.


Offline mariusz nowak

Odp: Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń, 2016, 14:21 »
Oj Roszado. Dywagacje religijne to niewdzięczne tematy :) ...
Mario


Offline M

Odp: Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń, 2016, 14:35 »
WTS lubi się wyróżniać. Chyba większość religii dzisiejszych wierzy w cudowne uzdrowienia, tudzież inne dary ducha. Więc skoro większość w coś wierzy, to Świadkowie Jehowy muszą oczywiście wierzyć odwrotnie, co by nie upodabniać się do religii fałszywych ;).


Offline Puszek

Odp: Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń, 2016, 14:44 »
O właśnie, gdy byłem jeszcze "gorliwym Świadkiem" to ta kwestia mnie nurtowała - tak zwykle po ludzku. Otóż w Biblii jest mnóstwo opisanych ingerencji Boga i Jezusa w życie oraz zdrowie ludzi. Z kolei gdy zestawimy to z propagandą Strażnicy, że żyjemy w wyjątkowym okresie ponieważ minęły czasy pogan i nastał czas obfitości wiedzy, zrozumienia oraz że żyjemy w dniach ostatnich gdzie Armagedon jest lada dzień, gdzie to właśnie dziś spełnia się wiele proroctw biblijnych - Bóg zwyczajnie olał swoich wyznawców.

"Obecnie Bóg nie dokonuje cudów, by ratować swych sług, ale wspiera ich duchem świętym oraz daje im „moc wykraczającą poza to, co normalne”, dzięki czemu potrafią sobie radzić w każdej sytuacji (2 Koryntian 4:7). Apostoł Paweł napisał: „Do wszystkiego mam siłę dzięki temu, który mi udziela mocy” (Filipian 4:13)." w03 1.10

Jak dla mnie sprzeczność w tym zacytowanym zdaniu aż uderza po oczach. Bóg nie dokonuje cudów ale daje  „moc wykraczającą poza to, co normalne”.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2016, 14:46 wysłana przez Puszek »
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Safari

Odp: Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń, 2016, 17:40 »
U mnie mówili się tak: Ogólnie Bóg nie uzdrawia podczas ceremonii innych religii (wiadomo - są fałszywe), Bóg dzis raczej nie uzdrawia - skupia się na dodawaniu duchowej mocy i sił wewnętrznych swoim sługom by wytrwali do Armagedonu. Natomiast jeśli ktoś z braci lub sióstr jest przekonany, że to Jehowa mu pomógł wyjść z choroby - powinniśmy uszanować jego przekonanie - bo przecież Jehowa może pomóc komuś (wszakże Panem Wszechwładnym jest).
Jak ktoś opowiadał mi takie przeżycia - zazwyczaj milczałam, słuchałam z szacunkiem.

A że Jehowa jest Bogiem którego nie ma, to się zgadzam z Roszada 😊 Jehowa jest nieczynny od pierwszego wieku- bo nie zdaje owocu 😉.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2016, 17:44 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Roszada

Odp: Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń, 2016, 18:15 »
Cytuj
Jehowa jest nieczynny od pierwszego wieku- bo nie zdaje owocu
Safari, to jest najlepsze zdanie jakie ostatnio czytałem. :)

Właśnie wielokrotnie słyszałem od ŚJ, że Jehowa mnie postawił na nogi i uzdrowił bym mógł głosić. ;)
Nigdy zaś nie słyszałem, że Jezus ich uzdrawia. Tu rzeczywiście M ma rację, że to kolejny element odróżniający ich od chrześcijaństwa.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Styczeń, 2016, 19:10 »

   Co się dziwicie. W duchy, uzdrawianie nie wierzą. Ale jak jakąś siostrę bandyta nie zamordował podczas głoszenia bo był z nią jakiś facet, a podobno była sama to już wiedzą kto to był i wierzą.

I tak mnie teraz naszło, czy oni czasem takie cudem ocalonej osoby nie powinni dopuścić do jedzenia w czasie pamiątki? Przecież to jawny znak z niebios, wyróżnienie. Nie każdy ma tyle szczęścia, niejeden był poturbowany bo akurat stanął komuś na drodze.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń, 2016, 20:01 »
Jeżeli Bóg  jest dawcą życia (bo nikt inny jeszcze nie potrafi ożywić materii), jeżeli Bogu dziękujemy w modlitwie za pokarm i o ten pokarm prosimy, a pokarm ten podtrzymuje życie oraz pomaga zwalczać niektóre niedomagania, to stąd prosty wniosek, że Bóg uzdrawia!!! Bezpośrednio, codziennie, pokarmem i napojem. Każdego, nawet ŚJ  ;D

Cóż, jeżeli mój wywód jest prawdziwy, to współczuję ŚJ ich Boga.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Styczeń, 2016, 20:32 »


Cóż, jeżeli mój wywód jest prawdziwy, to współczuję ŚJ ich Boga.

 Wychodzi na to że jest albo leniwy albo złośliwy. I to sami świadkowie taką mu robią opinię.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Styczeń, 2016, 20:45 »
Jak Bóg nie może nawet uzdrowić, to ja bym się pochlastał podczas ciężkiej choroby. Czasem to jedyna nadzieja, gdy leki nie pomagają i człowiek psychicznie jest nastawiony, że może Bóg go może ocali. Ale przy takiej nauce jak ma Towarzystwo, to nawet nie wypada mieć nadziei, że Bóg mnie ocali. :(
Czasem ta nadzieja przedłuża życie, żywotność osoby chorej. Dodaje sił witalnych.

No ale ŚJ pocieszają się, że im się film urwie i za parę lat zmartwychwstaną. Tylko, że to już trwa od 1879 trochę więcej niż parę lat.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Styczeń, 2016, 20:55 »
Co więcej: "Miliony żyjących (w roku 1914) nigdy miało nie umrzeć"  ;D
Chyba ich Bóg zakpił sobie cokolwiek  :)
Jeżeli "zawiódł" w tak zasadniczej kwestii, to jak można na Niego liczyć w codziennych problemach?

Ale co do nadziei to masz absolutną rację. Zabierz człowiekowi nadzieję - stanie się nieobliczalny.
Dlatego m.in. nie orzeka się kary bezwzględnego dożywocia.
Dlatego mamy marzenia, pragnienia, itp.

Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Styczeń, 2016, 21:22 »

No ale ŚJ pocieszają się, że im się film urwie i za parę lat zmartwychwstaną. Tylko, że to już trwa od 1879 trochę więcej niż parę lat.

 A nie  znasz tłumaczenia, że u Boga jeden dzień jak tysiąc lat ?:P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Styczeń, 2016, 21:26 »

 A nie  znasz tłumaczenia, że u Boga jeden dzień jak tysiąc lat ?:P
Znam, znam, czyli parę lat naszych, to u Boga parę tysięcy lat. ;D


Offline Fantom

Odp: Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Styczeń, 2016, 21:49 »
 Wiekszośc artykułów jest pisana pod kątem tego,czy Bóg dokonuje uzdrowień,cudów przez ludzi.Tu strażnica zdecydowanie podtrzymuje swoje stanowisko,że nie.
  Bóg jednak może bezpośrednio oddziaływać na konkretne osoby,dlatego:Natomiast jeśli ktoś z braci lub sióstr jest przekonany, że to Jehowa mu pomógł wyjść z choroby - powinniśmy uszanować jego przekonanie - bo przecież Jehowa może pomóc komuś
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Bóg dziś może uzdrowić?
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Styczeń, 2016, 22:25 »
A że Jehowa jest Bogiem którego nie ma, to się zgadzam z Roszada 😊 Jehowa jest nieczynny od pierwszego wieku- bo nie zdaje owocu 😉.

Czy cuda się skończyły wraz z czasami apostolskimi?
http://piotrandryszczak.pl/czy-cuda-sie-skonczyly.html